Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Pseudonim

DeKretka1

Polecane posty

Gość gosc
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

A ja właśnie mam porównanie. Dziewczynka też dwujęzycznych rodziców (nie Polaków) 7 letnia ma o wiele większy zasób słownictwa, to samo młodsi synowie moich kolegów z pracy, też dwujęzyczni. Ale tam jak dzieci miały problemy to dostały pomoc, bezpłatną w Stanach. Rodzice im cały czas czytali. Viki miesza oba języki, a to jest bardzo niedobre. Ja skupiłabym się na jednym języku, a potem wprowadziłabym drugi. Żadni widzowie nie wywarliby na mnie presji. Kretka może i rozumie angielski, ale wymawiać i podejrzewam, że mówić zdaniami nie umie bo się nie zresocjalizowała z Amerykanami. Viki też jak na swój wiek to bardzo mało z rówieśnikami przebywa, a widać że na kazdej wycieczce do dzieci lgnie. Zachowuje się jak stara malutka bo to Kretka ją traktuje jak dorosłą. Potrafię sklecić zdanie po angielsku, władam nim dosyć dobrze, ale to wymagało i wymaga codziennej pracy i nauki. I także codziennego mówienia. Nagrywając dla widzów polskich Kretka się go nie nauczy, niestety.  Ani oglądając Formuły. Dzieci są fajne, ale widać, że rodzice postawili na co innego niż intelektualne wychowanie. Viktoria jest zdolną dziewczynką, po prostu potrzebuje fachowej pomocy. Czas na to musi się znaleźć, bo w Stanach kompetycja na studia i na rynku pracy jest ogromna. Przynajmniej teraz. A jak tu się nauczyć fizyki jak się słów technicznych nie rozumie. I nie piszcie, ze ma dopiero 7 lat, bo mam blisko chłopców, za którymi błąd rodziców w dzieciństwie ciągnie się i w dorosłości. Czym skorupka za młodu nasiąknie... Tak to już jest. I tak samo matka postawiła na bogactwo w życiu. No i ma, ale też i problemy z tym związane, bo czasu się nie odwróci. Nie wierze, że Kretka z tyłu głowy nie ma myśli, po co tą chemię w ciąży na siebie waliła, bo ja bym miała... Ja też sobie pluję w brodę za niektóre rzeczy w życiu, szczególnie zdrowotne. Tu nie chodzi o dzieci, bo One niczemu nie są winne i są cudaśne. Uderzyło mnie jak Viki chciała książkę, a Kretka jej wciskała chińską paletkę do malowania się. Przecież to jest dziecko i to bardzo ładne bez tych wszystkich mazideł nawet na Halloween. 

Teraz postanowiłaś nie rozbijać tego na osobne posty, tylko złączyć w całość. No ale niestety ciągle piszesz jedno i to samo.

Te Twoje "stara malutka", to tak samo nudne, jak "Casperek dziwnie macha rączkami", i "waliła na siebie chemię". W koło macieju to samo.  O! I nagle Kretka postawiła na bogactwo! A jak kupiła dom w NC, to sypały się posty, że to nic nadzwyczajnego, Amerykanie mają po kilka domów, tak samo po co chwali się autem, jak to tam norma. To w końcu norma, czy bogactwo? 🤣

Po co piszesz o innych dzieciach? Tak to w życiu jest, że jedni ludzie są tacy, a drudzy inni. To jest norma. Normą są różnice. Nikt  NIE MUSI być taki sam. I nie mów innym jak mają wychowywać swoje dzieci. Sama stwórz rodzinę  i zajmuj się nią. Kretka radzi sobie świetnie, nie potrzebuje twoich rad i pomocy. Wiem że to najbardziej cię boli.

A tak w ogóle, to chyba powinnaś się zastanowić ,co takiego dzieje się w twoim życiu, że podporządkowałaś je dzieciom Kretki.

Gość Gość
32 minuty temu, Gość gosc napisał:

Teraz postanowiłaś nie rozbijać tego na osobne posty, tylko złączyć w całość. No ale niestety ciągle piszesz jedno i to samo.

Te Twoje "stara malutka", to tak samo nudne, jak "Casperek dziwnie macha rączkami", i "waliła na siebie chemię". W koło macieju to samo.  O! I nagle Kretka postawiła na bogactwo! A jak kupiła dom w NC, to sypały się posty, że to nic nadzwyczajnego, Amerykanie mają po kilka domów, tak samo po co chwali się autem, jak to tam norma. To w końcu norma, czy bogactwo? 🤣

Po co piszesz o innych dzieciach? Tak to w życiu jest, że jedni ludzie są tacy, a drudzy inni. To jest norma. Normą są różnice. Nikt  NIE MUSI być taki sam. I nie mów innym jak mają wychowywać swoje dzieci. Sama stwórz rodzinę  i zajmuj się nią. Kretka radzi sobie świetnie, nie potrzebuje twoich rad i pomocy. Wiem że to najbardziej cię boli.

A tak w ogóle, to chyba powinnaś się zastanowić ,co takiego dzieje się w twoim życiu, że podporządkowałaś je dzieciom Kretki.

Ale pean pochwalny. Kretka Twoje wpisy powinna na lodówce powiesić. Liczysz na wakacje na Florydzie czy w domku z pocztówki? 

Gość gosc
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale pean pochwalny. Kretka Twoje wpisy powinna na lodówce powiesić. Liczysz na wakacje na Florydzie czy w domku z pocztówki? 

Nie. Liczę na siebie. Nie szukam na siłę u innych wad. Nie jestem też sprzedajna i całkiem bezinteresownie potrafię prawić komplementy. 

Gość Gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ty jesteś jednak bardzo tępa, bo nie rozpoznajesz różnych wpisów. Cofnęłaś się w rozwoju, siedząc w chałupie. Komplementy to praw pod filmami Kretki. Tam swoich opinii nie można dodawać więc piszemy tutaj. Latasz po wątkach i nadajesz na wszystkich. Zajmij się swoim dzieciakiem i mężem. Kretka adwokatki nie potrzebuje. Nie masz zielonego pojęcia o życiu w Stanach i wyżej srasz niż d..ę masz. Każdego byś chciała pouczać. Zacznij od douczania siebie a komplementy to Kretce napisz na priva, bo tutaj to nijak się mają. Tak nie wszystkim podoba się NC czy samochód jak karawan. Po raz kolejny szlag Cię trafia bo ktoś może znać ciemną stronę państwa gwiazdorów i influencerów. Nie mam do nich szacunku i tyle. A pisać będę sobie bo nikogo nie obrażam. Nie chcesz nie czytaj i nie lataj po forach nudząca się babo. Jest taka jedna pod wszystkimi filmami, co się do wszystkich rzuca. To pewnie Ty jesteś. Strasznie spełniona, na youtubie non stop siedząca i vlogmasami się zachwycająca. Choinkę sobie ubierz, a najlepiej 5 żebyś Kretkę prześcigła. Koniecznie dwie panie do sprzątania itp itd. I jeszcze to wykrzykuj do ekranu bo z kimś w realu nie możesz o tym porozmawiać jak One wszystkie. 

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ty jesteś jednak bardzo tępa, bo nie rozpoznajesz różnych wpisów. Cofnęłaś się w rozwoju, siedząc w chałupie. Komplementy to praw pod filmami Kretki. Tam swoich opinii nie można dodawać więc piszemy tutaj. Latasz po wątkach i nadajesz na wszystkich. Zajmij się swoim dzieciakiem i mężem. Kretka adwokatki nie potrzebuje. Nie masz zielonego pojęcia o życiu w Stanach i wyżej srasz niż d..ę masz. Każdego byś chciała pouczać. Zacznij od douczania siebie a komplementy to Kretce napisz na priva, bo tutaj to nijak się mają. Tak nie wszystkim podoba się NC czy samochód jak karawan. Po raz kolejny szlag Cię trafia bo ktoś może znać ciemną stronę państwa gwiazdorów i influencerów. Nie mam do nich szacunku i tyle. A pisać będę sobie bo nikogo nie obrażam. Nie chcesz nie czytaj i nie lataj po forach nudząca się babo. Jest taka jedna pod wszystkimi filmami, co się do wszystkich rzuca. To pewnie Ty jesteś. Strasznie spełniona, na youtubie non stop siedząca i vlogmasami się zachwycająca. Choinkę sobie ubierz, a najlepiej 5 żebyś Kretkę prześcigła. Koniecznie dwie panie do sprzątania itp itd. I jeszcze to wykrzykuj do ekranu bo z kimś w realu nie możesz o tym porozmawiać jak One wszystkie. 

Dobre 🙂 chociaż ja myślę, że kretuszka to sama się tu broni. Nikomu przy zdrowych zmysłach by się nie chciało od rana do nocy na Kafe siedzieć. Większość wpada i wypada raz dziennie lub raz na kilka dni. A obrończyni uciśnionej Kretki  jest codziennie od rana do nocy.

Gość gosc

hm.... nasza Krecia na blueberry czyta blackberry.....wow szczyt zenady bedac tyle lat w Ameryce

Gość gosc

Tobie się nic nie podoba co posiada Kretka. Pytanie zatem - po co oglądasz jej vlogi? Czy to nie masochizm? Zastanów się nad swoją głupotą. Na you tubie nie mam konta i do niczego mi niepotrzebne, więc pod filmami nie wyrażam opinii. Tutaj nie muszę się rejestrować, więc zwyczajnie piszę, jako że to forum publiczne i nigdzie nie ma napisane, że hejterskie. A opinia może być zarówno dobra, jak i zła.

Nie wydaje ci się śmieszne, że nazywasz mnie tępą, jako że rzekomo nie rozróżniam wpisów, a sama jesteś przekonana że latam po wątkach i tworzę jakieś wpisy pod filmami? Czyli tobie wolno zmyślać co robię ja, jesteś o tym przekonana, ale ja nie mogę być przekonana, że wpisy o "machaniu rączkami, chemii na twarzy Kretki i starej malutkiej" piszesz ty? A przecież to taka sama sytuacja.

Gość gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dobre 🙂 chociaż ja myślę, że kretuszka to sama się tu broni. Nikomu przy zdrowych zmysłach by się nie chciało od rana do nocy na Kafe siedzieć. Większość wpada i wypada raz dziennie lub raz na kilka dni. A obrończyni uciśnionej Kretki  jest codziennie od rana do nocy.

Myślę że Kretka ma co robić. Ma dwójkę dzieci, sporo spraw związanych z posiadaniem domów, dopilnowanie budowy, plus obowiązki typowo domowe.

Gość gosc
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

Właściwie jakie to ma znaczenie do kogo się zwracam, skoro wszystkie wpisy dotyczą tego samego.

Nic innego nie piszesz/piszecie jak:

- Casper dziwnie macha rączkami

- Kretka waliła na siebie chemię (to "waliła" jest zawsze dość charakterystyczne)

- udaje bogatą

- Marek strasznie się postarzał

- Wiktoria słabo mówi

Także możecie poczuć się jednością 😉

A tak od siebie dodam jeszcze, że Casper czasem sobie pomacha, tak jak inne dzieci. Wiktoria nie mowi idealnie, ale ma dopiero tyle lat ile ma, więc na wszystko ma jeszcze czas. Kretka wygląda świetnie jak na podwójną mamuśkę po 30-tce! Marek owszem, nie wygląda jak 10 lat temu, a po 40 zawsze coś boli, strzyka (coś o tym wiem) i ciężko chodzić ciągle z uśmiechem na twarzy. Kretka biedna nie jest, ale bogata też nie, fajnie że oboje robią  wiele, by żyło im się w przyszłości łatwo i spokojnie . Szacun że idą do przodu.

Gość Gość
57 minut temu, Gość gosc napisał:

Tobie się nic nie podoba co posiada Kretka. Pytanie zatem - po co oglądasz jej vlogi? Czy to nie masochizm? Zastanów się nad swoją głupotą. Na you tubie nie mam konta i do niczego mi niepotrzebne, więc pod filmami nie wyrażam opinii. Tutaj nie muszę się rejestrować, więc zwyczajnie piszę, jako że to forum publiczne i nigdzie nie ma napisane, że hejterskie. A opinia może być zarówno dobra, jak i zła.

Nie wydaje ci się śmieszne, że nazywasz mnie tępą, jako że rzekomo nie rozróżniam wpisów, a sama jesteś przekonana że latam po wątkach i tworzę jakieś wpisy pod filmami? Czyli tobie wolno zmyślać co robię ja, jesteś o tym przekonana, ale ja nie mogę być przekonana, że wpisy o "machaniu rączkami, chemii na twarzy Kretki i starej malutkiej" piszesz ty? A przecież to taka sama sytuacja.

Nic mi się nie wydaje. Tzucasz się tu do wielu osób i zlewa Ci się w jedną całość. Odpowiedziałaś sobie, że wszyscy mogą pisać. Dodatkowo poczytaj jeszcze raz bo ze zrozumieniem masz problemy. Napisałam co mi się podoba, a co nie i to jest moja opinia, do której mam prawo. Nie masz pojęcia co to hejt. Naprawdę idź książki poczytaj, bo vlogmaski Cię uwsteczniają. Pewnie uczysz się od idolek jakby youtuberką zostać, bo to się człowiek nie narobi, a krocie zarobi i jeszcze tony badziewia za darmo wysyłają, które można w swoim sklepie sprzedać. Twoja idolka w Stanach sobie NIE RADZI, dlatego wszystkim w Polsce kit wciska, bo tym w Stanach nie może. A jak chcesz glupotę zobaczyć, to popatrz do lustra. Kretce peany piszesz ale już reszcie na kazdym kroku dowalasz. 

Gość goscgoscgosc

czy ktoś zauważył w ostatnim vlogu, że Kretka wycięła  część z Casperkiem, prawdopodobnie bo machał rączkami 

pracowalam z dziećmi z autyzmem i aspergers i myślę ze viktoria jest na spektrum a te machanie rączkami to warto sprawdzić 

Gość Gość
25 minut temu, Gość gosc napisał:

Właściwie jakie to ma znaczenie do kogo się zwracam, skoro wszystkie wpisy dotyczą tego samego.

Nic innego nie piszesz/piszecie jak:

- Casper dziwnie macha rączkami

- Kretka waliła na siebie chemię (to "waliła" jest zawsze dość charakterystyczne)

- udaje bogatą

- Marek strasznie się postarzał

- Wiktoria słabo mówi

Także możecie poczuć się jednością 😉

A tak od siebie dodam jeszcze, że Casper czasem sobie pomacha, tak jak inne dzieci. Wiktoria nie mowi idealnie, ale ma dopiero tyle lat ile ma, więc na wszystko ma jeszcze czas. Kretka wygląda świetnie jak na podwójną mamuśkę po 30-tce! Marek owszem, nie wygląda jak 10 lat temu, a po 40 zawsze coś boli, strzyka (coś o tym wiem) i ciężko chodzić ciągle z uśmiechem na twarzy. Kretka biedna nie jest, ale bogata też nie, fajnie że oboje robią  wiele, by żyło im się w przyszłości łatwo i spokojnie . Szacun że idą do przodu.

To że Viktoria słabo mówi, można pracując z dzieckiem naprawić i traktować ją jako dziecko, bo nim jest. Casperca wędrówki po górach zostawić na później, żeby neurologicznie i kostnie nie cierpiał. Łatwo i przyjemnie w przyszłości? A gdzie teraźniejszość? Nie obchodzi mnie jak obydwoje wyglądają, bo to nie są moje priorytety w życiu. Poza tym na insta Kretka stosuje masę filtrów.  Najwyraźniej dla Ciebie liczy się tylko kasa nic więcej. Dla mnie nie. Dla mnie Marek wygląda na wiecznie niezadowolonego, nawet w tych swoich ukochanych górach, a Kretki śmiech sztucznie naciągany bo zachowuje się dla młodych widzów infantylnie. Tylko już młodsi nie przybywają, a starsi widzowie się wykruszają. Era gdzie te vlogi oglądało się ciurkiem się skończyła, bo jest wiele fajniejszych filmów do oglądania. 

Gość Gość
13 minut temu, Gość goscgoscgosc napisał:

czy ktoś zauważył w ostatnim vlogu, że Kretka wycięła  część z Casperkiem, prawdopodobnie bo machał rączkami 

pracowalam z dziećmi z autyzmem i aspergers i myślę ze viktoria jest na spektrum a te machanie rączkami to warto sprawdzić 

Wiele fragmentów z dziećmi jest wycinanych. Oczywiście, że warto sprawdzić, bo można się uspokoić lub z lekarzem pośmiać jak to nic takiego. Lepiej na zimne dmuchać niż żałować. Przecież dzieci od tego mają rodziców. Te odruchy dłońmi by mnie zastanawiały jako rodzica. Casperek nocami nie śpi, może go coś boli oprócz wyżynania się ząbków. Mam wiele młodych mam koło siebie. Nosz kurcze, inaczej te dzieci traktują. Nie jak przedmioty do zarabiania. No, ale wtedy mydlana bańka u Kretki by pękła. Nikt takich maluchów w takie podróże nie wozi bo z tym można poczekać. I tak, chodzą z wszystkim do lekarza, bo po to Oni są. Nie rozumiem, jak można tego nie pojmować. 

Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Wiele fragmentów z dziećmi jest wycinanych. Oczywiście, że warto sprawdzić, bo można się uspokoić lub z lekarzem pośmiać jak to nic takiego. Lepiej na zimne dmuchać niż żałować. Przecież dzieci od tego mają rodziców. Te odruchy dłońmi by mnie zastanawiały jako rodzica. Casperek nocami nie śpi, może go coś boli oprócz wyżynania się ząbków. Mam wiele młodych mam koło siebie. Nosz kurcze, inaczej te dzieci traktują. Nie jak przedmioty do zarabiania. No, ale wtedy mydlana bańka u Kretki by pękła. Nikt takich maluchów w takie podróże nie wozi bo z tym można poczekać. I tak, chodzą z wszystkim do lekarza, bo po to Oni są. Nie rozumiem, jak można tego nie pojmować. 

Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Gość Gość

Zgłoś post

Napisano przed chwilą

14 minut temu, Gość Gość napisał:

Gość Gość

Czy ktoś zauważył w ostatnim vlogu, że Kretka wycięła  część z Casperkiem, prawdopodobnie bo machał rączkami 

Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Zgłoś post

Napisano przed chwilą

No zgłoś i zastanów się co w tych postach było hejterskiego? Zmieni to sytuację. Tylko tak, że ktoś inny to napisze po jakimś czasie, z obserwacji. Od kiedy napisanie o machaniu rączkami jest niedozwolone? A od kiedy, że Viki jest bardzo zdolna plastycznie już tak?

Gość Gość

Zgłoście caly wątek, to będzie Wam lżej na sercu. I jeszcze to, że ktoś napisał, że jeden człowiek ma syna a inny córkę. Za każdym razem jak spbie ludzie rozmawiają, to przychodzie jedna lub dwie i wątek rozwalają, bo z nimi nikt nie chce dyskutować, nigdzie. 

Gość gosc

Christmas chai tea to nie jest Christmas chia Anka! opanuj sie do cholery! 

Gość gosc

To że Viktoria słabo mówi, można pracując z dzieckiem naprawić i traktować ją jako dziecko, bo nim jest. Casperca wędrówki po górach zostawić na później, żeby neurologicznie i kostnie nie cierpiał. Łatwo i przyjemnie w przyszłości? A gdzie teraźniejszość? Nie obchodzi mnie jak obydwoje wyglądają, bo to nie są moje priorytety w życiu. Poza tym na insta Kretka stosuje masę filtrów.  Najwyraźniej dla Ciebie liczy się tylko kasa nic więcej. Dla mnie nie. Dla mnie Marek wygląda na wiecznie niezadowolonego, nawet w tych swoich ukochanych górach, a Kretki śmiech sztucznie naciągany bo zachowuje się dla młodych widzów infantylnie. Tylko już młodsi nie przybywają, a starsi widzowie się wykruszają. Era gdzie te vlogi oglądało się ciurkiem się skończyła, bo jest wiele fajniejszych filmów do oglądania. 

Wiktoria nie mówi słabo, to jest twoja opinia. Dziecku które stara się mówić w dwóch jezykach, zwykle będzie ciężej niż takiemu które mówi w jednym. Uwierz mi, Casper nie wędruje non stop po górach 😄 Zapewniam, że częściej jest w domu, a Kretka pokazuje akurat to, co jest ciekawsze dla widza. Serio. Stąd ty jak małe dziecko, odnosisz wrażenie, że ilekroć puścisz sobie vlog z gór, to znaczy że Kretka akurat tam jest, a biedny Casper cierpi. Ja jestem jej 'starszym' widzem i ciągle widzę tą samą Kretkę, która nie zmienia się wcale, mimo że finansowo powodzi jej się lepiej niż jak zakładała kanał. I oby taka pozostała. 👍

Gość gosc
35 minut temu, Gość gosc napisał:

Wiktoria nie mówi słabo, to jest twoja opinia. Dziecku które stara się mówić w dwóch jezykach, zwykle będzie ciężej niż takiemu które mówi w jednym. Uwierz mi, Casper nie wędruje non stop po górach 😄 Zapewniam, że częściej jest w domu, a Kretka pokazuje akurat to, co jest ciekawsze dla widza. Serio. Stąd ty jak małe dziecko, odnosisz wrażenie, że ilekroć puścisz sobie vlog z gór, to znaczy że Kretka akurat tam jest, a biedny Casper cierpi. Ja jestem jej 'starszym' widzem i ciągle widzę tą samą Kretkę, która nie zmienia się wcale, mimo że finansowo powodzi jej się lepiej niż jak zakładała kanał. I oby taka pozostała. 👍

Ja tez jestem starym widzem i widze OGROMNA roznice jaka lata temu byla Anka  a teraz 😞 wiec mamy zmienne zdanie. Wiktoria mowi slabo i jezeli Ty slyszysz inaczej to jestes glucha albo nie mieszkasz za granica i nie masz pojecia jak dzieci mowia ktore maja dwoch rodzicow Polakow.  

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Casper w te góry godzinami, do 15 godzin jeździ. W plecaku u Marka miał bardzo niewygodną pozycję. Odległości w Stanach są ogromne i jazda gdzieś zabiera dużo czasu. W siodełku, w wózku, w bujaczku w domu, w playpenie, plecaku w górach. Jak to poskładasz do kupy to robi się sporo. Każdemu radzę ze sobą poeksperymentować. On na przerwach w jeździe nie moze sobie jeszcze pobiegać jak Viktoria. Dziewczynka jest śliczna, uzdolniona, ale mówi słabo. Nie każdy może biegle władać dwoma, trzema językami, więc kładzie się nacisk najpierw na jeden, a dobrze. W jej przypadku angielski bo mieszka w Stanach. Ja też widzę ogromną różnicę między Anią z początku a teraz. W każdym filmie musi się czymś pochwalić, dowartościować rzeczą materialną jakby to było w życiu najważniejsze. A tak naprawdę, to w większości są to zakupy czy jazda w te same miejsca. Dlatego jej życie wydaje się takie kolorowe i ciekawe. Jest po prostu takie samo jak każdego z nas. Tylko Ona na potrzeby zarobkowe mocno je filtrami podkoloryzowuje. Dobry fotograf nie musi tego robić, bo wie jak uchwycić chwilę, moment. Ania jest exhibicjonistką i uwielbia poklask. Marek i Viktoria są o wiele skromniejsi. Ja cenię w życiu skromność. Marek dla mnie robi się coraz bardziej zgryźliwy. Miałabym tej kamery pod nosem dość. Zaznaczam po raz kolejny, że to są moje obserwacje. Patrzę na to może inaczej, bo byłam w tych samych miejscach. 

Gość Gość

Marek zachowuje się jak stetryczały starszy pan. Dziwne, bo to jeszcze młody facet.

Gość gosc
4 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ja tez jestem starym widzem i widze OGROMNA roznice jaka lata temu byla Anka  a teraz 😞 wiec mamy zmienne zdanie. Wiktoria mowi slabo i jezeli Ty slyszysz inaczej to jestes glucha albo nie mieszkasz za granica i nie masz pojecia jak dzieci mowia ktore maja dwoch rodzicow Polakow.  

Nie mieszkam, ale mieszkałam. Mnóstwo dzieci Polaków, które urodziły się za granicą, w ogóle nie mówi w języku polskim. W OGÓLE! Uznają to za zbędne, oczywiście wówczas,  gdy nie wiążą przyszłości z Polską. I mnie to zupełnie nie dziwi. Zdecydowanie lepiej dla nich, oprócz obowiązkowego j. angielskiego, jest uczyć się języka obcego, który obowiązuje w ich szkole.

Gość gosc 1
4 godziny temu, Gość gosc napisał:

Nie mieszkam, ale mieszkałam. Mnóstwo dzieci Polaków, które urodziły się za granicą, w ogóle nie mówi w języku polskim. W OGÓLE! Uznają to za zbędne, oczywiście wówczas,  gdy nie wiążą przyszłości z Polską. I mnie to zupełnie nie dziwi. Zdecydowanie lepiej dla nich, oprócz obowiązkowego j. angielskiego, jest uczyć się języka obcego, który obowiązuje w ich szkole.

Ja mieszkam w Stanach od 16 roku zycia(28 lat) przeszlam tu high school, college, prace w amerykanskiej korporacji. Zapoznalam ludzi z roznych zakatkow swiata i absolutnie nie zgodze sie z Twoim stwierdzeniem ze ojczysty jezyk rodzicow jest "zbedny". Nie zgodze sie rowniez z Twoim stwierdzeniem ze Kucinscy nie wiaza przyszlosci z Polska????? Anka i Marek maja tam swoich rodzicow, rodzenstwo....posluguja sie miedzy soba ojczystym jezykiem. Mnie bardzo dziwi jako mama.... narazie Anka Wiktorie rozumie, jej angielski jest na pozomie 6 latka a co bedzie za 10lat? Anka stoi w miejscu, nic z soba nie robi, nie uczeszcza na angielski. Jak dzis ogladalam jej insta story  jak szla na spacer i sasiadki pies wylecial na droge to tylko sie smieje, naprawde? nie potrafi powiedziec trzy,cztery wyrazy? I'm ok don't worry tylko ciagle smiech....i wlasnie tak sie roznimy ze kiedys jak Anka przyjechala mogla miec wymowke ze jeszcze angielskiego nie zna ale jest juz sporo lat...wlasnie po latach jej filmikow i kontentu filmow ja kiedys ja lubilam TERAZ NIE! i nie zazdroszcze jej NIC.

Gość Gość
5 godzin temu, Gość gosc napisał:

I to akurat żaden powód do dumy a dramat. Dlaczego dzieci chińskie ,meksykańskie , japońskie i włoskie mówią świetnie w językach swoich rodziców a polskie dzieci nie?  Rodzicom się nie chce o to dbać czy się wstydzą, że są z Polski? 

Gość Gość
2 godziny temu, Gość gosc 1 napisał:

Anka stoi w miejscu, nic z soba nie robi, nie uczeszcza na angielski. Jak dzis ogladalam jej insta story  jak szla na spacer i sasiadki pies wylecial na droge to tylko sie smieje, naprawde? nie potrafi powiedziec trzy,cztery wyrazy? I'm ok don't worry tylko ciagle smiech....i wlasnie tak sie roznimy ze kiedys jak Anka przyjechala mogla miec wymowke ze jeszcze angielskiego nie zna ale jest juz sporo lat...wlasnie po latach jej filmikow i kontentu filmow ja kiedys ja lubilam TERAZ NIE! i nie zazdroszcze jej NIC.

A gdzie ona ma się tego języka nauczyć? Nie przybywa z amerykanami, nie uczy się w domu, nie uczęszcza na kurs. Lekarkę ma polską, sprawy urzędowe załatwia Marek, to po co jej angielski? 

Gość Gosc1

A gdzie ona ma się tego języka nauczyć? Nie przybywa z amerykanami, nie uczy się w domu, nie uczęszcza na kurs. Lekarkę ma polską, sprawy urzędowe załatwia Marek, to po co jej angielski? 

A jakby Markowi cos sie stalo? Trzeba zawsze liczyc na siebie. Dobrze ze inwestuja ale skoro tu mieszka to jezyk plan pierwszy. A nie nawet nazwy herbat nie potrafi przeczytac chai to chia...hahaha blueberry to nie blackberry....

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.