Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość K

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Dzień dobry, cześć KO 🙂👋.

Też życzę nam wszystkim spokojnej, ciepłej soboty.

Dzień dobry 😉 

KO👋

Barnaby👋 

Życzę Wam przyjemnie spędzonej soboty 🤩. Może jakiś spacerek?🌲🌳☀️

Tylko trzeba się cieplej ubrać jak Engiś

.50574162_1117265638458275_91409934130662

Barnaby 🙂👋

Efli 🙂👋

Dzięki za Engina 😘

Engin w puchówce, bluzie polarowej z kapturem  i czapce, a reporter ma na pewno lżejszą  kurtkę😉

U mnie do południa było piękne słońce z -1 st. Ulice ożyły😊

>

Dziś IM 13. Jeszcze nie obejrzałam.

Pozdrawiam serdecznie całą Gromadkę🌞👋

Edytowano przez Pani KO

Dobry wieczór 🙂.

Spokojnie u nas dzisiaj. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wieczoru 👋.

Nie mogłam obejrzeć IM i jutro chyba też będzie to niemożliwe, bo będę mieć gości. W przyszłym tygodniu z ALA I KS też będzie trudno. Nadrobię z KO 🙂.

Gość GRA

22:09

Dobry wieczór
Dziś na Dobranoc posłuchamy kilku pieśni.... 🎶🎶🎶
<
Na początek posłuchajmy, jak Jessye Norman śpiewa kompozycję Franza Schuberta "Ave Maria "
.https://www.youtube.com/watch?v=do5ZmQQM8AE
<
W drugim klipie posłuchajmy, jak utalentowany Norweg Aksel Rykkvin  śpiewa pieśń  Mozarta " Alleluia "
.https://www.youtube.com/watch?v=fwQKhqZ8t1g
<
W trzecim klipie posłuchajmy, jak nasz kontra-tenor Jakub Józef Orlinski śpiewa pieśń niemieckiego kompozytora późnego baroku  Johanna Adolfa Hasse   "Mea tormenta, properate!" :
.https://www.youtube.com/watch?v=g8Ue_7Tg08c
<
W czwartym klipie posłuchajmy , jak Dimitry Sinkowsky gra na skrzypcach i śpiewa kompozycję 
J.S.Bacha  "Erbarme dich" :
.https://www.youtube.com/watch?v=_wP0U_ONaOU
<
I na koniec posłuchajmy, jak Ewa Małas- Godlewska śpiewa piękną arię Georga F. Händla
z opery " Rinaldo" . Utwór , który powstał w 1711 roku - był i jest wykonywany przez wielu wybitnych śpiewaków operowych i nie tylko - śpiewała go np. także Barbra Streisand.
Mam w notatniku ok. 20 wykonań tej pieśni. Nasza śpiewaczka wykonała tę pieśń w filmie " Farinelli ".
"Lascia Ch'io Pianga " ( Pozwól mi płakać  ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=faH5qABJw2o
<
Po tym ciężkim, smutnym dniu - spokojnej nocy... 🛌
Dobranoc 🌜😵
GRA

Dobry wieczór🌛

Spokojne u nas...

Mam nadzieję, że to był dla Was spokojny dzień, pomimo smutnych okoliczności...🌹

>>>

Barnaby🙂👋

Zaległości nadrobimy😉 Pani KO postara się o to...  👩🏼‍💻😉

Życzę Ci udanego, wesołego i pełnego w fajne wspomnienia czasu spędzonego z Gośćmi😘🤗😉

>>

GRA🙂👋

Jeszcze nie słuchałam wybranych przez Ciebie utworów do Dobranocki, ale przed snem  na pewno to zrobię🎧 Dziękuję!🌹🌹🌹 😘

GRA 😉 

Są takie chwile i dni, kiedy dobrze jest wrócić do muzyki poważnej. Napisałam „wrócić”, bo rzadko słucham tych utworów. Dzięki Tobie ponownie zabrzmiały dźwięki tak pięknych i znanych utworów jak: "Cztery pory roku" -  "Zima ",  " Dla Elizy ",  "Sonata Księżycowa", " Smuga cienia " ( tak, to z wczoraj). Pieśni, które zaproponowałaś nam na dzisiaj również wysłuchałam. Dziękuję 💐💐.

<<<

Dobranoc 🌛.

Życzę Wam pięknych snów 😘.

>>>

Barnaby 😉 

Życzę Ci wspaniałego tygodnia spędzonego z Rodziną. 

GRA😘

To było piękne🎶🎶🎶🎶💐

Młody  Aksel Rykkvin,  kiedy śpiewa ma radość na twarzy. A może tylko ja to widzę😉 

Nasz Jakub Józef Orliński! 🎶🎶🎶Brawo!!!!💐 Dwa razy słuchałam!🎧 

Pora już na mnie...

Spokojnej nocy! 

Dobranoc Wszystkim! 🌛😘

Michałku🙂

Wracaj szybko... do zdrowia i do Nas!!! 🤗😉

Śpij  zdrrrrrowo! ⭐

Dobrrrrrrranoc! 

P. 

Dzień dobry 🌞

Kasiu 🙂👋

Barnaby 🙂👋

Ja dodam  trochę 🥧🍰🍮☕️ na niedzielę 😘😊

U mnie -2 i świeci słoneczko‼️

Pozdrawiam całą Gromadkę, dzielę się z Wami ...🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞 😄👋

Dzień dobry Michałku!🌞👋

Trzymaj się zdrrrrrrowo‼️🍲🍎🍊🍋🍌🥦🥕🌶

Pozdrrrrrrawiam słonecznie‼️🌞

P. 

IM 13

>

„-Kiedy wyjedziemy stąd?” zapytała Seyita  smutna Szura. Seyit był zaskoczony jej pytaniem. Miejsce, które tak bardzo chciała poznać, teraz chce szybko opuścić.  Coś się stało! Seyit nie wie jeszcze o wizycie  jego ojca i braci. Szura o tym mu nie powiedziała i chyba nie ma zamiaru powiedzieć.  Dopiero rano o gościach w winnicy powiedziała mu  służba. Seyita już niebyło, gdy rano obudziła się szura. Gdzie tym razem wyjechał? Seyit był już w drodze do rodzinnego majątku. Rano przeczytał list od matki, który przywiózł Osman.

/c.d.n./

/c.d./

No właśnie, Osman. Osman  wieczorem rozmyślał  o spotkaniu  z Szurą.  Poznanie jej nie było dla niego obojętne. W rozmowie z matką wyrażał się o niej pozytywnie z nieukrywanym podziwem.  Wyraźnie jest  pod wrażeniem jej urody i delikatności...  „Jest śliczna, powabna i niewinna.” ... „Nie dziwię się Seyitowi, że się w niej zakochał”....  „Nie wyglada jak kobieta, raczej jak dziewczynka.” ... Opowiadał  zaciekawionej matce Osman. Jest pewny, że Szura spodobałyby się także i jej.

/c.d.n./

/c.d./

Seyit rano przyjechał do rodzinnego domu. Na powitanie od ojca usłyszał jedynie „-Przyjechałeś przeprosić?!”  Mehmet Eminow nie usłyszał przeprosin od syna, usłyszał o jego i Szury wspólnym wyjeździe. Seyit dla bezpieczeństwa bliskich nie podał  miejsca do którego uciekają. W ten  sposób chce chronić swoją rodzinę. Z listu od matki dowiedział się o zamachu na ojca i Osmana dzielnej obronie, to on zabił z.amachowca. Wyjazd nie jest „piękną wymówką” jak to określił Mehmet Eminow, Seyit rozumie zagrożenie jakie może zciągnąć na nich jego obecność w okolicy. Z powodu  wyjazdu i rozstania z rodziną  przeprosin nie będzie! Seyit nie będzie przepraszał za Szurę, kobietę którą kocha!  Z nią chce spędzić całe życie, a obrażając ją, ojciec obraża także i jego! To Seyit oczekuje od ojca przeprosin.  Na Mehmecie nie zrobiło to żadnego wrażenia! Wspomniał jedynie o należnym nieposłusznemu synowi majątku, który otrzyma, ale „tej kobiety” nie może sprowadzić do domu! Oczywiście może wrócić do rodziny, ale dopiero wtedy, gdy przestanie „zadawać się z nią”! Do tego czasu ojciec będzie udawał, że Seiyt jest na wojnie. Mehmet Eminow ma chyba problemy ze słuchem? Nie słyszał o czym mówił Seyit?! On mówił o wyjeździe i wspólnym życiu z ukochaną  Szurą. Ale tak to niestety jest, że -  głuchy jest ten, kto nie chce słyszeć! Płacz matki, prośby braci nie wpłynęły na zmianę zdania Seyita. 

Po jego odjeździe Mahmut spojrzał wymownie na swoją żonę. Oni potajemnie planują wyjazd. Oni też opuszczą rodzinę. Być może decyzja Seyita wpłynie na zmianę ich panów?  Jedynie Osman pozostanie do pomocy i obrony rodziców.

/c.d.n./

/c.d./

Petro w tym czasie  wykorzystuje każdą chwilę podczas nieobecności Seyita. Nie odstepuje Szury na krok. Chciał być z nią szczery, powiedział jej o prawdziwym powodzie jego odwiedzin. (Szczerość i zdrajca!) Jest tutaj tylko dla niej, nie dla walki z bolszewikami. Czy można wierzyć  zdrajcy? Co do walki, to się zgadza! Szura widzi w nim  przyjaciela, więc mu wierzy. 

Ona też była z nim szczera. Zdradziła mu, że wkrótce wyjedzie z Seyitem do Turcji. Petro nie potrafił ukryć przerażenia w oczach. To on chciałby zabrać ją z tego domu. To on chciałby z nią daleko wyjechać. Chciałby zabrać ją też do jej rodziny. Ale Petro nie liczy się w planach Szury. Dla niej liczy się tylko Seiyt.

/c.d.n./

Edytowano przez Pani KO

/c.d./

A dla Guzide liczy się tylko Celil. Rozumie, że kiedyś odejdzie z domu Eminowów, kiedyś, ale  jeszcze nie teraz. Celil jeszcze się w niej nie zakochał. Ona ciagle na to czeka. Dlatego wiadomość o swataniu jej w Stambule nie spodobała się jej. Uciekła z płaczem domu i pojechała wozem drogą obok domu w winnicy. Na pewno licząc na kolejną szansę spotkania z Celilem. Tym razem tak się stało! Choć nie tak to sobie wyobrażała. Po drodze koło w wozie odkręciło się, dlatego musiała szukać pomocy. I tak trafiła do domu w winnicy. Powitał ją Celil, co bardzo ją ucieszyło. Natomiast poznanie jego uroczej żony Tatii sprawiło, że omal nie zemdlała. Jej marzenia o Celilu  stały się niemożliwe do spełnienia. Wszystko przepadło. Pożegnała się szybko życząc im szczęścia. Po powrocie do domu Guzide ze smutkiem zgodziła się na ślub w Stambule.

/c.d.n./

• Like 1
  • Thanks 1

/c.d./

Seyit wracając do domu w winnicy spotkał Petra i Szurę. Petro nie mógł się powstrzymać i zapytał o go pożegnanie z rodzicami. Już wie o wyjeździe, co bardzo mu się nie podoba, ale milczeć nie będzie. Seyit odpowiedział „-Z rodzicami nie można się pożegnać”

Petro jeszcze nie wie, że dzień wcześnej w nocy jego ojciec próbował popełnić s.amobójstwo! Przyłożył sobie b.roń do skroni! Strzał w jego pokoju słyszała żona i służba. Właśnie w tym czasie  spakowanymi  opuszczali swój dom.

/c.d.n./

/c.d./

Wieczór. Szura jest spokojna, bo Seyit jest obok. Domyśla się tylko, co stało się między nim a jego ojcem. Teraz nic już nie jest ważne, są razem. Nieprzeczytane  listy od Baronowej, od których na odległość czuć  perfumy, skończyły w płomieniach  kominka. W płomieniach też znalazły się niewysłane, pełne tęsknoty za rodziną listy Szury. Teraz mogą stąd razem odjechać. 

Niestety, tak się nie stanie! Mahmut, który miała uciekać z żoną  wynajętym kutrem,  przyjechał z ostrzeżeniem do Seyita. Chce, żeby to on i Szura nim uciekli! Życie Seiyta jest zagrożone! Nie ma czasu na odmowę! Ale Seyit nie będzie uciekać. On i Celil chcą, żeby tylko Szura i Tatia wyjechały, oni zostaną i będą walczyć z bolszewikami. On będzie bronił swojej rodziny! Dla Szury i Tatii,  to powrót do koszmaru, który przeszły czekając na ich powrót z wojny.

/c.d.n./

• Thanks 1

/c.d./

Noc, bolszewicy są blisko, a Petra nie ma?! Gdzie może być o tej porze?! Seyit i Celil potrzebują go. 

Długo nie musieli czekać na Petro wybawcę i bohatera!!! Kiedy przed domem w winnicy pojawił się znajomy Seyita, teraz zwolennik bolszewików,  mierząc do niego z broni, bohater Petro pojawił się w odpowiednim momencie. Bez wahania strzelił do bolszewika, który zdążył powiedzieć, że przywódcą jego oddziału jest Misza Sorokin, były przyjaciel Seyita. Zdrajca Petro załatwił dwie sprawy jednym strzałem, a potem oddał jeszcze dwa dla pewności. Uniknął zdemaskowania i stał się bohaterem! „-Tym razem was uratowałem” dodał bezczelnie zdrajca Petro  przyjmując podziękowania od Celila i Seiyta. 

Mahmut nie odpuszczał. Nalegał na wyjazd Seyita! Na próżno! Seyit musi bronić rodziców, nie może wyjechać. W końcu Mahmut ustapił, ale zostanie z bratem. Zdecydowal się wysłać swoją żonę z dzieckiem, Szurą i Tatią do portu. Kobietom będzie towarzyszył „bohater” Petro!

• Thanks 5

Dzień dobry 🙂.

Kasiu 👋

Barnaby👋

KO 👋

Witajcie dziewczyny 😀.

U mnie od rana słoneczko pięknie świeci i zaprasza na niedzielny spacer ☀️☀️☀️.

Życzę Wam udanego dnia 😘.

.https://img1.picmix.com/output/pic/normal/3/0/8/4/7184803_e2f82.gif

12:45

Barnaby,KO,Elfiku,witajcie 😘

Widzę,że jest już streszczenie13.odc.IM a ja dopiero wysłuchałam dobranocek i jestem jeszcze w trochę innym,  zaczarowanym  świecie🙂

*KO.Bardzo Ci dziękuję za streszczenie, przeczytam je jednak dopiero po obejrzeniu odcinka,by się niczym nie sugerować.

*Basiu.Pięknie spędziłaś Dzień Babci i Dziadka🙂 Cieszę się razem z Tobą.Ja nie miałam okazji być na takiej wzruszającej uroczystości.Fajnie,że masz swoje wnusie tak blisko.Moje są niestety daleko😔

*Elfi.Słodki gif 🙂Dziękuję i nawzajem Elfi 😘  *Och ten nasz😉 Engin zmarzluch 😁

*Barnaby.Życzę Ci pięknie spędzonego czasu z Rodziną i super pogody,najlepiej  sprzyjającej długim, przyjemnym spacerom 😘 

*GRA.Dobranocka z soboty i niedzieli to była przepiękna uczta dla mojej duszy ! Bardzo Ci za nią dziękuję 💗😘Słuchałam najpierw niedzielnej,a potem sobotniej.   

-L.v.Beethoven"Światło księżyca"-wyk.Anastasia Huppmann- po prostu cudowne...a Movement 3 Presto agitato,to mistrzostwo!!

-Aż mi serce załkało i łzy popłynęły ze wzruszenia gdy słuchałam"Smugi cienia" Wojciecha Kilara.Niezwykły,przepiękny, porywający utwór.Nie jedyny taki zresztą w dorobku tego wspaniałego,genialnego kompozytora. 

"Smuga cienia" był dziś tylko pierwszym słuchanym przeze mnie utworem Wojciecha Kilara,bo potem były Jego kolejne,i kolejne dzieła...🙂 No ale...proza życia😏(🍽)zmusiła mnie do powrotu na ziemię😥

13:15

Taaa...słuchałam najpierw niedzielnej,a potem sobotniej....😁😁 

😁 sobotniej i piątkowej!😜

Burak Özçivit uczestniczył w spotkaniu z 80 bogatymi Arabkami w Kuwejcie, jako twarz firmy reklamowej. Jest twarzą marki odzieżowej. Przebywał w arabskim kraju, jako gość luksusowej firmy dla marki sportowej Ozcivit McLaren. Kolacja odbyła się w hotelu Four Seasons.

Podobne spotkanie z szejkami i najbogatszymi kobietami ma odbyć się w Katarze.

Ostatnio dziennikarz zapytał Engina ( moje wczorajsze zdjęcie E. w czapeczce), jaka byłaby odpowiedź Engina, gdyby Jemu zaproponowano podobne spotkanie. Ponoć Engin odpowiedział "Zobaczmy, pomyślimy” (??).😀

(Przepraszam za styl. Trochę było Kopiuj-Wklej)

• Thanks 2

18:43

IM 13.Ja też miałam szkliste oczy widząc łzy spływające po policzkach Szury piszącej do swojej siostry Tiny podkoloryzowany list,mówiący jak wspaniale została przyjęta w rodzinie ukochanego Seyita.Mimo swojego bólu  spowodowanego bardzo nieprzyjemnym potraktowaniem jej przez jego ojca, Szura chciała przedstawić swoją sytuację w zupełnie innym,pozytywnym świetle, by nie martwić siostry i całej swojej rodziny bardzo bolesną dla niej prawdą o  rzeczywistej sytuacji w jakiej się znalazła. Przecież takiego obrotu sprawy Szura nie przewidziała i jej rodzina, której Szura zapewne opowiadała same dobre rzeczy o rodzinie ukochanego,dla którego porzuciła wszystko i wszystkich, też spodziewa się tylko szczęśliwych wiadomości na jej temat.Jak w takim razie napisać prawdę?Seyit opowiadając jej o swojej rodzinie nakreślił w jej wyobraźni postać swojego ojca jako osobę mądrą,rozsądną, godną najwyższego szacunku i mającą twardy charakter.Nie powiedział jej jednak,że ten twardy charakter jest równoznaczny z autorytarnym i niezależnie od wszystkiego, nieprzejednanym. Może Szura pisząc te słowa choć na sekundę chciała wyrzuciła z pamięci to przykre wspomnienie gdy ojciec jej ukochanego tak obcesowo ją potraktował i zastąpiła je takim jakie chciałaby mieć? Może choć na chwilę wyobraźnia podsunęła jej zupełnie inne obrazy z tego spotkania? Pewnie nie,bo znów przez chwilę miała przed oczami wyniosłą postać mirzy Eminowa z nieprzyjemnym wyrazem twarzy jakby specjalnie pokazującym swoją wyższość i lekceważenie,siedzącego wysoko na koniu.Pewnie nie,bo za głęboko została zraniona,a rana w sercu boli ją tym bardziej,że rzeczywistość okazała się być dla niej okrutna i całkowicie minęła się z jej marzeniami i wyobrażeniem przyszłości.Ten napisany do Tiny list nie został wysłany,został spalony.Może i dobrze się stało,bo nie wiem czy ten list nie zasiałby wątpliwości u Tiny i nie spowodował tego, czego Szura się obawiała, czyli że może właśnie teraz siostra zaczęłaby się o nią martwić.Tina wie,że Szura jest bardzo spontaniczna i nie potrafi,nie chce ukrywać swoich uczuć,co dla chłodnej Tiny jest czymś gorszącym, a tu nagle otrzymuje od niej list,który jest zupełnie inny niż mogłaby się spodziewać otrzymać od tak bardzo zakochanej siostry.Szura poświęciła swojej sytuacji symboliczne dwa słowa,a skoncentrowała się na swojej tęsknocie za siostrą i za resztą rodziny,której dawno nie widziała i pewnie długo nie zobaczy,na życzeniach dla niej... Gdybym ja otrzymała taki list miałabym wątpliwości czy to co w tym liście przeczytałam jest prawdą.Tak spontaniczna,nie zwracająca przesadnej uwagi na konwenanse i tak zakochana dziewczyna,kobieta jaką jest Szura, nie opisałaby myślę swojego szczęścia jednym zdaniem, resztę listu poświęcając rodzinie i trosce o nią.Myślę,że pytaniom o rodzinę, życzeniom dla niej i słowom o swojej tęsknocie za nimi poświęciłaby wstęp,a dalsza część listu to byłaby bardzo długa i piękna opowieść o swojej wielkiej odwzajemnionej miłości do ukochanego,o jego wspaniałej rodzinie,opowieść o tym co teraz robi,jak miło spędza czas w nowym uroczym miejscu i z ludźmi,którzy ją pokochali.

• Like 3
  • Thanks 1

KO  🙂

IM 13

Dziękuję za piękne OPOWIADANIE, które czytałam jednym tchem.❤️❤️❤️

Masz piękny dar przekazywania treści, myśli i uczuć bohaterów, a wszystko to w doskonały sposób przeplatasz własnymi komentarzami.

Moje wyrazy uznania 👏🏆.

• Like 1

Gość M...

Dzień dobry wieczór Ekipo!

Powoleńku, pomaleńku chyba wracam do żywych...

Antybiotyk działa.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Cdn...

M.

19:01

KO.👏🏆Pięknie Ci dziękuję za piękne i wzruszające...opowiadanie 💐😘Wspaniale się je czytało! Ukłony!🙂 

>>

Elfiku 🙂 ...😉

Edytowano przez Kasia_5
  • Like 1

Kasiu 😉 

Tak wzruszająco  💓 i od serca  napisałaś o tym liście Szury. 

Wspaniały komentarz 🌹🌹🌹. Dziękuję! 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się