Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość K

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

16:43

To co?Zeynep wcześniej nie wi(e)działa,że między Emirem i Kemalem jest wojna?! Inaczej by go nie wydała? Taaa...na pewno!  

Önder obrywa od Leyli za wszystko, również wtedy, gdy chce zrobić coś dobrego, podczas gdy tylko on jeszcze nie poddał się i zależy mu na córce.

• Like 1

18:06

Witaj Basiu 🙂

Basiu.Zamierzałam co prawda wrócić do OK gdy skończę oglądać GF i BBO, ale tak mnie zainteresowałaś serialem "Bıçak Sırtı" ,że nie wiem czy wcześniej nie obejrzę choć kilku jego odcinków🙂 Stęskniłam się już za Dağhanem i trochę przebolałam ostatni odcinek OK( i tak nie obejrzałam go w innej wersji niż turecka) ale tyle czekał to może jeszcze trochę poczeka.Najpierw jednak GF❤ i BBO ❤  

Basiu.Jak tam Twoje dwa małe skarby?Jeśli dobrze pamiętam(?) to Piotruś w lutym chyba kończy roczek? Zaczął chodzić? Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie Basiu i przytulasy dla wnusiów😘👋  

• Like 1

Kasiu 😘, ależ Ty masz pamięć co do moich wnuków. Dziękuję bardzo :classic_smile:.

Obydwaj mają urodziny w lutym w dość bliskiej odległości czasowej i impreza pewno będzie jedna. Młodszy będzie miał roczek i jeszcze się zastanawia czy już czas na chodzenie. Na razie woli na czworakach. Starszy będzie miał 4 lata.

Polecam bardzo "Bıçak Sırtı" a do OK też chciałam kiedyś wrócić, jak się mój harmonogram rozluźni.

Nie zdążyłam dzisiaj na początek KS. Już wiem z Twojego komentarza jak Emir ratował tyłek swój i Zeynep, ale muszę to przecież zobaczyć! :classic_biggrin:

• Like 1

Gość GRA

Dobry wieczór 🙂

Basiu, mnie też zainteresowałaś tym serialem"Bıçak Sırtı".  Może też zacznę go oglądać.....

Jak na razie na bieżąco oglądam KS, na bieżąco przelatuję  ŁC - czasami zatrzymam się na dłuższą chwilę, ale jednak ten serial jest dla mnie trudny do oglądania....Prawie same negatywne postacie , albo płaczki....

Mam nadzieję, że da się oglądać ten nowy serial komediowy "ALA" ( jak go nazwałyście ). Zapowiada się dobrze i może przy nim wytrwam. Jest sprawnie zrobiony z komediowym zacięciem. Na początku widziałam w gazecie telewizyjnej , że ma być tylko 14 odcinków. Ale jak poszukałam głębiej, to się okazało, że serial ma oryginalnych tureckich odcinków 31 - każdy po 120 min. I u nas ma być wyświetlanych 120 odcinków po 45 min każdy. ( Znowu kolejny serial przykroili na" naszą miarę" ) . Więc trochę czasu to zajmie. Szkoda tylko , że o takiej porze - będę musiała wszystko nagrywać. Wy pewnie też....

Hande Ercel już wszyscy znamy. Buraka Deniza moja siostra już rozpoznała ( ja nie - słabą mam pamięć do twarzy takich mniej charakterystycznych ). Grał jedną z ważniejszych ról w emitowanym u nas serialu " Królowa jednej nocy " z Meryem Uzreli i Muratem Ildrimem. Ale tu prezentuje się świetnie i radzi sobie świetnie - oby tak dalej. Bohaterowie sprawiają pozytywne wrażenie.....wreszcie jakieś pozytywne postacie po tych wszystkich negatywnych i destrukcyjnych bohaterach ostatnich seriali. Już myślałam, że .....Turcy lubią  tylko dręczyć - siebie i innych -  w swoich produkcjach.

A tu proszę - komedia. Czyli ... to  też potrafią....

Jak się okazuje Burak Deniz otrzymał w 2017 roku nagrodę jako "Najlepszy aktor telewizyjny"  przyznawaną  przez Adnan Menderes University ( ? ). Burak Deniz ma teraz 27 lat . Gra od 2011 roku i już parę seriali zaliczył....

To na razie wszystko , co znalazłam...

Pozdrawiam wszystkich 😍

Michał -  trzymaj się i nie daj się .... wracaj do zdrowia ☀️😘

GRA

Basiu, mam do Ciebie kilka pytań o wstąpienie i uczestnictwo w zamkniętych grupach na FB. Mój jedyny profil na FB jest zarejestrowany pod moim imieniem i nazwiskiem. Czy jest możliwość występowania wyłącznie pod nickiem? Czy można założyć konto techniczne i korzystać z tego konta, aby wziąć udział w zamkniętych grupach?

Czy możesz odpowiedzieć - jeśli to nie tajemnica - czy tylko oglądacie seriale i filmy, czy również komentujecie?

GRA, ja też mam dość tandetnego patosu w typie ŁC. Darcie gęby na przemian z bezprzykładnym okrucieństwem - no ile można! Do tego dziwnie pojmowana miłość - rodzicielska, między rodzeństwem, kobietą i mężczyzną - jako połączenie egoizmu, nienawiści, zaborczości i instrumentalnego traktowania drugiego człowieka. Prawie nie ma normalnych ludzi, bohaterowie od ściany do ściany naiwni altruiści albo wyrachowani sadyści, jak gdyby dobry człowiek musiał być głupi. Offf...

Kilka postaci (Arzu, Nilgün, Cengiz, Orhan) miota się od względnej równowagi do psychopatycznych wyskoków, jakby tabletek w aptece zabrakło.

ALA może być miłą, bezpretensjonalną odskocznią, chyba można dać mu szansę.

Barnaby, ja nie korzystam z nicka, bo podania prawdziwych danych wymaga regulamin fb, a ja jestem z tych co ich przestrzegają :classic_biggrin:. Wiem, że niektórzy podają zmyślone dane albo nicki ale w tych zamkniętych grupach ostatnio zaostrzono reguły i może być trudno dostać się do nich z tylko z nickiem. Można ewentualnie spróbować.

Ja też mogę nazwać swoje konto „technicznym” bo stworzyłam je tylko po to, żeby oglądać Olene Kadar, gdy dowiedziałam się w otwartej wtedy grupie BBO, że serial będzie tłumaczony, ale w zamkniętej grupie. Podałam swoje prawdziwe dane, ale powiedzmy, że takie trochę „ograniczone” (nie podałam pierwszego imienia). Mam zdjęcie, ale ono mnie nie identyfikuje. Nie mam też znajomych. I ta niemożność identyfikacji budzi w niektórych grupach nieufność (akurat nie rozumiem dlaczego), ale jak na razie nikt mnie z żadnej grupy nie wyrzucił.

Nie jestem wielką znawczynią fb, na początku poruszałam się tam jak słoń w składzie porcelany i nie zamierzałam nic robić oprócz oglądania, ale teraz zdarza mi się zabrać głos i napisać jakiś komentarz, gdy coś interesującego się pojawi.

Tak sobie myślę, że gdybyś pojawiła się na fb ze swoimi komentarzami, to zakasowałabyś wszystkie panie, które tam się najmocniej udzielają :classic_biggrin:❤️.

• Thanks 1

GRA, z ręką na sercu polecam "Bıçak Sırtı" :classic_smile:.

Buraka Deniza pamiętam z „Królowej jednej nocy”, chociaż chyba nie obejrzałam do końca. On jednak jest charakterystyczny, zwłaszcza jego rzęsy :classic_biggrin:.

Basiu, 😘❤️ dziękuję za informacje i komplement. Obawiam się, że fb może nie być gotowy na mój słowotok, jest tam tyle miejsca na to, co czasami w duszy mi gra?

U nas bardzo dobrze się czuję, jak u siebie i nie dotyczy to warunków technicznych, a atmosfery, więzi, poczucia humoru i podobnej wrażliwości mimo czasami różnych poglądów.

Rozważam przystąpienie do grup zamkniętych z powodu tylko takiej możliwości obejrzenia wartościowych produkcji, które polecacie, a w przypadku BBO braku dostępu do siedmiu odcinków, bo jakoś tak się składa, że na różnych stronach brakuje tych samych.

*Też pamiętam Buraka Deniza, na początku KJN był dosyć antypatyczny, później było znacznie lepiej. Bardzo podobała mi się jego szalona siostra, oczywiście zewnętrznie.

Gość Aa..

Dobry wieczór👋

Cieszę się, że piosenka na dobranoc Wam się podobała i poranna kawka smakowała😀

KO, dziękuję za super streszczenie💐

cyt.,,

Koniec wizyty! 

Emir leży pobity. 

Ściana runęła na niego!!!

A ten drze się, że to nie koniec jego!!

Tak Wielki Emir nie kończy!!!

Jeszcze musi Kemala wykończyć!''

Masz rację, niektórym  wystarczy się dobrze ustawić i są ,,wielcy''🤣

Kusicie kolejnymi serialami, a wolnego czasu jak na złość nie przybywa🙄 dopisuję je do coraz dłuższej listy ,,na później''✍️

Pozdrawiam cieplutko🤗

21:58

GRA,dziękuję za Twój komentarz i wszystkie informacje dotyczące serialu ALA⚘

*Ja też już mam chwilami dość tych mniej lub bardziej wydumanych dramatów, psychopatów wszelkiej maści,wrzasków i płaczu.Wreszcie jest jakaś komedia 🙂 Turecka komedia 🙂 [[Dobrze myślę,że nie tylko ja po takiej ilości turczyzny jaką oglądamy😉 wyłapuję coraz więcej wyrazów lub nawet krótkich zdań,które rozumie się już bez tłumacza a nawet słyszy co innego niż mówi lektor?😁]] Dziś po obejrzeniu 3. odc.ALA zastanawiałam się nawet czy oglądać KS.Te groteskowe miny Emira,podła Vildan,smuty,intrygi...A ALA?😁Super dziewczyny-pozytywne wariatki,zabawne sytuacje, tempo, no i rozbrajająca muzyczka😁Oczywiście nie może przecież braknąć także jakiejś jednej czy drugiej intrygantki,a na taką zapowiada mi się np.mamuśka Murata i Doruka.Do tego jakaś psychiczna, nawiedzona modelka...😁 Przez cały odcinek człek się uśmiecha😁

*Basiu.Poczytałam trochę o serialu "Bıçak Sırtı" i to co o nim czytałam bardzo mnie zaciekawiło.Nawet przygotowałam już sobie na później ros.stronę z tym serialem. Niestety tylko z czytadełkiem cyrylicą😏😫 BTW.Rzęsy Buraka Deniza są rzeczywiście baaardzo charakterystyczne🙂     

Barnaby 🙂

Ja też zauważyłam, że teraz spora większość osób występuje na Fb pod imieniem i nazwiskiem. Wcześniej było łatwiej wystarczył nick, skrót nazwiska, ale jak napisała Basia, w grupach zamkniętych są coraz większe obostrzenia. Wszystko jeszcze zależy, do której grupy zamkniętej chciałabyś należeć. Teraz w niektórych grupach zwracają nawet uwagę, kiedy Fb ktoś założył, dlatego radziłabym wszystkim nie odkładać tego na później.

Chodzą słuchy, że będą jeszcze wymagane zdjęcia. Ja nie wstawiłam swojego.

Na początku radziłabym Ci wstąpić do grupy pani DD, którą już wcześniej poznałaś. Jak należy się już do jednej grupy zamkniętej, to wtedy chyba jest łatwiej wstąpić do innej grupy.( To troszkę jak w banku zdobywanie wiarygodności kredytowej 😀.)

W grupie pani DD pod kolejnym tłumaczonym odcinkiem grupowicze wstawiają komentarze lub podziękowania.

W innych grupach są to raczej krótkie uwagi, domysły, co będzie w następnym odcinku, zdjęcia z planu, informacje adminek.

• Thanks 1

Gość GRA

22 : 00

Dziś na Dobranoc - tak na pocieszenie - trochę wspomnień związanych z Enginem.... 😍
<
Na początek chciałam przypomnieć klip ze zdjęciami z OK i  rosyjską piosenkę 
"Синяя вечность" ( Niebieska wieczność ) , którą śpiewa Emin :
.https://www.youtube.com/watch?v=HIbN2uoWVEo
<
W drugim klipie komisarz Ömer Demir z KPA i piosenka "Simply The Best " ( Po prostu najlepszy ),
która Tina Turner śpiewa z Jimmy Barnesem :
.https://www.youtube.com/watch?v=pYOUa2_hd7E 
<
W trzecim klipie zdjęcia i kolaże z GF i Sezen Aksu  śpiewa  "Beni Yak Kendini Yak" 
( Złap mnie jak siebie ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=RJlOvJvUwlg
<
W czwartym klipie dawno nie słuchana wersja "Despacito" i zdjęcia Engina w większości z OK
.https://www.youtube.com/watch?v=c1Kx8qOuhzk
<
W kolejnym klipie jeszcze raz rosyjska piosenka "ДВЕ ДУШИ "( Dwie dusze ),
którą śpiewają Elena Vaenga i Alexander Malinin, a do tego zdjęcia z GF:
.https://www.youtube.com/watch?v=2caXDNXx7dk
<
I na koniec najnowsze zdjęcia Engina w noworocznym klipie greckich fanów, 
a piosenkę "Could I Have This Kiss Forever"( Mogę zatrzymać ten pocałunek na zawsze)
śpiewają Enrique Iglesias i Whitney Houston :
.https://www.youtube.com/watch?v=yIF09kywpzE
<
Smutne mamy te dni, smutno w naszym państwie...nigdy nie myślałam, że aż tak źle 
może się zacząć kolejny rok...
<
Nas chociaż łączą i pocieszają bohaterowie Engina...
<
Spokojnych snów 
Dobranoc 🌜 😵
GRA 😘

GRA 😀

Mnie dzisiaj słowiańska nuta w duszy gra, dlatego bardzo dziękuję Ci za przepiękne piosenki rosyjskie: „Синяя вечность" i „ "ДВЕ ДУШИ " 💓.

Jak miło znów widzieć i słyszeć Twoje Dobranocki 🌹.

Kasiu 🙂, pewnie że na tureckim kazaniu coś tam do nas dociera poza zwrotami grzecznościowymi. Czasami dziwię się, że akurat tak została przetłumaczona jakaś kwestia i nie chodzi mi o dosłowne tłumaczenie, a oddanie sensu – wiadomo, traduttore traditore (tłumacz to zdrajca). Czas przeszły potrafimy odróżnić od przyszłego, zaimki dzierżawcze od osobowych, ale do znajomości tureckiego jeszcze mi daleko.

Rzeczywiście Tuğçe Karabacak grała Ninę w IM i Didem w ALA. Kiedy widzę trzy mieszkające razem dziewczyny, od razu widzę siebie i moje dwie przyjaciółki w pokoju akademikowym. Do czasu studiów nigdy nie mieszkałam w jednym pokoju z kimkolwiek dłużej niż kilka dni lub tygodni i to było ekstremalne doświadczenie😱😉, zbliżające jednak bardziej niż rodzina.

*Elfi 😘, bardzo Ci dziękuję za uzupełnienie informacji, są bardzo przydatne. Nie potrafię zrozumieć tego, że w Internecie jest tyle przemocy, nienawiści i użytkownikom długo udaje się zachować anonimowość, a w grupie komentującej seriale niedługo trzeba będzie przedstawiać referencje i drzewo genealogiczne. 

Pani DD prowadzi grupę zamkniętą BBO? Zdaje się, że to ona tłumaczyła listę dialogową.

Ludzie z różnych powodów nie chcą wszystkiego wystawiać na widok publiczny, moja kuzynka posługuje się na fb nazwiskiem panieńskim (co nie jest do końca nieprawdą), bo pracuje w instytucji, której oficjalna ideologia niekoniecznie zgadza się z jej poglądami.

Ja mam znajomych na fb wyłącznie tych prywatnych, których znam w realu. Skomentowałam coś może kilka razy w cudzych postach, gdy mocno mną potrząsnęło. Chciałabym oddzielić to konto, które mam, od ewentualnego "tureckiego". Wiem, że nie mogłabym liczyć na zrozumienie tej ważnej części mojego życia, a nie widzę powodu, dla którego miałabym tłumaczyć się, bo nie robię nic złego.

• Like 1

Gość Aa..

Gra, dziękuję za dobranockę🌹, czekałam jak dziecko na bajkę🤣 

Pięknych snów życzę Wszystkim😘

.http://wrzutka.pl/files/walls/550cf6ed/x.jpg

23:03

Pięknie Ci dziękuję GRA za dobranockę😘 Cudną Enginową dobranockę 😍,"Две души"...mogę słuchać, i słuchać,i słuchać...GRA💐😘 

Aa 🙂 Uroczy...słodki...śpiący szczeniaczek 💗😘

>

Dobranoc Ekipo🌛 🖐  Niech się przyśni....🙂

Dobry wieczór Wszystkim😘👋🌟

Ale mnie pochłonęło...  😄😉Załapałam się jeszcze na dłuuugie (ok. 3,5 godz.) zebranie szkolne u MKO 😛😄😉 Kończy się pierwsze półrocze, trzeba było omówić kilka spraw 😉 

>>>

Dziękuję Wam za miłe słowa o zaległych streszczeniach😘🤗🌹

>>>

Zachęcacie do kolejnego serialu😉😄😊 Ojej, tylko kiedy go obejrzę??? 🤓🤔😬

>>

Basiu🙂👋

Elfi🙂👋

GRA🙂👋

Barnaby🙂👋   KO figlarka😊😉Sporo się cofam w KS i ŁC, dlatego uznałam, że są dla chętnych 😉😄 

Aa🙂👋

Dopiero w południe wysłuchałam piosenkę na dobranoc zespołu Krywań 😉 Piękna!🌹🌹🌹😘🤗 

W filiżance na małą kawkę mógłby się wróbelek wykąpać 😄😄😉

GRA😉

Dobranocka z Enginem będzie przed snem😍😉 Jak dobrze, że wróciły Dobranocki!🎶🎶🎧🌹🌹🌹😘 

Edytowano przez Pani KO

GRA, Enginowa dobranocka jest balsamem dla duszy 😘🙏. W „Simply the Best” zachwyciły mnie fragmenty 0:19, 0:37, 1:05, gdy Ömer zdaje się słucha Pelin referującą info o byłym narzeczonym Elif. To wtedy było o pluciu papierowymi kulkami w dziewczyny, umiejętności szybkiego biegania i pływania.

„Dwie dusze” – w każdym fragmencie widać, jaki sens mają oryginalne tureckie odcinki trwające 1,5 godziny, akcja ma możliwość rozwinąć się, jest czas na pogłębioną analizę psychologiczną. Nie wyobrażam sobie tych spojrzeń w odcinku kończącym się chwilę po rozpoczęciu.

*Ja też mam wrażenie, że rozbiliśmy się ścianę.

Cześć Michałek! 🙂👋

Co u Ciebie???😉

Wróbel dziś był aktywny na zewnątrz, aż mnie chyba przewiało... 😬 Załatwiłam sprawy na mieście i  spotkałam znajomą. Szybko nam zeszły ok. 2 godz. na gadaniu na parkingu przy samochodzie... 😉

Do tego jeszcze zebranie w szkole i lekcje z matematyki🤓

Trzymaj się zdrrrrowo! 🤗

P. 

Barnaby,

Doskonale Ciebie i Twoją kuzynkę rozumiem. Wszyscy mamy podobne rozterki.

Grupy zamknięte powstają z tego powodu, aby ktoś nieodpowiedzialny nie udostępniał nigdzie i nikomu linków, bo to się źle kończy dla wszystkich. Są osoby, które celowo działają też na szkodę grupy. Cóż zrobić, takie czasy.

Grupa zamknięta BBO jest teraz pod inną nazwą. Jak będziesz potrzebować, to podam nazwę.

Elfi, zdaję sobie sprawę, że grupy zamknięte powstały po to, żeby umożliwić chętnym oglądanie tego, co ich interesuje, a weryfikacja ma ograniczyć wypływ niepożądanych informacji. Pamiętam, że gdy czytałam posty jeszcze w pierwszym GF, już wtedy był problem z kasowaniem udostępnionych publicznie odcinków. Do tej pory, gdy BBO pojawia się na YT, zaraz jest usuwane. Jeszcze przemyślę sprawę i skonsultuję z siostrzenicą bardziej ode mnie rozgarniętą informatycznie, za kilka dni przyjedzie na ferie.

Dziękuję Ci bardzo za wszystkie informacje 😘.

Też się pożegnam, dobranoc, śnijmy pięknie 🌩️.

GRA, bardzo dziękuję za dobranockę. Tego nam brakowało :classic_smile:.

Barnaby, Kasiu i dla wszystkich chętnych, myślę, że Was to zainteresuje. Dawna grupa BBO zmieniła swoją nazwę, żeby się „uchronić przed atakiem”. Oprócz seriali i filmów pani DD prowadzi tam szkołę Aslana czyli lekcje języka tureckiego. Ja parę lekcji początkowych liznęłam, ale potem z braku czasu zaniechałam.

Dobrej nocy życzę Wszystkim :classic_smile:.

Gość GRA

Barnaby,

Jeśli nie chcesz zostać rozpoznana, chyba powinnaś założyć sobie jakieś dodatkowe konto pocztowe ( nazywamy to techniczne), podobne do normalnego ( inne nazwisko, dane trochę przetworzone ), a dopiero potem zakładać konto na fb  (bo to się przyda - tam będą przesyłać Ci informacje z fb ).

Ja do pracy na freedisc ( jak pamiętasz szukałam GF i mi pomagałaś ) musiałam też założyć nowe konto , bo nie chciałam podawać tego z fb,  a oni  chcieli kontaktu.

Dobranoc 😉

Na mnie też pora....😴

Jednak rano zobaczę Engina 😔😉 Pod linkami telefon znajduje coś zupełnie innego...  ☹️

Spokojnej nocy.

Dobranoc Wszystkim🌛😘

Gość Aa..

Dzień dobry👋

Życzę Wszystkim miłego dzionka i na niebie słonka☀️

Kawusi?

.https://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201901/1546595453_jerfoi_600.jpg

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.