Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lasunia

Kto stara się o dziecko - reaktywacja

Polecane posty

Gość Malina82

GoscAnia gratulacje! Bardzo się cieszę ze się udało!

Lasunia, owulacja jest ostatniego dnia z płodnym śluzem, u mnie tych płodnych dni jest 5-6 zazwyczaj. U mnie tez dni płodne się zaczęły wczoraj ale ja mam 10dc teraz. 

Madzikk, Ramona dobrze ze się pozytywnie nastawiacie, w tym cyklu na pewno się  nam uda:)

Ruda, taki dziwny wypadek z ta pęknięta gumka, chyba jednak podświadomie nie chcesz czekać:) w każdym razie tak czy inaczej będziesz miała dobre wiadomości w tym miesiącu!

Karolina witaj, ja tez z tych co w każdym cyklu ma wszystkie ciążowe objawy a później @. W tym miesiącu obiecałam sobie podejść do sprawy jak najbardziej na luzie, ale nie wiem jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malina mozesz mi wierzyc ze ani swiadomie ani podswiadomie nie mam ochoty po raz kolejny przez to przechodzic, 6 poronien to zdecydowanie za duzo, musiala bym byc jakas nie czula wariatką chcac kolejnej ciazy bez badan i szans na donoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Malina, och żebym ja wiedziała, kiedy mam dni płodne... 😄 Nigdy nie wiedziałam, popęd seksualny zawsze mam na wysokim poziomie, marudziata i leniwa też codziennie, przejmuję się wszystkim całe życie. Pewnie powinnam sobie robić testy owulacyjne, ale dopóki mi się cykl nie wyrówna tak na 100%, to myślę, że nie ma sensu. 

Wiem tylko jedno - czuję w kościach, że będzie ze mną dobrze 🙂 I z Wami też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny zanim pojde do gina mam termin za 3 tyg. Myślałam o ttm aby zrobić juz jakieś badania i isc z nimi od razu.. Tylko ze nie wiem jakie.widzialam taki pakiet hormonalny.

Ale nie wiem co jeszcze warto zbadać 😉 co wam gin zalecal jakie badania? 🙂

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina82

Mnie trochę olał ginekolog, tylko cytologię zalecił, ale podstawowe badania dostałam od lekarza ogólnego, jak tylko powiedziałam ze się zaczynam starać. Najwazniejsza zawsze jest tarczyca TSH, Ft 3 i 4, i anty. Oprócz tego morfologię ogólna (cała długa lista rzeczy), badanie moczu.

Powiedzial, ze do roku aktywnych starań nic więcej się nie robi, wiec czekam. Zapisze się na wizytę na czerwiec, bo u mnie starania od lipca.

Jak chcesz przyspieszyć to najlepiej niech twój facet zrobi badania nasienia, bo to można najłatwiej zbadać i szybko coś wykluczyć albo zacząć działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, GośćAnia napisał:

Bardzo fajnie, czyli dobrze się dzieje. Pogoda sprzyja przytulaniom, razem bardziej milutko i cieplutko 😄😄😄

Ramona co u Ciebie ?

 

Ania jak pisałam pierwszy test robiony dzień po planowanym okresie czyli robiony w niedziele wyszedł ujemny lecz okresu nadal brak a dziś środa nie wiem co robiç boje się robić nowego aby się znowu nie rozczarować i tak czekam a objawów jako takich nie mam piersi nie bolą nie mam nudności .Wreszcie jednak ten test zrobić muszę ale zwlekam ....a ty byłaś już u lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napierw chcialabym siebie zbadac. Jak to z facetami bywa moj to lekarzy jak ognia unika. 🙂choc zastanawialam sie nad tym domowym testem badania nasienie. Nie kosztuje duzo bo widzialam jakies 40 zl. I jak by wyszedl zle to wtedy nie ma wyjscia i trzeba do lekarza.. Ja tam zawsze szukam winy po swojej stronie. W koncu poronilam to cos musi byc nie tak. U mnie w lipcu tez bedzie rok starań ;( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ramona ja bym nie dala rady zwlekac. Juz pewnie z 5 testów bym zrobila ile Ci sie spoznia juz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Madzikkin napisał:

Ramona ja bym nie dala rady zwlekac. Juz pewnie z 5 testów bym zrobila ile Ci sie spoznia juz? 

Miał być w piątek a dziś środa czyli dziś 5 dzień. Madzik boje się bo w listopadzie spóźnił mi się aż 9 dni byłam na bank pewna ze będzie fasolka ale jeden test wyszedł negatywny potem zrobiłam na drugi dzień drugi tez negatywny , potem zrobiłam krew też nie wykazała ciæży a okresu 9 dni nie było potem dostałam ., boje się ze to może być powtórka z grudnia , dlatego testu nie robie i dzięki temu mam małe nadzieje ...wiem ze to głupie bo korci mnie jak diabli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madzik ile masz lat jesli można zapytać , ja mam 28 i staramy się od listopada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychoPatka

A więc tak, drogie Panie. Przez większość życia byłam przekonana że nigdy nie zajde w ciążę (problemy hormonalne), później był rak z bardzo mocnym leczeniem (rak piersi, silna chemia, radioterapia). Byłam pewna że dziecko nigdy nie przyjdzie, dlatego tak bardzo smucilo mnie to że "inni mogą a ja nie".. No i.. stał się cud.. Przed 2 miesiącami urodziłam i bardzo żałuję tego. Mam obwisly wstretny brzuch, rozstępy wszędzie, zdrowa pierś wisi jak zużyty kondon. Nie nawidze tego wszystkiego teraz a lepiej też nie będzie. Proponuję, zanim zajdziecie w ciążę poczytajcie o jej konsekwencjach i rozwazcie czy przez to przejdziecie bo wszyscy wkoło mówią że to takie piękne, tylko nikt nie wspomina że w ciąży jest się raz ale zniszczenia pozostają na całe życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Tak, tak, a świstak siedzi i zawija. Idź precz prowokatorze. 

Ja jak byłam u tej wariatki "ginekolozki", to nie wiem czemu zaleciła mi badanie grupy krwi i insuliny. Nic innego, żadnej tarczycy, żadnego progesteronu, estrogenu czy innego oregano 😄 Z kolei ten, u którego byłam ostatnio powiedział, że mój brak okresu jest typową reakcją na odstawienie długo stosowanej antykoncepcji i nie zalecił badań. Ja sama zasadniczo nie liczę jeszcze czasu starań, bo dopóki cykl nie będzie w normie, to nie ma dosłownie czego zapładniać. Z tego co wiem, przed upływem roku od rozpoczęcia starań, jeśli wszystko jest regularne lekarz nie zaleci badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba brać folik i witaminy dla mam. Zrobić cytologie. Mi gin zalecila tylko tsh po listopadowej stracie. Rodzinna mi dała ogólne badanie moczu, ob, mocz, próby watrobowe, coś z nerkami czy filtruja dobrze, tsh, ft3, ft4. 

Pierwsza wizyte mam 29 stycznia. Brzuch mnie boli i troszkę nie dobrze, zaczęłam jeść śniadania.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Tsh, jeśli tak jak ja nie leczysz się u endo, to też obowiązkowe badanie, zwłaszcza jeśli ktoś ma poronienie za sobą. Mi pani doktor endokrynolog od razu powiedziała, że z tsh większym niż 2.5 będzie bardzo trudno zajść i utrzymać ciążę. Na szczęście mam poniżej 2 🙂 Ale przejadę się niedługo na pobranie krwi, sama jestem ciekawa czy wszystko ok. 

Z tego co wiem, kierują na badanie tarczycy i nadnerczy, czyli tsh i prolaktyna. Ale myślę, że najlepiej zapytać lekarza czy nie da skierowania, tak dla spokoju ducha. A jeśli powie, że masz nie wydziwiać to zmień lekarza. Oni są dla nas, nie my dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tego wlasnie zmieniam. Wcześniejsza lekarka jakas taka oschla wszystko wedlug niej jest normalne i czasem sie tak zdaza

Szkoda ze mi ta wizyta teraz przepadla bo sie ten okres glupi pojawił. Zrobię podstawowe badania i od razu jej pokaze.czas powoli szukac przyczyny co sie tam dzieje. 🙂

Ania czyżby juz poranne mdłości? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś taka słaba z rana jestem.... zjem nawet sucha bułkę z masłem to już lepiej.

Cały czas latam do kibelka, bo jakoś mokro mi, myślałam że to @ ale nie, brzuch boli trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Aniu ja jestem dobrej myśli, trzymam kciuki żeby to było to 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lasunia napisał:

Aniu ja jestem dobrej myśli, trzymam kciuki żeby to było to 🙂

Ani wyszły na teście 2 kreseczki wiec to z. Pewnoscią to .....czyli fasolka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1990

 Chodziłam do ginekologa prywatnie i była baaardzo oschła. Wizyty trwały 2 min. Nawet skierowań nie mogłam od niej uzyskać bo „po co? Wszystko jest ok” ...

 Teraz wróciłam do swojej Pani ginekolog z NFZ i wydaje się być bardziej zaangażowana na wizytach 🙂 Zleciła mi: przeciwciała różyczki, toksoplazmozę, insulina. Cytologię i USG transvaginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszły 2 kreski. Tylko ostatnio też tak było.... Ale tak jak mowilyscie mam pozytywnie myśleć, tym razem będzie dobrze. 😊 

Mąż zdziwiony że tak szybko się udało, dzwoni, pisze że kocha 😍😍😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia
1 godzinę temu, Ramona napisał:

Ani wyszły na teście 2 kreseczki wiec to z. Pewnoscią to .....czyli fasolka .

Spoko, luz, po prostu nie doczytałam. 

Albo i doczytałam, ale nie wyłapałam od razu, że to nasza Ania. 

Edytowano przez Lasunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Hej dziewczyny, ja poroniłam 28 grudnia niestety. Czekam teraz na miesiączka i po niej będą dalej próbować 🙂 trzymam kciuki za nas 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia
14 godzin temu, Lasunia napisał:

 

 

19 minut temu, Gość Sylwia napisał:

Hej dziewczyny, ja poroniłam 28 grudnia niestety. Czekam teraz na miesiączka i po niej będą dalej próbować 🙂 trzymam kciuki za nas 🙂

Hej Sylwia 🙂 Będziemy Cię tu wspierać! Czy lekarze powiedzieli, co było przyczyną poronienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Dziękuję, ogolnie wada genetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Moja dobra koleżanka miała dwa poronienia, a teraz ma śliczną dziewczynkę 🙂 Jestem pewna, że Tobie też się uda! Długo się staraliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sylwia sory, ze ciągne temat ale robili ci badania jakies? Mi powiedzieli ze tak czasem jest i ze cos sie musialo zle zacząć, komorki sie zle podzielily i organizm wiedzial ze nic z tego nie bedzie i poronilam. ;( czysta selekcja naturalna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

To prawda, tak się czasem zdarza i nie można się załamywać. Mi się też wydawało kiedyś, że jak było poronienie, to musiała być jakaś poważna choroba, ale gdzieś czytałam, że poronienia są często nawet nie zauważalne przez kobiety, bo niby dostały okres wcześniej, a to było to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×