Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość go123

Polki masowo zachodzą w niechciane ciąże

Polecane posty

Gość go123

Czytając to forum, można dojść do wniosku, że kobiety w Polsce masowo zachodzą w niechciane ciąże.

Pytanie, jak to możliwe, skoro wszyscy się zabezpieczają ?

Cóż, wygląda na to, że wiele tabletek antykoncepcyjnych, to tabletki "na trądzik" albo "na uregulowanie okresu", bez realnego działania antykoncepcyjnego.

Inną przyczyną może być - z oczywistych powodów - niechęć mężczyzn do używania prezerwatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 124

Nie uogólniaj. Nie każda Polka jest taką ciemną masą by w dzisiejszych czasach robić sobie niechciane dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go123

"Ciemnota" nie ma tu nic do rzeczy.

Zauważam jedynie, że takich przypadków jest wiele.

Można dojść do wniosku, że prezerwatywa (w przypadku stosunku waginalnego) + wytrysk poza pochwą, to jedyna gwarancja uniknięcia niechcianej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kiedyś sprawdzałem statystyki związane z niezachodzeniem w niechciane ciąże. Wyniki były dość zaskakujące bo okazuje się, że większość niechcianych ciąż powstaje wyniku błędnego korzystania z antykoncepcji, a nie z np. nie korzystania z niej wcale. Nadal większość ciąż jest planowana, ale odsetek tych nieplanowanych nadal rośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciamciag

np moja bratanica zaszła w wieku 14lat i dokonala aborcji i ukryla to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka

No właśnie, ja również uważam, że nieplanowana ciąża wynika z braku rzetelnej wiedzy na temat ludzkiej fizjologii i kobiecej płodności (męskiej również 😜 ). To co można poczytać na różnego typu forach, jak dziewczyny pytają się czy w danej sytuacji można zajść w ciążę, to ja się pytam gdzie jest edukacja 😜 Ja swoją córkę przygotowuje do wejścia w aktywność seksualną. Nie zostawiam tego na chwilę osiągnięcia przez nią dojrzałości płciowej (czyt. pierwsza miesiączka). Ale jeśli rodzić nie jest świadomy swojego ciała to co ma powiedzieć swojemu dziecku. No co! jak tylko czerwony pąs widnieje na jego twarzy. Przed ciążą stosowałam antykoncepcję hormonalną i byłam z niej całkiem zadowolona. Teraz przeszłam na bardziej neutralnie- wręcz bezpieczne sposoby zapobiegania ciąży i cieszenia się z seksu z mężem. Ja stosuje komputer cyklu myway i powiem szczerze, że teraz nie zamienię tej metody na żadną inną. Bezpieczna, łatwa i przede wszystkim w bardzo fajny sposób pozwala na poznanie swojego ciała (szczególnie polecana młodym kobietom). Wiem, że istnieje wiele tego typu urządzeń jednak po przetestowaniu kilku ten jedyny polecam. Kupiłam go na stronie sklepu naturalnaplodnosc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 124
1 godzinę temu, Gość ciamciag napisał:

np moja bratanica zaszła w wieku 14lat i dokonala aborcji i ukryla to

I bardzo dobrze zrobiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płetwa rekina

zabiła niewinnego człowieka i dobrze zrobiła? upadek moralny kobiet już nie jest zaskakujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 124

Nie zabiła człowieka, tylko usunęła pozbawiony czucia zarodek. Dzięki temu, nie zniszczyła sobie życia. Najmądrzejsza decyzja jaką mogła podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta

Moim zdaniem antykoncepcja hormonalna jest skuteczna jeśli się ją stosuje ściśle z zaleceniami. Co drugi post na tym forum zaczyna się słowami "czy dziurawiec/antybiotyk/ inne preparaty obniżają skuteczność? To o czym my rozmawiamy??? W ulotce jest wszystko, ale nie chce się czytać, albo myśli się "jakoś to będzie" i idzie się na całość bezmyślnie. Drugi grzech to pomijanie choćby jednej tabletki- to naprawdę grozi ciążą. Wystarczy myśleć i pamiętać.

Ja absolutnie nie wierzę w NPR i te wszystkie komputery cyklu, ponieważ jak sama nazwa wskazuje są to metody planowania. Śpiewki o tym, że kobieta jest płodna tylko kilka dni w cyklu można między bajki wsadzić, bo czasami zadzieje się coś co przesunie owulację i wiadomo co dalej.

Proszę nie oceniać, że wszystkie zachodzą bo to nieprawda a te którym jest wszystko jedno to faktycznie zachodzą zachęcone nagłym przypływem gotówki. Piona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara

Dlatego warto uczyć dzieci od najmłodszych co to antykoncepcja i co to seks. Ja mojej córce pokazuję i tłumaczę co i jak, nawet kupiłam jej cyclotest aby sobie mogła sprawdzać codziennie swój cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×