Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawy

Czy według was to możliwe być z chłopakiem o wielu osobowościach?

Polecane posty

Gość Ciekawy

Mam dwie osobowości i wiem o istnieniu obu. Jednak różnią się one naprawdę bardzo, prawie są jak swoje przeciwieństwa. Wydaje mi się że to może być problem w związku. Co sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, może być problemem chociaż zmiany osobowości nie są czymś dziwnym.  Osobowość nie jest czymś w pełni i całkowicie zdefiniowanym przez nasze geny, dlatego w większości przypadków możemy interweniować i wprowadzać pewne zmiany. Zmiany zwykle dotyczą cech chatakteru. Zmiany cech temperamentu nie są łatwe ponieważ  są więcej powiązane z właściwościami genetycznymi i biologicznymi. Piszesz ze masz 2 osobowości ? A może mylisz je z cechami swojego charakteru zmieniającymi sie w różnych sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawy

Właśnie to nie jest charakter, zmiany są losowe, czasem nawet tylko na kilka sekund, a charakter jest zupełnie inny. Główie jestem nieśmiały a nagle potrafię zmienić się w gadatliwego mimo że nigdy w życiu bym nie zaczął rozmowy tak spontanicznie i bezstresowo, mają też zupełnie inne poczucie moralności, jedna potrafi zrobić to czego druga nigdy by się nie podjęła. Moja stara przyjaciółka mówi, że nawet sposób mowy mi się zmienia. Osobiście nie sprawia mi to takiego problemu, w końcu dla mnie to codzienność, ale obawiam się, o znalezienie partnerki, w większości ludzie uważają to za wymysły lub biorą takich za wariatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnoga tożsamość, zmienna - naprzemienna osobowość, (minimum dwojaka, np. wcielenie diabła i anioła, osobno lub jednocześnie) jest to zaburzenie i należy do zaburzeń dysocjalnych. Każda osobowość w jednym ciele ma rozmaitość cech, które znacznie różnią się od siebie. Dzisiaj jesteś przystojnym Apollem, szarmanckim z prężnym torsem, elokwentnym, uwodzicielskim, a za chwilę zmieniasz imię i nazwisko. Ba, zmieniasz nawet płeć i rasę. Stajesz się ponętną brunetką w mini i szpilkach o kocim spojrzeniu. Kiedy zmienia się motyw działań, taka osobowość staje się bezwzględnym draniem, który uskutecznia swoje wybujałe i zboczone hobby.  Idź do doktora.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka

Nie jest to możliwe. On się powinien związać jedynie z psychiatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, nie napisaleś jakie sa dokladne  objawy tej twojej dwu-odobowości. Jesli twierdzisz że to nie zmiany cech charakteru tylko występują u ciebie dwie różne i przeciwstawne osobowości to możliwe że jest to tzw. zaburzenie dysocjacyjne tożsamości tak jak twierdzi Metka. Ale zanim psychiatra poprawnie to zdiagnozuje musisz zastanowić się i odpowiedzieć na wiele pytań: od kiedy masz symptomy wskazujące na mnogą osobowość, czy zmiana następuje pod wplywem stresu, traumy np.z dzieciństwa lub jakiegoś niezwyklego doświadczenia, w jakim nasileniu tego doświadczasz (czy to łagodny dystans do otoczenia czy silny dystans emocjonalno-fizyczny),  czy odsuwasz się wtedy od rzeczywistości czy też raczej masz poczucie jej utraty(wtedy to raczej byłyby objawy psychozy),  gdzie najczęściej doświadczasz tych zmian (np. w realu czy w wirtualnym świecie?). Czy podczas tych epizodów zmian osobowości przeżywasz przeszłe wydarzenia tak, jakby działy się one w teraźniejszości? Np. Z dzieciństwa czy z doroslości? I czy wtedy oskarżasz kogoś z tego okresu np.rodziców/rodzeństwo/nauczycieli za wplyw na obecne twoje życie?  Czy slyszysz glosy? W jakie postacie najczęściej zmieniasz sie i gdzie (np. czatując jako kobieta i opowiadając o swoim życiu zmieniając troche faktów)?

Piszesz, ze znajoma zauważyla takie zmiany, czy zdarza ci się często to przy niej i innych osobach i co powoduje wg. ciebie te epizody zmian? Jak dlugo to trwa? Co sie wtedy najbardziej zmienia ( twoja mowa/styl ubierania się/zmiana jedzenia/religia/ samodzelne funkcjonowanie w codziennych czynnościach) czy masz wtedy luki w pamięci? Czy masz tendencje do samokaleczeń i myśli samobójcze?  Dużo pytań i rzeczy które trzeba najpierw ustalić aby dowiedzieć sie co tobie dolega.  Najlepiej zwróć się do specjalisty o pomoc. Przy dobrym prowadzeniu terapii i leczeniu na pewno odczujesz poprawę zwlaszcza w sferze emocjonalnej i jakości codziennego funkcjonowania. Dluga to będzie droga ale życzę Powodzenia i trzymam za ciebie kciuki.

 

 

  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×