Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość K

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

/c.d./

Emir ugotował makaron i sos.
Hura! Uratowani są!
Z głodu nie umrą,
a wilki ich nie znajdą.
To nie koniec atrakcji.
Czas na chwilę refleksji.
Emir dzieciństwo wspomina.
Wtedy też się z nim nie bawiła.
I ten oto uroczy obrazek.
wstrząsnął Kemalem.
Tufan wstrząsnął Zeynep.
On gdzieś ją zawiezie?!
Z polecenia Emira.
Zeynep się wystraszyła.
Do Kemala wiadomość wysłała.
Jego pomocy będzie potrzebowała.

/c.d.n./

Gość Po prostu Gość

/c.d./

A w chatce przy makaronie,
siedzą nadal oboje.
Jedzenie im nie idzie,
ale rozmawiają jak ludzie.
Emir Nihan słucha.
O uczucia pyta.
Chce wiedzieć - Dlaczego?!
Nie pokochała nigdy jego?!
On tak wiele robił dla niej,
dlaczego związała się z Kemalem.
Emir nie zrozumiał.
Wpadł w szał!
Jaka to miłość,
kiedy się mniej niż on zrobiło?!
Nie może zrozumieć,
że miłość to jest uczucie!
To nie nagroda za czyny!
Nieważne co i ile zrobimy!
Skończył się obiad,
ktoś makaronu nie dojadł.
Wracają do rzeczywistości.
Emir się bardzo rozzłościł.

• Like 2
  • Thanks 2

ALA

Derya nie ufa synowi! Na pewno chodzi o Murata!  Hmm... Co on takiego jej zrobił?! 

>

Didem chce się zmienić!🤣  Chyba kolor włosów lub kolor paznokci chce zmienić! 😜

Murat! Pan wszystko najlepiej wiedzący i wszystko potrafiący! Nikt jak on nie pokroi brokuła!  😠  Hayat, proszę o nóż... Stań obok i się ucz 🤪

Ach, Hayat gapa!  Już po pracy,  może mówić do Szefa po imieniu... "Pardon, Murat" 😎 Co za bufon! 👿

Edytowano przez Pani KO

Ciao  Michele👋 😘

zdrowia, zdrowia, zdrowia Tobie życzę! 💕😉

Cześć Aa 👋 😘

pozdrawiam ❄️❄️❄️ 😉

KO  🙂

w L. pada i pada - teraz się trochę uspokoiło, a czasami przez chmury przedziera się słońce, jest -2'C  🌨️⛅🌨️ 

czeka nas odśnieżanie 💪💪❄️❄️ 😀

pozdrawiam 😘

• Like 1

No i Derya👽 namieszała między braćmi!  Doruk nie podpisał umowy! Pokłócił się z Muratem! Derya zadowolona! Offff! Kolejna pomylona matka! 😱

Hayat powinna przynosić karteczki z pracy z informacją: gdzie i kiedy wyjeżdża! 😛 Ale ma przeprawę z cioteczką, żeby wyjechać służbowo 😁  Przyjaciółki jak zawsze są niezawodne 🤣

Murat i Hayat wyjeżdżają służbowo... To znaczy, że powinna mówić do niego: Panie Murat. Hayat, pilnuj się 😬

Kapryśny Murat marudzi na lekarstwo na bolący brzuszek. 😵 No i dobrze ...  Niech cierpi! 😛

Edytowano przez Pani KO

Ból brzuch pokonał Murata 😱 Hayat,  ratuj swojego szefa! 😜

Edytowano przez Pani KO

Asli poznała Kerema -  "Ipek dużo o Tobie mówiła"   🤣🤣🤣.... Ipek to ma do niego szczęście 🤣 "Wąsaty w całej okazałości" 🤣🤣🤣.... Chyba jakiś niewidzialny magnez ich przyciąga 🤣 ...

"Jaki miły chłopak"  Asli ma niezły ubaw 😁

Edytowano przez Pani KO

14:11

wrrr.... coś mi przeszkodziło i nie mogłam obejrzeć ALA😫

Edytowano przez Kasia_5

Gość nie wierzę, że tam można

Wiem, że piszecie teraz o innym serialu, ale chciałam skomentować Grzech Fatmagul. Nie oglądałam go od początku, a teraz obejrzałam wcześniejsze odcinki dokładnie i jestem przerażona postawą Mukaddes. Cały czas mówiła Fatmagul, że przynosi wstyd, prowokacyjnie się ubiera, a sama latała przy obcych facetach z cycami(przepraszam za wulgarne określenie) na wierzchu. Wg niej eksponowanie wielkich piersi jest mniej prowokacyjne, niż założenie zwyczajnej, letniej ...enki, średniej długości z normalnym dekoltem? 

Jej zachowanie po gwałcie było jeszcze gorsze. Sugerowała, że Fatmagul jest żoną Kerima i powinna spać z nim w jednym łóżku i że pewnie już uprawia z nim seks. Jak można powiedzieć coś takiego dziewczynie, która dopiero co została zgwałcona i zmuszona do poślubienia jednego z gwałcicieli(Kerim nie był gwałcicielem, ale Fatma jeszcze o tym nie wiedziała). Śmiem stwierdzić, że ona chyba zazdrościła Fatmagul i sama chciałaby zostać zgwałcona. Takie z niej niewyżyte babsko.

Mustafa wcale nie był lepszy. O co mu chodziło? Przecież Fatmagul go nie zdradziła. Została skrzywdzona, a on potraktował ją, jak ...ę, która zabawiła się z kilkoma facetami pod jego nieobecność. Wcześniej też zachował się jak ...a, gdy Fatma pasąc owce wpadła do wody i wracała do domu w przemoczonej ...ence. Sąsiedzi patrzyli na nią dziwnie, a Mustafa i Mukaddes ją zaatakowali, że nie miała wstydu i wróciła do domu w mokrej ...ence. Rozumiem, że wg nich powinna zdjąć ubranie i wrócić do domu naga. Wtedy na pewno nie byłoby wstydu. 

Dzień dobry 🙂.

Aa, Agnese, Kasiu, KO, Michale, pozdrawiam Was serdecznie w zimowy i zimny dzień 👋😘.

U mnie już po feriach i rodzina wyjechała rano, ale jeszcze nie weszłam w tryb serialowy, na ALA zerkałam w przelocie.

*"Wąsaty w całej okazałości" 😂. Piękne sformułowanie, mnie się wszystko kojarzy❤️🌩️.

*Agnese 😘, tak w ogóle to nie znoszę wąsów, wydają mi się anachroniczne i tylko jeden z moich przyjaciół dobrze z nimi wygląda, a beznadziejnie bez - może to kwestia przyzwyczajenia, bo raz widziałam go z ogoloną twarzą i wystarczy! 😱 To samo Herkules Poirot - bez swoich wypielęgnowanych, podkręconych wąsików nie byłby sobą.

A Mustafa... 😍💕 od "no nieee!" doszłam do bezwarunkowej akceptacji wyglądu (garnitury i buty to inna sprawa, byłoby z nich imponujące ognisko na środku patio, albo z litości dla środowiska naturalnego trzeba by wystawić tę kolekcję w workach na śmieci za próg rezydencji). 

*Gościu, dzień dobry 🙂. Bardzo mi miło powitać Panią wśród komentujących. O tak, Mukaddes (nazwana przez Kasię S.ukaddes) swoją bezwzględnością, bezdusznością, okrucieństwem, wręcz sadyzmem wiele razy doczekała się naszych komentarzy. Znęcanie się nad bezbronną, straszliwie skrzywdzoną dziewczyną sprawiało jej nieukrywaną przyjemność; zawsze wiedziała, gdzie uderzyć, żeby najmocniej zabolało i rany się nie goiły.

Miałam wrażenie, że karmiła się cudzym nieszczęściem, było jej potrzebne do utrzymywania się w dobrym samopoczuciu.

Jako ktoś o mrocznej, brudnej duszy pastwiła się nad niewinną dziewczyną mając nadzieję, że sprowadzi ją do swojego poziomu. Nawet ona musiała zdawać sobie sprawę z przepaści moralnej i osobowościowej między nią a Fatmagül, a gwałt na szwagierce dał jej sposobność poniżania ofiary, odbierania jej człowieczeństwa przez traktowanie jak rzecz, którą się handluje podbijając stawkę.

Nie wiem, na jakim etapie oglądania GF jest Pani w tym momencie, więc nie chcę wstawiać spoilerów, ale Mukaddes nie potrafi bezwarunkowo kochać swojego dziecka, bo nawet nim manipuluje bez skrupułów kompletnie lekceważąc straty psychiczne, jakie może to przynieść.

Mam nadzieję, że będzie Pani częściej zaglądać 🙂, stęskniliśmy się chyba wszyscy za GF i przynajmniej ja (i jestem pewna, że nie tylko ja) z radością przeczytałam Pani post.

A o tym tam na M... na razie się nie wypowiadam, bo mam niezły nastrój.

• Like 5

16:27

Gość nie wierzę,że... Witamy 🙂

Myślę,że w naszym gronie fanów GF nie ma nikogo kto miałby inną opinię o Mukaddes od tej, jaką ma Pani.Naprawdę się nie dziwię,że ta postać tak bardzo Panią zniesmaczyła,bo to postać wyjątkowo odpychająca. Arogancka,egoistyczna, pazerna na kasę,a do tego wulgarna i nie widząca nic niestosownego i w swoim zachowaniu i w swoim wyglądzie, a co najważniejsze... wyzuta ze wszelkich uczuć!Takie pojęcia jak wrażliwość i zrozumienie są jej całkowicie obce.To postać nie uznająca żadnych wartości, która nigdy nie widziała winy ani w sobie ani w swoich czynach,natomiast nie mająca najmniejszych problemów w obciążaniu innych za wszystkie nieszczęście,które ją spotkały.Właśnie ją, bo przecież nie Fatmagül,która wg niej tak dobrze wyszła na tym co przeżyła,a to przecież ona jest tą, która najbardziej ucierpiała i jest największą ofiarą tej koszmarnej nocy na plaży.Ja uważam,że to najgorsza postać w całej tej dramatycznej historii.Nawet tych zwyrodnialców oceniam o oczko wyżej od niej, bo Mukaddes to dla Fatmagül najbliższa po bracie i jedyna rodzina,która powinna ją wspierać,a ci dranie to dla niej ktoś zupełnie obcy.Tak źle jak ja oceniam i myślę o Mukaddes,i której mogę przypisać wszystkie najgorsze ludzkie cechy, tak źle ocenia postawę Mustafy N.(!) nasza kochana Barnaby🙂. Wszystkim nam tutaj jego postawa jest wstrętna,ale na Barnaby działa jak płachta na byka. BTW.Ja znowu oglądam od początku cały serial GF...teraz 54.odc.

*Gościu🙂Proszę zaglądać do nas częściej 🙂Zapraszamy 🙂

>>>

Witaj Barnaby 😘

Edytowano przez Kasia_5
  • Like 4

I jak teraz Zeynep będzie kręcić się wokół Emira? Kemal na cały dzień wybywał z domu, a Fehime już dopilnuje córki, żeby oddychała wydychanym przez nią powietrzem.

Kasiu 😘. Fatmagül po tamtej nocy czekała na jedną bliską osobę, wyszła z odrętwienia i szoku pourazowego na jego widok, a on zniszczył ją do końca, odebrał resztki nadziei.

*KS. Wg Zeynep Sezinowie pożałują, że ją poznali. Ja już dawno żałuję.

• Like 2

16:45

KS.Ochroniarz w szpitalu działał na dwie kieszenie 😉By umożliwić podgląd nagrań ze szpitalnych kamer do jednej kieszonki wziął od Hakkıego,a do drugiej od Emira.

ŁC. Co wkłada do skrzyni posagowej dziewczyna, która nie przepada za dzierganymi na szydełku serwetkami (swołocz nawet tego nie miała, chociaż może chciała 😛)?

Do tej pory myślałam, że architekt ma wyczucie stylu i smaku nawet w wersji budżetowej, a Cennet ma suknię ślubną z kuchennej firanki.

• Haha 2

Witam  Gościa🙂

Dziękuję za wpis  i również zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami o GF.  Chętnie powspominamy i dołączymy się do komentarzy.  

Barnaby i Kasia już  napisały to, o czym wielokrotnie   pisaliśmy  tutaj  o  Mukaddes/S.ukaddes/Muce i Mustafie/mustafie/łajzie. 

W pełni podzielam Pani zdanie o zachowaniu Mukaddes i Mustafy.  Po gwałcie nie mieli  jakichkolwiek ludzkich uczuć i odruchów  wobec skrzywdzonej Fatamgul. To oni czuli się skrzywdzeni, bo to ich życie miało się zmienić. To ich marzenia i plany uległy zmianie. To oni okryli się hańbą. To ich ludzie będą wytykać palcami, a to byłoby dla nich nie do zniesienia. Taki wstyd!  Winna temu była oczywiście Fatmagul.  Jej krzywda, była też  dla nich okazją do wzbogacenia się. Co i Mukaddes i Mustafa potrafili wykorzystać. 

Ach... Nadal są emocje, gdy  piszę o tych postaciach. 

Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do pisana o GF 🙂

• Like 3

Gość Gość.

Mam pytanie: jaki serial teraz oglądacie i czy występuje tam Engin?

Gość nie wierzę, że tak można

@barnaby  Serial GF obejrzałam do końca, więc wiem, jak zakończy się serial i co czeka Mukaddes. Po prostu nie oglądałam od samego początku, bo gdy usłyszałam, że serial jest o zgwałconej dziewczynie, pomyślałam, że będzie on straszny. Później przeglądając tv trafiłam na dalszy odcinek i mnie wciągnął. Niedawno zaczęłam oglądać od początku. Wiedziałam, że Mukaddes i Mustafa zachowali się podle wobec Fatmagul, ale nie wiedziałam, że aż tak.

@Kasia_5  Dokładnie - ci dranie byli obcy dla Fatmagul, a Mukaddes to jedna z najbliższych osób. Jeżeli nie umiała, lub nie chciała wspierać szwagierki mogła zamilknąć i się nie odzywać. 

@Pani KO  Z przyjemnością wejdę jeszcze tutaj i napiszę o GF. Mnie również towarzyszą emocje, gdy wspominam tych egoistów Mukaddes i Mustafę. 

21:09

Do Gość gość [19:36]

W ciągu tygodnia oglądamy emitowane teraz w TVP seriale "Wieczna miłość"(Kara sevda) ," Łzy Cennet"(Cennetin Gözyaşları)oraz "Miłosne potyczki"(Aşk Laftan Anlamaz),a w soboty/niedziele 1 odcinek "Imperium Miłości"(Kurt Seyit ve Şura).Ale IM oglądamy już w Internecie. Niestety 😞Engin nie występuje w żadnym z tych seriali.

>

Gość nie wierzę,że tak można

Miło ponownie Panią widzieć 🙂👋

21:54

Oglądam 54.odcinek turecki,Barnaby. Fatmagül z Kerimem przyjechali do domku w lesie. 

Czeka ich piękna, wzruszająca rozmowa o liście Kerima. 

Kiedy w KS w domku, w którym ukrywali się Kemal i Nihan, pojawił się pies, pomyślałam, że to zapożyczenie z GF, kontekst był jednak zupełnie inny, bo między nimi nie stała wielka trauma.

Lodos pozwoliła Kerimowi i Fatmagül zapomnieć o krępującej sytuacji, w której się znaleźli.

Gość GRA

22:27

Dobry wieczór 😃
Dziś na Dobranoc posłuchamy trochę nowych tureckich piosenek.... 🎶 🔊
Mniej znani wykonawcy, a piosenki podstawione w grudniu 2018 i w styczniu 2019 , 
a więc same nowości .....🤗
<
Na początek Burak King śpiewa " Var Git " ( Idź )
.https://www.youtube.com/watch?v=tbCiWKLLjBY
<
W drugim klipie Sancak śpiewa piosenkę " Bırak" ( Spadek )
.https://www.youtube.com/watch?v=PPCCjLyzMrE
<
W trzecim klipie Merve Özbey śpiewa " Hani Bİzim Sevdamız" ( Oto nasza miłość)
.https://www.youtube.com/watch?v=rtw-8txXO6A
<
W czwartym klipie Buray śpiewa " Bu Defa Son " ( Ten czas ostatni)
.https://www.youtube.com/watch?v=IH2w29FBuHY
<
W kolejnym klipie Ilyas Yalçıntaş śpiewa " Bilmece" ( Zagadka )
.https://www.youtube.com/watch?v=nCaSsyc4GM0
<
I na koniec - dziś podstawiony klip - Murat Dalkılıç i jego piosenka " Son Liman " 
( Ostatni port ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=WWfL94_E1a8

Jeszcze mi się przypomniało, że chyba w zeszłym roku Hande Ercel ( Miłosne potyczki )  była ostatnią dziewczyną właśnie Murata Dalkılıça. Ciekawe , jak trzyma się ich związek , ale nie mam gdzie sprawdzić.... może ktoś wie ...?

<

Spokojnych snów w ciepłym łóżeczku... 🛌  ❄️ 🌨️

Dobranoc 🌜😵

GRA 😘

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się