Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lasunia

Kto stara się o dziecko - reaktywacja

Polecane posty

Gość Di.Di

Cześć dziewczyny 🙂 czy któraś z Was ma może tyłozgięcie macicy ? , ja mam i tak od ok. 4 dpo boli mnie strasznie krzyż tzn. przy schylaniu się i siedzeniu dłużej w jedej pozycji po prostu jakaś masakra.. czytałam, ze wlansie przy tyłozgięciu może to byc "objawem" ciąży, bo macica się rozrasta. Co sądzicie? (nigdy takich bóli nie miałam..) , okres mam mieć za 3 dni także do środy muszę czekać 🙂 dododatkowo czuje jeszcze jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia
41 minut temu, Gość PrzyszlaMama napisał:

Ovarin to kompleks witamin które sprowadzają gospodarkę hormonalna do prawidłowego funkcjonowania. Moja koleżanka miała cykle 60-50 dniowe i jej normalizował do 30 . 🙂

No wiem, wiem 🙂 Ale boję się coś brać bez konsultacji z lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam narazie uzywam "" naturalnych metod "" czy wiecej seksu, zdrowe odzywianie 🙂

po badaniach hormonalnych i po wizycie u gin zobaczym co dalej. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina82

Didi ja nie mam albo mam nadzieje ze nie mam, chyba lekarz by mi wspomniał przy jakimś badaniu, czy to trzeba jakoś konkretnie szukać??. 4dpo to chyba wcześnie na pierwsze objawy ciąży, bo jeszcze chyba nie było czasu nawet na zagnieżdżenie zarodka, wiec podejrzewam, ze wynikają one z czegoś innego... 

przyszla mama nie wiem czy już po 4 dniach można stwierdzić takie zmiany po witaminach:) To chyba jest autosugestia, ale jak tak super działa to w sumie czemu nie:)

 Ja się zaczytałam tysiaaaace różnych dyskusji na forach gdzie dziewczyny łykają różne suplementy, piją zioła itp i większość bez konsultacji z lekarzem w ogóle. wszędzie jest spora grupa co stwierdza po paru miesiącach ze przegięła i coś się rozregulowało zamiast pomoc. Witaminki łykam miesiąc tak i miesiąc nie, a jak zapomnę kupić to dłużej.

Teraz zauważyłam ze ostatnio zamiast foliku dostałam coś bardzo podobnego kwas foliowy z witamina B12, kupiłam na trzy miesiące i się martwię czy to się nadaje czy lepiej zwykły brać? Któraś takie coś brała? jestem trochę zła ze w aptece mnie nie uprzedzili, opakowanie jest prawie identyczne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja sie tego obawiam aby nie brać jakiś lekow na wlasna rękę 😉

Witaminy ogolne to przyjmuje w sokach ktore sama robie codziennie. 😉 marchewka jabko czasem kiwi banan i pomarańcz 🙂

i tylko kwas foliowy bo to mi gin polecila w trakcie starania aby brac.

naczytalam się kiedys o ziolach, gdzie kobieta miala to pic aby szybciej zajsc w ciaze, a bardziej nimi szkodzila.:) dla tego od takich super rad w internecie stoje daleko. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Di.Di

Przy zwykłym kontrolnym badaniu usg lekarz stwierdził, że mam tyłozgiecie 🙂 na szczęście to nic strasznego - taka już moja budowa 😉

No nic to pozostaje mi czekać do środy i zobaczę co się okaże 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie Didi daj znać 😉 co wyszlo.

Planujecie moze juz wakacje? Czy jakies dłuższe wyjazdy? Bo ja sie tam zastanawiam czy jest sens planowac tak na 100%. Bo jak sie okaze ze jest ta ciaza, to nie wiem czy sie zdecyduje na zagraniczne wakacje.. A placic teraz jakies zaliczki czy cos to chyba szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

No mi ovarin zaleciła doktorka moja . Powiedziała ze mam to brać dopoki nie zajdę w ciąże :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
3 minuty temu, Madzikkin napisał:

No to koniecznie Didi daj znać 😉 co wyszlo.

Planujecie moze juz wakacje? Czy jakies dłuższe wyjazdy? Bo ja sie tam zastanawiam czy jest sens planowac tak na 100%. Bo jak sie okaze ze jest ta ciaza, to nie wiem czy sie zdecyduje na zagraniczne wakacje.. A placic teraz jakies zaliczki czy cos to chyba szkoda kasy.

My kupiliśmy w grudniu wyjazd na dominikane , 15 dni za 6000 za osobę także czekaj na lasty :) najtaniej jest Ok tygodnia przed planowanym urlopem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My akurat od lat sami sobie organizujemy wakacje 😉 wybieramy miejsce szukamy noclegów, często jezdzimy tak ze tydzień w tej miejscowości, kolejny w innej. 😉 ale dobre apartamenty blisko plaży i o dobrym standardzie trzeba juz rezerwować 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
1 godzinę temu, Madzikkin napisał:

My akurat od lat sami sobie organizujemy wakacje 😉 wybieramy miejsce szukamy noclegów, często jezdzimy tak ze tydzień w tej miejscowości, kolejny w innej. 😉 ale dobre apartamenty blisko plaży i o dobrym standardzie trzeba juz rezerwować 🙂

Mi się w tym roku urlop nie zapowiada 😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina82

Madzikk, ja ci radzę planowac normalnie. Ja cały czas odkładam masę rzeczy bo może ciąża będzie albo już jest i w pierwszym trymestrze trzeba ostrożnie i w sumie czuje się jakbym pół roku z życia straciła bez sensu zupełnie. Bieszczady we wrześniu, teraz już drugi raz powiedziałam nie na wypad na narty, wściekam się ze tyje ale balam się zapisać na siłownie i jest tego dużo więcej. Nie trać życia, ciąża przyjdzie jak będzie miała przyjść i w sumie nie musi w niczym przeszkadzać. Ja zapisuje się na siłownie jutro, o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRADE FUNDING FIRM

Szukasz pożyczki biznesowej lub osobistej na całym świecie? stosuje się w wysokości 3%. Usługi renderowane obejmują,  * Refinansowanie *Majsterkowanie w domu * Pożyczka inwestycyjna * Kredyty samochodowe * Konsolidacja długów * Pożyczki biznesowe *Pożyczki osobiste * Pożyczki międzynarodowe.  Email: trade.fundingfirm11@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość PrzyszlaMama napisał:

Mi się w tym roku urlop nie zapowiada 😭😭😭

A to dlaczego ? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Malina82 napisał:

Madzikk, ja ci radzę planowac normalnie. Ja cały czas odkładam masę rzeczy bo może ciąża będzie albo już jest i w pierwszym trymestrze trzeba ostrożnie i w sumie czuje się jakbym pół roku z życia straciła bez sensu zupełnie. Bieszczady we wrześniu, teraz już drugi raz powiedziałam nie na wypad na narty, wściekam się ze tyje ale balam się zapisać na siłownie i jest tego dużo więcej. Nie trać życia, ciąża przyjdzie jak będzie miała przyjść i w sumie nie musi w niczym przeszkadzać. Ja zapisuje się na siłownie jutro, o!

No właśnie ciagle cos odkladam, na imprezach nie pije bo może juz jestem w ciazy a jeszcze nie wiem :).

Chyba masz racje ja sie uda to sie wtedy będzie myśleć co dalej 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Malina no właśnie, a że ja lubię przegiąć ze wszystkim, więc z witaminami pewnie też bym przegięła. Poczekam jeszcze.

Co do odkładania, to ja przyjęłam metodę odwrotną - robię teraz, co się da, bo może niedługo już nie będę mogła 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lasunia i to jest zdrowe podejscie do tematu 😄 ja w sumie duzo jem teraz serow plesniowych, owocow morza 😉 tataru bo to uwielbiam a w ciąży to tak nie bardzo 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Czesc dziewczyny :D 

co do moich wakacji to chyba nie pojadę bo mam staz i muszę zrobić 280 h poza godzinami pracy...a poza tym mój facet buduje kolejny oddział swojej firmy przez co od sierpnia będzie w domu tylko 3 dni w tygodniu :( 

btw dziś wstałam zrobić siku i kurde patrzę na majty a tam jakiś różowy śluz . A jestem po okresie już ze 4 dni . Nie wiem co to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Mam dla Was kolejny dobry i mega zdrowy przepis na sniadanie . OMLET OWSIANY.

2 jajka, 2 łyżeczki siemienia lnianego , dowolna ilość płatków migdałowych i wiórków kokosowych, płatki owsiane ( ja dodaje na oko tak żeby było w miarę gęste) i łyżka miodu . To bebsztamy razem i na patelnie . Uzywam oleju kokosowego do smażenia . Chwilka z jednej , chwilka z drugiej strony i na talerz. Doprawiamy dzemorem , ja doprawiam powidłami :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze cokolwiek z owsianka to mi nie dobrze, mam taka awersje do niej, ze szkok. 🙂

a omlety lubie klasyczne na slono z szynka, cebula, papryka. Mniam az sie gloda zrobilam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
39 minut temu, Madzikkin napisał:

Jak slysze cokolwiek z owsianka to mi nie dobrze, mam taka awersje do niej, ze szkok. 🙂

a omlety lubie klasyczne na slono z szynka, cebula, papryka. Mniam az sie gloda zrobilam 🙂

No ja tez lubie takie jak Ty ale ostatnio tylko słodkie , bezy , ciastka itp 🤦‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia
43 minuty temu, Madzikkin napisał:

Jak slysze cokolwiek z owsianka to mi nie dobrze, mam taka awersje do niej, ze szkok. 🙂

a omlety lubie klasyczne na slono z szynka, cebula, papryka. Mniam az sie gloda zrobilam 🙂

Ja to mam, jak słyszę "bezglutenowe". Teraz wszyscy muszą być fit, jeść bezglutenowe, bez laktozy i z wysoką zawartością błonnika, najlepiej surowe warzywa i owoce, zero tłuszczu, że o cukrze nie wspomnę. Nie możesz po prostu jeść, musisz się "odżywiać". A kto chce smakować, jeść i żyć w zgodzie ze sobą, powinien się tego wstydzić 😂 A do tego wszędzie pełno suplementów na wszystko 🙂 Daliśmy się trochę zwariować... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Lasunia dlatego ja to piernicze. 🙂 jem to na co mam ochote 😉 choć czasem robie jakies danie czy ciasta " fit" ale tylko dlatego ze sa dobre 🙂

Moje odkrycie to Brownie z czerwonej fasoli. 😉 jak upieke to jeszcze cieple jem bo zimne juz mi tak nie smakuje.

Ale i tak nie przebije tego nowego batonika Brownie z milki ❤❤

Edytowano przez Madzikkin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina82

i tak nic nie przebije piwa bezglutenowego;)

Ja czekam 7.02 na @...  wczoraj wieczorem już zaczęły się bóle jak na okres i dziś od rana tez bez przerwy. Jeszcze się łudzę, że może przejdzie bokiem. Jeszcze dwa dni do wyroku, chociaż jak jutro zaczną się plamienia to będzie jasne. Już dawno nie miałam takiego przeświadczenia ze się udało jak przez te ostatnie pare dni :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Bije od was ogromne wsparcie 💚 Staramy się z mężem już 5 cykl, staram się nie nakręcać, ale tak się nie da. Póki śledzę temperaturę, obserwuje śluz, cycki i inne objawy to nie potrafię się przestać nakręcać na dzidziusia. W grudniu w dzień spodziewanej @ zrobiłam test, który wyszedł pozytywny, byłam przeszczęśliwa, ale niestety po 2 dniach nagle zaczęłam krwawić, gdzie zawsze @ u mnie jest poprzedzona plamieniem. W styczniu wzięliśmy się ostro do pracy i przytulanki były co 2 dni, baa nawet w okres! Ale powiem wam szczerze, że mam niskie libido i większość zbliżeń była w celach prokreacji. Dzisiaj mam okropny dzień, chce mi się ciągle spać i czuję, że nadciąga @. Zaczynam strasznie się złościć na to, że niektórym udaje się tak szybko za 1 czy 2 razem. Czuję się wybrakowana 😞 Myślałam kiedyś, że to takie proste i nam również szybko się uda. Obiecałam sobie, że jeśli tym razem się nie uda to przestaje mierzyć temperaturę i myśleć o ciąży. Od jutra zaczynam chodzić na siłownię i niech się dzieje co chce 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Spróbuj olejku konopnego 10% i stosuj przez kilka miesięcy, wzmocnisz organizm i zwiększysz płodność, mi to bardzo pomogło, brałam 5 kropli 4 razy dziennie pod język 😉 Obecnie jestem w 22 tyg. ciąży. Kieruj się autentycznością produktu, bo w sieci jest dużo oszustów, ważne by olej był organiczny i z certyfikatem. Ja kupuje tylko te https://oazanatury.eu/pl/c/Oleje-CBD/14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
20 minut temu, Emila napisał:

Cześć dziewczyny. Bije od was ogromne wsparcie 💚 Staramy się z mężem już 5 cykl, staram się nie nakręcać, ale tak się nie da. Póki śledzę temperaturę, obserwuje śluz, cycki i inne objawy to nie potrafię się przestać nakręcać na dzidziusia. W grudniu w dzień spodziewanej @ zrobiłam test, który wyszedł pozytywny, byłam przeszczęśliwa, ale niestety po 2 dniach nagle zaczęłam krwawić, gdzie zawsze @ u mnie jest poprzedzona plamieniem. W styczniu wzięliśmy się ostro do pracy i przytulanki były co 2 dni, baa nawet w okres! Ale powiem wam szczerze, że mam niskie libido i większość zbliżeń była w celach prokreacji. Dzisiaj mam okropny dzień, chce mi się ciągle spać i czuję, że nadciąga @. Zaczynam strasznie się złościć na to, że niektórym udaje się tak szybko za 1 czy 2 razem. Czuję się wybrakowana 😞 Myślałam kiedyś, że to takie proste i nam również szybko się uda. Obiecałam sobie, że jeśli tym razem się nie uda to przestaje mierzyć temperaturę i myśleć o ciąży. Od jutra zaczynam chodzić na siłownię i niech się dzieje co chce 💪

A robiłaś test po tym krwawieniu? Może występować przez kilka pierwszych miesięcy :) ja bym sprawdziła bo może zaskoczyło a to krwawienie nic nie znaczy . Najlepiej jest wyluzować , ja zaczęłam się zdrowo odżywiać , tez chce iść na siłownie ale tak totalnie nie mam motywacji 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość PrzyszlaMama napisał:

A robiłaś test po tym krwawieniu? Może występować przez kilka pierwszych miesięcy 🙂 ja bym sprawdziła bo może zaskoczyło a to krwawienie nic nie znaczy . Najlepiej jest wyluzować , ja zaczęłam się zdrowo odżywiać , tez chce iść na siłownie ale tak totalnie nie mam motywacji 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😭

To krwawienie to był strumień, albo i nawet wodospad. Tak mnie zalało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
16 minut temu, Emila napisał:

To krwawienie to był strumień, albo i nawet wodospad. Tak mnie zalało. 

Aha No chyba ze tak. W takim razie proponuje iść do lekarza żeby zobaczyć czy wszystko jest Ok i lekarz Ci powie kiedy się starać , zleci badania dzięki którym może wyjdzie co się stało ze straciłaś maleństwo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to byl pierwszy raz to lekarz nic nie zrobi. ;(powie ze tak sie czasem zdaza.

Witaj tak wgl 😉 no kazda z nas tu myslala, ze cykl moze dwa i bedzie ciąża. A jednak to nie takie proste.

No ja narazie odpuszczam testowanie kiedy owu itp.;) kochamy sie srednio co 2-3 dzien jak zaskoczy to zaskoczy.choc bylam zla bo mialam juz bole owulacyjne a wtedy akurat bylo co 3 dni wiec lipa. 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×