Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antykoncepcja

Polecane posty

Gość gość

sytuacja wyglada tak że w sobote byłam na domówce i wiadomo piłam sporo alkoholu. W ten dzień brałam ostatnia aktywną tabletke o 15, a pić zaczełam o 19/20. Gdy wrociłam z chłopakiem do domu odbyłam stosunek, niestety chłopak doszedł we mnie. Wiadomo zaczeła się już przerwa w braniu tabletek czyli przyjmowanie placebo. 3 dni pozniej dostałam plamienie brązowe i dwa dni krawiłam ale słabo. Stąd moje obawy czy w ciagu tej przerwy 7-dniowej jestem zabezpieczona mimo że chłopak skończył we mnie i plemniki mogą jakoś przezyc kilka dni, i czy alkohol obniża jakoś skuteczność jeśli nie wymiotowałam ani nie było biegunki. Dodam że cały miesiac poprzedzający to zdarzenie codzinnie brałam tabletki o 15. Proszę o odpowiedź, ponieważ sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia
Tabletki, jeżeli są przyjmowane zgodnie z instrukcją będą Cię zabezpieczać nawet w tygodniu przerwy. Plamienia czasami się zdarzają, może to być skutek otarć wynikających z suchości pochwy podczas stosunku. Spokojna głowa , wszystko powinno być dobrze. A jeśli nadal będziesz miała wątpliwości to zrób test ciążowy za kilka dni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helio33
Oczywiście że jesteś zabezpieczona w trakcie tych dni przerwy czy przyjmowania tabletek placebo. Jaki to inaczej sens by miało robienie tej przerwy? nic się nie przejmuj, nie każde krwawienie z odstawienia musi wyglądać tak samo. Ja biorę belarę i po 21 tabletkach robię 7 dni przerwy, krwawię jakieś 3-4 w tym czasie a w inne współżyję i czuję się pewnie, że w ciążę nie zajdę. Gwarantuje to nam regularne przyjmowanie tabletek w tych 21 czy 24 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli alkohol nie osłabia działania antykoncepcji jeśli nie wymiotuje ani nie mam biegunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość emilia
Jasne ze jestes zabezpieczona. Ja biore belarę i ulotce jest napisane że jezeli brało się regularnie to jest zabezpieczenie od pierwszego dnia stosowania i przez 7 dmio dniową przerwe również. Więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika

Absolutnie nie masz się czego obawiać. Tabletki przyjmowane zgodnie z informacjami zawartymi na ulotce i zgodnie z tym co mówił Tobie ginekolog to jestem cały czas chroniona. Oczywiście, zdarzają się różne sytuacje, ale jeśli będziesz postępować z głową to nie masz się czego bać. Zawsze możesz zerknąć na stronę http://antykoncepcjanamiare.pl/czy-papierosy-i-alkohol-zmniejszaja-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gji

Czy test wykonany 22 dni po stosunku z porannego moczu przy antykoncepcji jest wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli by doszło do zapłodnienia, to każdy test wykaże to już 7-8 dni po zapłodnieniu. Często się zaleca czekanie do dnia spodziewanej miesiączki, to tak dla pewności, ponieważ ciąża jest wtedy większa i poziom hormony HCG jest większy.

Pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gji

Czyli mogę być spokojna? krawienie z odstawienia powinnam dostać za tydzień, a po tamtym stosunku dostałam krwawienie tylko że 3 dni po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może być Pani spokojna, ponieważ te 3 dniowe krwawienie nie mogło oznaczać zagnieżdżenia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doświadczona

Na pewno jesteś bezpieczna, jednak pamiętaj o regularności przyjmowania tabletek oraz o jakości życia. Alkohol może osłabiać działanie hormonów. Ja jednak- doświadczona życiem 😉 zalecałabym ci odstawienie hormonów. Ja stosuje naturalną antykoncepcję i przynajmniej nie truje się hormonami. Od ponad roku stosuje komputer cyklu myway i jestem z niego bardzo zadowolona. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc- tam również znajdziesz wiele ciekawych porad na temat antykoncepcji, płodności i życia seksualnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowy nie ma, moja koleżanka ma wpadkę z takich metod. Wolę przy swoich vixpo zostać i nie stresować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesia90

Ja prowadzę zbyt nieregularny tryb życia na metody naturalne. Pigułki są dla mnie wybawieniem, bo nie muszę się zastanawiać nad tym, dzwoni przypominajka, biorę pigułkę i z głowy. Mam vibin, więc nawet przerw nie muszę robić, tylko biorę ciągiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klusia

Wydaje mi się że alkohol nie osłabia działania hormonów gdyby tak było producenci by napisali, ja mam inne pytanie test miesiąc po stosunku bedziw wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×