Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

alkohol w ciąży

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Jestem obecnie w 4 miesiącu ciąży. Niestety prowadzę imprezowy styl życia. Nim się dowiedziałam, byłam na wielu imprezach, wyjazdach, gdzie wypiłam bardzo dużo alkoholu. Oczywiście gdybym wiedziała wcześniej o ciąży od razu zaprzestałabym tego typu rozrywek. USG mam w czwartek, ale bardzo się denerwuję, że wyjdzie bardzo źle ze względu na alkohol. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji, któraś co wie, może się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 4 mc sie kapłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kapłam, bo to była ostatnia rzecz, którą podejrzewałam. Ginekolog mi powiedział. Tak, w 4 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm, nikt Cie nie zapewni ze bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie boje tego samego... Nie imprezuje za duzo, ale co wieczor lub prawie co wieczor pijamy z mezem po drinku, w weekend zwykle gdzies wychodzimy i wtedy to potrafimy sie niezle ululac. I co bedzie jak zajde w ciaze... i popsuje to dziecko od samego poczatku, a przeciez te pierwsze tygodnie ciazy sa kluczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej ilości alkoholu, po której lekarz da Ci gwarancję, że wszystko będzie ok z dzieciątkiem. Jeśli o ciąży dowiedziałaś się dopiero w 4 m-cu ciąży, to bardzo późno i trochę mnie to dziwi. No ale... Systematyczne picie wieczornych drinków na pewno nie wpłynęło pozytywnie na rozwijający się płód. Zazwyczaj kobiety martwią się, czy z bobaskiem ok na początku, gdy wypiją alkohol, nie wiedząc jeszcze, że są w ciąży. Oczywiście jest ryzyko, że ten alkohol też może poczynić jakieś straty, ale zazwyczaj zanim zagnieździ się zarodek mija trochę czasu (ok. 2 tygodnie) i to jest względnie bezpieczny czas. Nawet jeśli zdarzy się coś wypić, to nie ma to takiego wpływu na dziecko. Wiele moich znajomych były w podobnej sytuacji (napiły się alkoholu, nie będąc świadome ciąży), bały się o stan zdrowia maleństwa, (potem oczywiście nic nie piły przez całą ciążę), ale dzieci urodziły się piękne i zdrowe. Teraz nie martw się na zaś. Czekaj na usg lekarza. Więcej szkody zrobisz dodatkowym stresem. Bądź dobrej myśli. Pozdrawiam i gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×