Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Cześć Panie M!🌞👋

Ty wiesz co! 😄

Pozdrrrrrrrawiam! 😉

Udanej niedzieli Ci życzę! 😄😉😊🤓🤭

P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂.

Dziękuję w imieniu Misi za piękne życzenia 😻. Jak to księżniczka, dostała do wyboru trzy talerzyki: z tuńczykiem, kurczakiem 1 i kurczakiem 2 i postanowiła spróbować moją jajecznicę na maśle 🤦‍♀️. No osiołek.

Na moim Instagramie są jej dwa nowe zdjęcia z wczoraj.

Życzę nam wszystkim bardzo miłej niedzieli 😘👋.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Dzień dobry👋

Wszystkim kotom i człowiekom życzę udanej niedzieli😘 

.https://memotywatory.pl/upload/1487328380_rspxo1_600.jpg

Wczoraj miałam szlaban na kompa😭 Zabieram się za zaległości,😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂 

Kasiu👋 , KO👋  Barnaby👋  Aa👋  witajcie😀.

Ja również przyłączam się do życzeń Kasi oraz życzeń z obrazka KO.

Wszystkim kotom życzę, aby znalazły ciepły i bezpieczny dom oraz kochających ich ludzi💗.

Misiu dużo głasków dla Ciebie💋.

 

Miłej i słonecznej niedzieli Gromadko☀️☀️☀️.

 

https://www.xdpedia.com/obrazki/aby_wszystkie_dni_w_roku_byly_dniami_kota_10982.jpg

https://www.xdpedia.com/obrazki/a_wam_jak_mija_niedziela_10633.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby 🙂👋

 Aa 🙂👋

Elfi 🙂👋

Witajcie!😘

Dziewczyny, świetnie wczorajsze komentarze o Szurze i Seyicie🌹🌹🌹🌹😘 

Seyit nie taki grzeczny, jak go „malują” w IM😉 😉

Zwodził Szurę, żeby w końcu wypełnić wolę ojca. Dopiero po tylu takich dotarło do niego, że jednak wypadałoby postąpić zgodnie z tradycją i ustatkować się z „odpowiednią” dziewczyną?Długo dojrzewał do tego decyzji! Murvet miała 15 lat. Chyba starszą kandydatką na żonę spełniającą warunki by nie pogardził? Skoro wolę wypełnić było trzeba, to nie ma co grymasić 😉

Tylko Szury szkoda... Jak na honorowego oficera zachował się...  zupełnie odwrotnie. Jednak nie kochał Szury, tak jak ona jego. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA 🙂

Pięknie przypomniałaś nam o Czesławie Niemenie🌹🌹🌹😘

Podejrzałam również dedykację dla Barnaby😉🙂😘

 

Edytowano przez Pani KO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16:58

Witam👋

Aa 🙂,Elfi🙂 Jakie fajowe kocie obrazki 🙂🙂

Barnaby.Super są te zdjęcia na IG 🙂 Twoja Księżniczka ma wypasiony ten ...prawie szezlong😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

💗💗💗💗💗 za wczorajsze komentarze. Wychodzi na to, że Seyit wymienił Szurę na nowszy model😡 

,https://www.youtube.com/watch?v=TTaQrg3sGa4

IM 17

Czy oni w tym hotelu nie mają wejścia od kuchni? Wszystko tak noszą przez główne drzwi, na oczach gości? Tym razem wyjątkowo przydał się urok Loli i  obecność Petra😓 mogło być krucho🙈 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aa, 😘. Pomyślałam to samo! Ciągają ziemniaki, brudną pościel, śmieci z kuchennymi odpadkami tymi samymi drzwiami, którymi wchodzą wytworni goście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17:25

Bardzo ciekawiły mnie dalsze rzeczywiste losy Szury i Seyita i czytałam książkę zamiast obejrzeć odcinek,ale zatrzymałam się,bo ucieszyło mnie(😜) to co przeczytałam.Dla ciekawych 🙂😉 

Nie ma już Petra! Nie żyje! Gdy Seyit wrócił do Szury do winnicy po nieprzyjemnej rozmowie z ojcem,nie opowiedział jej co od niego usłyszał.Szura, mimo że widziała że coś bardzo go trapi, o nic go nie pytała.Seyit nie miał już wstępu do rodzinnego domu bo wybrał Szurę, ale postanowił osiedlić się w okolicy i kupił dom,w którym razem z Szurą zamieszkali.Po jakimś czasie zamieszkali z nimi rownież Celil z Tatią. Rewolucja powoli docierała również na Krym i robiło się bardzo niebezpiecznie. Do Ałuszty w poszukiwaniu Seyita dotarł również Petro.Znał te okolice bo wcześniej tu przyjeżdżał i był gościnnie przyjmowany w rodzinie Seyita. Pewnego dnia do nowego domu Seyita przyszedł jego najmłodszy brat,który często ich odwiedzał, i ostrzegł ich przed prawdopodobnym atakiem bolszewików. Wiedział,że bolszewicy, w tym i Petro, już namierzyli Seyita.Seyit z Szurą i Celil z Tatią opuścili dom i ukryli się u zarządcy winnicy i postanowili zorganizować sobie możliwość opuszczenia Krymu i wypłynięcia do Turcji, zabierając ze sobą przy okazji dużo zgromadzonej przez siebie broni. Pomagał im w tym przyjaciel z dzieciństwa Seyita,który mimo,że został bolszewikiem chciał Seyitowi pomóc w imię starej przyjaźni.Seyit i Celil wiedzieli,że przebiegły zdrajca Petro może pokrzyżować ich plany i jeszcze przed wypłynięciem zdecydowali o usunięciu go. Pod osłoną nocy poszli do wcześniej kupionego,ale już opuszczonego przez nich domu Seita, bo spodziewali się,że właśnie tam go zastaną.Nie mylili się. Zakradli się do pokoju w którym był Petro i bardzo zaskoczonego wyprowadzili pod bronią z domu,zabierając ze sobą jego listę z nazwiskami obrabowanych i zamordowanych przez niego bezbronnych i niewinnych ludzi.Cały czas mając go pod bronią,  wprowadzili go do lasu gdzie kazali mu kopać dół i nie reagowali na jego żałosne błagania o litość,darowanie mu życia i powoływanie się na ich długą przyjaźń.W końcu Seyit odczytując z zabranej z pokoju listy Petra, jak jakiegoś trofeum, nazwiska zamordowanych, i wymawiając formułkę cyt:"– Towarzyszu Piotrze Boriński, jesteście winni zdrady przeciwko Rosji" , strzelił mu prosto w serce. Później obaj z Celilem zasypali ciało Petra w wykopanym przez niego dla siebie grobie.

Dalej jeszcze nie czytałam🙂

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, podzielam schadenfreude 😛. Widziałaś  całe IM, więc znasz inny koniec tego padalca, Seyit nie pożałował mu czasu na przemyślenie swoich win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu  🙂

Bardzo Ci dziękuję🌹🌹🌹🌹🌹🌹.

Nie napiszę, że mi żal padalca.

W serialu Petro był niezatapialny. Wszystkie ś.wiństwa uchodziły mu na sucho. Denerwowało mnie to, że Seyit jest taki ślepy i głuchy. A jednak nie był.

No to teraz tym bardziej jestem ciekawa, jak potoczyły się dalsze losy Szury po rozstaniu z Seyitem. W kim znalazła oparcie, kiedy znalazła się za burtą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aa  🙂

Dziękuję za filmik 🌷, ale przyznam, że podniósł mi się poziom adrenaliny :classic_biggrin:.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aa 😉

A mi pokazuje brak dostępu do teści filmika☹️

Spróbuję na laptopie 😉

To dziwne, że tak wszystko ciągają przy gościach. Gdyby dało się inaczej, nikt by niczego nie widział... Układ idealny, wszystko szło by gładko. Hmm.. Chyba jednak nie o to tutaj chodziło? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 17

>

Seyit szybko zaangażował się w pomoc Yahii i Alemu. Wykorzystał swoje pieniądze do opłacenia świadków, którzy późnej na komisariacie potwierdzili, że Anglik mieszkający w hotelu wdał się w uliczną bójkę. Dlatego jego ciało znaleziono na ulicy. 

Yahyię oczyszczono z podejrzeń. Kapitan Bill obiecał mu nawet zwrot poniesionych strat. Jeśli się dobrze domyślam, poniesiony straty, to obita twarz Yahii! Kapitan w ranach  rekompensaty chce w jego hotelu wyprawić swoje urodziny. Yahyia nie śmiał odmówić takiemu wyróżnieniu od tak  znamienitej i wpływowej osoby, jakim był ironicznie uśmiechający się angielski Kapitan! (A niech by odmówił, domyślał się  jakby skończył i on i jego hotel!) 

Pomoc i zaangażowanie Seiyta zostały zauważone przez Kapitana. Yahyia nie chciał zostawić Seiyta w trudnej sytuacji, dlatego  przedstawił go  jako swojego krewnego, który niedawno przyjechał i pomaga w hotelu.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Urodziny Kapitana zbiegły się niefortunnie z dostawą b.roni z Bułgarii. Jednak Yahiya, Ali nie rezygnują, nie pozwolą na opóźnienie. Seyit jest gotowy im pomóc, odwróci uwagę bawiących się Anglików.

W hotelowej kuchni już trwają przygotowania. Szura również pomaga. Bardzo dobrze dogaduje się z Guzide, często przesiaduje w kuchni, dla niej to okazja do podziękowania i odwdzięczenia się za miłe przyjęcie ich w hotelu. Oczywiście wiele nie potrafi przy kuchennych obowiązkach, ale wszystkiego chętne się uczy.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Seyit również pomaga przy przyjęciu. To on zaprosił spotkaną wcześniej z Szurą rosyjską śpiewaczkę na wieczorny występ dla Kapitana. Szura była pod wrażeniem, bo pamiętał o kimś, kogo spotkali przypadkiem na ulicy, oni wtedy też potrzebowali pomocy. 

Przygotowania do przyjęcia trwają w całym hotelu. W kobiety zajmują się gotowaniem, a mężczyźni spakowaniem b.roni w kosze. W nocy muszą być wywiezione.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Rozpoczęło się przyjęcie, część gości już przyjechała. 

Szura pięknie wyglądała! Seyit ma jej widok przypomniał siebie wieczór, kiedy poznał ją w Piotrogrodzie. Nawet się nie spodziewał, jak bardzo był blisko z tym porównaniem! Otóż,  na przyjęcie do Kapitana przyjechała Baronowa z Petrem i Celilem. To była ogromna niespodzianka dla nich wszystkich! Baronowa była pewna, że Seyita nie ma w Stambule, Petro też tak uważał. W odróżnieniu od Baronowej, Petro nie był zachwycony tym nieoczekiwanym spotkaniem! Nie wiedział czy Osman przeżył, nie miał pojęcia czy Seyit poznał prawdziwego m.ordercę swojego brata.  Tyle niewiadomych, tyle niepewności, w jeden chwili na Petro powrócił strach, a tu jeszcze musiał  się uśmiechać i wiarygodnie pokazać radość ze spotkania przyjaciół. Nie było z.drajcy łatwo grać!

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Baronowa nie kryła swojego szczęścia! Nie zwracała też większej uwagi na zazdrosną Szurę, która nie odstępowała Seyita. 

Celil nareszcie szczerze się uśmiechał. Spotkanie z Seyitem było mu bardzo potrzebie. Po stracie Tatii stracił chęć do życia, dużo pił, nic już nie było ważne. Petro zajął się nim chyba tylko z wyrachowania? Nadal stwarzał pozory przyjaciela i pozostawał w kręgu osób godnych zaufania.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Przypadkiem obecność baronowej  pomogła Seyitowi i mieszkańcom hotelu. Szybko zorientowała się, że w ukradkiem wynoszonych  koszach nie ma owoców, ale jest b.roń! Skutecznie odwróciła uwagę Kapitana wyraźnie zaciekawionego zamieszaniem z pełnymi koszami. Zapewnienie o wywożeniu owoców dla biednych ludzi nie przekonało go, musiał to  sprawdzić osobiście. 

Baronowa nie dopuściła do tego, tym samym zapobiega zdemaskowaniu potajemnej działalności Yahii i Alego, teraz także  i Seyita. 

Kapitan poznał przyjaciół baronowej; Seyita, Celila i Petro. Szura sama musiał się przedstawić. 

Seyit i Kapitan już mieli nieprzyjemność się poznać. Znajomość z baronową dziś pomogła Seyitowi, na pewno również zwróciła ponowną uwagę Kapitana na pomocnika w hotelu. W hotelu, w którym jak sam powiedział - dzieje się coś dziwnego.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Baronowa nie odpuściła dalszym pytaniom. Wypytała Seyita o szczegóły przewozu b.roni. On zaskoczony jej pytaniami uparcie udawał, że o niczym nie wie. Ciekawska baronowa odpuściła, ale dała do zrozumienia, że wie co się dzieje w hotelu. 

Ich rozmowę widziała Szura. Nie słyszała o czym mówili, ale ponowny ich wspólny widok wzbudzi zazdrość i pozostawił niepewność. Baronowa przez cały wieczór szukała okazji do rozmowy z Seyitem. Za każdym razem widziała i Szura.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Po ciężkim dniu pracy w kuchni, Guzide przyszła do gości na górę. Ayse też bardzo by chciała przyjść, szczególnie dla Seyita. Już wyobrażała sobie, jak Seyit patrzy na nią i ją podziwia schodzącą po schodach. Ale przyjęcie dla Kapitana to nie miejsce dla niej.  Guzide na widok Celila zemdlała. Dlaczego? Rodzina i bliscy tłumaczyli to zmęczeniem, a nawet ciążą. Być może! Być może to stało się  z emocji na jego widok. Celil nagle pojawił się w hotelu, jest tak blisko! Ona nadal coś do niego czuje.

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

Potajemną działalność Yahii i Alego uważne obserwuje właściciel pralni - Riza. To fałszywa k.reatura! Za milczenie żąda alkoholu, ale coś jednak skrupulatne notuje w zeszycie. Ayli, baronowej która u niego pracuje i którą przyłapał na wychodzeniu w sukni jego klientki kazał szpiegować. Ayla dostała zaproszenie na przyjęcie do Kapitana. Poznała go na innym przyjęciu. Uważa tą znajomość i bywanie w towarzystwie za swoją szansę na poprawę swojego życia. 

Ostatni transport koszy odjechał. Każdy wóz jechał inną drugą, żeby zwiększyć szanse na dodarcie jak największej ilości b.roni do celu. 

Baronowa ponownie wykorzystała okazję, żeby porozmawiać z Seyitem. Ponownie razem blisko siebie widziała ich zazdrosna Szura.

Edytowano przez Pani KO
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu 🙂

Późnej nadrobię - dla ciekawych. Ja jestem ciekawa! 😄😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Kasiu, wielkie dzięki😘 Nie widziałam całego serialu, ale domyślam się, że Petro w końcu dostanie to na co zasłużył. Szkoda,że tak późno😡W książce od razu go ,,docenili''.👍

Elfi, to już kawy dziś nie potrzebujesz😉 Znalazłam ten filmik i postanowiłam wrzucić od razu, bo na moją pamięć nie ma co liczyć🙄

KO, pięknie i szczegółowo opisałaś cały odcinek👏🌹

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KO, piękne streszczenie, potrafiłaś zebrać w spójną całość wydarzenia, z których najbardziej zapamiętałam kursowanie przez korytarz z koszami wte i wewte.

*Żal nam Turków w IM, żyjących pod okupacją brytyjską, a tak naprawdę w czasie wojny to oni stali po tamtej stronie, sprzymierzeni z agresorami i naszymi dwoma zaborcami - Austrią i Niemcami.

Ponosili konsekwencje swojej koalicji tak jak Niemcy po wojnie.

*Kasiu, Misia tak lubi swój szezlong, że z entuzjazmem go drapie, bo właściwie to jest drapak ze sprasowanej tektury. Podcina gałąź, na której siedzi 😄.

Elfi, świetne obrazki. Co z kotami, które mają dzień kota przez cały rok?

Aa, na smartfonie nic nie widzę, a zapowiada się ciekawie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM17. 

Guzide budzi moje wielkie współczucie; w odruchu rozpaczy zgodziła się na małżeństwo z Yahyą, ale czy miała inne wyjście? Była sierotą, przygarnęła ją rodzina męża siostry do opieki nad siostrzeńcem, nie miała własnego domu, pieniędzy ani nikogo, kto mógłby zaopiekować się młodą dziewczyną. Kończyła się wojna, zbliżała się rewolucja, ludzie nie mieli oszczędności, tracili majątki, czasami nie mieli co jeść, a ona nie chciała być ciężarem. Wyruszyła do Turcji do obcego człowieka, który mógłby być jej ojcem. W pewnym sensie i tak dobrze trafiła, mogło być gorzej – mąż, poza tym, że starszy od niej, mógł okazać się skłonnym do przemocy nieokrzesanym brutalem, patologicznym skąpcem lub cynicznym kobieciarzem.

Yahya jest dobrym człowiekiem, zakochanym w młodej żonie, ale nie jest ślepy, zdaje sobie sprawę, że za smutkiem w oczach Guzide kryje się tajemnica, coś, co sprawia, że ona nie patrzy mu w oczy, traktuje z szacunkiem i czymś w rodzaju sympatii, ale go nie kocha. Na pewno nie są białym małżeństwem, Yahya nie sprowadził sobie żony w geście filantropii, więc Guzide drogo płaci za dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa. Może nawet jest jej żal męża, bo wie, że w tym związku nie będzie cudu miłości.

Przybycie Celila wstrząsnęło Guzide dosłownie, padła jak podcięta już drugi raz i nie umknęło to uwagi Yahyi. Na Celila Guzide patrzy oczarowana szeroko otwartymi oczami świata poza nim nie widząc, nie unika go, staje się inną kobietą.

Celilowi wydaje się, że jego świat się zawalił i w związku z tym zapija się na śmierć. Ona mogłaby ofiarować całą swoją miłość, aby uleczyć jego rany, ale on nawet nie wie, że mógłby tego chcieć i wiadomo, że w tym momencie swojego życia nie chce, a ona tkwi w nieszczęśliwym związku z ciężarem nieodwzajemnionej miłości męża.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

21:59

Dobry wieczór 😢

Moderator - tak jak wczoraj - w dalszym ciągu nie chce przepuścić Dobranocki z rosyjskimi piosenkami Czesława Niemena.

Zupełnie nie wiem dlaczego....

Muszę wobec tego przygotować kolejną część. Zobaczymy co będzie....

GRA😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z postu Basi wynika, że Mürvet była młodsza od Szury, a wygląda to odwrotnie i wynika z typów urody obu aktorek; Farah Zeynep Abdullah jest dziewczęca, subtelna i takie jest jej zachowanie, Fahriye Evcen ma ciężkie rysy twarzy (a było gorzej! – typ dziewczyny piłkarza czwartoligowej drużyny) i z dużym uporem i talentem dodaje sobie lat za pomocą makijażu. Ma duże, pełne usta, a domalowuje sobie drugie konturówką, w OK miałam wrażenie, że szminka zacznie jej skapywać z ust. W IM i tak wygląda świeżo i naturalnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

22:18

Czyli Dziś na Dobranoc spróbujemy posłuchać kilku piosenek Czesława Niemena , które śpiewał w innych językach ....
<
Na początek piosenka hiszpańska " Malaquena "
.https://www.youtube.com/watch?v=R49wcj4wiLI

Także piosenka hiszpańska " El Soldato De Levita "
.https://www.youtube.com/watch?v=MEqzqZn5WzY
<
Piosenka " Sen o Warszawie " - Czesław Niemen śpiewa po francusku -" Varsovie"
.https://www.youtube.com/watch?v=GDxZPpidFpk
<
Piosenka włoska " Sorridi Bambina " , a na zdjęciach Niemen ze swoją ukochaną Faridą
.https://www.youtube.com/watch?v=Yb9C1APFnYw
<
Piosenka włoska "Oggi forse no" ( Dzisiaj może nie )
.https://www.youtube.com/watch?v=yKq0RrwFzK8
<
Jeszcze jedna piosenka włoska "La prima cosa bella"( Pierwsza piękna rzecz)
.https://www.youtube.com/watch?v=NVa41dkqQPY
<
No i jeszcze niespodzianka - " Dziwny jest świat " po włosku - " Io Senza Lei "
.https://www.youtube.com/watch?v=3W4cRHTiJ2g
<
A na koniec " Io senza Lei " w wykonaniu Faridy - koncert z Zielonej Góry 
w 10 rocznicę śmierci artysty - 17.01.2014 rok :
.https://www.youtube.com/watch?v=VX8wmGW1l6M
<
Zobaczymy czy uda się przesłać...
<
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜😵
GRA 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×