Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lasunia

Kto stara się o dziecko - reaktywacja

Polecane posty

Gość Mamini
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dziwne 

99% kobiet łapie się na tym, że odrzuca je od kawy w pierwszym trymestrze i wtedy zaczynają podejrzewać, że coś jest na rzeczy 

Ja przy każdej ciąży miałam ten odrzut, przy pierwszej myślałam, że jestem chora, przy kolejnych już wiedziałam co to oznacza 

moja ciotka, która sporadycznie paliła zauważyła, że oprócz kawy odrzucało ją od papierosów

tak maluszek się chroni przed wpływem negatywnych czynników 🙂 No i ktoś tu pisał ze mdłości to silny objaw ciąży i rzeczywiście tak jest, kobiety które mają odrzuty od jedzenia, mdłości, wymioty rzadziej ronią i rodzą przed wcześnie 

wiec może jak ktoś ma ciężki czas to ta myśl mu doda otuchy 

Mnie nie odrzuciło od kawy, cały czas tak samo mi smakuje, haha.

Ale za to słodycze królują...Mogła bym jeść ciągle i ciągle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Dokładnie, każda jest inna, mi kawa cała ciąże smakowała, najgorsze mdłości miałam koło 15 tyg ciąży, oprócz mdłości pamiętam że piersi mnie bolały a raczej skutku, później pi ciąży jeszcze nieraz mnie skutki bolały a w ciąży nie byłam 🙄

Teraz nie mam żadnych objawów, wczoraj bolal mnie brzuch ale boli co jakiś czas jak w poprzednim cyklu. Żyje dalej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dziewczyny, ale wydaje mi się, że kobiety które nie mają dzieci trudniej im się pogodzić z tym że okres nadciąga zawsze. Dlatego tak się nakrecaja ,że to może już, może się udało w tym cyklu.  Kobieta która ma już dziecko zawsze może się nim zająć,  wie ,że mimo wszystko ma już dziecko. Bardziej potrafi odpuścić... 

Nie chce nikogo absolutnie urazić,  tak mi się po prostu wydaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dziwne 

99% kobiet łapie się na tym, że odrzuca je od kawy w pierwszym trymestrze i wtedy zaczynają podejrzewać, że coś jest na rzeczy 

Ja przy każdej ciąży miałam ten odrzut, przy pierwszej myślałam, że jestem chora, przy kolejnych już wiedziałam co to oznacza 

moja ciotka, która sporadycznie paliła zauważyła, że oprócz kawy odrzucało ją od papierosów

tak maluszek się chroni przed wpływem negatywnych czynników 🙂 No i ktoś tu pisał ze mdłości to silny objaw ciąży i rzeczywiście tak jest, kobiety które mają odrzuty od jedzenia, mdłości, wymioty rzadziej ronią i rodzą przed wcześnie 

wiec może jak ktoś ma ciężki czas to ta myśl mu doda otuchy 

O czym ty kobieto mowisz. Wyliczylas ze 99% bo ciebie odrzucilo tak?

To powiem ci ze moj maluszek sie tak "bronil" ze pil ze mna piwo i wodke litrami na imprezach. Teraz jestem w 20 tygodniu a za papierosa oddalabym wszystko. Wszystkie moje znajome w ciazy dalej pala, wiec skoncz pisac ksiazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
14 godzin temu, Bezsil napisał:

To mnie pocieszylas , dzięki:) jednak myślę , że Twoja mama rodziła szybciej niż Ja. A ja mam już 30 lat. Chyba pójdę zrobię sobie to badanie rezerwy jajnikowej 

Moja przyjaciółka ma grupę krwi 0 i dwoje dzieci, pierwsze urodzone w wieku 32 lat, drugie 36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Anna napisał:

Moja przyjaciółka ma grupę krwi 0 i dwoje dzieci, pierwsze urodzone w wieku 32 lat, drugie 36.

Szkoda ze nie w wieku 50 lat od razu. Chodz i tak zaraz bedziecie rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamini
21 minut temu, Bezsil napisał:

Nie wiem dziewczyny, ale wydaje mi się, że kobiety które nie mają dzieci trudniej im się pogodzić z tym że okres nadciąga zawsze. Dlatego tak się nakrecaja ,że to może już, może się udało w tym cyklu.  Kobieta która ma już dziecko zawsze może się nim zająć,  wie ,że mimo wszystko ma już dziecko. Bardziej potrafi odpuścić... 

Nie chce nikogo absolutnie urazić,  tak mi się po prostu wydaje. 

Masz rację 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Szkoda ze nie w wieku 50 lat od razu. Chodz i tak zaraz bedziecie rodzic.

Kiedy chodziłam do szkoły policealnej, koleżanka wykładowczyni urodziła właśnie dziecko w wieku 50 lat. 

Nie wyzłośliwiaj się. Nie każdy w wieku 20+ lat ma warunki na dziecko. Niektórzy nie mają pracy, pomocy rodziny ani nie mają partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja miałam przedwczoraj USG i wczoraj wizytę u lekarza prowadzącego. Mam mało wód płodowych.. Muszę pić 3l płynów dziennie...W dodatku wczoraj z moich wyników badań wysxlo, że mam Hashimoto. Gdybym w ciążę nie zaszła to pewnie bym się długo nie dowiedziała o tym... 😦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych które mówią odpuścić, nie myśleć.

Ok , ale jak nie myśleć. Można nie liczyć dni , ale przychodzi owu i kobieta czuje ,że dzisiaj jest jajeczkowanie to co nie uprawiać seksu bo odpuszczamy? Jeżeli np ktoś bierze leki od któregoś dnia cyklu do któregoś konkretnego to przecież trzeba sobie ustawić przypomnienie ,żeby wziąć leki. I mimo wszystko w głowie rodzi się myśl został Ci np tydz do okresu

Jak żyć... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Emm933 napisał:

Ja miałam przedwczoraj USG i wczoraj wizytę u lekarza prowadzącego. Mam mało wód płodowych.. Muszę pić 3l płynów dziennie...W dodatku wczoraj z moich wyników badań wysxlo, że mam Hashimoto. Gdybym w ciążę nie zaszła to pewnie bym się długo nie dowiedziała o tym... 😦

To chyba nie forum dla Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
37 minut temu, Gość Gosc napisał:

Szkoda ze nie w wieku 50 lat od razu. Chodz i tak zaraz bedziecie rodzic.

Mam pacjentkę która zaszła w wieku 52 lat . Każda kobieta jest inna ... nie są się wszystkich mierzyć jedna miara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To chyba nie forum dla Ciebie 

Jestem tu tak jak i kilka innych dziewczyn które są już w ciąży od dawna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
22 minuty temu, Gość Emm933 napisał:

Ja miałam przedwczoraj USG i wczoraj wizytę u lekarza prowadzącego. Mam mało wód płodowych.. Muszę pić 3l płynów dziennie...W dodatku wczoraj z moich wyników badań wysxlo, że mam Hashimoto. Gdybym w ciążę nie zaszła to pewnie bym się długo nie dowiedziała o tym... 😦

Kochana zatem pij dużo wody i na zdrowie ❤️ Będzie wszystko dobrze , narazie się nie denerwuj i postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
4 minuty temu, Gość PrzyszlaMama napisał:

Kochana zatem pij dużo wody i na zdrowie ❤️ Będzie wszystko dobrze , narazie się nie denerwuj i postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza

Pije, pije😄 Na siłę..no ale jak trzeba. W napisałam o tym Hashimoto, bo to też jest przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Ja myślałam, że jak mam TSH w normie to problemów z tarczycą nie mam. A okazuje się, że samo TSH nie wystarcza i często TSH jest w normie a problem jest. Mi pani doktor zleciła zrobić antygen TPO i antygen TG i okazało się, że jest Hashimoto. Pewnie wiele was o tym wie i robiło te badania, ale może akurat którejś pomogę. Bo ja nie wiedziałam o tym. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
31 minut temu, Gość Emm933 napisał:

Ja miałam przedwczoraj USG i wczoraj wizytę u lekarza prowadzącego. Mam mało wód płodowych.. Muszę pić 3l płynów dziennie...W dodatku wczoraj z moich wyników badań wysxlo, że mam Hashimoto. Gdybym w ciążę nie zaszła to pewnie bym się długo nie dowiedziała o tym... 😦

W te upały powinniśmy wszyscy dużo pić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Emm93 trzymaj się, pij wodę i będzie dobrze 🙂 takie upały łatwo się odwodnic.

Mi nie tak zależy bo chcę e teraz zaraz dziecko  ale z powodu wieku, gdybym miała 10 mniej to pewnie cierpliwiej bym czekała 😉 nie da się ot tak nie myśleć czując ból na owulację itp. 

 

Przyszła mama Ty chyba pierwsza testujesz? 

Ja dziś mam wolne od pracy więc u mnie dziś akcja sprzątania, prasowania itp dzieciaki niedługo wracają z kolonii i koniec lenistwa 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamini
1 godzinę temu, Bezsil napisał:

Pytanie do tych które mówią odpuścić, nie myśleć.

Ok , ale jak nie myśleć. Można nie liczyć dni , ale przychodzi owu i kobieta czuje ,że dzisiaj jest jajeczkowanie to co nie uprawiać seksu bo odpuszczamy? Jeżeli np ktoś bierze leki od któregoś dnia cyklu do któregoś konkretnego to przecież trzeba sobie ustawić przypomnienie ,żeby wziąć leki. I mimo wszystko w głowie rodzi się myśl został Ci np tydz do okresu

Jak żyć... 

Nie myśleć, nie nakręcać się...to nie znaczy porzucić starania. Uprawiajcie seks jak najbardziej...ale trzena wyrzucić z głowy myśl "muszę, bo chcę mieć dziecko". Zacznij to robić dla przyjemności, będziesz miała więcej spokoju a to może sobrze zaskutkować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama
1 godzinę temu, Gość Innka napisał:

Emm93 trzymaj się, pij wodę i będzie dobrze 🙂 takie upały łatwo się odwodnic.

Mi nie tak zależy bo chcę e teraz zaraz dziecko  ale z powodu wieku, gdybym miała 10 mniej to pewnie cierpliwiej bym czekała 😉 nie da się ot tak nie myśleć czując ból na owulację itp. 

 

Przyszła mama Ty chyba pierwsza testujesz? 

Ja dziś mam wolne od pracy więc u mnie dziś akcja sprzątania, prasowania itp dzieciaki niedługo wracają z kolonii i koniec lenistwa 😋

Tak , we wtorek lub w środę . Chociaż czuje ze mnie boli brzuch okresowo , cycki zaczynaja bolec także spodziewam się okresu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzi3wczyny A czy któraś z Was oglądała na you tube rody krwi? 

Ja byłam sceptyczny do tego, nie powiem długo to trwa ,ale jest sporo wiadomości na temat dlaczego kobieta nie może zajść w ciaze. Są wymienione też grupy krwi.

Jestem ciekawa czy któraś z Was to oglądała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość PrzyszlaMama napisał:

Tak , we wtorek lub w środę . Chociaż czuje ze mnie boli brzuch okresowo , cycki zaczynaja bolec także spodziewam się okresu . 

Dziewczyny czy ja dobrze czytam, ze robicie testy ciazowe co miesiaczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dziewczyny czy ja dobrze czytam, ze robicie testy ciazowe co miesiaczke?

Nie , co 7 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Bezsil napisał:

Dzi3wczyny A czy któraś z Was oglądała na you tube rody krwi? 

Ja byłam sceptyczny do tego, nie powiem długo to trwa ,ale jest sporo wiadomości na temat dlaczego kobieta nie może zajść w ciaze. Są wymienione też grupy krwi.

Jestem ciekawa czy któraś z Was to oglądała? 

Przestań takie bzdury oglądać. Pisały Ci tu dziewczyny, że to nie ma znaczenia i zachodzily w ciążę. Na siłę chcesz się stresować i wymyślać problemy a w następstwie tego dalej się blokować psychicznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, PrzyszlaMama napisał:

Nie , co 7 😉

Uff to dobrze. Bo juz myslalam ze takie z was wariatki ze przychodzi dzien okresu i trzeba test zrobic 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Uff to dobrze. Bo juz myslalam ze takie z was wariatki ze przychodzi dzien okresu i trzeba test zrobic 😂

Gościu a Ty tak wg po co jesteś na tym forum ? Starasz się o dziecko czy masz zamiar nas strofować i robić z siebie jakaś dziwna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

O czym ty kobieto mowisz. Wyliczylas ze 99% bo ciebie odrzucilo tak?

To powiem ci ze moj maluszek sie tak "bronil" ze pil ze mna piwo i wodke litrami na imprezach. Teraz jestem w 20 tygodniu a za papierosa oddalabym wszystko. Wszystkie moje znajome w ciazy dalej pala, wiec skoncz pisac ksiazki.

 Czemu tak agresywnie? Jestem położną i dlatego tak napisałam, to co obserwuje. To jest atawizm. Nie u każdej kobiety atawizm występuje. Tak samo jak nie każdemu człowiekowi wyżynają się 8. Atawizmy to pozostałości z przeszłości, które kiedyś miały chronić organizm lub pomagać mu, a teraz już nie są konieczne. Dlatego często ciężarne odrzucają rzeczy niezdrowe albo nawet takie normalne, jest im niedobrze, czuja się zle. Pierwotnie rola była taka, że organizm jest ostrzegany przed czymś niezdrowym, żeby matka się nie zatruła.

Czemu jesteś taka agresywna? Zgarniałaś mnie za wyznaczanie %% na podstawie własnych doświadczeń a sama mówisz, że odrzucanie od niezdrowych rzeczy nie istnieje bo ty i twoje kolezanki tak nie macie. Ok, nie macie ale bardzo, bardzo wiele kobiet tak ma. Nie znaczy to, że wszystkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha
30 minut temu, PrzyszlaMama napisał:

Gościu a Ty tak wg po co jesteś na tym forum ? Starasz się o dziecko czy masz zamiar nas strofować i robić z siebie jakaś dziwna ? 

Może się mści bo waliła wodę w ciąży, może jakby jak to ona określa leciała i robiła testy to jej dziecko nie pływałoby w wodzie i papierochaxh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gocha napisał:

Może się mści bo waliła wodę w ciąży, może jakby jak to ona określa leciała i robiła testy to jej dziecko nie pływałoby w wodzie i papierochaxh 

Myśle ze to jakaś gimbaza albo licealistka która się nudzi w wakacje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
31 minut temu, Gość Gość napisał:

 Czemu tak agresywnie? Jestem położną i dlatego tak napisałam, to co obserwuje. To jest atawizm. Nie u każdej kobiety atawizm występuje. Tak samo jak nie każdemu człowiekowi wyżynają się 8. Atawizmy to pozostałości z przeszłości, które kiedyś miały chronić organizm lub pomagać mu, a teraz już nie są konieczne. Dlatego często ciężarne odrzucają rzeczy niezdrowe albo nawet takie normalne, jest im niedobrze, czuja się zle. Pierwotnie rola była taka, że organizm jest ostrzegany przed czymś niezdrowym, żeby matka się nie zatruła.

Czemu jesteś taka agresywna? Zgarniałaś mnie za wyznaczanie %% na podstawie własnych doświadczeń a sama mówisz, że odrzucanie od niezdrowych rzeczy nie istnieje bo ty i twoje kolezanki tak nie macie. Ok, nie macie ale bardzo, bardzo wiele kobiet tak ma. Nie znaczy to, że wszystkie. 

Gdzie napisalam ze nie istnieje? Napisalam ze ja nie znam kogos takiego wiec jakie poparcie ma to twoje 99%? Zeby liczyc w procentach to trzeba najpierw zrobic badania. Ale jak widac 99% poloznych jest zle wyksztalcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×