Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćKarolinaa

Bardzo duża różnica wieku między dziećmi kto tak ma

Polecane posty

Gość gośćKarolinaa

Od kilku miesięcy łapię się na tym, że zaczynam myśleć o drugim dziecku. Nigdy tak naprawdę nie mielismy wielkich planow, by mieć drugie, ale też nie byliśmy na "nie". jednak się waham. niby chcialabym, ale wiem przecież, jak to jest z niemowlakiem - akurat córka szybko świetnie spała, ale miala okropne kolki i ciężko się ją odpieluchowywało... inna kwestia, jeszcze ważniejsza - wiek. ja mam 38 lat. córka ma 10. różnica wieku byłaby 11, no w zasadzie prawie 12 lat. to bardzo dużo, wiem. córka nie narzekala nigdy że jest sama, ale wiem że jak byla młodsza to zazdrościla nieco koleżankom, kolegom którzy mieli rodzeństwo. sama nie wiem... finansowo jest u nas naprawdę nieźle. mamy spore mieszkanie, dobre prace oboje. zarobki niezłe. nie wiem, czemu nagle o tym myślę... czy ktoś tutaj ma dużą różnicę wieku między dziećmi? taką 9-10 i wiecej lat>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Moja córka będzie miała 8. Planujemy drugie, więc jak się urodzi to będzie 9 lat różnicy. Mówi wprost nie chce rodzeństwa.... A jak mówię że będę wtedy w domu na zwolnieniu to się bardzo cieszy. Bardzo jest przez Nas kochana A ona kocha nas :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska82
Hej.u mnie najstarsza ma 14 lat syn 4 lata i najmlodsza rok:) a wiec różnica jest spora. Na co czekasz rodzenstwo Twojej się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. U nas będzie 8 lat różnicy. Syn jest na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie moja 8 letnia też na nie.... Ale od kiedy to dzieci rządzą i decydują za nas!?? Chcesz być spełniona kobieta to powinnaś mieć drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest 17 lat różnicy. Przeżyli oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarolinaa
Dziękuję za odpowiedzi. To poważna decyzja i nie podejmę jej w jeden wieczor, na forum, wiadomo. Mam obawy ... niby mamy dobre stałe prace oboje, ale wiadomo, jak to jest. A w Polsce nie za wesoło... wolalabym w kraju zostać, choć wiem, że z zawodem męża w Europie i poza nią świetnie płacą, tak w "razie czego" aczkolwiek wolałabym zostać tu, na pewno dopoki żyją rodzice, choć coraz mniej się tu mi podoba. no i lubię ciepłe rejony. ech to tak na margiesie, ale poza tym, napiszcie w jakim wieku rodziłyście to drugie dziecko> bo ja - jesli bym się zdecydowała - będę miała prawie 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak znajdę w miarę szybko to 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dziecko urodzilam majac 36l, teraz mam 38 i za mc bede miala drugie. Co do roznicy wieku, mam siostre starsza 10l i brata starszego 12l. Na początku jasne, kontakt byl slaby ale teraz jest naprawde ok. Nie wyobrazam sobie nie miec rodzenstwa, dlatego tez nie chcialam aby moj syn byl sam. Skoro tak czujesz i macie warunki to sie nie martw na zapas tylko dzialaj. Kobiety nawet pozniej rodza dzieci. Ja obydwie ciaze znosilam dobrze. Teraz bedac juz w 8 mc jeszcze pracuje a pracy nie mam siedzacej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 3 dzieci.Jak urodziłam najmłodsze to to syn miał 16 a córka 14 lat.Byli w lekkim szoku gdy powiedzieliśmy o ciąży.Miałam 37 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między mężem s jego bratem jest 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 12 lat roznicy, syn niecaly rok. Starsza bawi sie z nim, gra na zabawkach, cos buduje z klockow przy nim, caluje, przytula, mizia. Ogolnie jest ok. Tylko ze ona zawsze chciala rodzenstwo , a nie wychodzilo. Dostala w zamian zwierzaki i tez byla zadowolona. Czesto slysze pytanie " oni maja jednego ojca?" :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mam miała 15 lat gdy urodziła sie jej siostra i była szczesliwa. Ja sie urodziłam i miałam młoda ulubiona ciocie starsza tylko o piec lat. To samo zdarzyło sie w rodzinie mojego taty i miałam wujka o 7 lat starszego. To samo było u brata babci i mam wujka w moim wieku i jestesmy bliscy. Takze w rodzinie w roznym wieku jest fajnie. Jak widac ja mam duza rodzine. Mam bardzo młode siostry cioteczne i tez fajnie. Jak jest sie młodszym to fajnie jest miec starsze rodzenstwo, takie dorosłe, a teraz jak sie jest starszym to fajnie miec młodsze kuzynki i pogadac z nimi o tym jak teraz młodzi zyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze rodziłam jak miałam 24 lata, a drugie w wieku 36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam siostre 12l starsza. Kontakt zawsze niezbyt mocny, zawsze przeszkadzalam jak odwiedzali ja jej znajomi w domu..najlepsze bylo to ze jak wychodzila ze mna np. Na plac zabaw to mysleli ze to moja mama;p zwlaszcza jak siostra juz poszla na swoje (25l) to czulam sie jak jedynaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie bedzie 20 lat roznicy . Syn na poczatku byl w szoku ale teraz mowi ze sie cieszy i sam mowi swoim znajomym o tym ze bedzie mial rodzenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie bedzie 12 i 8 lat rożnicy wieku miedzy starszymi i najmłodszym. Myślę, że bedzie fajnie. Syn robi kartę rowerową i żartuje, że chciałby zrobić prawo jazdy na wózek dzieciecy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 lat różnicy, urodziłam drugie w wieku 38 lat, jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 40 Mąż 43 Córka 18 W tym roku przyszła na świat 2 Córka. Jest między nimi 18 lat różnicy. :-) to nie była wpadka, a nasza świadoma decyzja. Jeszcze max 2 lata, starsza córka chce wyfrunac z domu. My zostalibysmy sami. Ja jedynaczka, mąż jedynak. Jeśli czujesz się na siłach, ja nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie 9 l roznicy. No i starsza nie jest zadowolona, brata traktuje jak zlo konieczne. Owszem kocha go, krzywdy nie zrobi, ale jest zazdrosna i on jej przeszkadza. To juz chyba lepiej mala roznica albo bardzo duza, czyli nastolatek i maluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie 11 lat różnicy pomiędzy synem a córką. Mała ma teraz 10 m-cy. Ja mam 39 lat. Jest ok, żadnych problemów w relacjach pomiędzy dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze to zadbać o więź między dziećmi. Bo to od rodziców głównie zależy, ale czasem i wtedy coś nie wychodzi i potem jest taka dwójka obcych sobie jedynaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam młodszą o 9 lat siostrę i wiem, że moje życie byłoby smutne bez niej. Wiadomo był taki czas, że żyłyśmy trochę w innych światach, ale teraz kiedy obie jesteśmy dorosłe mamy świetny, partnerski kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wlasnie byla taka sytuacja, jak ja mialam 10 lat mama urodzila brata (ona miala 38 lat), ale ja bardzo prosilam o rodzenstwo i od poczatku pomagalam przy bracie, mamy super wiez mimo tej roznicy wieku. Dzialaj kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest 17 lat różnicy pomiędzy synami. Początkowo nie było mocnej więzi pomiędzy nimi. Starszy syn nie bardzo wiedział co robić z takim maluchem. Po kilku latach papużki nierozlaczki. Bardzo się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między mną a moim bratem 12 tak różnicy. Nasz kontakt ? Zerowy .. ale to jest kwestia wychowania .. jak rodzice do d**y i nie potrafią mieć dwójki dzieci bo jedno robi się (niepotrzebne) to kontakt będzie słaby .. jeśli dom jest pełen miłości i dobrze wychowujecie swoje dzieci różnica moim zdaniem nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×