Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Gość GRA

23 : 19

Dobry wieczór 😀
Dziś na Dobranoc proponuję trochę nowości i trochę nowych twarzy  w piosenkach tureckich... 🎶 🎶
<
Na początek świeżynka z wczorajszego dnia - Ersoy Dinç i piosenka " Sana Aşığım Yar"
( Jestem w Tobie zakochany ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=ZuS0KEC4GYM
<
W drugim klipie kolejna nowość - Yıldız Tilbe  i piosenka z tureckim zaśpiewem 
 " Sen Aşıksın Bana" ( Jesteś zakochany ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=uJIzl9SxVTU
<
W trzecim klipie jeszcze jedna nowość - duet Sinan Akçıl i Ferah Zeydan
śpiewają piosenkę  " Mucize " ( Cud ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=lFxlDtfcn4U
<
W czwartym klipie  nowość z lutego - Gülden Mutlu i piosenka
" Kandırmışlar Aşk Diye " ( Pieprzona /? miłość ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=ZCR3v9QVVMg
<
W kolejnym klipie piosenka z końca stycznia - Aydilge i Halil Sezai śpiewają 
 "Aşk Yüzünden " ( Ponieważ miłość ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=DByGeAbrw-g
<
I na koniec - nowa piosenka Mustafy Ceceli i piosenka " Yaz Bunu Bir Kenara"
( Napisz to na boku ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=8w7g4vF9wUY
<
Dziś i jutro jest bardzo wysokie ciśnienie ... Uważajcie na siebie...
<
Spokojnych snów.
Dobranoc 🌜
GRA 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby 😘, Paulinko 😘, Kasiu 😘 bardzo Wam dziękuję za życzenia zdrowia dla mojej Mamy i słowa wsparcia.

Barnaby, ja też życzę Twojemu barkowi szybkiego powrotu do pełnej sprawności ❤️

Kasiu, zdaję sobie sprawę, że mogło być dużo gorzej. Moja mama przewróciła się podczas sprzątania i na początku to zbagatelizowała. Wstała, „otrzepała się” i dokończyła sprzątanie :classic_biggrin:. Ja byłam nieświadoma tego co się stało, bo nie mieszkamy razem a po południu wyskoczyłam na spotkanie z koleżankami, które trooochę się przeciągnęło . No i po moim powrocie taka przykra wiadomość, bo Mama jednak zdecydowała się zadzwonić do nas z uwagi na nasilający się ból. Wiadomo, że w nocy wszystko bardziej boli.

Nie wiem jak będzie jutro, ale dzisiaj jakoś daliśmy radę. Mama zaopatrzona w środki przeciwbólowe, no i przede wszystkim ucieszona wiadomością, że nic się nie złamało ani nie pękło, od razu lepiej się poczuła :classic_smile:. A ja nawet znalazłam czas na obejrzenie 18 odcinka IM.

Celil zadał dzisiaj pytanie Seyitowi dlaczego nie wzięli ślubu. Jemu wydaje się oczywiste, że należało to zrobić. Jakie żałosne było zakłopotanie Seyita, gdy tłumaczył, że „nie było warunków i jego nazwisko mogło stworzyć problemy”. Słusznie Celil zauważył, że „chyba nie w Stambule”.

Prawdą jest, że po ucieczce z Ałuszty,  Seyit i Szura już w Turcji błąkali się po różnych miejscach i ta tułaczka trwała około roku, ale wydaje mi się, że to był wystarczająco długi czas, żeby podjąć decyzję o ślubie.

Biedna Szura, próbowała jakoś pomóc Seyitowi w tych tłumaczeniach, ale widać gołym okiem, że cierpi z tego powodu i  czuje się niepewnie.

Już przy pierwszym oglądaniu IM zwrócił moją uwagę pewien fakt. Anglicy okupując dawne Imperium Osmańskie bardzo źle traktowali Turków, co jest jakoś zrozumiałe, ale dlaczego źle traktowali uciekinierów z Rosji, która całkiem niedawno w I wojnie światowej  była ich sojusznikiem? Przecież z sympatią bolszewików chyba nie traktowali? Tina uciekała przed żołnierzami angielskimi, bo bała się deportacji. Za to baronowa i Petro, też rosyjscy uciekinierzy,  świetnie umieli lawirować w nowej sytuacji.

GRA, dziękuję za dobranockę 🌹. Jeszcze nie wysłuchałam. Zrobię to za chwilę.

Ja przy wysokim ciśnieniu bardzo dobrze się czuję. Od dwóch dni mamy świetną pogodę w S.

Dobranoc :classic_smile:.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Basiu😘

Dużo zdrowia dla Twojej Mamy , a Tobie dużo zdrowia i siły do opieki nad nią.....Mama jest pewnie mocno potłuczona i  wszystko ją boli, ale pamiętaj, żeby ją mobilizować do chodzenia - jak już będzie mogła....

Jak się nie chodzi, to  mięśnie zanikają i starsi ludzie potem nie chcą wstać, bo nie mają siły ...

i potem robi się problem z opieką... Pewnie to wszystko wiesz...

Dużo zdrowia dla Was... Trzymaj się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Dla zainteresowanych - 18 odcinek IM

.https://www.youtube.com/watch?v=wiQyOnVU82c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA, bardzo dziękuję ❤️. Moja Mama w tym wszystkim na szczęście może chodzić, ale teraz jest wymęczona przez ból i musi się oszczędzać. Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, dostałam (na receptę) Ketonal w sprayu na ból barku do stosowania miejscowego, może to pomoże, a na pewno ma mniej skutków ubocznych niż tabletki.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łzy nam leciały z Mustafą, gdy obleśny pi.rdziel Aslan oznajmił, że Kadir z rodziną wyprowadzi się na wieś. Najpierw pochwalił syna za plany rozwinięcia sklepów przy stacji benzynowej, a później wbił nóż w plecy. Nigdy nie miałam takiego wroga, jakiego Mustafa miał ojca.

*Dziś już nie zobaczę IM, bo tkwię w BBO i nie chcę stamtąd wychodzić.

*Właśnie usłyszałam w tv, jak Joanna Kulig mówi, że jest Laszką Sądecką. Moja Mama była Laszką Sądecką, więc ja jestem nią w połowie?

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

I jeszcze kolejna porcja popremierowych klipów z Enginem i Berguzar 

.https://www.youtube.com/watch?v=uOYJmuVRc1Y
<
.https://www.youtube.com/watch?v=VqeR8VuRrXs
<
.https://www.youtube.com/watch?v=RgITnq6011g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

 

Dla zainteresowanych  -  do kolekcji  -  trochę nowych klipów z Burakiem .
Zdaje się , że jest twarzą firmy budowlanej w  Uzbekistanie i teraz tam przebywał .... 
<
Reklama - ale możemy popatrzeć
.https://www.youtube.com/watch?v=EB93EuJtsG8
<
.https://www.youtube.com/watch?v=Tp0uiCNPWl4

Wywiad z 21.02.19  -  w Uzbekistanie
.https://www.youtube.com/watch?v=D9XeDIsWCsU
<
.https://www.youtube.com/watch?v=0Zm8DManTec
<
.https://www.youtube.com/watch?v=mIRqYrwUT2c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

00:06

GRA🙂Dziękuję za klipy ze zdjęciami Engina i Bergüzar, i za turecką dobranockę 😘 Całkiem fajne piosenki🙂

Najbardziej podobała mi się "Mucize"-Sinan Akçıl i Ferah Zeydan🙂

>

DOBRANOC 😘👋     

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twarz firmy budowlanej - brzmi dumnie 😜. Podobnie jak to, co dziś przeczytałam w info mojego tv o zapowiedzi odcinka KS: "Dawna miłość prawej ręki". Coś jak "członek z ramienia na czoło".

Burak ma chyba większe kontrakty reklamowe niż aktorskie. Engin rozdaje zarobione na swojej książce pieniądze. 

Edytowano przez barnaby
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry...  Wszystkim 😉

Pożegnam się tylko...

Miałam obejrzeć IM 18, takie miałam plany.... ale dopiero w dzień to zrobię😉

Dobranockę też na późnej zostawiam...

GRA!  Jesteś niezawodna! 😘🌹🌹🌹

>

Ekipo zdrówka Wam życzę! ❤️😘

Teraz padam.... miałam wieczór poza domem i nocną jazdę po mieście, przynajmniej o tej porze nie ma korków 😉😉

Dobranoc! 🌟😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michałku!

Miłych snów...

Dobrrrrrranoc! 🌟😊

P. 

P. S. 

Ty wiesz co! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

09:57

Dzień dobry 🙂

Całuśnej niedzieli Gromadko 😘👋

bo dziś....

sygnatura-calus3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 😘

Cześć Kasiu 👋😘

Jakie fajne święto dziś mamy😄

875b6d469c125dbc951d218d81307f07--real-t

Pięknej i słodkiej niedzieli Wszystkim życzę🌞☕🍰😘👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michałku! 😄👋

Udanego niedzielnego odpoczynku Ci życzę 😘😄

Trzymaj się zdrrrrrowo!🌞🌞🌞

P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 😉 

Kasiu👋 KO 👋 witajcie:classic_smile:.

Basiu 🙂

Dopiero teraz przeczytałam o upadku Twojej Mamy. Niestety na początku ból jest najbardziej odczuwalny. Życzę Twojej Mamie szybkiego powrotu do zdrowia i aby jak najkrócej odczuwała dolegliwości związane z upadkiem.

Jutro chyba masz zaplanowane swoje badania. Życzę samych dobrych wyników.

>>>

Życzę Wam miłej niedzieli ☀️.

 

 

Edytowano przez Elfik
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂.

Piękny dziś dzień - i na zewnątrz i przez "patronującą" okazję.

Kasiu, KO, Elfi, życzę Wam miłego popołudnia 😘.

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfi 😘👋

Barnaby 😘👋

U mnie słonecznie i jeszcze słodko 😄😋

Udało mi się prawie bez zakłóceń dokończyć IM18😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 18

>

Szura wycofała się na widok rozmawiających Seyita i  Baronowej. Być może nie miała ochoty na rozmowę z nią. Lecz po chwili dołączyła do nich za namową Petro. Petro chciał skorzystać na nieobecności Seyita i przejść się  z Szurą oddychając jednym powietrzem. Atmosfera na przyjęciu na pewno jest ciężka. 

Baronowa nie zwraca uwagi na obecność Szury. Wykorzystuje kolejną okazję by porozmawiać z Seyitem. Jej bezpośrednie propozycje, insynuacje, spojrzenia, dotykanie go zwróciły  uwagę Alego. Dla Baronowej to nie ma znaczenia co inni pomyślą, dla niej liczy się Seyit. Jest tak zdesperowana, a może jednak tak gościnna, że zaproponowała Seyitowi i Szurze zatrzymanie się w swoim  domu. Szura szybko  odmówiła i podziękowała za uprzejmość nachalnej Baronowej, wcześniej tak samo postąpił Seyit. Oj, bardzo ją tym zasmucił i wkurzył! Ale to już jej problem.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Szura weszła z Seyitem do hotelu nie patrząc na bezwstydną desperatkę.  Baronowa czuje się pokonana. Kolejny raz Seyit wybrał nieopierzoną gąskę zamiast starej gęsiny! Do chol...! Znowu porażka! Mieć Seyita pod swoim dachem, widywać go w zwiewnej, prześwitującej  podomce, „przypadkiem”  spotkać na korytarzu, kuchni czy sypialni, to było marzenie Baronowej! Taka okazja przeszła jej koło nosa! A mógł być blisko, na wyciągnięcie jej  bezwstydnej ręki.  Towarzystwo Petro i Celila  to dla niej za mało. Ich towarzystwo nie zastąpi jej Seyita. Ich towarzystwo to nie to samo co sam Seyit!

/c.d.n./

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

A właśnie,  Petro. Tak się szczęśliwie składa, że i on nie ma powodów do zadowolenia. Chciał wyjść z Szurą na spacer, a ledwo wyszedł za drzwi hotelu. 

Na przyjęciu w hotelu najlepiej bawi się Celil. Po kilku kieliszkach wina, które jest stale w jego zasięgu tańczy, krzyczy i śpiewa! Głośno śpiewa! Wiadomo, że zwraca tym na siebie uwagę.  Szczególne  nie podoba się to głównemu gościowi, kapitanowi Billemu, a także Seyitowi, który obawia się o bezpieczeństwo mieszkańców hotelu. 

Otóż kiedy na przyjęciu kapitan Bill obraził Aylę, Celil skomentował jego zachowanie, a Szura stanęła w jej obronie. Oboje narazili się tym również Seyitowi. Ayla, która tak naprawdę ma na imię Alina,  przyszła w sprawie swojego brata. Przyszła prosić Kapitana by nie odsyłał  go do Rosji. Kapitan zareagował tylko złością i obelgami. 

Do opieki nad pijanym Celilem zgłosił się Yahya. Przypilnuje go osobiście, na pewno  z powodów prywatnych też chce mieć na niego oko. 

Szura natomiast chce pomóc Ayli. Powiedziała o tym Seyitowi. Jeszcze nie wie jak, ale pomoże jej.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

To była noc pełna wrażeń! 

Tej nocy też jeden z wozów z bronią nie dojechał do celu. Zginął woźnica, a Galipa aresztowano! 

Również i tej nocy zobaczyliśmy Tinę, siostrę Szury w Stambule! Ona i jeden z muzyków z przyjęcia Kapitana  - Yusuf bardzo dobrze się znają. Ona jest chora, a on opiekuje się nią. Seyit dokładając do zapłaty za występ trochę jedzenia zapewnił obojgu kolację.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Rano Baronowa odkryła przed Petro nie tylko swój dekolt. Teraz, kiedy odnalazła Seiyta ich dawny plan ponownie wraca do życia. Ona odzyska Seiyta, a Petro dostanie Szurę. To Baronowa stawia warunki.  W każdej chwili może opowiedzieć ich wspólnym przyjaciołom o prawdziwym Petro. O Petro zdrajcy! O Petro, który od dawna nie nawidzi Seyita!   Swoje groźny Petro może sobie w buty wsadzić.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

W hotelu o poranku jest spokojnie. Szura, Seyit i Celil wychodzą. Guzide chciała ich osobiście przywitać. O Celila również zapytała, martwi się, jest gościem w ich hotelu. Yahyia widzi co się dzieje. Ze smutkiem obserwował żonę z ukrycia, która wzrokiem odprowadzała Celila na ulicę. 

W pralni od rana Ayla prasuje angielskie koszule. Riza, którego chytre oczka nie budzą zaufania wypytuje angielskiego żołnierza o hojne wsparcie sierocińców, bo to bardzo szlachetne, a on popiera i szanuje ich za to. (Na pewno tylko ze skromności zapomiał wspomnieć o swoim wsparciu sierot! Taaa, na pewno zapomniał!) Żołnierz był zdziwiony pytaniami, bo żadnego wsparcia dla sierot nie było!  Riza węszy, kręci, nie jest dobrym sąsiadem,  ani człowiekiem!

Kapitan po wczorajszym przyjęciu już nakazał sprawdzić Szurę, Seyita i Celila, chce wiedzieć kim oni są. Czy przyjaciele Baronowej będą także jego przyjaciółmi? (Kapitan ma za mało przyjaciół?) Zastanawia go nazwisko Szury. Już gdzieś je słyszał.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Szura ciągle  szuka w Stambule swoje rodziny, być może na statku na którym był Celil coś wiedzą. Szura ciagle i ma nadzieję, że ich odnajdzie - „Inshallah” często powtarza z radością.

Celil zapytał Seyita o powód przez który nadal nie są z Szurą małżeństwem. Dla niego to było oczywiste, że jego przyjaciele ślub już mają za sobą.  Seyit wyraźne był zakłopotany pytaniem, odpowiedział  tłumacząc się, a  winę zrzucił na okoliczności, na trudy  tułaczki i ciężkie  warunkami. O ile na Krymie to mogło być przeszkodą, to w Stambule już nie było, dodał  zdziwiony Celil. Szura próbowała wyjść jakoś z tej sytuacji mówiąc, że mieli  nadzieję  na powrót do rodziny.

/c.d.n./

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

W hotelu na Seyita czekała wiadomość od Baronowej. Już wcześniej  rozmawiała o nim z oficerem, któremu chce przedstawić Seiyta. Jest pewna, że wciągnie  go do współpracy. Zna Seyita, jego zasługi dla kraju i oddadnie dla Cara. Jego wsparcie byłoby dla nich bardzo przydatne.

  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też prawie bez przeszkód obejrzałam IM. Później YT uprzejmie podsunął mi "Yıllarım gitti", "Kimse bilmez", "Ti mas enonei", "Ben Mustafa Bulut" i grzechem byłoby nie skorzystać.

Kapitan Billy reprezentuje w Turcji armię jego królewskiej mości i popiera bolszewików, równość - za takie poglądy odpowiadało się karnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu 🙂

Ja też zwróciłam uwagę na rozmowę przy herbacie z pytaniem  Celila. On dobrze zna Seyita i to było dla niego dziwne, że nadal on i Szura nie mają ślubu. Tłumaczenia Seyita były słabe, aż się Celli uśmiechnął. Biedna Szura znowu była w krępującej sytuacji. I jeszcze  próbowała wybrać z tego, ale widać jak jej przykro. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×