Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy zacząć starania o dziecko żeby urodzić w grudniu?

Polecane posty

Gość gość

Może brzmi to dziwnie ale chciałbym urodzić w grudniu. Cała moja bliska rodzina jest urodzona w tym miesiącu i chciałabym podtrzymać tą tradycję :-) z moich obliczeń wynika żeby zacząć starania w marcu. ( jestem tego świadoma że może się nie udać za pierwszym razem zajść w ciążę). Tylko kiedy w marcu zacząć się starać, na początku w połowie czy na końcu miesiąca żeby dziecko urodzić w połowie grudnia? Są tu mamy które mają dzieci z tego miesiąca i chcą się podzielić doświadczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak trudno policzyć 40 tyg od ostatniego okresu? W necie są kalendarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w ciążę około 01.04. Poród na 27.12. wg usg. Należałoby starać się już w marcu ale skąd masz pewność że się uda w pierwszym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się wydaje że starania w marcu powinnas zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tam. Jak sie nie uda to przeciez moze znow probowac za rok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszłam w marcu, młody miał być na 21.12 ale że mu się śpieszyło to był z nami już na początku listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatni okres u mnie 14 marca, termin na 24 grudnia, mały urodził sie 5 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszlam koncem marca i urodzilam 25 grudnia :) moj prezent pod choinke 14 lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beznadziejnie urodzić się pod koniec roku. Najlepiej na wiosnę, przynajmniej unikniesz upałów w ciąży, a dziecko przez lato złapie trochę słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ci chętnie pomogę jakby coś nie wyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dziękuj
12 (grudzień) odjąć 9 (okres ciąży) = 3 (marzec, miesiąc podczas którego powinnaś starać się zajść w ciążę humanistko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam okres 1.marca. Urodziłam 10 grudnia. Ale trudno naprawde wcelować. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn urodzil sie 25 grudnia a teraz mam termin na 1 stycznia, mysle ze znow urodze w grudniu. "Technika" dzielic sie nie bede (bo i zadnej nie mam) ale szczerze to szkoda mi swoich dzieci ze beda obchodzily urodziny w zimnym i ponurym miesiacu. Inne dzieci urzadzaja fajne przyjecia urodzinowe w ogrodkach, jakies pikniki, wyjazdy a moje dostana dwa prezenty w tym samym czasie i tyle. Swieta, wszedzie tlok, ludzie nie maja czasu ani kasy chodzic na urodziny do dzieci urodzonych w okresie bozonarodzeniowym. Mysl o dziecku a nie o bzdurnej tradycji i celuj w lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w ciąże 10. marca, a synka urodziłam 30.11. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaszłam koncem marca...(cyt.). Dlugi był ten koniec?! A może paluszkiem?!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po co zachodziłaś, by dzieci urodziły się w grudniu? Teraz mają gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, nie zawsze sie zachodzi kiedy sie chce :)) Troche sie juz staralam, nie naleze tez do najmlodszych matek wiec to kiedy sie dzieci urodza nie mialo dla mnie az takiego znaczenia. Ale na pewno nie celowalabym specjalnie na grudzien. Spacerki z niemowlakiem w styczniu tez nie nalezaly do przyjemnosci. Najlepszy okres na urodziny dla mnie to maj-wrzesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No naprawdę brzmi dziwnie,ja planowałam ciążę żeby urodzić w pierwszej połowie roku.Dzieci z grudnia jak są w przedszkolu czy w szkole mają mniejsze umiejętności od innych,bo są dużo młodsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszłam w ciążę 9 marca, cykl był monitorowany, więc mam pewność, termin miałam na 30 listopada, ale urodziłam 9 dni wcześniej, więc starania powinnaś podjąć pod koniec marca. Ja jestem zadowolona, że urodziłam późną jesienią. Zimą, gdy syn był malutki, spał sobie spokojnie w wózku, opatulony w gondoli. Kiedy zaczął się interesować światem zaczęła się wiosna i spokojnie mógł już jeździć w spacerówce. Starsze dziecko też łatwiej znosi upały, można je wsadzić do baseniku, żeby się bawiło i chłodziło. No i ciążę łatwiej przejść, bo w lecie wypada drugi trymestr. Nie zauważyłam, ąby syn odstawał od rówieśników w szkole czy przedszkolu. Może na początku, bo był jednak sporo młodszy, ale nie był to wielki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dziewczyny przecież WSZYSTKO zależy na kiedy przypadnie owulacja w marcu więc pytanie autorki czy na początku/w środku/końcu marca jest bezsensowne:). A poza tym dzieci rzadko rodzą się w terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:00 no dokładnie!To zależy kiedy będziesz miała w marcu owulację. Ale tak naprawdę liczy się od dnia ostatniej miesiączki termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam 2 dzieci z grudnia :-) jedno z 24 a drugie z 27 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Lolana
Jakbym miała dzieci z grudnia to starałabym się żeby rok później poszli do szkoły.Pamietam jak 4 lata temu moi synowie bliźniacy chodzili do zerówki to na wywiadówce pani powiedziała, że są dzieci z końca roku i żeby rodzice zastanowili się czy aby nie zostawić ich na drugi rok w zerówce, bo odbiegają od innych dzieci,że to będzie z korzyścią dla nich itp. Ja mam dzieci z : luty,marzec,maj,czerwiec.Ja jestem z marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamuśki z wózkami fajnie kręcą tyłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn urodził się w grudniu i wszystko jest w porządku, ale celowania w grudzień nie rozumiem. Po pierwsze noworodek w zimie, po drugie dziecko ma przypisany rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm, moja corka z grudnia jest najlepsza uczennica w klasie, a w jej zerowce odraczany byl chlopiec z marca. Moj syn z lutego i nie zauwazylam zeby byl taki ze wszystkim do przodu, jedynie zawsze najwyzszy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja córka straciłą bestroskie dziecinstwo 9 miesiecy wczesniej niz syn , znaczy ze masz syna głaba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lolana pierdu pierdu. Guzik prawda. Wszystko zależy od samego dziecka. Mam dzieci grudzień i styczeń. Grudniowe poszło normalnie ze swoim rocznikiem, a styczniowe puściłam rok wcześniej. Poradziły sobie super, teraz chodzą do technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszło normalnie w grudniu i może nie odbiegało umiejętnościami od innych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×