Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Andzi

Biegunka, ból żołądka itp

Polecane posty

Gość Andzi

Witam. 

Moje dziecko od ok miesiąca bardzo cierpi. Codziennie boli ją żołądek. Codzienne biegunki i wymioty...zrobiona morfologia, zrobiony mocz, kał. Wszystko wyniki idealne. Od lekarza do lekarza. Zrobione usg, wszystko ok. Wyszły jej fioletowe plamki wokół oczu. Worki pod oczkami są fioletowo-czerwone. Poza tym na raczkach, nóżkach  I brzuszku suche plamki, podobne do egzemy. Jestem już bez sił. Załamana. Nie  wiem co się dzieje z moja córka. Ma 5 lat. Chodzi do przedszkola. Proszę. Może któraś z Was spotkała się z czymś takim? Lekarze sugerują zatwardzenie (mimo biegunki) alergie (niewiadomo na co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Andzi napisał:

Witam. 

Moje dziecko od ok miesiąca bardzo cierpi. Codziennie boli ją żołądek. Codzienne biegunki i wymioty...zrobiona morfologia, zrobiony mocz, kał. Wszystko wyniki idealne. Od lekarza do lekarza. Zrobione usg, wszystko ok. Wyszły jej fioletowe plamki wokół oczu. Worki pod oczkami są fioletowo-czerwone. Poza tym na raczkach, nóżkach  I brzuszku suche plamki, podobne do egzemy. Jestem już bez sił. Załamana. Nie  wiem co się dzieje z moja córka. Ma 5 lat. Chodzi do przedszkola. Proszę. Może któraś z Was spotkała się z czymś takim? Lekarze sugerują zatwardzenie (mimo biegunki) alergie (niewiadomo na co)

Najprostszej rzeczy pod słońcem próbowałaś, czyli zmienić dietę? Wykluczyć coś, co jej nie służy. To samo tyczy sie przedszkola. Mojej koleżanki córka miała podobną sytuację. Od zawsze na diecie wegetariańskiej, a nagle w przedszkolu, panie przedszkolanki stwierdziły, że mięso na pewno dziecku nie zaszkodzi i były problemy, bo organizm nie przystosowany do produktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzi

W sumie ona je cały czas to samo. Nic nowego. W przedszkolu też standardowe rzeczy. Może powoli zacznę wykluczać najpierw nabiał na jakiś czas. Może mięso? Może? Nie wiem już sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska

Zaczelabym od nabialu i czekolady. Dieta co najmniej 2 tygodnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojego synka boli brzuch odkąd pamiętam,  nie są to ciągle bóle ale jednak co jakiś czas się skarży.  Teraz od grudnia niestety codziennie A lekarze mają to w dupie za przeproszeniem. Ostatnio Pani doktor dała mi 2 antybiotyki na 2 tygodnie! Bo stwierdziła że młody ma refluks , bez żadnych badań od tak . Sama robiłam prywatnie usg,  badania krwi , za tydzień idziemy na testy alergiczne bo już nie wiem co robić  😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TruskawkaM

Jakaś nietolerancja pokarmowa albo zapalenie jelita. Nie pamiętam już, jakie badania się robi, ale takie bóle nie są normalne. Jeśli dieta eliminacyjna nie pomoże, to zainteresowałabym się i lekarza diagnostyką w kierunku celiakii i choroby Leśniowskiego-Crohna. Te choroby występują już u malutkich dzieci i często pozostają długo nierozpoznane, a dziecko się męczy. Trzeba wyjaśnić przyczynę, bo może to być początek poważniejszej choroby. Ale zacznij od wykluczenia tych najbardziej alergizujących pokarmów, czyli zawierających laktozę, czekoladę, orzechy, miód. Ogranicz nabiał - podawaj tylko kefiry i jogurty naturalne,ale nie eliminuj całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Gaskostropia i kolonoskopia pod narkoza takie badaie trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mojego syna w pierwszej klasie ciągle bolał brzuch.Zdarzało się,że popuszczał w majtki.I wpadłam na to,że szkodzi mu mleko,które dostawał w szkole.Pije mleko w domu i nic mu nie jest.zabronilam pić te mleko szkolne i problem się skończył.

A może zrób badania na pasożyty,to domena przedszkola łącznie z wszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Gość Gość napisał:

Gaskostropia i kolonoskopia pod narkoza takie badaie trzeba zrobić.

Ja właśnie myślałam o gastroskopii,  generalnie o takim 3 dniowym pobycie a szpitalu na wszystkie badania ale nie wiem co by się musiało stać żeby lekarz ni dał skierowanie  😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cb56
55 minut temu, Ptaczka napisał:

Ja właśnie myślałam o gastroskopii,  generalnie o takim 3 dniowym pobycie a szpitalu na wszystkie badania ale nie wiem co by się musiało stać żeby lekarz ni dał skierowanie  😞

Może warto skonsultować się z gastroenterologiem, nawet prywatnie, ale takim, który ma praktykę kliniczną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×