Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Porządki świąteczne.

Polecane posty

Ja porządki i sprzątanie robię na bieżąco,więc wystarczy że zacznę na około tydzień przed świętami i wyrabiam się na spokojnie.

Nie mam dużej rodziny mieszkamy na trzech pokojach z prawie dorosłą córką,więc nie ma komu bałaganić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie trwa remont, ekipy przeciągają terminy i może skończą przed samymi świętami, ale ja już się nie wyrobię z pracą, sprzątaniem i przygotowaniami do świąt. Stwierdziłam, że wrzucam na luz w końcu nie o to chodzi w Bożym Narodzeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sprzątać zaraz na początku grudnia, ale tak generealnie. Bo na bieżąco sprzątam cały rok. Sprzątam codziennie coś. Nie znoszę syfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marzannna84 napisał:

Zaczynam sprzątać zaraz na początku grudnia, ale tak generealnie. Bo na bieżąco sprzątam cały rok. Sprzątam codziennie coś. Nie znoszę syfu

Sprząta się po świętach, kiedy goście pójdą, lodówka pusta, a choinka się przestanie spać, ewentualnie zostanie wyniesiona jak kto wynosi 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lapis_Lazuli napisał:

Czym myjecie szyby? Długo stosowałam Window +amoniak. Ostatnie lata się nie sprawdza.

Woda plus ocet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Lapis_Lazuli napisał:

Czym myjecie szyby? Długo stosowałam Window +amoniak. Ostatnie lata się nie sprawdza.

Żółta ścierka z viledy i woda. Tylko tyle. Wystarcza w 100%. Nie trzeba polerować, nie ma smug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lapis_Lazuli napisał:

Słyszałam że octem też dobrze się myje albo płynem do naczyń. Na lustrze w łazience woda z octem mi robi smugi.

Czym wycierasz? Czasem ręcznik papierowy robi smugi. Plyn do naczyń tez jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Lapis_Lazuli napisał:

Ok,  opatrzyłam tę ściereczkę. Zraziłam się do mikrofibry, bo tak tępo suwa po powierzchniach ale może miałam  inne nie z viledy, nie pamiętam. Do podłogi też wolę mop z pasków z flizeliny tak do przetarcia przy gotowaniu np. w kuchni.

Ona jest z czegoś innego. Jest taka sztywna, moczy się ją i na mokro przeciera szyby. Potem normalnie schnie. 

Myję niż wszystkie szklane powierzchnie, lustra, szafy, okna. Jest super. Przed ciązą myłam okna raz w miesiącu, bo to kwestia kilku minut z taką ścierką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lapis_Lazuli napisał:

To by było super 🙂

Są takie gąbczaste ściereczki.Ja je w Kauflandzie kupuję. Nie z podobnego tworzywa są? 

Ta?https://otuo.pl/3383-large_default/vileda-scierka-actifibre-do-okien-art-151708-op-20.jpg

Tak, to jest to. Tylko, że mi pozostawia smugi na szybach. Nie wiem czemu. Może takie badziewne szkło 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas się nie rozróżnia czy to porządki świąteczne, czy nie. Sprząta się na bieżąco, a przy mojej mamie pedantce, to jest zawsze na błysk 😜 Ja zresztą też przejęłam pewne nawyki 🤣 Ale jeszcze nie aż tak 🤔 Na pewno wezmę parę dni wolnego tuż przed, żeby postać przy garach i porobić zakupy 😉 Choinę u nas się stawia albo w Wigilię, albo najczęściej dzień przed. Nie lubię wcześniej, wystarczy, że w sklepach jest 😜. Mieszkania jakoś specjalnie poza standardową choinką, stajenką też nie dekoruję, bo nie podobają mi się takie ozdoby  😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lapis_Lazuli napisał:

Słyszałam że octem też dobrze się myje albo płynem do naczyń. Na lustrze w łazience woda z octem mi robi smugi.

Dla mnie świetnym rozwiązaniem na smugi okazała się elektryczna myjka do okien. Myję lustra, okna, stół wodą z płynem do naczyń, ściągam myjką i żadnych smug nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, #Małgośka# napisał:

Znajdź mi babę, która tego nie uwielbia 😄 

 

Ja 🙋‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KittyB napisał:

Mission impossible 🤣

Dzisiaj pojechałam po mini żywe choinki do pokojów dzieci,a wróciłam z wielkim tobołem z Home&You.Mają 90% na drugą rzecz😊 grzech nie skorzystać 😂

Co nie 🤣

Widziałam w Biedrze jakieś, już od tygodnia stoją. Kiedyś miałam araukarię w pokoju, robiła za choinę 😄 Rany, jaka piękna była i jak pachniała! Aż urosła po sam sufit i trzeba było ja wydać. Poszła do znajomej do ogrodu. A ta żywa, to będzie u Ciebie później rosła ? 😛 

Z jakim tobołem? Pochwal się 😄 Ej, a oni maja tam doniczki, nie?

jaka to jutro jest niedziela? 😛 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adsila napisał:

Ja 🙋‍♀️

No to jestem w szoku. Łap medal 🥇 😄 

Taka kobieta, to musi być skarb 😉 Mój były by Cię po rękach całował 😜 Ja to zawsze takie maratony urządzałam, a najgorsze przy butach🤦‍♀️

A to niezależnie od tego co kupujesz i dla kogo?😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, #Małgośka# napisał:

No to jestem w szoku. Łap medal 🥇 😄 

Taka kobieta, to musi być skarb 😉 Mój były by Cię po rękach całował 😜 Ja to zawsze takie maratony urządzałam, a najgorsze przy butach🤦‍♀️

A to niezależnie od tego co kupujesz i dla kogo?😮

No nie wiem czy skarb. Gorzej jak trafi się na faceta, który lubi śmigać po sklepach, butikach, a trafiali się tacy 😤 Buty to ja znajduję w necie, zamawiam i w sklepie odbieram. 

Po żywność chodzę z przykrego obowiązku 😛 A resztę załatwiam za pośrednictwem kurierów. Bardzo fajni chłopcy, są tacy uczynni 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mieszkałam z rodzicami jako nastolatka to robiliśmy takie porządki bo była potrzeba. Teraz już nie - dom jest sprzątany na bierząco, lodówkę i zamrażarkę przeglądamy i myjemy co miesiąc lub dwa, pod meblami i na górze szaf odkurzane jest przy każdym sprzątaniu.

Wydaje mi się że kiedyś te porządki były bo mamy i babki często nie tylko prowadziły dom, ale też ogród i gospodarstwo, miały więcej dzieci na głowie i generalnie nie miały czasu ani sprzętu na częste i bardzo dokładne sprzątanie. 
Teraz też nie widzę po moich rodzicach i ich znajomych żeby ten zwyczaj był mocno rozpowszechniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lapis_Lazuli napisał:

Czym myjecie szyby? Długo stosowałam Window +amoniak. Ostatnie lata się nie sprawdza.

Płynem do mycia szyb.

Action mam obecnie Mister Bling,

Nie zwracam uwagi płyn do mycia szyb.

Wycierać ręcznikami papierowymi szyby a ścierką ramy, nigdy nie zdarzyło były smugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adsila napisał:

No nie wiem czy skarb. Gorzej jak trafi się na faceta, który lubi śmigać po sklepach, butikach, a trafiali się tacy 😤 Buty to ja znajduję w necie, zamawiam i w sklepie odbieram. 

Po żywność chodzę z przykrego obowiązku 😛 A resztę załatwiam za pośrednictwem kurierów. Bardzo fajni chłopcy, są tacy uczynni 😉

Kurczę, następnym razem, podeślij mi ich, to sobie razem porobimy zakupy 🤣 Ja do tej pory trafiałam na moje przeciwieństwa 🤔

W necie też kupuje buty, ale najczęściej najpierw robię rekonesans w sklepie, bo mam wąską i małą stopę, więc to dla mnie nieco ryzykowne kupowanie w necie 😛 Ale, że w necie jest często taniej i więcej wzorów, to zdarza mi się. Zdarzyło mi się kupić bez mierzenia, ale albo to były sznurowane ( i dzięki Bogu, bo bez tego by mi spadły XD i to pomimo podanych wymiarów), albo były z pewnej sprawdzonej już firmy, która wiem, że robi idealne na mnie. Więc i tak wolę chodzić po sklepach 😄 Znaczy się, umówmy się - samego przymierzania-zwłaszcza butów!, to ja nie lubię🤔, ale świadomość wyboru, oglądania i później efektu końcowego, to jest coś co uwielbiam 😄 Dlatego sobie tak trochę tu, a trochę tam wybieram 😄 

No, z żywnością to już jest nieco inaczej. No chyba, że taka jakaś zdrowa, albo wyjątkowo dobra, to też się napalę. Ale na zwyklaczki, to już nie. Kurierzy...o niech im życie wynagrodzi to wnoszenie kwiatów i ziemi oraz donic! XD Tylko tez zależy z jakiej firmy, bo niektóre mają bajzel i np. wystawiają awizo, choć było się cały dzień w domu. Ale mam takiego 1 sprawdzonego, bardzo fajny i nawet odbiera telefony 😜 W sumie to wolę odbierać sobie np. perfumy w paczkomacie, bo wtedy mogę je odebrać kiedy chcę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:
4 godziny temu, Bimba napisał:

Czy umyliscie już okna dla Jezuska?

Jeszcze we wrześniu 

Ooooooo, nie wiem czy może być zaliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Lapis_Lazuli napisał:

Powiesz co to za firma choćby na prywatnej wiadomości.Ostatnio odsyłałam 2 pary butów ze znanej dobrej firmy właśnie  ze względu na to że za szerokie. Stopę mam jak kopciuszek 😉

Żaden problem 🙂 To Riekery. Są bardzo dobrze wyprofilowane, oczywiście wiele zależy też od konkretnego modelu 🙂 Są też np. w CCC i polecam najpierw tam sobie przymierzyć. Ale w necie i tak jest większy wybór, no i zwykle jest taniej 😉 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lapis_Lazuli napisał:

Powiesz co to za firma choćby na prywatnej wiadomości.Ostatnio odsyłałam 2 pary butów ze znanej dobrej firmy właśnie  ze względu na to że za szerokie. Stopę mam jak kopciuszek 😉

Plus dodam jeszcze, że są tak wygodne, że czuję się w nich jak w kapciach, albo jakichś fajnych adidasach. Naprawdę, mają genialne podeszwy 😄 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lapis_Lazuli napisał:

Dziękuję.Zapoznam, się z tym 🙂 

Nie ma za co 🙂 Oby Ci któreś spasowały 🙂 Mam też buty od Lasockiego np. skórkowe kozaczki i też sobie je chwalę, są bardzo wąskie, nie tylko w stopie. Ale tu właśnie wiele zależy od konkretnego modelu. Trzeba trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lapis_Lazuli napisał:

W CCC i gdzie jeszcze? Pamiętam że w sklepie Deichmann wszystkie to były na mnie jak kajaki. No tragedia z butami.Oczywiście z letnimi, klapki, sandały czy bardziej elegantsze. 

Poza CCC ich nie widziałam, ale może i są. Ja w Deichmannie też nigdy nie znajduję nic dla siebie. Widzę, że Riekery są na stronie Deichmanna, ale w stacjonarnym sklepie u nas ich nigdy nie widziałam. Ja o klapkach mogę pomarzyć 😜 Mam 2 pary, które dorwałam chyba jakimś cudem. One są bardzo na górze zabudowane, więc pewnie dlatego nie spadają 😉  Najczęściej wybieram sandały regulowane, chociaż udało mi się dostać takie bez regulacji, ale tu muszę już duużo szukać. Podobnie z półbutami, najczęściej mam wiązane, czy na rzepy, bo wkładane to mi są chyba tylko 1 dobre 🤣 Generalnie mam stopę jak dziecko 😛 Ale miło mi czytać, że jest nas więcej 😄 Choć z drugiej strony współczuję, bo wiem jak to jest 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, #Małgośka# napisał:

Kurczę, następnym razem, podeślij mi ich, to sobie razem porobimy zakupy 🤣 Ja do tej pory trafiałam na moje przeciwieństwa 🤔

W necie też kupuje buty, ale najczęściej najpierw robię rekonesans w sklepie, bo mam wąską i małą stopę, więc to dla mnie nieco ryzykowne kupowanie w necie 😛 Ale, że w necie jest często taniej i więcej wzorów, to zdarza mi się. Zdarzyło mi się kupić bez mierzenia, ale albo to były sznurowane ( i dzięki Bogu, bo bez tego by mi spadły XD i to pomimo podanych wymiarów), albo były z pewnej sprawdzonej już firmy, która wiem, że robi idealne na mnie. Więc i tak wolę chodzić po sklepach 😄 Znaczy się, umówmy się - samego przymierzania-zwłaszcza butów!, to ja nie lubię🤔, ale świadomość wyboru, oglądania i później efektu końcowego, to jest coś co uwielbiam 😄 Dlatego sobie tak trochę tu, a trochę tam wybieram 😄 

No, z żywnością to już jest nieco inaczej. No chyba, że taka jakaś zdrowa, albo wyjątkowo dobra, to też się napalę. Ale na zwyklaczki, to już nie. Kurierzy...o niech im życie wynagrodzi to wnoszenie kwiatów i ziemi oraz donic! XD Tylko tez zależy z jakiej firmy, bo niektóre mają bajzel i np. wystawiają awizo, choć było się cały dzień w domu. Ale mam takiego 1 sprawdzonego, bardzo fajny i nawet odbiera telefony 😜 W sumie to wolę odbierać sobie np. perfumy w paczkomacie, bo wtedy mogę je odebrać kiedy chcę.

 

 

Gdybym była świnią to bym Tobie ich podesłała z wielką przyjemnością, a że nie jestem, to tego nie zrobię 😉 Mawiają, że przeciwieństwa się przyciągają. Może dlatego też mam koleżanki, które uwielbiają śmigać po sklepach. 

A co do roślin, to jeszcze nie kupowałam w necie. Z kwiatów w mieszkaniu mam storczyki i jedną azalię, które o dziwo jeszcze się trzymają, nawet uginają od kwiatów 😯, bo potrafiłam uśmiercić kaktusa ☺️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adsila napisał:

Gdybym była świnią to bym Tobie ich podesłała z wielką przyjemnością, a że nie jestem, to tego nie zrobię 😉 Mawiają, że przeciwieństwa się przyciągają. Może dlatego też mam koleżanki, które uwielbiają śmigać po sklepach. 

A co do roślin, to jeszcze nie kupowałam w necie. Z kwiatów w mieszkaniu mam storczyki i jedną azalię, które o dziwo jeszcze się trzymają, nawet uginają od kwiatów 😯, bo potrafiłam uśmiercić kaktusa ☺️ 

Nie jestem wcale zaskoczona Twoją odpowiedzią 😉 Być może coś w tym jest....albo raczej... Ty naprawdę jesteś wyjątkowa jeśli chodzi o stosunek do zakupów, więc drugą taką kobietę trudno znaleźć 😄 . Z kolei myślę, że większość facetów ma podobny do Twojego 😉 Choć pewnie i wśród nich są wyjątki, jak zawsze 😜 

Ja kupowałam, ale kupuję również w sklepach i nawet tak wolę, bo wtedy widzę co kupuję. W zwykłych sklepach również można znaleźć naprawdę rzadkie okazy w bardzo fajnej cenie, tylko trzeba od razu je przesadzić po zakupie i dobrze je obejrzeć zanim się kupi.

Storczyki są bardzo wdzięcznymi kwiatkami 🙂 Też mam i teraz kwitną 😄 , ale bardziej podobają mi się te mniej popularne, potrafią mieć naprawdę cudaczne kwiaty i piękne liście. Gratuluję 🙂 No to niech dalej tak zdrowo rosną i kwitną! 🙂 ! Sama nie wiedziałam, że można mieć problem ze storczykami, ale uwierz, wiem od innych, że jednak można. Także masz dodatkowy powód do radości! 😉 Kaktusy uśmiercone też już widziałam na facebookowych grupach. Przelane to prawie standard, ale nawet przesuszone 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×