Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Dziękuję za info o IM. Korzystam z YT w tv, więc nie mam możliwości wklejenia linku, wybieram z historii wyszukiwań.

Nie wiem, czy skończę odcinek, bo zaczęła się okropna wichura i są problemy z ciągłością internetu.

Ja też nie potrafię obierać ziemniaków nożem, zawsze używam obieraka, a w ogóle to prawie nie jadam ziemniaków.

BBO - Kasiu, taka intensywność emisji i organizowanie dnia wokół odcinka sprawia, że głowa i serce jeszcze bardziej (jeśli to możliwe) krążą wokół szaleńca mojego ukochanego 💞.

GRA, zaproponowałaś piękną muzykę. Widziałam remake "Morderstwa doskonałego", dobry film, chociaż trudno było mi uwierzyć, że można chcieć z.abić piękną młodą kobietę z klasą dla zagarnięcia jej majątku. Gwyneth Paltrow świetnie się ubierała w tym filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Tak , Basiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem chociaż Dobranoc😘

GRA 😘

🎶🎶🎶 będą na jutro! 😉

Niech Wam się pięknie śni🌟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Dziewczyny ! Dziś DZIEŃ MĘŻCZYZN🙂😍

>

Michale🙂😘Wszystkiego naj,naj,najlepszego! dla Ciebie z okazji Dnia Mężczyzn! Serdecznie Cię pozdrawiam🙂👋

Wszystkim Panom najlepsze życzenia z okazji Ich święta !😘.... (E.A.😍😘)

>

Przyjemnej i bezpiecznej niedzieli Gromadko🙂Znowu są ostrzeżenia przed wichurami.U mnie na razie jest spokojnie.Cieplutko Was Wszystkich pozdrawiam👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Dzień dobry😘

👋Kasiu🌝

.https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTwSFd4VwVFhfuQTUS5xsy56YLwlp3i8cJfbSLYa68FuP4W6qc3

Miłej niedzieli Wszystkim życzę☕ 

Michale, życzę wszystkiego najlepszego w Dniu Mężczyzny😘🥂🎁

.http://img.wiocha.pl/images/9/7/9739dec691aea7b8d3b1991d3a49ecf6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff... jestem po 3 odcinkach IM (zaległości).

 

Po obejrzeniu 20 IM jestem już pewna, że Seyit ma  problem z podjęciem decyzji aby poślubić Szurę. Do tej pory zasłaniał się trudnościami, w jakich przyszło im żyć. Jednak już rozmowa z Celilem powinna mu uświadomić, że to odkładanie ślubu trwa już zbyt długo. Niestety Seyit, zamiast uciszyć niepewność Szury, jeszcze bardziej ją podsyca wchodząc w tajne układy z Baronową. Od Szury wymaga nieustannego zrozumienia, akceptacji tego co robi oraz niezachwianej ufności. A czy można wierzyć komuś, o kim się wie, że kłamie, że nie jest szczery? „Kryształowy” Seyit oburzył się na Szurę za to, że w rozmowie powiedziała mu, że wszyscy opowiadali jej rodzinie o jego dawnych związkach. Czy można tak do końca ufać komuś, kto jednak nie cieszył się wzorową reputacją?

Seyit powiedział do Szury: „Jesteś w moim życiu jedyną kobietą. Zawsze już tak pozostanie.” Piękne słowa, życie jednak pokazało, że nie pozostała jedyną kobietą.

Podczas kolejnej rozmowy na temat ślubu widać wyraźnie, że dla Seyita jest to ciężki temat. Kiedy Ali próbuje przemówić do niego jak ojciec, on „widzi i słyszy” swojego ojca. Ali tak mądrze mu powiedział, żeby zbyt długo nie zwlekał ze ślubem, bo kobiety mają swoją godność i dumę. Nie można pozwolić, aby żal, który w nich narasta, zakradł się do ich serca. Czy słowa te przekonają Seyita czy jednak inne słowa, jego własnego ojca, wbiły mu się w pamięć i serce i tkwią tam głęboko.

 

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 20.Rıza,właściciel pralni,to chyba nawet podlejsza kreatura niż kapitan Willy. Willy to zwykły pazerny łapówkarz z przerostem ego,ale Rıza poza tym,że jest chytry jest po prostu śmieciem,miernotą,który tylko dla własnej przyjemności będzie szkodził innym czerpiąc z tego radość.Willy ma przynajmniej jakieś pokręcone powody by być kanalią,a Rıza tą kanalią po prostu jest.Człowieczek bez honoru i charakteru ustawiający się z wiatrem,któremu pewnie żadne świństwo nie jest obce.Tam gdzie widzi jakiś swój interes,będzie się bez najmniejszego skrępowania płaszczył i podlizywał bez żadnego poczucia zażenowania,a potem odbijał to sobie,i na ludziach jemu podległych, i w sytuacjach gdy to on jest tym, który może stawiać warunki.Alya to właśnie jedna z takich osób,które są wystarczajaco od niego zależne,by mu się nie przeciwstawić.Ciekawe jak długo ta biedna dziewczyna będzie tolerować te chamskie podchody i lepkie łapy tej kreatury.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 20.Ayşe nie mogła dłużej słuchać historii miłości Szury i Seyita.Jej początkowa ciekawość stopniowo przeradzała się w coraz większą zazdrość o niego.Z każdym kolejnym słowem Szury ta jej opowieść stawała się dla Ayşe coraz trudniejsza do zniesienia.To siebie Ayşe chciałaby widzieć obok Seyita! Nawet nic nie znaczące, przypadkowe spotkania z nim trzyma w swej pamięci tylko po to by nadać im znaczenia, i stworzyć w swoim umyśle właśnie taki obraz.Wyobraźnia wcześniej też podsuwała jej inne niż rzeczywiste wizje i tworzyła swoje historie.Jak w takiej sytuacji z przyjemnością i ze zrozumieniem słuchać pięknej,romantycznej opowieści,kiedy dotyczy ona innej niż ona sama kobiety, i mężczyzny, który stał się obiektem jej uwielbienia? Dla Ayşe było to za trudne.Musiała to przerwać! Nie mogła już dłuższej ani patrzeć na szczęśliwą Szurę,ani jej słuchać...Ayşe znalazła bezpieczny dla siebie sposób by nie wydać się ze swoimi uczuciami. Miseczka strącona przez nią niby przypadkiem ze stołu,zrobiła dużo hałasu i skutecznie odwróciła uwagę wszystkich od tej bolesnej dla Ayşe, romantycznej historii miłosnej.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 20.Szura chce wierzyć Seyitowi.Chce mu ufać.Mimo początkowej,chwilowej niewiary w niego przeważyła w niej jednak miłość do Seyita,która przesłoniła jej niepokój i podejrzliwość.Szura wykazała się wobec Seyita wyrozumiałością o nic go nie pytając i mówiąc,że rozumie,że musi mieć poważne powody do tego by być tak tajemniczym.Nawet słowa Petra,którymi wcześniej próbował on zasiać w niej wątpliwości co do uczciwości Seyita nie nadwątliły w niej tego zaufania.Wydawało się przez chwilę,że czarne chmury,które zawisły nad ich związkiem, odpłynęły. Niestety.Po późniejszej rozmowie,w której Szura naiwnie wierząc w szczere intencje Petra wspomniała o nim Seyitowi,te czarne chmury ponownie nad ich związkiem się pojawiły.Seyitowi bardzo nie podobało się to co usłyszał i dołożył swoje, ale wygląda mi na to,że Seyit zaczyna szukać pretekstów,by się powoli od Szury odsuwać i by mógł się potem sam przed sobą z tego usprawiedliwiać.Ta ostatnia rozmowa z ojcem coraz częściej pewnie drąży umysł Seyita,poddaje w wątpliwość jego początkowe decyzje i zaczyna spychać na dalszy jego własne uczucia.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 20.Yahya staje się coraz bardziej zazdrosny o żonę.Jest zazdrosny, bo od jakiegoś czasu ją obserwuje i zauważył zmianę w jej zachowaniu i jej rozkojarzenie gdy tylko w pobliżu pojawia się Çelil.Poza tym, że Yahya to mądry, rozsądny i stonowany człowiek, to jest jeszcze do tego bardzo spostrzegawczy.Nie mogł więc nie zauważyć,że coś dziwnego dzieje się z Güzide i jest tym zaniepokojony.Nie chce jednak pokazać swoich prawdziwych uczuć i lęku,zasłonił się więc Ayşe mówiąc,że to z jej powodu Çelil nie powinieć tak często przebywać w hotelowej kuchni. Chciałby żeby Güzide nie miała okazji go widywać.Wymyślone naprędce dodatkowe zarzuty wobec niego też były tylko wymówką.Nie bez powodu Yahyi przypomniało się jego pytanie z dnia ślubu, czy jego młoda żona nie ma w sercu kogoś innego,i czuje,że Güzide szczerze mu wtedy nie odpowiedziała.Teraz widzi w Çelilu zagrożenie,bo czuje że to właśnie on jest tym, o którym Güzide mu nie powiedziała.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM 20.Ali bardzo szanuje i lubi i Seyita i Szurę, i czuje się za nich odpowiedzialny. Ma doświadczenie,wiele rozumie i jest daleki od oceniania,ale zna też realia i czując się trochę jak ich ojciec, w dobrej wierze próbuje nakłonić Seyita do ślubu z Szurą rzucając światło na coś czego Seyit może nie widzi.Tak myśli Ali.Myśli,że to jego spojrzenie z boku,unaoczni Seyitowi niestosowność sytuacji w jakiej znajduje się Szura,i że to ona ponosi największe koszty swojego oddania i poświęcenia dla niego.Ali nie wie jednak o tym co od jakiegoś czasu coraz częściej zaprząta głowę i dzieli serce Seyita.I głowa i serce podpowiadają mu wykluczające się wzajemnie decyzje.Każda z nich z biegiem czasu stała się niedobra.Podzielone na Szurę i zmarłego ojca serce teraz już nie potrafi wybrać.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Elfi, piękny komentarz🌹 Masz rację w kwestii ślubu, ale moim zdaniem , w tym odcinku Seyita oburzyło wychwalanie Petra, a nie krążące dawno temu plotki. Szura podejrzewała, że Petro wyprowadził się od baronowej ze względu na nią, wspominała jak ją  zawsze wspierał, stanęła w jego obronie, gdy Seyit przypomniał jej od kogo dowiedziała się o jego dawnych związkach. Każdy facet by się wkurzył, słuchając jakim ideałem jest jego rywal. Tym bardziej, że Seyit ma trochę inne doświadczenia z tym ,,ideałem''. 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfi🙂 Dopiero teraz wypiłam pyszną poranną, słoneczną kawkę od Ciebie😘 

Elfi🙂 Super komentarz do IM 🏆👏🌷Dziękuję 🙂

"Kryształowy"Seyit w wersji serialowej i tak jest bardzo wyidealizowany 🙂 Postanowiłam przerwać czytanie do zakończenia serialu bo rozbieżności są olbrzymie.   

Aa🙂Podejrzałam prezencik dla Michała😁 Ma moc!!!😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Kasiu, pięknie wszystko opisałaś🏆 Telefon przerwał mi pisanie i dopiero  gdy wkleiłam swój post pokazały się Twoje komentarze🌹💞

Aktorka grająca Ayse ma pecha?  2 seriale z nią oglądamy i w obu ukochany jej nie chce. Tu Seyit, w KS Kemal🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda Aa😁 Ma dziewczyna pecha 😁 Tylko.. czy Seyit wie,że jest ukochanym Ayşe? 🙂  

Nie widziałam żadnego innego filmu z Melisą Aslı Pamuk, ale jestem ciekawa  czy w innych też gra nieszczęśliwie zakochaną lub odrzuconą😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu 🙂 

Dziękuję za wspaniałe komentarze 🌹🌹🌹.

Napisałaś cyt: „Podzielone na Szurę i zmarłego ojca serce teraz już nie potrafi wybrać.”

Zgadzam się, tylko niestety już sam fakt, że Seyit waha się i nie może wybrać działa na niekorzyść Szury i ich związku. Ona już jest na przegranej pozycji. I to spojrzenie Seyita, kiedy Ali mówił o ślubie nie wróży nic dobrego.

 

Aa 😉 

💜💜💜 moje serduszka z podziękowaniami za komentarze i za zawsze wspaniałe obrazki.

Ostatnio jakoś ciągle się mijamy :classic_smile: ale dzisiaj jesteśmy tu obie 🤗.

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

👋 Elfiku, dzięki za serduszka😘 Na razie nie oceniam Seyita tak surowo, bo irytuje mnie naiwne zaufanie Szury do Petra😠 Zobaczymy co będzie dalej🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 😘

Goście już pojechali, porządki po imprezie skończone, nie zdążyłam jeszcze obejrzeć  IM😉

Aa😉 Twój imprezowy obrazek mi się przypomniał 🤣

>

20 IM postaram się nadrobić jutro, dlatego wasze komentarze przeczytam późnej🙂 

Miłego wieczoru Wam życzę 😘

Edytowano przez Pani KO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panie Michale! 😎👋

images?q=tbn:ANd9GcQi4L6OWsxPwLQ4JC0xREX

Dzień Mężczyzny jeszcze trrrrrrwa! 💪🍖🥓🥩🍔🌭🍕🍻😄

Z tej okazji  życzę Ci.... 😊😘

Miś - Ty wiesz co! 

Mam nadzieję, że miło spędziłeś ten dzień....🎊🎈🎶😉

Pozdrrrrrawiam Kolegę Misia! 😉👋

P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

👋 KO🌝 

Na pewno Twoje mieszkanie nie wyglądało tak jak na obrazku🤣 Najważniejsze,że impreza się udała😁 Serial nie zając🐇

Dobrej nocy i słodkich snów Wszystkim życzę✨ 

.https://pocisk.org/upload/images/large/2018/08/piatek_i_niedziela_2018-08-13_11-55-57.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

22:35

Dobry wieczór 😀
Wczoraj i dziś u nas głównym tematem jest "Imperium miłości ". Popatrzmy na Dobranoc na  kilka klipów związanych z tym serialem ,  bo też ich sporo powstało...🔊
<
Na początek fragmenty z IM i piosenka "Can't Take My Eyes Off You"
(Nie mogę oderwać moich oczu od Ciebie ) - śpiewa Cary Brothers :
.https://www.youtube.com/watch?v=ObG61s1J_Y4
<
W drugim klipie piosenka "Yanımda Kal" ( Zostań ze mną ), którą śpiewa Rafet El Roman
.https://www.youtube.com/watch?v=T9qwfbz0WDg
<
W trzecim klipie piosenka "Je t'aime" , którą śpiewa Lara Fabian :
.https://www.youtube.com/watch?v=I3KeE38nvec
<
W czwartym klipie piosenka "Не могу я без тебя", którą śpiewają Potap i Nastya
.https://www.youtube.com/watch?v=UXOAKYuxbYIНе 
<
I na koniec posłuchajmy motywu przewodniego z serialu - kompozycja  Mistrza - Toygara Işıklı :
.https://www.youtube.com/watch?v=y_7OuQ50F7k
<

Elfi, Kasiu, Aa  - dziękuję za piękne komentarze do IM.....

ja jestem ciągle w niedoczasie.... jeszcze mam zaległe KS i WM....

Uważajcie na pogodę - znowu wichury związane z niżem...
<
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜
GRA 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA  🙂

Dobranocka çok güzel :classic_smile:. Dziękuję bardzo 💐😀.

Z piosenek najbardziej podobała mi się wykonywana przez Rafet'a El Roman'a i "Can't Take My Eyes Off You".

 

Widzę, że oglądasz WM. Dużo lepiej oglądać odcinki tłumaczone na TS niż te z lektorem z naszej TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23:19

Dziś miałam dwie piękne dobranocki🙂 Wczorajszą i dzisiejszą.Bardzo dziękuję GRA🌷😘 Dziękuję też za dodatkowe klipy z Enginem💖

*Często po 2,3 razy słucham motywu przewodniego serialu IM zanim zacznę oglądać jego kolejny odcinek 🙂Wspaniała muzyka!! 

A Lara Fabian kolejny raz śpiewa mi teraz "Je t'aime"🙂  ...I jeszcze trochę mi pośpiewa 🙂

>

Racja Elfiku🙂Dobranocka çok güzel. Dobranoc Elfi 😘

>

DOBRANOC Gromadko 🙂

Spokojnej,dobrze przespanej nocy nam Wszystkim 😘 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc Kasiu 😴

Dobranoc Gromadko 😴

Spokojnej nocy 🌚.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Gromadko :classic_smile:.

Elfiku 🌹, Kasiu 🌹, Aa 🌹 - co za świetne komentarze. Kłaniam się nisko:classic_smile:.

Wszyscy wokół widzą jaka Szura jest udręczona swoim statusem ni to żony ni to narzeczonej, wygląda na to, że tylko kochanki i wszyscy oprócz Ayse dobrze jej życzą.

Seyit deklaruje Szurze, że jest jedyną kobietą w jego życiu i nie powinna mieć w tej sprawie żadnych obaw, ale w głębi serca chyba wie na co ona czeka. Nie tylko na takie słowa.

Realizatorzy serialu uznali problem niemożności podjęcia decyzji o ślubie przez Seyita za bardzo istotny dla relacji młodej pary. To rozdarcie Seyita między miłością do Szury a miłością do ojca i pragnieniem spełnienia jego woli, jest tu chyba najważniejsze.

Nie jest to tak jednoznacznie wyjaśnione  w książce. Odkąd Szura i Seyit znaleźli się w Turcji ani razu problem ewentualnego ślubu nie został poruszony. I to było dla mnie bardzo dziwne. Tak jakby normalną sprawą był fakt, że Szura jest dla Seyita tylko kochanką. Wprawdzie najważniejszą, żadnej wcześniej tak nie kochał, ale tylko kochanką.

Kasiu, w którym momencie czytania książki teraz jesteś?

Przeczytałam, że przerwałaś czytanie. Tak Seyit książkowy na pewno nie jest „kryształowy” :classic_biggrin:. Nie raz mnie zdenerwował. Ale ten serialowy również.

Ja też uważam, że muzyka w IM jest wspaniała.

GRA, dzięki za piękną dobranockę ❤️.

Michale , wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny 🤗.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i idę spać :classic_smile:.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 🙂.

Michale, jeszcze zdążę złożyć Ci życzenia w Dniu Mężczyzn, trwaj i wytrzymaj z nami 🙂👋.

IM20. Rıza jest donosicielem, wykorzystuje ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i podbija swoje ego poniżając ich. Przede wszystkim jednak jest zdrajcą, kolaboruje z okupantami swojej ojczyzny. Jego inne przewinienia są większymi lub mniejszymi świństwami, szwindlami, występkami przeciw moralności, jednak zdrada to zbrodnia karana najsurowiej w każdym państwie. On nie jest zmuszany do współpracy – on wykazuje inicjatywę i nadgorliwość.

Zrobiło mi się smutno, gdy Ali i Yahya zbyli Aylę, doceniając jednocześnie wagę dostarczonych przez nią informacji o podwójnej grze Rızy. Bardzo mi jej żal, jest jak pies odganiany kopniakami od drzwi do drzwi, w nikim nie ma wsparcia. Przecież nie musiała ostrzegać Turków, jest Rosjanką i może powiedzieć sobie, że to nie jej walka. Trochę rozumiem Alego i Yahyę, bo oni nie do końca muszą znać jej intencje, mogą podejrzewać, że to prowokacja, a na nich spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo akcji, ale zdają sobie sprawę, że jest sama zdana na łaskę padalca i jeszcze wyganiają ją do niego.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IM20. Mam wrażenie, że Seyit w Turcji staje się świętszy od papieża. W Ałuszcie jeszcze był całkowicie przekonany do ślubu z Szurą i stawił czoło ojcu, a w Turcji, wśród muzułmanów, zaczyna mieć wątpliwości, szuka pretekstów do odsuwania w czasie decyzji i to Turcy namawiają go do małżeństwa z chrześcijanką. W przeciwieństwie do Mehmeta widzą w niej człowieka – dobrego, szczerego, oddanego, kochającą kobietę stawiającą Seyita ponad rodzinę i zasady moralne, w których ją wychowano. To oni troszczą się o reputację Szury i rozumieją, jak jej sytuacja może ranić poczucie godności. Ali ma córkę w jej wieku i patrzy na nią oczami zatroskanego ojca, a nie zapiekłego ksenofoba. Wszyscy mieszkańcy hotelu wspierają Szurę – poza Ayşe, a ona ma swoje powody – nikt nie kieruje się uprzedzeniami, a  przecież są wyznawcami islamu jak ojciec Seyita i tym bardziej jego nieprzejednana postawa okazuje się wymysłem nadętego mirzy.

Niestety, ze zmarłymi się nie dyskutuje, śmierć ma zdolność idealizowania, wyolbrzymiania zalet i pomniejszania wad i Seyit pozostał z poczuciem, że zawiódł ojca i nie może już nic zrobić, aby odzyskać jego szacunek i zaufanie.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×