Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

S.amobójstwo Ozana to morderstwo.  Kemal nie odpuści, o nie! A Emir myśli, że jest sprytny. Za dużo myśli 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu! Zamierzałam użyć dokładnie tych samych słów. 

Dziękuję, dziewczyny😘.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu😘 

Barnaby😘

Dzięki za towarzystwo! 👋

Czy tylko mi tak szybko odcinek minął?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KO, w dobrym towarzystwie czas szybko mija 😉. Mnie też ten odcinek nie dłużył się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Barnaby...😁😉 +😁😉

*KO.Nie tylko Tobie🙂 Mnie też szybko minął ten odcinek🙂 

Edytowano przez Kasia_5
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby 😉, Kasiu😉, w porównaniu do KS, nam spotkanie udało się😄

Uciekam na lekcje 😉👋

Miłego wieczoru, Gromadko😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby, masz jakieś zdjęcie Tuby na podorędziu z tymi krowimi plackami? :classic_smile:

Kasiu, ja też już zaczynam się bać co też Zeynep może mieć jeszcze na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, proszę bardzo, jeśli tylko uda się wkleić link.

.https://youtu.be/rBOPjnEyTnQ

*GRA niedawno pisała o Dalidzie. W czasie ferii kilka osób z mojej rodziny wybrało się do Paryża i zwiedzili paryskie cmentarze. Na ostatnim zdjęciu w tym poście jest grobowiec Dalidy.

.https://www.instagram.com/p/BsyMjBHn4xh/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=r5hry7z953rp

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ktoś

A jest tu ktoś kto jeszcze ogląda Grzech Fatmagul? Ja oglądam po raz kolejny i jestem na etapie ślubu Meltem i Selima. Szkoda,że Meltem nie dowiedziała się wcześniej o prawdziwej naturze ukochanego.Ten moment,w którym dowiedziała się prawdy: najpiękniejsza chwila w jej życiu idzie w kierunku narzeczonego i nagle ta wiadomość.Cały jej świat legł w gruzach. Zmieszanie,szok i niedowierzanie,ale wystarczyło jedno spojrzenie na Turanera i Meltem już wie co musi zrobić. Poświęca się dla ojca. Kolejna przerażona panna młoda w GF,kolejna kobieta,która wie,że ślub jest największą pomyłką w jej życiu. 

Przepraszam,że tak się rozpisałam,ale zawsze porusza mnie ten odcinek(oczywiście nie tylko ten). I ta solidarność Fatmagul,która nie mówi jeszcze głośno o tym co ją spotkało,ale chce ustrzec inną kobietę przed życiem z mężczyzną,który ją skrzywdził. Nie boi się zemsty Yaszaranów,bo i tak skrzywdzili ją w najgorszy z możliwych sposob.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby, dziękuję 😘. Piękną scenę nam przypomniałaś. Co byśmy o Elif niepochlebnego pisały wcześniej, to tutaj pięknie wygląda. I ta fryzura też mi się u niej podoba. Myślałam, że miałaś na myśli inną fryzurę, inny hotel i inne wykorzystanie :classic_biggrin:.

François Truffaut, Jeanne Moreau – jakie proste, skromne grobowce. U Dalidy wciąż świeże kwiaty.

Gościu Ktosiu :classic_smile:, dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi refleksjami na temat GF.

Już nie komentujemy poszczególnych odcinków GF, bo robiliśmy to już dwa razy, ale wspominamy serial z sentymentem, ponownie oglądając, dzięki GRA, najpiękniejsze sceny.

Proszę śmiało pisać co w duszy gra. Będzie nam bardzo miło :classic_smile:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Ktoś 🙂. Dawno nie widziałam GF, ostatnio, gdy razem komentowaliśmy rok temu, jednak to tego rodzaju serial, że każda scena utkwiła w pamięci z niezwykłą siłą i sugestywnością.

Sądzę, że głównym motorem podjęcia decyzji o telefonie do Meltem była rzeczywiście kobieca solidarność, ale mogło to być bardziej złożone. Wcześniej, podczas rozmowy po pokazaniu się notatki w gazecie o ślubie, Fatmagül wyrzuciła z siebie ze złością, że ona wyszła za mąż za łajdaka, więc nic jej nie obchodzi, że Meltem też poślubi kogoś takiego. Było to już chyba po tym, gdy dowiedziała się, że Kerim jej nie zgwałcił, więc zdawała sobie sprawę, że inna kobieta nieświadomie zwiąże się z bezwzględnym przestępcą gorszym od jej męża.

Nie wiem, czy imperatyw zapobieżenia złu był jedynym motywem Fatmagül, biorę też pod uwagę, że chciała zniszczyć wesele Selima, zrujnować mu życie, bo on zrujnował jej plany na przyszłość i małżeństwo z kochanym mężczyzną i – żeby nie było wątpliwości – nie mam jej tego za złe, uważam, że miała do tego pełne prawo.

Edytowano przez barnaby
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór  🙂

Pozdrawiam Wszystkich😘.

Barnaby  🙂

Dziękuję za świetne  komentarze do IM 🌹🌹🌹.

Kasiu 😉 

Z ciekawością przeczytałam to, co napisałaś na temat Seyita ( książka) no i jestem wstrząśnięta jego postawą w stosunku do młodej, ufnej i zakochanej w nim dziewczyny.

U nas nawet serialowy Seyit nie może liczyć na naszą wyrozumiałość, a ten książkowy tylko na potępienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C.d. Chyba nie zdawała sobie sprawy z mściwości Yaşaranów, bo była naprawdę zmartwiona stanem Kerima po pobiciu przez bandziorów Erdoğana i poczuła się odpowiedzialna za skutki, jakie on poniósł przez podjętą przez nią decyzję.

Meltem pozycję polityczną ojca i reputację rodziny postawiła ponad swoim szczęściem  i później, gdy Turaner z całą bezwzględnością zarzucał jej chęć zniszczenia go, handlował jej wolnością z Reşatem i nawet Ender nie ujmowała się za nią, było mi jej bardzo żal, bo uświadomiła sobie, że dla ojca ważniejsza była jego kariera i chęć zdyskontowania jej dramatu przez wyciągnięcie jak największych korzyści.

Z wielką przyjemnością czytam Pani osobiste i szczere wpisy i mam nadzieję, że będzie ich więcej. Teraz zajmujemy się innymi serialami, a dzięki Pani mamy możliwość powrotu do naszych źródeł, do tego, dzięki czemu jesteśmy tutaj razem. I do najlepszego serialu, jaki mieliśmy tutaj okazję komentować. To znaczy sercem wybieram BBO 🙂.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19:35

Gość Ktoś🙂

Ja też oglądam GF💖 po raz kolejny🙂 Teraz już 76.(oryg.)odc.kiedy to wydała się sprawa z listami podłożonymi przez tę...!! Piękna(😜😁)scena kiedy to ta wredna małpa (S)Mukaddes świńskim (kaczym😉) truchtem biegnie do góry do domu Fatmagül i Kerima,bo liczy na super zabawę słysząc,że oboje o coś się kłócą.Jak by na to nie patrzeć...(😥😏), nie przeliczyła się🤣Była super zabawa🙂Może nie dla niej i dla wszystkich tam obecnych,ale ja miałam olbrzymią schadenfreude😁😛 Wreszcie ! Mukaddes za te wszystkie krzywdy i świństwa,które zrobiła Fatmagül solidnie oberwała(za mało!!) i usłyszała to co już dawno powinna była na swój temat usłyszeć....Rahmi później też pięknie postawił ją do pionu i pokazał gdzie jej miejsce 😁😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ktoś

Dziękuję za ciepłe przyjęcie.  :-) Pewnie kiedyś jeszcze napiszę,ale z uwagi na brak czasu moja obecność na forum nie będzie zbyt częsta. Pamiętam dawne forum GF i to naprawdę cudowne,że ten temat wciąż ,,żyje". Muszę przyznać,że odkąd poznałam Grzech Fatmagul nie mogę wręcz zapomnieć o tym serialu. Duża w tym zasługa głównych bohaterów a w szczególności aktorów,którzy ich kreują. Wydaje się,że taka historia niemożliwej wręcz miłości nie ma prawa bytu a jednak... Piękna historia i podejrzewam,że gdyby czas emisjii był korzystniejszy może  część naszego społeczeństwa spojrzała by inaczej na pewne kwestie . Istnieją niestety bardzo krzywdzące stereotypy dotyczące ofiar przestępstw seksualnych,w serialu też mogliśmy zobaczyć trudną drogę Fatmagul do tego żeby sprawcy zostali osądzeni. Może i pewne poglądy wynosimy z domu,z otoczenia,ale to co serwuje nam TVP również ma wpływ na pewne poglądy zwłaszcza dla osób dla,których to pewnego rodzaju ,,autorytet". Nie mogę uwierzyć,że nasza telewizja po raz kolejny serwuje powtórkę Klanu,czy innego serialu zamiast powtórzyć tak wartościowy serial jakim jest GF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, mieliśmy satysfakcję z zaatakowania łba S/Mukaddes z furią dzikiej kotki przez Fatmagül, ale tak obiektywnie to nic w porównaniu ze wszystkimi świństwami, jakie ta … zrobiła. Ona powinna obrywać tak codziennie. Przynajmniej raz rzuciła się na Fatmagül z łapami, bo przemoc fizyczna i psychiczna była jej zwykłym sposobem komunikowania się z otoczeniem.

*Gość Ktoś. Ma Pani rację, niektóre reakcje na samo słowo gwałt są skandaliczne i świadczą o całkowitej bezduszności. Nawet w kafe zdarzały się komentarze, że Fatmagül była sobie sama winna, bo biegała w kusej ...ence sama nocą i prawie prosiła się o to, co ją spotkało. Zastanawiałam się, jakie są ścieżki umysłu i sumienia po obejrzeniu takiej tragedii i długofalowych, dewastujących psychikę skutków.

Jak można relatywizować winę sprawcy szukając dla niego okoliczności łagodzących w postaci rzekomych, wydumanych argumentów, że to ofiara go sprowokowała: bo była w niewłaściwym miejscu i czasie, bo ubrała się w to, a nie w tamto, bo tańczyła, bo śmiała się, bo…  Tak jak te dzieci, które deprawują dorosłych kusząc ich bezwstydnie. Zresztą S/Mukaddes też użyła tego argumentu zarzucając Fatmagül, że ma na sumieniu grzech czterech mężczyzn, jak widać podłość nie ma granic kulturowych ani religijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

22:30

Dobry wieczór 😀
No widzę , że wspomnienia wróciły dzięki Gościowi.... - Witamy Gościa....
To może na Dobranoc powspominamy więcej GF.... ?
Pewnie i tak większość z tych klipów znamy już na pamięć...
<
To może na początek piosenka Sezen Aksu i jej piosenka "Tutuklu Kadim"( Jestem więźniem) 
z polskim tekstem w podpisach :
.https://www.youtube.com/watch?v=KtIMT18bmUk
<
W drugim  klipie Celine Dion i jej przebój "Because you loved me"(Bo mnie kochałeś)
.https://www.youtube.com/watch?v=X52rxaoAlWE
<
W trzecim klipie Bryan Adams śpiewa swój przebój "Cloud Number Nine"( Chmura nr dziewięć ) 
.https://www.youtube.com/watch?v=Dl80wMKRuTo
<
W czwartym klipie piosenka rosyjska "Ты только для меня" ( Ty tylko dla mnie),
którą śpiewa Stas Michajłow :
.https://www.youtube.com/watch?v=ZDtOfitEnoc
<
W kolejnym klipie piosenkę "Sin Tu Amor "( Bez twojej miłości) śpiewa Cristian Castro
.https://www.youtube.com/watch?v=65WDhCQQM5Y
<
I na koniec może przypomnijmy sobie jeeeeeeszcze raz jak Fatmagul i Kerim śpiewają 
na przyjęciu piosenkę " Mersin " :
.https://www.youtube.com/watch?v=0cMuXCzY3MY
<
Kolejne wspomnienia od których trudno się uwolnić...
<

Może Gość - Ktoś przybrałby sobie jakieś pseudo  ? ( może będzie łatwiej ) i może będzie częściej do nas wpadał na rozmowę o GF lub innym serialu tureckim ?

My jesteśmy stale pod tematem " Grzech Fatmagul " ( w kolejnej wersji numerycznej )

<
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜
GRA 😘
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA  🙂

Dziękuję za wspaniałą Dobranockę 🌷💞.

Masz rację, trudno uwolnić się od tych wspaniałych wspomnień i pięknego serialu. I wcale nawet nie chcemy :classic_smile:. Miło było ponownie zobaczyć naszych ulubieńców.

Szczególne dzięki za  " Mersin " 💋. Uwielbiam słuchać, jak oni pięknie śpiewają tą piosenkę. Cudna, niezapomniana scena.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Ktoś  🙂

Dziękuję za ciekawy komentarz do GF. Ten serial zawsze będzie bliski naszym sercom.

>>> 

Dobranoc 💙

Pięknych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23:10

Dziękuję,GRA🌷 za wspomnieniową GF-ową dobranockę🙂 😘 Piękne wspomnienia!

Ale...czy chcemy się uwolnić od tych wspomnień? Ja nie chcę 🙂💖

Bardzo fajnie,że przy "Mersin"był również turecki tekst🙂 Przydał mi się 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA, wielkie dzięki za piękną dobranockę i tak szybką reakcję na to, co dziś było powiedziane w kafe 😘. "Mersin" to najpiękniejsza piosenka ze względu na wykonawców, a "Cloud number nine" była ilustrowana świetnymi fragmentami GF. Ja mam swoją Cloud Number One 🌩️.

*Wczoraj znalazłam w Midyat rezydencję Bulutów - na Google Maps znalazłam (gdyby ktoś chciał, to na wschodzie miasta, łatwo znaleźć przez wielkie patio i basen). Nic się nie zmieniło; ta sama brama, lwy na portyku i nawet niebieskie drzwi sklepu Safiye.

W którymś fragmencie BBO z angielskimi napisami Narin mówi o swojej rodzinie i przedstawia Fatmę mówiąc o niej "my stepmother"(?!). Fatma nazywa się Bulut, czyli co? Jest pierwszą żoną Kadira? Nie mogli mieć dzieci i została przy rodzinie do opieki nad dziećmi z Hatun, a po wypadku nad nią samą? A może jest niezamężną krewną i ktoś źle przetłumaczył, bo tureckie nazewnictwo rodzinne bywa mylące i wieloznaczne? Tak jak yenge - ciocia albo bratowa, enişte - wujek i szwagier.

Fatma nie jest zwykłą służącą, bo nawet Aslan zwraca się do niej ze względnym szacunkiem, jeśli taki chłystek kogokolwiek szanuje (on jedynie boi się silniejszych od niego).

Pozostawiam tutaj swoje wątpliwości, bo mnie to męczyło.

Już połowa BBO minęła 😢.

Dobranoc, 😘🌩️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 😉

Witam Gościa Ktoś 🙂👋

Jeden szczery i ciekawy wpis sprawił, że ożywiliśmy się i wspomnienia z GF wróciły. W tym serialu jest wiele scen zapadających w pamięć. Liczę na to, że jeszcze tutaj wspólnie powspominamy GF 😉

Dziękuję za komentarz i zapraszamy  częściej😉

>

GRA 😘👋

Dziś Dobranockę miałam na sen. To nic, że znamy te klipy, warto jej przypominać i cieszyć się na nowo z tej pięknej pary😍🤩

Dzięki! 💐😘

>

Pięknych snów...😴

Dobranoc Wszystkim ⭐

Edytowano przez Pani KO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michałku😉👋

Dobrej i spokojnej nocy🌛

Śpij dobrze!😴

P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry🙂

Uśmiechniętego wtorku Gromadko🙂

>

Barnaby🙂 A ja we wczorajszej dobranocce widząc tytuł "Cloud Number Nine" chciałam napisać,że Ty masz swoją "Chmurę nr 1" 😁🙂😉

>

*14304.jpg

...a może piosenka do kawy?

Sharon Kovacs -"Shirley"

*

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

06:33

Barnaby🙂Chciałam na Google Maps znaleźć w Midyat rezydencję Bulutów (licząc na ujrzenie siedzącego na patio i pijącego herbatę Mustafy😍😉 )ale guła! nie znalazłam😥Obejrzałam tylko mnóstwo bardzo różnych zdjęć z Midyat,ale rezydencji Bulutów na nich nie było😥 (Na jednym ze zdjęć widziałam tylko uliczkę i bramę domu,który kupiła Inçi 😥)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🥐☕

Cześć Kasiu😉👋

Piękne powitanie 🎶🎶🎶 ☕😘

 

Udanego i pogodnego wtorku🌞😄👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michałku!  😎👋

Siły 💪 i pogody 🌞 Ci życzę!  😉

Pozdrrrrrrawiam!

P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂.

Miłego dnia nam wszystkim 😘👋.

Kasiu, spróbuję później z laptopem znaleźć współrzędne, jeśli takie są, albo stronę, bo każde przesunięcie kursorem pokazuje się w historii wyszukiwań jako osobna strona. Może wypatrzymy Mustafę ❤️. Ja wiem, że on gdzieś tam czeka...

Dom Inci jest znanym zabytkiem, w postach z Midyat na Ig jest symbolem tego miasta, znajduje się tam restauracja, a rezydencja Bulutów jest chyba posiadłością prywatną i nigdzie nie ma jej zdjęć.

Z kolei w zdjęciach promujących hotel jest pokój przysługi. Wszystko jest jak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×