Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krzysztof

Powrót do Polski po roku w Niemczech.

Polecane posty

Gość Krzysztof

Witam !

Jestem od roku w Niemczech. Mam ciężką sytuacje, ponieważ poprostu się załamałem i nie mam dalszej motywacji żeby tam zostać. Do Niemiec przyjechałem po ukończeniu gimnazjum. Tydzień temu próbowałem uznać Realschulabschluss z Polski ale jak się okazało w Polsce ukończyłem 9 klasę i mogą mi uznać tylko Hauptschulabschluss. I mam pytanie czy powinienem wrócić spowrotem do Polski i ukończyć maturę. Czy powinnienem tam zostać i edukować się dalej bez względu ile będzie to trwało ? Każdy nauczyciel mówi mi, że gadam celująco po niemiecku po takim czasie. Aktualnie uczęszczam do Berufschule (zostałem tam skierowany przez Rathaus) i jestem na etapie robienia Hauptschulabschluss. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trutka

Jesteś na dobrej drodze do aklimatyzacji w Niemczech skoro znasz język. Nie niszcz tego co już osiągnąłeś. Matura i tak nic ci nie da a masz szansę ułożyć sobie życie w Niemczech. Nie zrażaj się i walcz. Z czasem będzie ci coraz łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof
9 godzin temu, Gość Trutka napisał:

Jesteś na dobrej drodze do aklimatyzacji w Niemczech skoro znasz język. Nie niszcz tego co już osiągnąłeś. Matura i tak nic ci nie da a masz szansę ułożyć sobie życie w Niemczech. Nie zrażaj się i walcz. Z czasem będzie ci coraz łatwiej.

Dziękuję za dawkę motywacji. Na razie jest mi tu poprostu za łatwo. W szkole siedzę i nic nie robię. Poziom mam wyższy od każdego w klasie. I jak patrzę że moi rówieśnicy z Polski za rok będą robic maturę to naprawdę jest mi z tym źle, że wyjechalem. Spróbuje się nie poddać i dazyc do tego żeby dojść jak najwyżej. Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to już bywa

Sądzę że powrót po roku nie będzie trudny.

Powrót to 10 latach, zwłaszcza jak się założyło rodzinę w drugim kraju, ma się pracę którą się lubi, znajomych itd -to jest wtedy emigracja, nie powrót. Tobie powinno się udać ... raczej. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×