Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malgorzata

Co jedzą wasze niemiwlaki na początku 8 miesiąca

Polecane posty

Gość Malgorzata

Poprosze i menu. Mój nie chce nic jeść. Tzn papkę po 4 miesiącu zje. Albo jak ugotuje sama. Ziemniak, marchewka pietruszka, brokuł kalafior, zielony groszek. Co mogę mu jeszcze ugotować? Mięsa jeszcze nie podawałam bo od kilku dni wprowadzam gluten. Na śniadanie przez kilka dni jadł kleik ryżowy ale zmial problem z kupa wiec odstswilam. Jest na piersi po skończeniu 6 miesiąca rozszerzamy dietę na początku nie chciał nic jeść. Zrobiłam ponad tydzień przerwy i się namyslil. Słoik daje głównie z dynia ziemniak bo nie chce mi się gotować. My z mężem jej nie lubimy.

Może jutro ugotuje kasze jaglana na wodzie i zblederje i dodam troszkę deserku na śniadanie? Będzie ok? 

Piers ma na żądanie. Pije tylko soki z hipp lub gerberka. Wody nie chce wiec chybalepiej niech pije ten sok? Niz nic? Tzn dolewam mała ilość wody. 

Czy jest ok? Czy powinnam coś zmienić?  Mięso wprowadze za kilka dni jak będę wiedziała że po glutenie nic się nie dzieje. 

Aha a gkuten podaje w postaci kaszy mannej. Dodaje po łyżeczce do obiadku. Jutro zamierzam dac 3 łyżeczki to już zrobię na widzie albo doleje więcej wody z warzyw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Moje dziecko w tym wieku jadło już wszystko, nie gotowałam dla niego oddzielnie bo my i tak jemy zdrowo. Nie dawaj mu soków bo to syf.. Jak już to możesz w domu wycisnąć. No i jak je pierś na żądanie to nie licz, że będzie miał ochotę na obiadki. Próbowałaś blw ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Blw nie próbowałam bo jeszcze nie siedzi. 

Jak on nie chce pić samej wody. Zaczęły się problemy z kupa wiec stwierdziłam zeby lepienie pil ten sok niż nic. 

A kiedy zaczęłas rozszerzać dietę? 

Wprowadzam mu wszystko po woli po ok 6 dni bo boje się ze jak coś będzie się dzialo to świata nie dojdę poczym czym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja jadła już bardzo różnorodnie, ale nie za dużo ilościowo. Ogólnie trzeba się było nagimnastykować, żeby jadła. Teraz już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Małgorzata, zaczęłam rozszerzać jak córka skończyła pół roku. A próbowałaś dodawać do wody jakieś owoce ? Ewentualnie możesz dosładzać miodem jak już za chiny nie chce pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Próbowałam dać śliwke bo jest rzadka ta z gerbera qale nie szło. 

A ile zjada ml? Mój mały sloiczek a dziś pol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Ile dni podawałas nowy produkt? Może ja za długo mecze go jednym produktem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125
10 minut temu, Gość Malgorzata napisał:

Ile dni podawałas nowy produkt? Może ja za długo mecze go jednym produktem 

Ja podawałam tak 3 dni. Potem dołączałam inny produkt, żeby zmienić smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hipppoopo

1. Nie podajemy miodu dzieciom do 1. Roku życia więc nie słuchaj tego co ktoś tu napisał 

2. Jak nie chce pić wody to znaczy że mu się nie chce pić. Jak będzie spragniony to wypije. Nie dawaj soków bo to syf. 

3. Zacznij gotować sama. Już czas na jajko, mięso, kaszę, owoce. 

4. Wywal słoiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

No tak zapomniałam o jajku. 

Np. Ugotuje ziemniaczki marchewkę por indyk i dodać trochę żółtka i białka? 

Mięsko podam po glutenie. Czy po 5 dniach może juz jeść pełna porcję kaszy mannej glutenowej? Na śniadanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125

Zacznij od jaja albo mięsa, żeby sprawdzić reakcję. Potem będziesz mogła zrobić normalne pulpeciki na przykład. 

Moja do picia lubi jeszcze wodę kokosową. Taka 100% w szklanych butelkach, ale pierwszy raz piła po 9. miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja dawałam mojemu miód i nic mu nie było. Jak dziecko dobrze reaguje to nie ma powodu, żeby czekać do 1 rż. Jak nie chcesz miodu to ksylitol.

No i ja nie podawałam żadnych papek tylko od razu kawałki owoców i warzyw. Więc nie powiem Ci ile ml zjadało, ale było to na tyle dużo, że pierś była tylko raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Z miodem myślę że się wstrzymam, bo czasami mamy problem z kupa. 

Ponawiam pytanie czy po 5 dniach wprowadzania glutenu może jeść już cała porcję kaszy mannej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kochana, nie stosuje się już ekspozycji na gluten, ponieważ wg badań nic to nie daje - albo ktoś ma celiakie, albo nie. Mówiąc wprost, możesz podać całą porcję kaszy manny. Jeśli dziecko będzie chciało jeść, moja do dzisiaj nie cierpi, bo za mdłe ;)

Spróbuj podawać jedzenie w kawałkach (BLW). Nie wierzę, że chociaż z czystej ciekawości się nie skusi. Śmiało możesz podać ugotowanego brokuła, marchewkę, kalafiora, banana, mini kanapki z pastą jajeczną (domową oczywiście), kiełbaski cielęce albo parówki z indyka (polecam z lidla dla dzieci albo serię Pure, mają tylko 4 składniki, żadnych konserwantów czy "ulepszaczy"). Jeśli dziecko nie ma jeszcze ząbków, to na początek warzywa muszą być dość miękkie, o krok od rozgotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hipppoopo
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ja dawałam mojemu miód i nic mu nie było. Jak dziecko dobrze reaguje to nie ma powodu, żeby czekać do 1 rż. Jak nie chcesz miodu to ksylitol.

No i ja nie podawałam żadnych papek tylko od razu kawałki owoców i warzyw. Więc nie powiem Ci ile ml zjadało, ale było to na tyle dużo, że pierś była tylko raz dziennie.

To że ty dawałes i nic nie było nie znaczy że można dawać!!!

Znam ludzi którzy całe życie palą papierosy i nic im nie jest ale to nie znaczy że są zdrowe! Nie mac w głowie skoro nie masz pojęcia o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125
20 minut temu, Gość Hipppoopo napisał:

To że ty dawałes i nic nie było nie znaczy że można dawać!!!

Znam ludzi którzy całe życie palą papierosy i nic im nie jest ale to nie znaczy że są zdrowe! Nie mac w głowie skoro nie masz pojęcia o czym piszesz.

Ale po co od razu tak się unosisz? Może ktoś nie wiedział, że w miodzie mogą znajdować się bakterie produkujące botulinę (neurotoksyna) i może spowodować ciężkie zatrucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hipppoopo
1 minutę temu, Gość 125 napisał:

Ale po co od razu tak się unosisz? Może ktoś nie wiedział, że w miodzie mogą znajdować się bakterie produkujące botulinę (neurotoksyna) i może spowodować ciężkie zatrucie.

Bo mnie wkurza taka ignorancja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Spokojnie dziewczyny ☺ 

Mały nie siedzi a ja go sama nie sadzam wiec kawałki raczej odpadają? 

Tzn. Bez problemu na 5 dzień mogę mu już dać tej kaszy ile maly ze chce? 

Piszcie dziewczyny co.jedza wasze dzieci w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość matka matka

Ja swojemu dziecku rozszerzałam dietę po 5 miesięcu. W wieku 8 miesięcy jadł w sumie to co my. Nie dawałam słoiczku, bo to tak niedobre, że nie dziwię się, że dzieci tego nie chcą jeść. Gotowałam zupy na cielęcinie, indyku, wołowinie czasem na kurczaku. Na drugie śniadanie jadał kaszę jaglaną na wodzie z owocami, kasze mannę albo płatki owsiane też z owocami. Robiłam mu jajecznicę na maśle, czasem ze szpinakiem i odrobiną czosnku. Warzywa na parze batat, brokuł, kalafior, marchew, ziemniak, seler, pietruszka itp itd. Lubił zupy takie jak barszcz, pomidorówka i ogórkowa. Robiłam mu też kanapki z białym serkiem, rzerzuchą i zieloną pietruszką, z pastą z soczewicy i suszonych pomidorów, z jakąś lepszą wędlina, z pomidorem. No jadł w zasadzie wszystko już. Jadł 5 razy dziennie, dwa razy mleko mm i 3 inne posiłki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

O kurde, wychodzi na to ze głodze mojego syna. Ale tak jak mówiłam mamy problem z kupa wiec nie chce przesadzać. A jak wprowadzałas gluten do diety? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta

Mleko modyfikowane,starte surowe jabłko albo zeskrobany banan,inne owoce ze słoiczka typu gerber (wszystkie te przeznaczone kolejno co do wieku dziecka aż do ukończenia 7 m-ca),warzywa:brokuł,pietruszka,dynia,cukinia,ziemniak,por,seler,po marchewce ma zaparcia więc odpada,mięso z kurczaka,indyka,królika,schab,cielęcinę.Często gotuję sama (warzywa i mięso osobno,później razem blenduję),ale zdarza się też,że daję gotowe ze słoiczka gerber i hipp.Do tego przygotowuję na mm (mały pije nutramigen - alergia) kaszkę mannę bez mleczną z bobovity.Woda bez ograniczeń,raz dziennie rozcieńczony sok z bobovity albo hippa. Rozszerzanie diety zaczęłam po 4 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125

Po ósmym miesiącu właściwie wszystkie warzywa. 

Z mięs cielęcina, jagnięcina, indyk, gęś.

Owoce głównie sezonowe i też właściwie wszystkie poza cytrusami. 

Kasze, makarony, strączki, płatki owsiane, jaglane, gryczane, komosa, amarantus.

Pasty domowe do pieczywa.

Z nabiału jogurty, twaróg, bieluch. 

Ponieważ pluła mlekiem, to wprowadziłam pastę sezamową i mielone migdały i dodawałam do dań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rozszerzała dietę po 6 miesiącu, ciągle karmiąc piersią. Nie robiłam żadnych cudów z glutenem - na kolację robiłam zwykłą "dorosłą" mannę na wodzie (jeśli dziecko jest kp, to w zupełności wystarczy), do tego wtarte surowe jabłko plus czasami inny owoc i odrobina masła/oliwy z oliwek Tak jak wyżej wspomniano - wierzę, że jeśli dziecko ma mieć celiakię, to ją będzie mieć i nic tego nie zmieni.

Mój akurat pił wodę chętnie, ale na początku wcale mi też na tym nie zależało - na początku kp wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Jak nic go głodze. Ale to dlatego że mamy problem z kupa. Ma zaparcia od początku rozszerzania diety. 

Jeszcze nie siedzi i nawet mu się nie spieszy czy to może być wina tego ze brakuje mu witamin? Ostatnio miałem robota morfologie i wszystko było ok. Ale żelazo itd nie mam pojęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125
6 minut temu, Gość Malgorzata napisał:

Jak nic go głodze. Ale to dlatego że mamy problem z kupa. Ma zaparcia od początku rozszerzania diety. 

Jeszcze nie siedzi i nawet mu się nie spieszy czy to może być wina tego ze brakuje mu witamin? Ostatnio miałem robota morfologie i wszystko było ok. Ale żelazo itd nie mam pojęcia 

Dlaczego głodzisz? Jeśli normalnie przybiera na wadze, prawidłowo się rozwija, to jest dobrze. Ja wymieniłam dużo produktów, ale przecież wiadomo, że nie jadła tego wszystkiego codziennie i w dużych ilościach. Ponieważ nie chciała pić mleka, to dostosowywałam dietę tak, żeby było dobrze. Około siódmego miesiąca miała komplet badań, żeby sprawdzić, czy wszystkiego ma pod dostatkiem, bo jest raczej niejadek. Od początku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata

Gość 125. Bardzo prisze powiedz jakie badania wykonywałas? 

Proszę napiszcie przykładowe kompozycje obiadów. 

Jestem zielona.... i zalamana. 

I wracając do tego glutenu jutro mogę już mu podać łyżeczkę manny? Potem dwie trzy cztery i cala porcję? Tzn ile będzie chciał zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125
16 minut temu, Gość Malgorzata napisał:

Gość 125. Bardzo prisze powiedz jakie badania wykonywałas? 

Morfologia, ob, glukoza, tsh, ft3 i 4, cholesterol całkowity, żelazo, wapń, d i coś tam jeszcze, ale już nie pamiętam. 

Osobę z celiakią mam w rodzinie. Od dawna już dorosła osoba i choć zamierzchłe czasy, to miała późno wprowadzany gluten. Oczywiście nie miało to znaczenia, bo celiakia ma podłoże genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata
7 minut temu, Gość 125 napisał:

Morfologia, ob, glukoza, tsh, ft3 i 4, cholesterol całkowity, żelazo, wapń, d i coś tam jeszcze, ale już nie pamiętam. 

Osobę z celiakią mam w rodzinie. Od dawna już dorosła osoba i choć zamierzchłe czasy, to miała późno wprowadzany gluten. Oczywiście nie miało to znaczenia, bo celiakia ma podłoże genetyczne.

A jak wprowadzałas gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgorzata
1 godzinę temu, Gość marta napisał:

Mleko modyfikowane,starte surowe jabłko albo zeskrobany banan,inne owoce ze słoiczka typu gerber (wszystkie te przeznaczone kolejno co do wieku dziecka aż do ukończenia 7 m-ca),warzywa:brokuł,pietruszka,dynia,cukinia,ziemniak,por,seler,po marchewce ma zaparcia więc odpada,mięso z kurczaka,indyka,królika,schab,cielęcinę.Często gotuję sama (warzywa i mięso osobno,później razem blenduję),ale zdarza się też,że daję gotowe ze słoiczka gerber i hipp.Do tego przygotowuję na mm (mały pije nutramigen - alergia) kaszkę mannę bez mleczną z bobovity.Woda bez ograniczeń,raz dziennie rozcieńczony sok z bobovity albo hippa. Rozszerzanie diety zaczęłam po 4 miesiącu.

Jak wprowadzałas manne ?mam taką samą.   Po jakim czasie podałas pełna porcję? Czy może od razu i nie bawiłas w tzw ekspozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 125
13 minut temu, Gość Malgorzata napisał:

A jak wprowadzałas gluten?

Właściwie kaszę mannę podałam na początku kilka razy, bo nie widziałam jakiejś szczególnej sympatii. Teraz polubiła 🙂 Raczej kanapki próbowała z białej bułki, ale z mąki 2AB, potem jadła już normalny chleb, ale najbardziej smakuje jej razowy. Nie ma zresztą ochoty codziennie na pieczywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×