Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

/c.d./

5.
Ooo! Nihan!
Fehmie zamarła!
Fehime nie krzyczy?
Fehime nie chce jej przegonić ze swojego ogrodu?
Fehime jest spokojna?
Fehime zadaje pytania Nihan?
Nihan  jest zdziwiona. (Ja też!)
6.
Fehime i jej pierworodna wnuczka.
Teraz nikt i nic nie jest ważne!
Asu???
Aaa,  Asu!
Dobrze, później!
Nie teraz!
Fehime z pamiętnikiem zamknęła się w pokoju.
Wzruszyła się!
Czytała i dotykała zdjęć Deniz.
Ojej! Co za piękna niespodzianka!
Dziecko Kemala! Wnuczka! 
Wizyta Asu przeszkodziła Fehime bliższe poznanie Deniz.
Ale to tajemnica!
Dlatego Fehime musi schować pamiętnik!
Nawet przed wspaniałą Asu!? (Niemożliwe!)

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

7.
Nihan nareszcie zrozumiała! (Chyba!?)
Nie powinna niczego robić sama!
Jej spotkanie z Zeynep skupiło na niej uwagę Emira.
Kemal ostrzegał.
Teraz Nihan musi go słuchać.
Do wszystkiego się przyzna przed mężem.
Bo Emir już o wszystkim wie od Zeynep.
8.
Emir przygotował się na spotkanie z Kemalem.
Zamontował kamery w sali konferencyjnej.
(Ciasteczka i herbatka też by wystarczyły!)
To pułapka Emira!
Ale Kemal już o tym wie!
Od Leyli wie, anioła stróża!

/c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/c.d./

9.
W sali konferencyjnej.
Emir, Kemal,  Nihan i kamery.
Emir wyszedł.
Nihan i Kemal zostali sami.
Emir słyszy ich z pokoju obok.
Nihan i Kemal odgrywali swoje role.
Nihan musiała się podporządkować.
Emir słuchał i patrzył.
A oni udawali.
Telefon od Asu popsuł plan Kemala?
Asu dzwoniła w sprawie ślubu.
Zawiedziona Nihan zdradziła się.
Chociaż się starała.
Emir coś zauważył? (Chyba tak?)
10.
Leyla dobrze życzy Kemalowi.
Zawsze chce dla niego dobrze.
Dlatego go ostrzega.
Ponownie może cierpieć przez Nihan.
Nie chce, żeby razem z Nihan wciągali Deniz do swojej zemsty.
Dziecko powinno mieć spokój.
(Dobrze, że Leyla o tym myśli)

  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Pani KO napisał:

Zajrzał w każdy kąt. 
Na balkon też, którego Kemal nie ma.

 

55 minut temu, Pani KO napisał:

Pracy przy zamiataniu ulicy nawet nie dostanie.
No chyba, że podejmie się pracy na ulicy, ale bez miotły.

 

54 minuty temu, Pani KO napisał:

Babcia Fehime zaopiekuje się pamiętnikiem z biurka Kemala.
Leżało to takie samotne, więc wzięła. (A tak, nie było podpisane na okładce!) 

KO, świetne! 😂 Pięęękne streszczenie.

Fehime podjęła decyzję za Kemala, odmówiła mu prawa do ojcostwa w imię swojego macierzyństwa. Ona uważa, że chroni w ten sposób swoje dziecko, jednak to nie jest jej wybór, a Kemala. Czy jest matką podobną do tej z przypowieści o królu Salomonie? Byłaby, gdyby to ona zrezygnowała z Kemala w sytuacji, w której stawką byłoby jego życie. Pozbawia go najważniejszej rzeczy w jego życiu, egoistycznie pozbawia go jego dziecka, żeby ona nie straciła swojego.

Skazała swoją wnuczkę na ojca takiego, jak Emir. Galip wychował swojego syna na zwyrodnialca, z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że Emir też wychowałby Deniz na potwora, może wytresowanego przeciw Kemalowi. Naprawdę niewinne dziecko na to zasługuje? I Kemal?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kutlay Bulut... Beata Bulut... Barnaby Bulut...

No popatrz, Barnaby ....🙂 Te wszystkie połączenia tak bardzo do siebie pasują 😍 I jak pięknie razem brzmią🙂 💞💞Bierz w ciemno!😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KO🙂👏Bardzo piękne streszczenia 👏🌹Chwilami wzruszające...chwilami zabawne...😁 Bardzo Ci dziękuję za wrażenia z ich czytania 😘 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby,cyt:"Fehime podjęła decyzję za Kemala, odmówiła mu prawa do ojcostwa..." (?)

...Chyba przegapiłam ten fragment 🤔 Co prawda nie oglądałam dokładnie, bo pod koniec odcinka zadzwonił telefon...wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Gromadko :classic_smile:.

Pozdrowienia dla wszystkich i podziękowania dla Paulinki za piękne streszczenia ❤️ i wczorajsze komentarze Kasi do KS 😘.

Barnaby, wczoraj często myślałam o Tobie :classic_smile:. Byłam u córki, dość daleko od  Jasnych Błoni i u mnie około 15 nawet się wypogodziło. Tak sobie pomyślałam czy zobaczysz w słońcu te krokusy, bo ja w sumie w pełnym rozkwicie  w tym roku ich nie widziałam :classic_biggrin:.

Ja niestety nie umiem  wejść na Twój profil na IG :classic_sad:. Nie widziałam krokusów ani Misi. Głaski dla niej :classic_biggrin:.

W kwestii medycznej - zrozumiałam Twój wpis tak samo jak Elfi. To chyba dobrze, że zakwalifikowałaś się na specjalistyczną terapię i należą Ci się gratulacje :classic_smile:.

Film dokumentalny o Stambule, o którym wspominała Kasia można zobaczyć na VOD.pl.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, ja też oglądałam KS może niezbyt dokładnie, ale może Barnaby wie o Fehime coś więcej niż my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, Ciebie też przepraszam za spoiler🙁 , przez to, że nie oglądałam dwóch ostatnich odcinków, pomyliło mi się, co już było, a co nie.

Jeśli masz ochotę, wpisz do wyszukiwarki Instagram zizula24, powinnaś trafić na mój profil.

Terapia - jest nowoczesna i jeszcze niedostępna w Polsce. Okazało się, że mam gorsze wyniki, niż w czasie ostatnich badań i pozytywnym skutkiem tego jest kwalifikacja do terapii. Mogło być gorzej - wyniki i tak byłyby gorsze, a terapii by nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby, to dla mnie też nie problem bo chyba nie oczekiwałabym od Fehime, że pierwszą rzeczą jaką zrobi, to będzie rozmowa z Kemalem na temat jego córki Deniz.

To prawda, z wynikami trudno dyskutować. Są, jakie są. Piszesz, ze terapia jest niedostępna w Polsce. Czy tzn. że poza Szczecinem jest niedostępna czy będzie za granicą? Czy może musisz poczekać na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, terapia jest niedostępna poza ośrodkami klinicznymi i jeszcze niezatwierdzona, jednak całkowicie bezpieczna i już stosowana w wielu krajach Unii i na świecie. Zaczynam w połowie kwietnia, więc już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci z całego serca, żeby terapia nie była uciążliwa dla Ciebie i spełniła wszystkie pokładane nadzieje ❤️.

Misię zobaczyłam. Śliczna jest :classic_biggrin:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam wczoraj przez przypadek „Romeo i Julię” Franco Zeffirellego z 1968. Cóż to była za wspaniała ekranizacja. Już ją kiedyś oglądałam, bardzo dawno temu. Nic się to dzieło nie zestarzało.

Główne role zagrali Olivia Hussey – 16 lat i Leonard Whiting – 17 lat.

Jest tam piękny motyw muzyczny. Muzykę skomponował Nino Rota.

.https://www.youtube.com/watch?v=WCmUWNUzaqo

GRA, czy to już było w naszej kafe a ja może przegapiłam?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paulinko, wspomniałaś o czyszczeniu dywanu w pokoju Deniz z uwagi na to, że wszyscy wchodzą tam w butach.

To ja coś o butach w takim razie :classic_biggrin:.

Gdy patrzę na buty Leyli, to strasznie bolą mnie nogi. Was też?

Zresztą inne panie, te „z wyższych sfer” też bardzo lubią się męczyć. Ciekawe czy to chodzenie na wysokich obcasach w domu to taki obowiązek dla nich czy może tylko na potrzeby filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, "u mnie" w Szczecinie też wczesnym popołudniem zaświeciło słońce, a od rana było pochmurno. Ucieszyłam się, ale okazało się, że na jeden wynik musiałam czekać do 17 (i tak go nie dostałam), żeby wypisać kartę informacyjną (tzw. wypis ze szpitala). W końcu lekarka zlitowała się i wypuściła mnie. Gdy dojechałam na Jasne Błonia - na szczęście byłam w tej części Szczecina - słońce już chowało się za budynkami. W telefonie nie ma możliwości operowania przesłoną jak w aparacie, a ja nie lubię stosować filtrów, bo zdjęcia nie wychodzą naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, mnie nie podobają się fasony butów Leyli (za to bardzo podobają mi się jej torebki, zwłaszcza skórzane worki), często ciężkie i skracające optycznie nogi. Jej buty mają stabilne obcasy, często słupki, Vildan nosi jednak klasyczne niebotyczne szpilki.

Zdziwiłam się, że kobiety noszą w KS wyjściowe buty po domu, bo w innych serialach nie ma takiej przesady, młode dziewczyny i ich matki z wyższych sfer chodzą po domu w balerinach, kapci tam nikt nie zakłada. W KPA Elif w domu zakładała superwygodne birkenstocki, nie pamiętam domowego obuwia Aslı, Nilüfer czy Zerrin.

Ten zwyczaj chodzenia w domu w szpilkach jest pretensjonalny i w stylu latynoskim, gdzie kobieta jako obiekt seksualny musi od rana do wieczora być się w pełnej gotowości.

Z drugiej strony zapadła mi w pamięć dawna wypowiedź Róży Thun, która opowiadała, że w jej arystokratycznej rodzinie nie wypada przed domownikami pokazywać się w gorszej wersji, niż "na eksport", bo to oznaka braku szacunku.

Co wybrać? To jest dylemat 😉🤯. Tak kocham Elif 😛, że po domu chodzę w podobnych klapkach schollach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Dobry wieczór 😀
Dziś na Dobranoc jeszcze trochę starych przebojów....🎶
<
Na początek Rob Thomas  i piosenka " Lonely No More "
.https://www.youtube.com/watch?v=7spBU4Yv8fE
<
W drugim klipie Beyoncé  i jej przebój " Crazy In Love "

Dobry wieczór 
Dziś na Dobranoc jeszcze trochę starych przebojów....
<
Na początek Rob Thomas  i piosenka " Lonely No More "
.https://www.youtube.com/watch?v=7spBU4Yv8fE
<
W drugim klipie Beyoncé  i jej przebój " Crazy In Love "
.https://www.youtube.com/watch?v=JptwkEhdNfY

<
W trzecim klipie Marc Anthony i piosenka " When I Dream at Night"
.https://www.youtube.com/watch?v=DATKMNuOe-k
<
W czwartym klipie Jennifer Lopez i piosenka " Let's Get Loud "
.https://www.youtube.com/watch?v=iUmeo2PezGs

W kolejnym klipie Britney Spears i piosenka " Toxic "
.https://www.youtube.com/watch?v=LOZuxwVk7TU
<
I na koniec Kylie Minogue i jej przebój " Can't Get You Out Of My Head"
.https://www.youtube.com/watch?v=c18441Eh_WE&
<
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜
GRA 😘


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam co to „birkenstocki”. Ale od czego internet? I tu moim oczom ukazały się znajome klapki :classic_biggrin:. Torebkom Leyli muszę się przyjrzeć, bo jakoś ich nie zapamiętałam. Widocznie nic mnie wtedy nie bolało, jak na nie patrzyłam :classic_biggrin:.

Dzięki GRA z dobranockę 😘. Będzie na dzień dobry.

Dobranoc :classic_smile:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MM 5

Według najnowszych wiadomości, o ile dobrze zrozumiałam Beren rozwodzi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA🙂 Pięknie dziękuję za dobranockę i przypomnienie fajnych, starych przebojów 🙂🙂 😘 🌹

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA, rzeczywiście na YT jest już wiele klipów o rozwodzie Beren Saat. Znalazłam jeden po hiszpańsku i nawet w dość oględny sposób, bez przesądzania o czymkolwiek, piszą o problemach w jej małżeństwie i ewentualnej dacie rozprawy rozwodowej 28 marca.

Już w dniu 35 urodzin Beren wrzuciła na swój profil na Ig długi, emocjonalny post o swoim dawnym tragicznie zmarłym ukochanym z hasztagiem tobeornottobe (a zawsze z tej okazji zamieszczała zdjęcia z imprez urodzinowych z przyjaciółmi), a dwa dni temu ukazało się zdjęcie jej dłoni wyglądającej jak połamane skrzydło (i z takim podpisem - wing). Dla niej to na pewno dramatyczne przeżycie, wyglądali z mężem na szczęśliwe małżeństwo, okazywali sobie dużo czułości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby,Basiu.😁Ja też nie wiedziałam co to"birkenstocki".Ale od czego Internet?😁 ...znam je tylko z widzenia🙂

>

Basiu.Bardzo dziękuję za link z przepięknym motywem z "Romea i Julii".Utonęłam...i w tym.... i w kilku innych podpowiadanych przez YT wykonaniach😘 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby.Widziałam filmik"Kamuflaż"na IG.Och jaka ta Twoja Misia jest cudna!! 😍😘 A jakie ma spojrzenie🙂 Buziaki 😘😘😘

>

*Ja też zajrzałam do YT...Bardzo smutne i przykre jest to co przeżyła Beren Saat, i to że tak nie układa się w Jej życiu osobistym... A z Kenanem Doğulu wyglądali naprawdę na bardzo szczęśliwe małżeństwo...  

Edytowano przez Kasia_5
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Basiu,

Mieliśmy jakiś czas temu już klipy z motywami z filmu " Romeo i Julia" - to bardzo piękny motyw i zawsze można go posłuchać jeszcze raz...

Jeśli chodzi o buty w domowych pieleszach....

to zwróciłam na to  uwagę w serialu WM. Wszystkie kobiety ( w rezydencji Omera ) chodzą tam w szpilkach albo na wysokich obcasach w domu ( same damy ? ).... a przy okazji robią dużo hałasu, bo tam są jakieś kamienne posadzki.... i te buty okropnie stukają ...jak podkute

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Może jeszcze raz motyw z " Romea i Julii " - tym razem wersja trubadura:

.https://www.youtube.com/watch?v=qMxcpJx6R2k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motyw z "Romea i Julii" jest bardzo piękny i - mimo że to zupełnie inny gatunek niż "Ojciec chrzestny" - czuje się rękę Nino Roty.

50 minut temu, Gość GRA napisał:

a przy okazji robią dużo hałasu, bo tam są jakieś kamienne posadzki.... i te buty okropnie stukają ...jak podkute

W liceum miałam pokój sąsiadujący z klatką schodową i przez cztery lata codziennie przed szóstą wyrywało mnie ze snu stukanie obcasów sąsiadki schodzącej z trzeciego piętra (przeszło 100 kg żywej wagi), wwiercało w mózg i budziło mordercze instynkty.

Wydaje mi się, i to tylko moje wrażenie, że niektóre Turczynki nie chciałyby być kojarzone z tradycyjnym stylem życia. Vildan wstydziła się przed swoimi gośćmi halay i zeybek na ślubie Ozana, zależało jej na zachodniej oprawie uroczystości. Do takich zwyczajów może zaliczają zmienianie butów na kapcie we wnętrzach. Kiedyś żartowaliśmy przy okazji GF, że w kapciach chodzi się tam, gdzie trzeba samemu sprzątać.

Pożegnam się, dobranoc, śnijmy pięknie 😘. Iyi geceler, kutlay ailem 🌩️❤️.

 

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×