Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Kolezanka zasugerowala ze mam problem z alkoholem ...

Polecane posty

Gość gość
ale ja (z 16:040 nie pisze o upijaniu sie. lecz o delektowaniu sie dobrym winem, czy dobrym whisky. tanie wino za 10 zl to mozna faktycznie tylko szybko lyknac I przelknac, bleeee ale na pewno nie delektowac sie nim. zatem jednak kto raczej pij***ardziej dl upicia sie/ osoba pijaca wino za 10 zl, czy za 50-100/ NO RACZEJ JEDNAK TA PIJACA TANIE. ale nie, nie uwazam ze ktos pijacy drozszy alcohol jest jakis lepszy. tak smao jak nie uwazam ze jak ktos ma perfumy Miss Dior czy VR Flowerbomb jest lepszy od tego kogo stac tylko na E Arden green tea. a porpos to ja lubie bardzo Green tea perfumy, mimo ze bardzo tanie to fajne sa, ale nietrwale, niestey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co to za różnica czy delektujesz się czy pijesz? W obu przypadkach maczasz dzioba w kieliszku, dlatego śmieszy mnie ta podbudowa marketingowa. Przecież i winem ze 3 zł menel może sie rozkoszować, ciamkać, siorbać, na głos chwalić jego smak w ramach degustacji. Inną wątroba jest przeznaczona dla łiskacza za 200 zł a inna dla wińska za 3 zł? Oba uzależniają, a gdy szukasz uzasadnienia dla swego nałogu tym bardziej przegrywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam nalogu! nalog I problem z nim to ma moja kolezanka, ktora od prawie 20 lat pali 10-15 papierosow dziennie - w cizy palila "tylko" 4-5 :O ja nie pale, a pije 2-3 piwa na tydzien zwykle, oraz butelke wina z mezem. czasem whisky ale to w ilosci moze 200 ml na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
whisky za 2 tysiace zlotych? kogos zdrowo pogielo. to niemozliwe. przeciez whisky jest niesmaczne , juz wole wodke. jak ktos ma kase, niech wywala na drogie chlanie, ja wolalabym odlozyc lub na wycieczke pojechac a nie przepijac tyle pieneidzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
whisky za 2,000 to jak najbardziej mozliwa cena. a whisky za 200 zl nie jest wcale droga. nie jest tez tania, ale nie nazwalabym takiego whisky drogim alkoholem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:47 jak ktos ma dziecko lub dwojke, zarabia 2 tysiace zlotych ,to nie wyda tyle na chlanie to oczywiste, wiec tak nie przechwalaj sie ze to niby tanio - PIJACZKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahah no nie moge. widac bezrobotne biedaki oraz piecsetplusowce tylko tu pisza, nie znam nikogo kto zarabia 2 tysiace zlotych! uwierz mi, choc pewnei nie uwierysz - sa w Polsce ludzie (nie tylko Warszwa, Poznan czy Gdansk) zarabiajacy 7 tysiecy zlotych netto. na osobe. i wiecej tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dobre whisky piję z lodem i znam wielu, którzy tak robią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo chyba ze ktoś pije naprawdę dobra whisky to wtedy bez lodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:24 no wlasnie NAPRAWDE DOBRA whisky pije sie bez lodu, bez niczego, w temperaturze pokojowej w specjalnym szkle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się tylko chciałam jeszcze wypowiedzieć na temat tej przerwy od picia. To jeszcze nie jest miernik braku uzależnienia. Osobiście sama znam faceta alkoholika który na spotkaniu powiedział, że sobie robił takie przerwy czasem, ale tylko po to aby udowodnić samemu sobie, że może, ale kiedy sobie już udowodnił, że może to wracał do picia. Także nie uspokajaj tak swojego sumienia autorko tym niby detoksem. Nie wiem ile lat ma twoje dziecko, ale wrasta w takim otoczeniu, że wy chlejecie to wińsko i piwsko. W końcu coś wam powie gdy wejdzie w okres krytycyzmu otoczenia. Pytanie czy ty przyjmiesz to do wiadomości. Jest to zawsze forma degradacji człowieka. Najlepsze jak tacy jak ty sie zawsze tak strasznie wzbraniają przed tym, ze mają jakiś problem. Ja mam problem z uzależnieniem od czegoś to wiem, że go mam, bo jak to ciągle towarzyszy mi gdzieś w życiu, ciągle nawraca i nie jest to dla mnie nic dobrego to ja to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy chlejecie to wińsko i piwsko. padlam :D :D widac, ze pewnie osoba z ciezkimi doswiadczeniami to napisala .... oj widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pożyczki na dowód bez zaswiadczeń, chwilówki online Do 3.000zł na 30dni za Darmo, 100% Online na Konto Wypełnij bezpłatny wniosek tuhttps://xchwilowki.pl/chwilowki/netcredit/ lub Do 6.000zł na 60dni za Darmo, 100% Online na Konto Wypełnij bezpłatny wniosek tuhttps://xchwilowki.pl/chwilowki/szybka-gotowka/ lub Do 10.000zł bez zaświadczeń nawet na 3 lata, 100% Online na Konto lub odbór na poczcie Wypełnij bezpłatny wniosek tuhttps://xchwilowki.pl/pozyczki_na_raty/zaplo/ Wszystko załatawisz przez internet bez wychodzenia z domu! lub Do 20.000zł nawet na 5lata, 100% Online na Konto Wypełnij bezpłatny wniosek tuhttps://xchwilowki.pl/pozyczki_na_raty/wonga/ Wszystko załatawisz przez internet bez wychodzenia z domu! lub Do 10.000zł nawet na 4 lata, 100% Online na Konto lub odbór na poczcie Wypełnij bezpłatny wniosek tuhttps://xchwilowki.pl/pozyczki_na_raty/supergrosz/ Wszystko załatawisz przez internet bez wychodzenia z domu! lub Do 25.000zł nawet na 4 lata, 100% Online na Konto lub odbór na poczcie Wypełnij bezpłatny wniosek tuhttps://xchwilowki.pl/pozyczki_na_raty/pozyczka-hapi/ Wszystko załatawisz przez internet bez wychodzenia z domu! lub Szybka pożyczka z żyrantem lub poręczycielem do 25.000zł na 4 lata. Wypłata gotówki w 24h a najczęściej jest to 2 godziny. Szybki wniosek wystarczy 5minut i minimum formalności. Pożyczka dostępna na stronie tuhttps://xchwilowki.pl/pozyczki_na_raty/rapida/ lub Wygodne pożyczki przez internet aktualny ranking najlepszych chwilówek Szybka gotówka od 1000zł do 25.000zł w 30minut na koncie lub odbiór na poczcie weryfikacja zdolnosci w 1 minute i szybka wypłata Wypełnij wniosek na stroniehttp://kredytyk.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Picie alkoholu jest zawsze forma degradacji człowieka”? Ptffffff. Od kiedy? Jezusie, naprawdę wydaje sie połowa tu obecnych ma jakieś traumatyczne doświadczenia... Nie potraficie sobie wyobrazić ze ktoś może pic co kilka dni kulturalnie bo lubi. Dla Was to albo nigdy nie pic albo zachorować pale i toczyć sie na dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkoholik zawsze sie tłumaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak miałem Wypijałem dzioenni kilka piwek i myslałem ze to ok. A nie było. Zgłosiłem sie do osrodka Krajna na terapie i mi pomogli. Teraz od alko to z daleka, ale w końcu czuje ze zyje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale powiem tak autorko, a spróbujcie nie pić przez 2 miesiące. Jeśli będziecie mieli problem żeby wytrwać to należy się zastanowić. Alkoholizm często zaczyna się właśnie od takich niewielkich, ale systematycznych  degustacji. Co do koleżanki to rozumiem, że mogło cie to zdenerwować, z drugiej strony potraktuj to jak taki moment do zastanowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale powiem tak autorko, a spróbujcie nie pić przez 2 miesiące. Jeśli będziecie mieli problem żeby wytrwać to należy się zastanowić. Alkoholizm często zaczyna się właśnie od takich niewielkich, ale systematycznych  degustacji. Co do koleżanki to rozumiem, że mogło cie to zdenerwować, z drugiej strony potraktuj to jak taki moment do zastanowienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko naprawdę jak wypijesz z mężem półtora butelki wina we dwoje to nie wymiotujesz, nie kręci ci się w głowie?? Ja po wypiciu pół butelki jestem pijana.Mój mąż jest abstynentem.Nigdy nie pije bo nie lubi alkoholu.Ja raz na miesiąc pół butelki wypije a potem żałuję bo jestem chora. Myślę, że skoro ty się nie upijasz to twój organizm już się przyzwyczaił do takiej ilości alkoholu...1,5 butelki wina na dwoje to dużo.No i w tygodniu piwa...

A tak poza tym nie ,szkoda wam kasy na alkohol? Bo na pewno nie pijcie najtańszego wina i taniego piwa bo to siki.

Edytowano przez Lampka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uzaleznienie od alkoholu jest bardzo podstepne, zaczyna sie niewinnie. Ja nawet sie nie zorientowalem kiedy picie zaczelo przejmowac nade mna kontrole. Mialem wrazenie, ze moge osiagnac wszystko, a tak naprawde nie potrafilem zrobic prozaicznej rzeczy. Moim ratunkiem okazal sie jeden osrodek, ktory znalazlem na Rankingu Osrodkow Terapii. Sprawdzilem opinie, wszystko sie zgadzalo, wiec zaryzykowalem, bylo ciezko, ale udalo mi sie wytrwac. Teraz juz nie pije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alkoholizm ma wiele faz. Czasami wygląda niepozornie, ale jest to już początek uzależnienia. WIem, bo sama jestem alkoholiczką. Jestem o terapii w Ośrodku Terapii Uzależnień Borowik. Wiele mnie tam nauczyli i pomogli wyjść na prostą, ale wciąż walczę.

Edytowano przez juliii58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkofobia

Alkohol jest bardzo zdradliwy - wiem po sobie, ja nawet już piwa nie piję, czasem tylko wino, bo jak się napiję chociaż trochę następuje zbyt duże jakieś rozluźnienie - człowiekowi różne głupie pomysły do głowy przychodzą. W pewnym wieku już nie wypada. Lepiej się kontrolować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×