Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Goosc

Najlepsza polisa i wypłata za urodzenie

Polecane posty

Gość Goosc

Hej mamy. W pracy opłacamy polisę grupowa z PZU już długo i nawet nie wiem ile przysługuje za urodzenie dziecka - planujemy ślub i dziecko w tym roku. Może macie sprawdzone dobre polisy które uwzględniają wypłatę za urodzenie dziecka?. Myślę poważnie o zmianie albo dodatkowej polisie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Najpierw sprawdz co obejmuje twoja polisa ale zazwyczaj obejmuje urodzenie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Obejmuje. Ale zastanawiam się czy to tak ogólnie dobra polisa, może są lepsze i warto zmienić póki nie jestem jeszcze w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Wysokosc swiadczenia zalezy od wysokosci skladki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Płacimy prawie 70 zł ale nie interesowała mnie nigdy wysokość wypłaty, teraz nie chce się pytać aby plotek w pracy nie było 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam 1200 zł wypłaty . Z tego co się orientowałam to raczej większość polis to właśnie kwota między 1200-1400 zł.  Składke place w wysokości 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i musisz się liczyć z tym że wiekszosc  takich polis na okres karencji zazwyczaj 12 miesięcy. A to oznacza że musisz przez rok płacić ubezpieczenie aby móc skorzystać z wypłaty polisy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khlkhyiughkjb,j

Musisz sprawdzić w warunkach twojej polisy. Ubezpieczenia grupowe to nie są ogólne polisy, o takich samych warunkach dla wszystkich. Poproś w kadrach o informację, jakie są świadczenia za różne rzeczy, niech ci wydrukują, albo może macie jakąś stronę, na której to jest. A potem sama sobie znajdziesz to co potrzebujesz:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności owszem szczególnie planując dziecko. Natomiast i ja i mąż mieliśmy wykupione ubezpieczenia grupowe już dość długo i wypłacili nam po 1200 zł . Czyli raZem 2400. Wypłata była 2 dni po złożeniu aktu urodzenia więc pieniądze się przydały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ubezpieczenie z compensy, place 75 zl mieisecznie za urodzenie dziecka mam coa kolo 2tys. Maz tez ma to ubezpieczenie. Karencja byla 9 miesięcy aby dostać za urodzenie dziecka. Ogólnie najlepsze warunki jak porównywalam kiedys w necie. Moze cos się zmieniło od tego czasu.ale warto sprawdzić. Plus jak przychodzisz z innego ubezpiwczyciela to karencja trwa caly czas dalej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

My ciąże planujemy za pół roku dopierp. Tak mnie naszło na z mi ane bo wiele czytałam o tym PZU nieciekawy j opinii a nie chodzi tylko o wypłatę za urodzenie ale np pobyt w szpitalu itp. Ogólnie aby czuć się bezpiecznie. Wielu znajomych odeszło od PZU, wtedy mnie nie interesowalo gdzie i za jaką składkę a teraz kiedy poważniej myślę o założeniu rodziny to zaczęło mnie to interesować i chciałam Was zapytać gdzie się ubezpieczacie drogie mamy 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu, to o ile ciąża nie jest patologiczna to z tego co wiem nigdzie Ci nie zapłacą za pobyt w szpitalu w celu standardowego porodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za sam okres w szpitalu podczas porodu to nie. Ale jakby cos sie dzialo w trakcie ciazy to tak. A wiadomo ze nawet jak masz dostac 100 zl za dzien to i tal super bo pozniej pewnie jakieś leki itp czy badania jakies to lepiej dostać niz nie miec nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 godzin temu, lilkaa123 napisał:

Oszczędności owszem szczególnie planując dziecko. Natomiast i ja i mąż mieliśmy wykupione ubezpieczenia grupowe już dość długo i wypłacili nam po 1200 zł . Czyli raZem 2400. Wypłata była 2 dni po złożeniu aktu urodzenia więc pieniądze się przydały. 

a ile wplaciliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oboje płacimy po 60 zł miesięcznie ale nie braliśmy ubezpieczenia specjalnie bo dziecko miało się urodzić tylko jesteśmy od dawna ubezpieczenie u siebie w pracy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel

zerknij w ofertę ergo hestii, może tam będzie coś fajnego dla Ciebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

My oboje z mezem mielismy wykupione polisy dostalismy w sumie 3000 zl ale skladek w to wpakowalismy 1500 zl przez rok ich oplacania czyli na czysto dostalismy 1500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ergo Hestia ma z tego co słyszałam. Warto wziąć mimo wszystko na dziecię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×