Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Kemal teraz czuje się przytłoczony, a po ślubie zadusiłby się przy Asu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głęboki oddech ulgi i wolności.Kemalowi spadł z serca ogromny kamień.Dłużej nie mógł,nie chciał już żyć z tym ciężarem.

* Asu po jego wyjściu się wściekła ...z rozpaczy.

...już nie była tak ładna; czy mi się wydawało czy naprawdę zauważyłam diabelskie różki?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kemal i Nihan, umówieni ale każde oddzielnie jadą w miejsce gdzie Emir ma się spotkać z mordercą Ozana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emir spotkał się z Tarıkiem!!! W innym,o czym nie wie Kemal miejscu! W tamtym czyha na Kemala Tufan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ich bezpieczeństwa Kemal z Nihan spotkali się nie tam gdzie wcześniej miał być Emir,a w klubie sportowym.Na Emira czekają "obserwatorzy" z kamerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedząca na kolanach przez całe KS kicia domaga się obiadu mruczeniem.

Dzięki dziewczyny, 😘. Kasiu, KO, miłego popołudnia 🙂.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czułam.Gdy po prośbie ojca Kemal rozmawiał z Tarıkiem pomyślałam,że Kemal miał przeczucie co do brata i próbując dodać mu wiary w siebie, oferując mu swoją pomoc i mówiąc o braterstwie,chciał go powstrzymać przed wkroczeniem na tę samą złą drogę,z której jak mi się wydawało Tarık zszedł. Tarık odpowiedział wtedy Kemalowi,że jest i z nim będzie, ale mu nie uwierzyłam.

>

Dziękuję za towarzystwo Dziewczyny😘

>

Barnaby.Życzę Misi smacznego🙂 Przytulasy dla niej🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby 😘 

Kasiu😘

Dzięki za towarzystwo! 👋 Trochę oglądałam, trochę mi przeszkadzali, dzięki waszym komentarzom wiem, co było w odcinku 😉

Edytowano przez Pani KO
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny super komentarze 🌺.

KO mówi się trudno. Jeszcze raz poszukam tych linków, jak wróci laptop z naprawy. Dzięki za szczere chęci i wskazówki. Poćwiczę, ale czy mi coś wyjdzie nie wiem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfi, jeśli chcesz posłuchać dobranocki na smartfonie, to dotknij linku na pierwszej literze za kropką i przeciągnij palcem do końca dokładnie do ostatniej litery adresu. Gdy link zaznaczy się na niebiesko, dotknij trzech kropek na końcu paska. Pojawi się polecenie "szukaj w Google" i wybierz to.

Różnie może być, czasami otwiera się to, co trzeba, czasami coś innego, czasami jest info, że nie ma takiego adresu, ale spróbować można.

Edytowano przez barnaby
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby 

Bardzo Ci dziękuję 🤗.

Zrobiłam tak, jak napisałaś i udało się! Niestety mam tylko problem z zaznaczeniem linku. Robię po ileś prób, bo nie mogę dociągnąć do końca linku.

Jak to sytuacja zmusza człowieka do poszerzania swojej wiedzy.

Jeszcze raz dziękuję 🙂.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfi, proszę bardzo! 😘

Cieszę się, że mogłam pomóc 🙂. Czasami też mam problem z precyzyjnym zaznaczaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc 🙂.

Jutro czeka mnie bardzo pracującą sobota.

Pięknych snów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odespałam maratonu BBO i taki jeden na M sypie mi złoty pył w oczy. Dobranoc, pięknych snów 😘🌩️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

22:05

Dobry wieczór 😀
Widzę, że podobały Wam się stare przeboje z wczorajszej Dobranocki....
to może dziś jeszcze parę takich przebojów z lat 70 i 80-tych ? 
<
Na początek zespół Smokie i piosenka "What Can I Do" 
.https://www.youtube.com/watch?v=AcCmbRQCZ7E
<
Chris Norman i Suzi Quatro śpiewają swój przebój " Stumblin" 
.https://www.youtube.com/watch?v=eL4WKABH4NM
<
W trzecim klipie Bonnie Tyler i jej przebój "It's A Heartache" ( To ból serca)
.https://www.youtube.com/watch?v=5bQ0GW3acE4
<
W kolejnym klipie Kim Wilde i jej piosenka " Cambodia "
.https://www.youtube.com/watch?v=FKTVGXbV-GM
<
Zespół Goombay Dance Band i ich przebój " Sun Of Jamaica"
.https://www.youtube.com/watch?v=DJpMwu1lq6Y
<
Zespół Silver Convention i ich piosenka " Fly, Robin, Fly "
.https://www.youtube.com/watch?v=oUPdG4DA42g
<
I na koniec jeszcze raz Chris Norman i jego przebój " I'll meet you at midnight"
( Spotkamy się o północy ) :
.https://www.youtube.com/watch?v=-qImuRCCcYM
<
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜
GRA 😘
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Gromadko :classic_smile:.

Barnaby poszła odsypiać swój maraton z Mustafą a ja dopiero teraz tu dotarłam.

Miał być przepis dla Barnaby i jest :classic_smile:.

Jutro przeczyta.

Zakwas buraczany.

Mama kisi barszcz(sok) buraczany w bardzo dużym słoiku. Może być też kamionkowy garnek. Wszystko robi na tzw. oko :classic_biggrin:, ale dzisiaj wydusiłam z niej przybliżone proporcje.

Składniki: ok. 1,5 – 1,8 kg buraków, 2,5 litra letniej przegotowanej wody, główka czosnku, 2 łyżki soli.  

Można zastosować jeszcze inne przyprawy jak pieprz, ziele angielskie, liście laurowe, kminek – co kto lubi.

Umyte i obrane buraki należy pokroić na cienkie plastry, dodać czosnek i sól i zalać przegotowaną, letnią wodą. Mama dodaje również bardzo małą ilość soku (3-4 łyżki) z poprzedniego kiszenia. Niektórzy zamiast tego dodają troszkę soku z kiszonych ogórków a jeszcze inni na wierzchu kładą kromkę razowego chleba, czego nie polecam, bo zdarza się, że spleśnieje. Dobrze jest zastosować jakiś patent na obciążenie buraków, żeby cały czas były zanurzone w wodzie. Gdy wypływają, mogą spleśnieć.

W niektórych przepisach jest mowa o piance która powstaje po około trzech dniach, którą koniecznie trzeba zbierać. Moja Mama powiedziała, że dzięki jej patentowi obciążającemu buraki u niej pianka się nie tworzy :classic_biggrin:. Ten patent to szklanka o specjalnym kształcie - górna krawędź szklanki jest znacznie większa niż dolna i dzięki temu szklanka nie zatonie, do szklanki włożony jest obciążnik i buraki nie wypływają.

Kiszenie trwa około 10 dni, wtedy można przelać kwas do wyparzonych butelek.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 😘.

PS. Elfi współczuję Ci z powodu awarii laptopa. Bez niego ani rusz. Telefon mi go nie zastąpi. Przerabiałam to nie tak dawno temu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22:53

Wróciłam myślami do czasów podstawówki...🙂 GRA.Dziękuję Ci 😘🌹 za świetną dobranockę i za moje wspomnienia...🙂😉

>

Spokojnej i pięknie prześnionej nocy Gromadko 🙂 DOBRANOC 🌛😘👋 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

06:21

Dzień dobry🙂

*15604.jpg

"Niebezpiecznie piękny świt"-PLATEAU

*

 

Pięknego całego dnia🙂 Pozdrawiam😘👋

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂.

Życzę bardzo miłej soboty nam wszystkim 🙂.

Witaj Kasiu 🙂.

Basiu, bardzo, bardzo dziękuję Tobie i Twojej Mamie za przepis 😘🙏. Jest sprawdzony i na pewno się uda. Dziękuję Ci też za wyciągnięcia od Twojej Mamy przepisu 😉i zadanie sobie trudu zapisania go 🙂.

W myślach zrobiłam przegląd infrastruktury i mam duży słój, duże gliniane garnki - moja mama uwielbiała kamionkę - a gdzieś wetknęłam duży polny kamień, który mama przydźwigała do domu, umyła i wyparzyła właśnie żeby był obciążeniem do buraków na święta i ogórków. Kładła ten kamień na talerzyku dopasowanym do otworu garnka.

Na Ig jest jeden z garnków mamy teraz używany przeze mnie jako osłonka doniczki na lawendę na balkonie. Mama by mnie prześwięciła za takie twórcze wykorzystanie 😉.

Kasiu, teraz czas na Twoją piosenkę 😘. Spałam 11 godzin, coś musi postawić mnie na nogi poza kawą oczywiście.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego Ig zniknęły niektóre posty, w tym te z lawendą 🙁.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry🙂

Kasiu 🙂👋

Barnaby 🙂👋

Wczoraj przepadłam i dziś też będzie mnie mało. Nie wiem czy uda mi się obejrzeć IM...

A teraz czas na muzykę, GRA 😘 Kasiu 😘 Dziękuję! 💐💖

Spokojnej soboty Wszystkim życzę😘🌞🍪☕🎶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michałku! 🙂👋

Chwili odpoczynku i spokoju Ci życzę! 🌞

Trzymaj się!!!!🍀😉

P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Kasiu, Barnaby, KO - 🙋‍♀️.

Właśnie zrobiłam sobie przerwę i zaglądam na nasze forum😀.

Kasiu dzięki za piosenkę. Wiesz, że ją lubię😊.

Życzę Wam miłego popołudnia.  U nas jest cudna pogoda.

Pozdrawiam Wszystkich 😘🤗.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATV nadaje serial "Hercai" (teraz jest 4. odcinek), jego akcja dzieje się w Midyat, brata albo przyjaciela głównego bohatera gra Cahit Gök, drugoplanowe role Ahmet Tansu Taşanlar i jego dziewczyna Oya Unustasi.

Coś o zemście; główny bohater żeni się z córką rodziny odpowiedzialnej za śmierć jego rodziców i - z tego co widziałam we fragmencie - w noc poślubną (skonsumowaną) wyjawia jej cel małżeństwa. Pewnie się w niej zakocha.

Dziewczyna z rodziną mieszka w rezydencji Inci, czyli Midyat Konuk Evi.

Dowiedziałam się o tym serialu z profilu Mardin.Official na İg. Fajnie, że reklamują region przy pomocy mediów społecznościowych i dzieła kultury.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Elfi ,

Nie wiem czy widziałaś ,że na fb powstała nowa strona na temat WM -  strona otwarta  -  Więzień Miłości - Adini Sen Koy

.https://www.facebook.com/groups/579315469216196/

Zamieszczają na niej odcinki z lektorem ( czyli z naszej tv )- na bieżąco.

Jest wywiad z Erkanem ( już go u nas zamieściłam - to ten, w którym tak dużo mówi ).

Wywiad jest przetłumaczony na polski - nie zamieszczam namiarów, bo na końcu jest informacja ,że był tłumaczony dla TS,

a tam bardzo przestrzegają żeby nie wynosić linków.

Dzisiaj niestety też przeczytałam tam smutną wiadomość , że nasza ulubiona para już się rozstała.....wielka szkoda... nie wiem czy to prawda, bo to jeszcze wiadomość nie potwierdzona z innych źródeł....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17:29

Barnaby, KO, Elfi, GRA.Cześć Dziewczyny🙂👋

U mnie też dziś była i jeszcze jest cudna pogoda - 13st.! Mam zaliczony dłuuugi spacer! Może wkrótce powiem dzień dobry rowerowi?Zimowe zapasy dobrze byłoby spożytkować... np.do napędu jego kół😛

 >

Barnaby.Nie ma lawendy...Szkoda lawendy...🙁Nie wiedziałam,że z Ig też mogą znikać posty.Myślałam,że tylko właściciel konta może to zrobić.

*Na takiego uroczego białego futrzaka też popatrzyłam🙂😘

 *Włączyłam sobie ATV i obejrzałam z ciekawości fragmenty (1,2,3,fragmani) "Hercai".Na drugim(przed kliknięciem play😉) widać na dziedzińcu rezydencji młodą parę i weselnych gości.To dziwne uczucie widzieć tam kogoś innego niż Inci, Narin, Serdar czy Mustafa(💓😍)🙂

>

Pora na IM 23🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19:48

IM 23. Szura cały czas była pewna,że musiało się wydarzyć coś złego,że Seyit tak nagle zniknął.I to w dniu ich ślubu.Wiedziała i czuła,że on naprawdę tego ślubu chciał.Byli ze sobą już tak długo,że wyczułaby fałsz i w nim,i w jego głosie,i w jego spojrzeniach.Nie wierzyła,że Seyit tak po prostu ją zostawił. Nie zawsze mówił co robi,dokąd się wybiera lub dlaczego jest tak tajemniczy, ale zawsze był bardzo honorowy i uczciwy.Nawet jeśli było to dla niego niekorzystne wolał nic nie powiedzieć niż skłamać. Ale przede wszystkim Seyit nie był i nie jest tchórzem.Nie uciekłby bez słowa. Nawet wtedy gdy jej ciotka bezlitośnie i bez krzty delikatności "przypomniała" jej że "ten człowiek "jak obcesowo powiedziała o Seyicie,zostawił ją dla innej,tamtej kobiety Szura nadal w to nie wierzyła.Brała nawet pod uwagę możliwość,że list który Petro dał jej do przeczytania wcale nie został napisany do niego przez baronową lecz Petro napisał go sam.Po co,dlaczego,Szura już nie dociekała, ale przemknęło jej to przez głowę.Ma dobrą intuicję i aż żal że nie poszła tym tropem.Pierwszy raz, tak naprawdę, trochę straciła tę wiarę dopiero gdy po słowach ciotki poszła porozmawiać z Celilem.To on powiedział jej, że widział nazwisko i podpis Seyita na liście pasażerów statku płynącego do Anglii.Do tego Celil jeszcze wspomniał jej o liście od baronowej, który widział bo był świadkiem gdy Seyit go otrzymał.Yahya potwierdził jego nadawcę.Nikt nie wie co było w tym liście ale sam fakt,że był on od baronowej zaniepokoił Szurę. Te wiadomości były dla niej jak bardzo bolesny cios.Tym bardziej,że wyglądało na to,że Celilowi Szura uwierzyła.I to uwierzyła mimo tego,że Celila zna krócej niż Petra.Czy to jakaś jej podskórna nieufność do Petra,jakieś podświadome wyczuwanie w nim fałszu,czy może Celila uważa za bardziej szczerego i wiarygodnego choćby dlatego,że jest najbliższym przyjacielem Seyita? Trudno powiedzieć. Teraz Szura chyba sama nie wie co ma myśleć.Dręczy ją niepewność.Z jednej strony są fakty świadczące o zdradzie Seyita, które nie dają jej spokoju, a z drugiej nieco słabsza, ale jednak nadal jej wiara w niego,bo mimo wszystko Szura odpycha od siebie te niepokojące ją myśli.Gdy podczas spaceru z Petrem Szura była pod domem baronowej(Po co tam była? Sama chciała tam pójść czy może Petro chciał ją jeszcze bardziej zdołować?)powiedziała mu,że nie może uwierzyć w to,że Seyit uciekł z Lolą,a wręcz,że w to nie wierzy! Jak by nie było dni upływają, a Seyita nadal nie ma.Co ma o tym myśleć Szura? Jak się czuje z tą niepewnością ?Zaczęła obwiniać siebie za rozpad ich związku.Za to,że przez nią Seyit nie miał dobrych relacji z ojcem,że przez nią stracił rodzinę.Że to ta jej spontaniczna decyzja o wyskoczeniu z pociągu spowodowała zmianę jego planów bo musiał dopasować je do sytuacji jaką ona stworzyła.To ona swoją obecnością ciągle mu przypominała co stracił.Myśli,że Seyit został przez nią zmuszony by z nią być.... Za to wszystko Szura przypisuje winy sobie. Ale..."Seyit nie mógł mi tego zrobić!To tak bardzo boli".Niestety.Jeszcze bardziej boli gdy jest się ciągle w miejscu z którym wiąże się tyle wspomnień, jest się z tymi samymi ludźmi,którzy również,nawet samą swoją obecnością przywołują te wspomnienia.Szura nie chciała czuć tego bólu.Chciała go choć zagłuszyć.I mimo,że kochała i to miejsce i tych ludzi poszła za radą ciotki,ale przede  wszystkim swojego rozumu,bo kawałek serca i tak zostawiła w hotelu Chéréf, i postanowiła zmienić i otoczenie i swoje życie.Jeszcze nie wie co będzie dalej ale wie,że chce liczyć na siebie.

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×