Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Ava1231234

SURI jeszcze nie słyszałam o takich stymulacjach ale pewnie w Twojej klinice mają taka procedure i sie jej trzymałam.

U mnie stymulacja od 2-9d.c   12.d.c punkcja 

Herbatka a Ty kiedy planujesz stymulacje? Nie stresuj sie bo własnie nie wolno się stresować, głowa blokuje najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

Do lekarza ide 15 stycznia i pewnie stymulacja od 25 stycznia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

Wiem , zeby sie nie stresowac ale ciezko jest. Mysle teraz o wynikach badan ktore pewnie juz sa dostepne w klinice, mysle czy sie uda uzyskać zarodki a jesli tak to co wtedy, godzić sie na dwa na raz . Jakie to wszystko ciezkie i skąplikowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Ja jestem w połowie anty, potem okres i tabletki przygotowujące do transferu bo będę miała transfer mrozaczków (mam 5 zamrozonych) i zdecydowałam sie z mężem na 2 w razie czego jak by sie jeden nie przyjął to drugi zostanie, a jak dwa sie przyjmą to też sie bedziemy cieszyć. Od razu dwa bobaski będą i nie bede musiała już wiecej sie starać o kolejne i rodzic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatka37

A czemu podawane sa proszki anty? Dla owulacji tak? Bo transfer musi byc w momencie owulacji? . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Tabletki antykoncepcyjne podawane są zazwyczaj miesiąc lub dwa miesiące wcześniej przed planowanym in vitro żeby wyciszyć prace jajników. Są one po to żeby tzw zresetować organizm. Po tabletkach anty nie uzyskasz owulacji bo własnie  to one są żeby nie dochodziło do owulki żeby nie zaciążyć. Po uzyskanej miesiączce od odstawienia anty lekarz prowadzący zaczyna stymulować zastrzykami żeby uzyskać znacznie wiekszą ilość pecherzyków niz zwykle jest podczas cyklu. Ja teraz biore anty ale nie bede mieć punkcji bo mam mrożone, po wygłuszeniu jajników dostane okres i od 1d.c bede brała specjalne tabletki przygotowujące do transferu i żeby zarodek sie przyjął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

A normalnie to tak jak pisałaś, transfer ma być po owulacji, tylko owulacja nie dochodzi w Twoim organiźmie bo podczas punkcji pobierają Ci komórki i w warunkach laboratoryjnych zapładniają i podają juz gotowe zarodki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SURI

Dziewczyn które już mają za sobą cała symulacje, zastrzyki i pobranie jajeczek, jak byście mogły napisać z perspektywy osób które już to przeszły. Jak się czułyście czy miałyście jakieś dolegliwości. Jak samopoczucie po pobraniu jajeczek. Czy szykować się na parę dni urlopu, czy raczej normalnie można funkcjonować. Pytam bo sama jestem na etapie stymulacji-zastrzyki i jak na razie marnie się czuje.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Jeśli chodzi o mnie to ja poczas stymulacji bardzo dobrze sie czułam, po punkcji przez pare dni podbrzusze bolało i brzuch był bardzo wzdęty, bez chorobowego sie nie obeszło, ale po ok 7-9 dniach po punkcji w miare doszłam do siebie. Jedynie co to przytyłam prawie 4kg od tych hormonów 😞  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Czesc, ja jeszcze mam sytmulacje, pick up pod koniec tygodnia. Bylam juz na 2 wizytach jutro trzecia ale caly czas mi przedluzali stymulacje... a ile dziewczyny mialyscie pecherzykow widoczynych na usg? Ja za kazdym razem slysze inna liczbe od 6 do 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Wiem tylko ze pobrano mi 20 komórek, zapłodnili 6 i uzyskano 5 zarodków a 6 komórek zamrozili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

20 to super duzo, ja mam niskie Amh wiec o wiele mnie pecherzykow. Chcialabym zeby byl chociaz jeden dobry zarodek 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

A ja znowu mam podwyższone AmH. 

Dziewczyny a na kiedy planujecie transfer? I ile myślicie podawać zarodków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Ja ma pick up w Sobote I transfer we czwartek, tylko jeden zarodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

A możesz napisać dlaczego tylko 1. Tak zdecydowaliscie czy więcej nie masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Lekarza zalecil jeden tylko. Mowil ze przy dwoch jest ryzyko przy ciazy mnogiej ze dzieci sie urodza wczesniej i z niedowaga. Ogolnie to myslalam ze bede musiala miec dwa bo mam 35 lat a podobno u kobiet kolo 35 zaleca sie juz dwa. A ty ile bedziesz miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Ja będe miała chyba dwa, przynajmniej ja tak bym chciała ale jeszcze musze pogadać z lekarzem. Tylko jeszcze nie wiem czy te z drugiej doby czy te lepsze z piątej doby bo ja będe miała mrożone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam planowane pierwsze podejście na przełomie stycznia i lutego. Skończyłam przyjmować tabl. antykon., od tyg co drugi dzień zastrzyk gonapeptylu.... dzisiaj dostałam miesiączki (tak wyglada, ale dziwne bo zawsze mam bardzo bolesne).W czwartek rano badania i po południu wizyta. Dziewczyny same robiłyście zastrzyki domięśniowe? Martwię się czy sobie poradzę.   

Jestem po 4 IUI, AMH książkowe, nasienie dobre, a coś nie działa

 

Edytowano przez Ilona58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja testem po 6 IUI i też wszystko OK u nas. Mi zastrzyki robił mąż. Ja wszystko mu przygotowałam a sam zastrzyk zrobił on. Ja sie boje zastrzyków i pewnie bym na zawał padła jak bym miała sobie zrobić sama.

Ja też czekam na miesiączke, pewnie przyjdzie lada dzień i pod koniec miesiąca transfer. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi mąż nie zrobi, bo się boi... dlatego się zastanawiam czy dam sobie radę sama czy będę musiała latać po przychodniach.

Dziewczyny, jeszcze jedno pytanie. Pracuje może któraś w laboratorium chemicznym? Mam kontakt z rożnym świństwem. Mam zamiar powiedzieć o tym lekarzowi o tym na następnej wizycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dasz sobie rade na pewno,  pielegniarki Ci wytłumaczą jak robić. A kiedy zaczynasz stymulacje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wizytę. Kończę „wyciszenie” i mam zacząć stymulację. Kolejna wizyta 25.01. Wstępnie na punkcję mam się nastawiać 30-31 stycznia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życze powodzenia, oby za pierwszym razem sie udało, a ile bedziesz miała podawanych zarodków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Tak transfer byl dzisiaj tylko jeden zarodek. Mam jeszcze 4 w labie ktore sie rozwijaja ale nie wiadomo czy beda sie nadawac do zamrozenia. Maja dac mi znac jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ava1231234

Oby sie zagniezdzil, trzymam kciuki. A jakie leki bierzesz teraz po transferze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscMarta

Biore estrofem, lutinus, dostalam dzis pol pregnylu, relanium, do tego dodatkowo mam clexane, euthyrox, metormax. Mam tez kupione jakis zastrzyk z progesteronu ale nie wiem od kiedy je brac. Zapytam  w sobote na pierwszej weryfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość GoscMarta napisał:

Tak transfer byl dzisiaj tylko jeden zarodek. Mam jeszcze 4 w labie ktore sie rozwijaja ale nie wiadomo czy beda sie nadawac do zamrozenia. Maja dac mi znac jutro.

Trzymam mocno kciuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×