Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Co mógłby zrobić ojciec Mustafie, gdyby nie zechciał mu się podporządkować? Jakie to łatwe; oceniać dorosłego, inteligentnego mężczyznę z pozycji kogoś, na kogo nigdy nie była wywierana presja w najważniejszych sprawach.

Aslan dał pokaz swoich możliwości – zabrał Mustafie jego ziemię, żeby popisać się wspaniałomyślnością przed obcymi. Dobry burmistrz przekazał szkole duży teren w środku miasta i przypadkiem znaleźli się tam dziennikarze z kamerami.

Mustafa chciał postawić tam centrum handlowe, ale może dzięki temu stałby się bardziej samodzielny i niezależny finansowo. Terror ekonomiczny ma go zatrzymać i dać do myślenia, co stanie się, gdy nie będzie ślepo posłuszny, gdy nie zgodzi się na kontrakt z modliszką.

Znacznie łatwiej jest trzymać syna na krótkim łańcuchu i wypominać na każdym kroku, że to ojciec utrzymuje rodzinę.

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Oblecha Aslana nikt nie powstrzymuje, może poniżać brata i żądać dla niego kary boskiej za niewolnicze podporządkowanie się we wszystkim. Syna nie wprowadzi w lewe interesy z przemytem paliwa, bo to ryzykowne, ale brat może nadstawiać karku.

Nawet Serdar ustąpił, gdy Aslan nie pozwolił mu podwieźć dzieci w czasie burzy. Co temu ł.ajdakowi do tego, kto kogo wozi w swoim prywatnym samochodzie!

W dwóch dużych autach zmieściłoby się kilkoro dzieci, jednak pojechała dwójka burmistrza, nawet mały bratanek Yusuf szedł w szalejącym wietrze i deszczu.

Nauczycielka poleciła Narin, żeby schowała się na czas wizyty stryja. Bo co? Przynosi mu wstyd? Nienawidzi jej tak, że nie może na nią patrzeć? Musiałby tłumaczyć się, dlaczego dziewczyna z jego domu nie jest w szkole, tylko jest panią stop, przeprowadzającą dzieci przez ulicę? Narin została przedstawiona Serdarowi jako siostra jednego z uczniów, a nie bratanica burmistrza, żeby nie łączyć jej ze stryjem. Może to i lepiej, kto chciałby mieć kogoś takiego w rodzinie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Dzień dobry👋

.https://pocisk.org/upload/images/medium/2015/08/poniedzialek_2015-08-09_12-02-43.jpg

Dziękuję za streszczenie ŁC🌹 i pozostałe wpisy👍 

cyt.,,Osobom z odczynem jadowitym wstęp wzbroniony''🤣 Napiszę to sobie na drzwiach🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16:10

Kemal poszedł na widzenie z Nihan?! Dziwię mu się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16:14

Aaaa...Jednak nie!! I bardzo dobrze zrobił!! To była na szczęście tylko wyobraźnia Nihan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nihan tak pięknie przywaliła Kemalowi między oczy, a tu ... siurpryz! Powinien dostać dodatkową porcję tortur za zniszczenie jej wyobrażenia, jak miała wyglądać ta rozmowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16:18

Tarık naprawdę wierzy,że tak łatwo wyjść ze szponów Emira? Oj naiwny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeynep najpierw symulowała ciążę, okazało się, że jest w ciąży. Bała się wyniku badania na ojcostwo, ojcem okazał się Ozan. Gdyby nie kombinowała, wyszłaby ze wszystkiego obronną ręką, byłaby bezpieczna, ale to Zeynep, mistrzyni autodestrukcji i destrukcji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nihan przyznając przed dziennikarzami, że jest w ciąży z Emirem, założyła sobie pętlę na szyję. Dziecko poczęte w czasie trwania małżeństwa, a nawet z dużym marginesem czasowym, jest domyślnie uznawane za dziecko męża. Gdyby przyznała, że Kemal jest ojcem, Emir w tym momencie nic nie mógłby jej zrobić, a ona odcięłaby się od niego upokarzając go publicznie.

Asu zabolało serce na widok rany Emira? Genów nie oszuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16:28

Kemal naprawdę uwierzył,że Nihan jest w ciąży z Emirem? W sumie, po tym wszystkim co dotychczas mu zrobiła Kemal ma pełne prawo podejrzewać ją i o to.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emir twierdzi, że nie ma nic do stracenia, a skomle, żeby ojciec zatrzymał Nihan. Bez majątku też cienko by piszczał, więc jednak na czymś mu zależy. Po niepokoju w oczach komisarza Hakana już wie, że on ma coś lub kogoś do stracenia.

*Kemal nie jest w izolatce, a w karcerze, to wielka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ayhan pokazał próbkę swoich możliwości 😂, nawet Leylę zaskoczył. W więzieniu nosi polo Ralpha Laurena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nóżka boli? Oj, jak mi przykro! A może kręgosłup Emirkowi też nap...? Żal...

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Galipowi jest wszystko jedno, w jakim stanie psychicznym jest Vildan po stracie syna i męża, ale wytrząsa się nad nią. Nie dość, że to okrutne, to jeszcze przeciwskuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16:45

Teraz dopiero do Vildan dotarło,że Emir Nihan więził? Teraz Nihan ma przed nim uciekać??

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vildan traktuje Zeynep jak inkubator wnuka, opakowanie dla tego, co zostało po Ozanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę patrzeć na farbowany łeb Galipa, kto mu taką krzywdę zrobił? Nie żebym go żałowała.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy pożegnanie z ŁC? Taka okazja już się nie powtórzy 😝🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17:01

Aaaa...? To dziś już naprawdę będzie ostatni odcinek ŁC ?😱 I co teraz ? 😥

Obejrzę🙂Taka okazja już się nie powtórzy 😛🤣😉

*Dzięki za info Barnaby 🙂

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Özlem nazywa syna? Uszy mi się połamały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie (prawie) wątki kończą się szczęśliwie. Kto jednak zagwarantuje, że po Happy end ever after chomiki nie zaczną znów zasuwać w kołowrotku? Jak po takich traumach podnieść się psychicznie bez śladów na zdrowiu emocjonalnym? Człowiek ma otrzepać się i udawać, że nic się nie zdarzyło?

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selim chciałby mieć synka i córeczkę Cesur ve Güzel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zobaczyłam suknię Cennet, przypomniałam sobie scenę z "Czterech wesel i pogrzebu", gdy Hugh Grant oceniał i komentował suknie ślubne przymierzane przez Andie Macdowell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w "Seksmisji", przy głównym stoliku same kobiety, mężczyźni wyginęli. "To nie były dinozaury" 🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Melisy nie ma pustych przebiegów, już namierzyła ofiarę. Znaczy się chłopaka. Musi biedak uważać, ona ma skłonności psychopatyczne.

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17:57

...i wszyscy żyli zgodnie, długo i szczęśliwie...😇...😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schowałam się za laptop z zażenowania, zemdliło mnie od słodyczy, a zwłaszcza od pioruna sycylijskiego Melisy. SON. Czyli koniec po turecku, offf... Geçmiş olsun.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Gromadko :classic_smile:.

Aa, 😘 Barnaby 😘, Paulinko 😘, Kasiu 😘  dziękuję za Waszą troskę i miłe życzenia, ale z moich dzisiejszych badań nici, bo pani rejestratorka wpisała mnie w rejestr innych badań niż te które miałam zrobić. Muszę czekać do następnego poniedziałku. Oj zła byłam rano i to bardzo.

Połowę KS przespałam. Obudziłam się gdy Leyla wykłócała się w więzieniu o widzenie z Kemalem. Co to za farsa była z tym więźniem, który był ważniejszy od dyrektora?

ŁC

Jak Wam się podobała suknia Cennet? :classic_biggrin: :classic_biggrin:

Mnie się podobał chłopak śpiewający na weselu i jego piosenka.

Motyw muzyczny który towarzyszył nam przez cały serial był dużo strawniejszy w postaci końcowej piosenki. Nawet mi się teraz podobał.

 Kasiu, co to znaczy:

„Noż...musieli tak beznadziejnie wyłączyć BBO?!  A muzyka?”

Co się stało?

Limit reakcji skończył mi się jak zwykle nie w porę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, ten więzień to Ayhan, nieformalny przywódca więzienia, a przynajmniej tego oddziału, do którego trafił Kemal. W subkulturze więziennej pewnie ma do powiedzenia więcej od dyrektora, słuchają go strażnicy i na pewno więźniowie. Gdy Kemala zaatakował więzień pod prysznicem, Ayhan go pogonił i tamten pokornie odszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby :classic_smile:, dziękuję za wyjaśnienia. Niby to widziałam, ale nie przypuszczałam, że Ayhan może rządzić  więzieniem. Niesłychane! Myślicie, że w Polsce też tak może być?

Wracając do wczorajszej rozmowy, to możesz mieć rację w sprawie Kerima i Kristen, że to była relacja powierzchowna :classic_biggrin:.

Ja długo miałam wątpliwości co do ich intymnej relacji i właściwie nadal je mam, bo trochę mi się to nie zgadzało z jego światopoglądem. Czy Kerim był tak wyzwolony obyczajowo? Chociaż może był, zwłaszcza na etapie „przyjaźni” z Selimem, Erdoganem i Vuralem. Oni byli wyzwoleni, a on chciał im dorównać, więc może i na tym polu postanowił ich doścignąć.

Po obejrzeniu IM przyszła mi do głowy taka refleksja. Nie chcę generalizować, ale może jest to taka niepisana zasada – Turcy uważają, że sypianie z turecką dziewczyną zobowiązuje ich do ślubu, albo jeszcze inaczej, żeby sypiać z turecką dziewczyną trzeba najpierw się z nią ożenić. Natomiast ta zasada ulatnia się jak kamfora w przypadku cudzoziemki, na dodatek wyznającej inną religię. I może Kerim temu stereotypowi się poddał. Pod koniec GF , gdy Kerim i Fatmagul wybrali się do Aqva w swoją krótką „podróż poślubną” spotykają tam Kristen i ona przedstawia im swojego narzeczonego, też Turka. Nie była więc chyba nastawiona wyłącznie na przygody z tureckimi mężczyznami, mogła mieć poważne  zamiary matrymonialne względem Kerima :classic_biggrin:. A to, że była wredna i my kibicowaliśmy prawdziwej miłości naszej ukochanej pary, to już całkiem inna sprawa :classic_smile:.

Nawiasem mówiąc, ale o tym już była chyba mowa na naszej kafe, Kristen grała w serialu „Merhamet” postać służącej, szpiegującej głównego bohatera (İbrahim Çelikkol) na korzyść wrednej kobiety, usiłującej nim zawładnąć. Szybko wyleciała z pracy, bo nie dość się starała, w szpiegowaniu rzecz jasna :classic_biggrin:.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerim był przewodnikiem Kristen po okolicach Çeşme i pojechał z nią do Stambułu, nie wiemy, czy wynajęli jeden pokój w hotelu na Beyoğlu. Kerim przedstawił Kristen swoim przyjaciołom z dzieciństwa, bo Erdoğan tłumaczył Kerimowi, że marina z zacumowana łodzią jest tam, gdzie przywiózł Kristen. Kristen chciała też zaprosić Kerima do Anglii, więc musieli być baaardzo zaprzyjaźnieni.

Z tym żenieniem się z Turczynkami jest trochę mniej niewinnie, nie wiem, czy ktoś widział film „Mustang”, tam podane są sposoby dziewczyn na współżycie z chłopakami przed ślubem z zachowaniem pozorów tak, żeby oszukać nawet badanie ginekologiczne.

Kerim tłumaczył Vuralowi, że zostanie w Ildirze i ożeni się z miłości, a nie dlatego, że tak wypada lub inni tego chcą, a Kristen sprzedał trochę inną wersję - że nie wyjedzie z Ildiru i nie ożeni się. Mądry chłopak, nie pozostawił złudzeń, tak na wszelki wypadek. 

Co do ewentualnej wakacyjnej przygody - Kristen była bezpruderyjna, wyzwolona i bardzo śmiała, Kerim nie obiecywał celibatu, tylko że się nie ożeni, więc nic nie wykluczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×