Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Barnaby 😉 👋

Jak dobrze, że Ty napisałaś dobrą wiadomość na temat  kanału TEVE2.

Czyli będzie można w dowolnej chwili wrócić do naszych ulubionych seriali.

Dzięki 💙.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfi, dziękuję 😘

Basiu, Tobie dziękuję za radę dot. buraków. Problem w tym, że nic jeszcze nie kisiłam, nawet ogórków, jestem mało rozgarnięta w robieniu przetworów, ale i za nimi nie przepadam, wolę surowe warzywa. Jedyna rzecz, której mi brakuje, to konfitura z wiśni mojej mamy z własnych drzew wiśniowych. Mój przyjaciel zawsze mi powtarzał, że konfitury mamy powinny kosztować w sklepie kilkadziesiąt złotych za słoiczek, żeby podkreślić różnicę w smaku.

Akurat tego dnia, gdy dostałam od Was wszystkich to wsparcie, rano w DDTVN jakaś pani pokazywała kiszenie buraków z innymi warzywami i plasterkami imbiru ze starterem w postaci soku z kiszonej kapusty albo ogórków. Może znajdę przepis w Internecie, tam jest wszystko 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Gromadko :classic_smile:.

Kasiu :classic_smile:, Barnaby :classic_smile: bardzo Wam dziękuję za komentarze do dzisiejszego odcinka KS.

Świetnie się bawiłam :classic_biggrin:.

Elfiku, słusznie zauważyłaś. Emocje z BBO mogłyby być lekiem  na anemię. Dlaczego nie? No ale musiałyby być pozytywne a Barnaby jest spłakana. To może GF? :classic_tongue:

Lubię filmy i seriale z przesłaniem, które mimo zawartych w nich dramatów kończą się dobrze. Właśnie skończyłam oglądać serial „Na ostrzu noża” (2008) . 30 odcinków,  niezbyt długich bo po 70 – 80 minut. Świetna fabuła i super obsada. Już Wam kiedyś o nim pisałam. Film jest poważnym dramatem i porusza trudne tematy, ale w sumie dla głównych bohaterów dobrze się kończy.

Przyznam, że zaczęłam oglądać serial z uwagi na Melisę Sozen i Mehmeta Gunsura. Oni już kiedyś grali w jednym serialu – jako para we Wspaniałym stuleciu. Tutaj akurat nie są parą. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jakością tego serialu. Naprawdę temat z górnej półki.

W moim prywatnym rankingu z miejsca siódmego wysunął się na miejsce czwarte

1.      GF – wiadomo

2.      IM- Imperium miłości - Kurt Seyit ve Şura

3.      BBO - wiadomo

4.      Na ostrzu noża - Bıçak sırtı

5.      Fi  (FiPiCi)

6.      Miłosierdzie - Merhamet

7.      SAK – Sen Anlat Karadeniz (oglądałam tylko pierwszy sezon)

 

Pozdrowienia dla całej Ekipy :classic_smile:.

 

PS. Barnaby, w sumie to ja też nie kisiłam buraków, bo buraki to akurat ciągle kisi moja Mama :classic_biggrin:. A ogórki mój mąż :classic_tongue:. Moja Mama kisi bardzo tradycyjnie. Poszukam przepisu a jutro z Nią obgadam.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Dobry wieczór😘

O KS napisałyście wszystko cudnie, wielkie dzięki za zacną lekturę💐♥️

Elfiku, podlaska nutella najlepsza z ananasem🤣 

.https://img3.dmty.pl//uploads/201811/1541844907_6tb4ze_600.jpg

Tylko co wnuczek powie na taki przysmak?🤔

Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocki życzę🌌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu 👋

Nie widziałam 3 seriali z Twojego rankingu:Fi  (FiPiCi) , Bıçak sırtı i  SAK. Pozostałe 4 pozycje też są w moim  rankingu :classic_smile:

 

Witaj Aa 👋

Nawet pomysłowy jest ten podlaski ananas 😀.

Myślę, że wnuczek już by z taką  nutellą nie przesadzał. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, nie oddam łez przy BBO za nic, za całą radość świata. 

U mnie;

1. BBO sercem i rozumem. Z tym rozumem bez przesady.

2. GF rozumem i sercem.

3. IM.

Nie oglądałam wielu tureckich seriali, pozytywnie zapamiętałam "W sercu miasta" czyli "Bu Şehir Arkandan Gelecek" .

Obejrzałam fragment "Bıçak sırtı" na KanalD, bo nie mogłam uwierzyć, że Melisa Sözen zagrała tam w wieku 22 lat i to rolę matki dziesięcioletniego chłopca, jednak ona zawsze wyglądała poważnie. Jej dorobek zawodowy jest imponujący, ostatnio grała we Francji.

W BS na pierwszy rzut oka jest damą z towarzystwa i wygląda wiarygodnie ze swoją chłodną urodą. Kilka miesięcy później była siedemnastoletnią dziewczyną z tureckiej głębokiej prowincji niepotrafiącą odebrać rozmowy telefonicznej - rozrzut ogromny. 

Zauważyłam, że w BS nosi nazwisko Ertuğrul, potomków dynastii Osmanów, a od jakiegoś czasu Engin Altan Düzyatan gra główną rolę w serialu historycznym "Diriliş: Ertuğrul" o początkach imperium osmańskiego. Ertuğrul był ojcem Osmana, założyciela dynastii, która przetrwała do lat dwudziestych XX wieku. I tak splotły się losy Narin i Serdara.

P.s. Znam kilku panów, którzy nie dają się wyręczyć przy kiszeniu ogórków, bo twierdzą, że im nigdy nie wychodzą klapiaste i miękkie. Dziękuję Ci za pamięć 🙂.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Dobry wieczór 

Elfi, widziałam właśnie co dzieje się na TS. Wszystkie odcinki ASK zostały zlikwidowane - 1 i 2 sezon - nie wiadomo z  jakiej przyczyny. Obejrzałam cały pierwszy sezon (180) i trochę z 2 sezonu. Chciałam poczekać na tłumaczenie kolejnych z 2 , bo fajnie jest oglądać po kilka na raz, a nie po jednym raz na parę dni.  Niektóre oglądaczki pisały w postach , że śpią po 4 godziny, bo nie mogą się oderwać ( prawie jak my ). Admin. pisały , że będą się starały ponownie uruchomić kanał, żeby cierpliwie czekać.

A ja dzisiaj właśnie postanowiłam obejrzeć od początku pierwsze odcinki , bo wcześniej oglądałam je trochę nieuważnie i może dlatego miałam wtedy taką opinię. Dziś chciałam sobie na spokojnie przypomnieć zawiązanie akcji, obejrzałam 5 odcinków i nagle kolejne zaczęły znikać....Znowu się zdenerwowałam.... ale chyba nie będę wracała do wersji ru. , bo jednak ciężko się oglądało. Teraz już mniej więcej wiem, o co chodzi - historia Omera i Zehry zaczyna się układać, więc cierpliwie poczekam... Może zrobię powtórkę w wersji z lektorem. Widziałam, że na YT pojawiły się  kolejne odcinki z 1 sezonu na jakimś kanale, ale z takim okropnym tłumaczeniem ( chyba automatycznym ) , że nie dało się oglądać.

Może później podstawię jakieś klipy z ASK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Barnaby,

nie pamiętam czy już Wam pisałam - na kanale Planet powtarzają co jakiś czas serię dokumentalną

" Koniec Imperium Osmańskiego ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Barnaby,

gdybyś zdecydowała się np. robić sobie w sokowirówce sok ze świeżych  buraków , można go sobie połączyć z sokiem z marchewki lub/i z jabłek i wtedy jest zupełnie znośny do wypicia.

Polecam. Naprawdę zdecydowanie się za to weź. Będzie na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA, dziękuję za info, niestety, nie mam Planete. Już pisałaś o tym serialu. Mam nagrany (Discovery Historia) inny o całych dziejach imperium. Też tak masz/macie, że jeśli zafascynuje Cię jakiś film lub serial, to drążysz temat z różnych stron?

*Coś będę musiała zrobić z tą anemią, nie chcę, jak moja mama, dostawać krwi dożylnie. Zdaje się, że kiszenie zwiększa zawartość witaminy C (przyswajalność żelaza!).

Edytowano przez barnaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22:00

Ja odpływam...Zmęczenie mnie pokonało 🤪😁

DOBRANOC Ekipo 🙂 Miłych snów 😘👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Barnaby, też tak mam.

Staram się dowiedzieć czegoś więcej na temat danej historii. To zawsze jest jakaś inspiracja do poszukiwań ciekawych informacji związanych z danym tematem. Ale także z aktorami, np jak mi się spodobają w jakimś filmie , to szukam kolejnych z ich udziałem , lub to samo z piosenkami czy raczej z piosenkarzami - jak mi się coś spodoba , to szukam więcej informacji lub kolejnych piosenek , nie mówiąc o książkach ( chociaż obecnie - ze względu na wzrok - dużo mniej kupuję książek i mniej czytam niż kiedyś ).

Na Planet był kiedyś ciekawy serial dokumentalny " Stambuł. Historia o trzech miastach " opowiadający historię Stambułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór😉

Dziewczyny, dzięki za KS 🏆❤️😘 Odcinka nie widziałam, ale Waszych komentarzy nie mogłam sobie odmówić 😉😂

Dzięki za ciekawe informacje 😘

Ja oprócz KS, IM i czasem WM nieczego więcej nie oglądam, SBA i YD nadal czekają... 😏 

>

Elfi 😘

Dzięki! 😉😊

>

Barnaby, ja też tak mam, że szukam info  o kimś lub o czymś, co mnie zainteresuje😉

>

Aa😂😂😂😂

Znam taką odmianę  ananasa😅 

Edytowano przez Pani KO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

22:38
Dla tych,co jeszcze nie śpią .... 😀
Dziś na Dobranoc posłuchamy mieszanki trochę starszych przebojów.....( z lat 70 i 80-tych )...🎶
<
Na początek zespół Baccara i piosenka " Yes Sir, I Can Boogie  " 
.https://www.youtube.com/watch?v=32wDFCM7iSI
<
W drugim klipie Amanda Lear i piosenka " Tomorrow " 
.https://www.youtube.com/watch?v=fQL7fdo0-VA
<
Zespół Uriah Heep  i ich przebój " Lady In Black" 
.https://www.youtube.com/watch?v=N0H48bpJziQ
<
W czwartym klipie zespół Middle Of The Road  i piosenka " Sacramento "
.https://www.youtube.com/watch?v=sW8574GA06A
<
Zespół ABBA i piosenka "The Day Before You Came "
.https://www.youtube.com/watch?v=LPCMPI_Xeic
<
W kolejnym klipie Suzi Quatro  i jej przebój " If You Can't Give Me Love"
.https://www.youtube.com/watch?v=SeI42SvFy7Y
<
I jeszcze posłuchamy Sam Brown w jej wielkim ( chyba jedynym ) przeboju  -  " Stop "
.https://www.youtube.com/watch?v=muDZD3wgoHI
<
I na koniec zespół Shocking Blue i " Venus "
.https://www.youtube.com/watch?v=4G-4IAUqOYY

<

Dla tych, co już śpią ... będzie na poranną rozgrzewkę ....😜
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜
GRA 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, KO 🙂.

Aa, nie mogę otworzyć Twojego linku 🙁. Myślałam, że to niemożliwe tylko na smartfonie, ale na laptopie też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj GRA 👋

Ja podobnie, jak i Ty wróciłam do 1 sezonu, bo jednak sporo poprzewijałam. Poprzednio zbyt niecierpliwie oglądałam.

Ponieważ jednak nie ma już tłumaczonego 1 sezonu zaczęłam teraz właśnie oglądać tłumaczony odc. 196. Te na CDA NADAL można oglądać!!!, czyli 17 odcinków.

Też zastanawiałam się, co dalej? Może zacznę oglądać po turecku? I też, podobnie jak Ty, nie chcę tak długo czekać na tłumaczenia. Oj, będzie ciężko!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Elfi ,

I jeszcze kilka  klipów  z WM :
.https://www.youtube.com/watch?v=3obMuM-koWA
<
.https://www.youtube.com/watch?v=Nng9yPJl0F8
<
.https://www.youtube.com/watch?v=JAlgxKRQWsQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Elfi,

Admin. z TS pisały o kilku dniach - może uda im się przywrócić stan... ja te początki może sobie powtórzę na vod.

Zastanawiam się czy na trochę nie wrócić do chwilowo porzuconego przez mnie YE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

No, jesteśmy " uwięzione " przez WM....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

I jeszcze kilka ... na pocieszenie...

.https://www.youtube.com/watch?v=OPZJG1fIXm8

<
.https://www.youtube.com/watch?v=rYjUX_3fpD0

<
.https://www.youtube.com/watch?v=G2gc6Fz5Mv8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA 😉 

O, jak dawno nie słyszałam „Yes Sir, I Can Boogie” , „ Sacramento” czy „Venus”.

Uriah Heep –“ Lady In Black”  – nie pamiętam, ale super!💖

Sam Brown –„ Stop” – piękne! ❤️.

To była cudna Dobranocka do której jeszcze jutro powrócę.

Wielkie dzięki 👏🏅💐.

 

Zaraz zabiorę się za oglądanie klipów do WM 😀.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Wy, dzięki tureckim serialom dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. „Bıçak sırtı” uświadomił mi, że współcześnie żyją potomkowie dynastii Osmanów. Członkowie rodu  musieli ostatecznie i bez wyjątku opuścić Turcję w 1924 roku. Żyli na wygnaniu w różnych krajach, rozproszeni, niektórzy w biedzie. W 1951 roku mogły powrócić do Turcji kobiety a w 1973 mężczyźni z rodu Osmanów.

Jeśli zainteresuje Was ten temat to można co nieco tutaj się o nich dowiedzieć.

Wysłałam linka i niestety mój post został uwięziony. Spróbujcie wpisać w wyszukiwarkę:

potomkowie-sultanow-zapomniani-dziedzice

I właśnie w „Bıçak sırtı” mamy kilkoro przedstawicieli osmańskiej dynastii, których losy skrzyżują się z prostymi ludźmi ze Stambułu. Melisa Sozen gra rolę Nisan, z rodu Osmanów. Została żoną Orhana Ertuğrula(w tej roli znakomity Fikret Kuşkan) , który w hierarchii rodu jest prawdopodobnie jeszcze wyżej niż Nisan. Orhan mógł się ożenić tylko z kimś z rodu. Jest to więc małżeństwo aranżowane. Nisan nigdy nie zakochała się w swoim mężu, on długo nie wyobrażał sobie życia bez niej. Oboje nie są szczęśliwi w tym małżeństwie, bo nie mogą stać się biologicznymi rodzicami. W głębokiej tajemnicy przed wszystkimi dokonują nielegalnej adopcji, co rodzi po 10 latach bardzo  poważne konsekwencje Nie chcę zdradzać więcej. To zaledwie punkt wyjścia.  

Już się pożegnam :classic_smile:.

Dobranoc :classic_smile:.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Basia54 napisał:

Nisan nigdy nie zakochała się w swoim mężu, on długo nie wyobrażał sobie życia bez niej.

Gdzieś to już widziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA 😉 

Wszystkie klipy obejrzałam ❤️💖❤️.

Basiu 😉 

Pobudziłaś moją ciekawość pisząc tak ciekawie o serialu „Bıçak sırtı”. Muszę wpisać go na listę „Do obejrzenia”. Czy można go zobaczyć u Pani DD?

💙💙💙.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barnaby :classic_smile:, coś w tym jest. Meral Okay mogła wybrać Melisę do roli Narin właśnie dlatego, że widziała ją w roli Nisan. Nisan też była od pewnego momentu „twarda”. Dobrze Melisie to wychodzi :classic_biggrin:.

Elfi :classic_smile:, „Bıçak sırtı” jest na TPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu, Meral Okay twierdziła, że pisząc rolę Narin miała przed sobą oczy Melisy, czyli wybrała ją zanim scenariusz przybrał skończoną formę.

Mam sporo zaległości w spaniu, pożegnam się. Dobranoc, pięknych snów 🌩️❤️.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M...

Dobry wieczór!

Szybciutko, bo czasu brak!

Barnaby - zapomniałem dopisać, że te buraki z czosnkiem, które lubię - są kiszone. Wtedy znika ten ziemisty posmak... I chyba mają wtedy więcej witaminy C, bo C to przecież kwas askorbinowy.

 

Ja też tak mam, że jak coś mnie zainteresuje, to drążę temat. Tak trafiłem tutaj ;)

 

KO - po tym porannym obrazku wolę się nie witać z Tobą! ;) :P

Dobranoc!

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję 😀.

Michale witaj 👋 i Dobranoc :classic_smile:.

>>>

 

Dobranoc 🌛.

Pięknych snów 😴.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA 😘

Dziękuję za hity z tamtych lat. Słyszałam je wielokrotne, ale nie znałam teledysków 💐😘

ABBA, Suzi Quatro, Shocking Blue🤩💐

Rano powtórzę je na lapopie, a potem pokażę MKO. Ona teraz szuka przebojów właśnie z tamtych lat. Obecnie  zachwyca się ABBĄ i Queen 🎶😉

>

Barnaby😉

Aa😉 nie pogniewasz się, jeśli dla Barnaby wkleję podlaskiego ananasa😅😉

1541844907_6tb4ze_600.jpg

>

Spokojnej nocy, Gromadko. Dobranoc💕😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Misiu! 😉

Ale jesteś wybredny!!!!😛 Jabłuszka nie chciałeś! O Ty! 😂

Wiem, Ty wolisz śląskie gofry! 🤣🤣🤣

A terrrraz....

Dobrrrrranoc bojący Miśku!😉

P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×