Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czy naprawdę robie źle

Czy wasze niemiwlaki jedzą na śniadanie kasze manna

Polecane posty

Gość Czy naprawdę robie źle

Moja córeczka kilka dni temu skończyła 7 miesięcy. Od tygodnia je na śniadanie kasze manna z porcji 100ml mleka modyfikowanego. Kasze podane z bobovity. Siostra męża powiedziała ze nie powinnam podawać jej tej kaszy. Czy faktycznie nie powinnam jej dawać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulazkolla

Oczywiście że nie powinna!Co  z ciebie za matka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy naprawdę robie źle

Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość May

Ja podaję. Lepsza manna niz te slodzone kaszki z torebek. O ile dziecko nie ma problemow z glutenem, oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, bo zwiększasz ryzyko wystąpienia alergii.Ona wcale nie musi ujawnić się teraz a np w wieku 20 lat.Szkoda narażać niepotrzebnie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdziwiona

Ja myślałam, że właśnie podawanie wczesne glutenu chroni przed alergia, bo organizm się przyzwyczaja i później nie odrzuca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka mała
12 minut temu, Gość Zdziwiona napisał:

Ja myślałam, że właśnie podawanie wczesne glutenu chroni przed alergia, bo organizm się przyzwyczaja i później nie odrzuca 

Nie jest to prawda. Ja od niemowlaka miałam podawany gluten, moja mama uznała, że kasza manna dla 5 miesięcznego dziecka to cudny pomysł, chleb z mlekiem dla 7 miesięcznego dziecka to też świetny pomysł. Od 15 roku życia mam nietolerancję glutenu i problemy z jelitami właśnie przez to jak żywiła mnie mama od małego dziecka (to opinia mojego gastrologa). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość May

No to kiedy jest ten właściwy moment na gluten? Niektorzy specjaliści mówią juz o 4, 5 miesiącu, a większość - po pół roku. Nietolerancja glutenu to jednostkowe przypadki, a nie standard. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie standard ale jest to bardzo problematyczne w dorosłym życiu, nie odrazu też jest diagnoza.Wg najnowszych zaleceń dietę rozszerza się po ukończeniu 6 mies. życia. Dziecku na piersi i dziecku na mm. Gluten zawsze wprowadzało się stopniowo. Nawet nasze matki nie odrazu dawały dziecku porcję kaszy manne a skórki chleba.Celiakia a nietolerancja glutenu to też dwie różne sprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vcftfdfff

Dawalam kasze manne na mleku krowim. Od 7mca. Oczywiscie nie codziennie. Platki ryzowe czy owsianke tez. Budyn domowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy naprawdę robie źle

w takim razie przestanę ja podawać. A jaka zamiast niej? Nie che podawać tych różowych slodzonych. Dzisiaj niemowle zrobiło twarda kupę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×