Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Ava1231234

Cześć dziewczyny. Czy któraś z was będzie podchodziła do in vitro w 2019r ? Podzielmy sie swoimi doświadczeniami i problemami. Razem będzie raźniej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Ooo fajnie że ktoś sie odezwał. Ja mialam punkcje w tym miesiącu, mam zamrożonych 5 zarodków. Transfer planujemy na styczeń- luty. A mogła byś coś opowiedzieć w skrócie bo bardzo sie boje, to mój pierwszy transfer, ile miałaś podawanych zarodków, ile dni były chodowane, czy udało sie za pierwszym razem, jak sie czułaś itp 🙂 Z góry dziękuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Czesc,

Planuje podchodzic do in vitro w przyszlym roku. Nie rozpoczelam jeszcze stymulacji. Troche sie boje calej procedury. No I nowa ustawa o IVF mnie przeraza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Marta: Jeśli chodzi o stymulacje to tylko te zastrzyki były troche mączące, ale robił mi mąż bo ja sama sie bałam. Ale odczucia były podobne jak w normalnym cyklu. Niestety trzeba było przerwac stymulacje bo było ryzyko hiperstylukacji, poprostu organizm za dobrze zareagował na zastrzyki. Ale wszystko skonczyło sie dobrze. Miałam punkcje i pobrano mi 20 komórek, 6 zamrozili a 6 zapłodniki. Do 5 doby przetrwało 5 tak że super. Czekam teraz na miesiączke, wyzyte w klinice, mam nadzieje że sie wszystko wyciszy i w styczniu bedzie transfer. A jaka jest nowa ustawa o IVF bo chyba mi coś umkneło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Ava, piekny wyniki stymulacji u ciebie. Wczesniej pisalam o nowelizacji do obecnej ustawy. Trafila do sejmu I mniejmy nadzieje ze jej nie uchwala. Ogolnie ta nowelizacja wyprowadza zakaz mrozenia zarodkow. Mozliwosc zaplodnienia tylko jednej komorki jajowej oraz in vitro tylko dla malzenstw. To prawdziwa tragedia a nie ustawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Marta: To faktycznie była by prawdziwa katastrofa. Zapłodnienie tylko jednej komórki jajowej, podanie jej i żeby sie jeszcze zagnieździła graniczyła by prawie z cudem. A o zakazie zamrażania już nie wspomne. Nie dość że dodatkowy stres dla partnerów to i jeszcze dodatkowe koszty bo całą procedure trzeba by było za każdym razem zaczynać od poczatku, a tak to o tyle jest dobrze że jak sie ma zamrożone to nie trzeba już tej stymulacji i punkcji przechodzić. U mnie sie chyba zbliża miesiączka i pewnie wizyta bedzie miedzy świetami. A moge zapytać gdzie Ty planujesz robić in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Robie w Gdansku w Invikcie. Mam nadzieje ze rozpoczne stymulacje 28 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Trzymam za Ciebie kciuki i czekam na pozytywne wieści. Ja też mam wizyte 28 grudnia bo sie dzić nawet rejestrowałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Ja za ciebie tez, powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Jak będziesz miała tylko ochote i czas to zdawaj relacje co i jak, bedzie nam może raźniej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.. jeśli się zmagacie z problemem braku płodności bądź innych problemów które negatywnie wpływają na ciąże.. to mogę ci pomóc i zostać twoim dawcą..

 

Jestem inteligentny, nie leczę się, nie mam żadnych przewlekłych chorób ani w rodzinie... Mam 185cm, włosy ciemne blond sportowa budowa ciała.. Matura bez problemu i teraz prawo.. jestem inteligentny..

 

Jestem również zdrowy, jeśli się już zdecydujesz to wykonam wszystkie potrzebne badania do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

Hej, planuje in vitro w lutym na poczatku. Stymulacja w styczniu. Klinika invimed w Warszawie. Czy ktos tez w tej klinice? Mam mnostwo pytan, obaw i stres tez jest. Choc staram sie podejsc do wszystkiego na luzie, lecz nie jest to latwe. Badania mialam robione w 18 grudnia, genetyczne rowniez. Zastanawiam sie kiedy beda wyniki? Czy zdarzymy na stymulację w styczniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Hello Herbatka37,

Ja chyba najdluzej czekalam na wynik kariotypu prawie 4 tygodnie. A czy zdazysz z symulacja to zalezy kiedy masz okres w styczniu bo leki sie bierze od 2 lub 3 dnia cyklu. Ja bylam na srodkach anty przez miesiac  a teraz zaczynam stymulacje. Jutro pierwsze zastrzyki dostane a badania zrobilam 30 listopada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka 37

Czesc, jak milo ze napisalas. Badania mialam 28 grudnia ja i maz, badania genetyczne rowniez. Planowana stymulacja na styczen. Okres mam bardzo regularny od zawsze, 24 stycznia bedzie pierwszy dzien cyklu, myslisz ze lekarz zleci mi stymulację , wyniki juz powinny byc? Martwie sie bo przeciez byly swieta i sylwester przed nami wiec pewnie duzo osob mialo wolnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka 37

Badania mialam 18 grudnia , miesiaczka regularna bedzie 24 stycznia ciekawi mnie czy zdarza z wynikami kariotypu przed stymulacja. Boje sie tez stymulacji czy wszystko bedzie dobrze, czy to boli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Ja miałam stymulacje od 2d.c -8d.c.  Punkcja była 12.d.c niestety transferu nie było, trzeba było zamrozić. Stymulacji nie ma co sie bać, nic nie boli, a u mnie bylo nie wesoło bo było ryzyko hiperstymulacji. Po punkcji brzuch przez 3 dni bolał i był bardzo wzdęty, po za tym OK. Też przed stymulacją byłam na Anty. I teraz też jestem na anty, potem miesiączka i przygotowania do transferu mrozaczków. Myślałam że też będę panikować ale jakoś dziwnie jestem spokojna.

Dziewczyny a jakie zastrzyki będziecie brać? Ja miałam Gonal i Menopur. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Ja tez mam menopur i gonapeptyl. I do tego androtop i inne leki, bardzo duzo tego jednym slowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

Czy drogo kosztuje cala stymulacja? Ile kosztuja leki , zastrzyki? Jakie nazywa lekow miałyście? Czy sa refundowane, czy te recepty wypisane przez lekarza to z refunadacja juz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Ja za cala procedure z lekami do stymulacji zaplacilam okolo 18 tys. Niestety nie mam nic refundowane bo nie mieszkam w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Ja za samą stymulacje zapłaciłam ok 250zł bo zastrzyki są refundowane, bez refundacji pewnie bym zapłaciła ponad 2 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

No wlasnie o to co chodzi ze niektore na forach dziewczyny pisza ze stymulacja i wogole leki to koszt 4 tys a niektore mowia ze wydały ok max 500 zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Nie mam pojecia, może to zależy od kliniki albo województwa. Może nie w całej Polsce są leki refundowane. U mnie zastrzyki do stymulacji to mały pikuś. Za samo mrożenie musiałam zapłacić 2900zł i za transfer mrożonych 2 zarodków 2 tys. Do tego leki przed punkcją, po punkci, przed transwerem i jeszcze dojda po transferze wiec + od razu zapłaciłam za 3 procedury in vitro z góry. Jak sie nie uda po pierwszym transferze to potem znowu 2 tys za 2 mrozaczki. To już mi wyszło ok 25 tys. Tragedia ale no nic nie zobie, bo czego nie robi się dla spełnienia swoich marzeń o byciu mamą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Dziewczyny jeszcze na starym roku chciałam wam życzyć dużo szczęścia w nowym roku, oby był dla nas bardziej szczęśliwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Szczesliwego nowego roku 🙂 duzo zdrowia I spelnienia tego najwiekszego marzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SURI

Cześć dziewczyny wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Ja właśnie jestem na etapie stymulacji, po drugim zastrzyku. Transfer na początku lutego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Ja będe miała transfer ale mrożonych zarodków pewnie końcem stycznia.

SURI - a czego tak późno będziesz miala transfer? Zwykle robi sie w połowie cyklu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

Przyłączam sie do pytania powyżej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SURI

Zastrzyki mam co drugi dzień. Pierwsza wizyta kontrolna 11.01, druga 18.01. Przewidywany pickup między 21-25. Lekarz twierdzi ze raczej bliżej 25. Później hodowla przez 5 dni i jak będą zarodki to transfer, więc wypada jakoś koniec stycznia początek lutego. 

Pierwszy raz podchodzę do in vitro więc nie wiem jak to do końca w praktyce wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka 37

Przede mna tez pierwszy raz. Jeszcze jestem przed pierwsza stymulacja. Stres jest. 

SURI zycze Ci powodzenia i bardzo bardzo trzymam kciuki. Dawaj znac co i jak bedzie nam raźniej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×