Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Gosc

Kazimierz, Kazik, Kazio.

Proszę o szczere opinie, bez trollingu. Co sądzicie o takim imieniu dla własnego dziecka/kolegi/chłopaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W formach zdrobnionych ujdzie, ale pełna wersja mi się kompletnie nie podoba, więc bym tego imienia dla dziecka nie wybrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

dla mnie to jest imie nr 1 gdybym miala jeszcze jednego syna ale raczej nie planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

W formach zdrobnionych ujdzie, ale pełna wersja mi się kompletnie nie podoba, więc bym tego imienia dla dziecka nie wybrała.

Rozumiem. Dzięki za opinię, 

Najbardziej ciekawi mnie jak dużo osób uważa to imię za takie, które może zaszkodzić dziecku (będzie wyśmiewane). Planuję tak nazwać synka, dużo osób wokół mnie lubi to imię i ogólnie imiona stare. Gorzej natomiast reagują osoby 50+, dla nich jest to kompletnie nieakceptowalne. Moja mama przeżywa to strasznie, mówi że imię okropne. Mi i mężowi jest przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregonee

W przedszkolu u syna jest 3-letni chłopczyk o tym imieniu. Tak ma na imię mój tata (71 lat) i mąż koleżanki (39 lat). Imię, jak widać, przekrojowe 😉 Wcale nie brzmi okropnie, tylko było bardziej popularne w starszych pokoleniach, ale tak samo jest/było z Franciszkiem, Janem czy Antonim. Akurat Kazimierz jest moim zdaniem ładniejszym imieniem od tamtych. A wszystkich i tak nie zadowolisz, więc jeśli się Wam podoba, to bierzcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregonee
1 minutę temu, Gość Gregonee napisał:

W przedszkolu u syna jest 3-letni chłopczyk o tym imieniu. Tak ma na imię mój tata (71 lat) i mąż koleżanki (39 lat). Imię, jak widać, przekrojowe 😉 Wcale nie brzmi okropnie, tylko było bardziej popularne w starszych pokoleniach, ale tak samo jest/było z Franciszkiem, Janem czy Antonim. Akurat Kazimierz jest moim zdaniem ładniejszym imieniem od tamtych. A wszystkich i tak nie zadowolisz, więc jeśli się Wam podoba, to bierzcie. 

No i w dodatku to imię, które nosili królowie, więc nie byle jakie towarzystwo 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccc

Sąsiadka ma synka o tym imieniu (2latka). Jak mówi do niego Kazik to według mnie brzmi to kiepsko choć moje dzieci również mają tradycyjne, "stare" imiona. Samo Kazimierz brzmi dużo lepiej ale chyba trudno byłoby mówić tak na codzień do dziecka. Kaz też raczej odpada. 

Wiem Autorko, że nie o to pytasz ale może pomyślcie o tych imionach :

Władysław - Władek , Władziu

Zbigniew - Zbyszek, Zbychu,Zbyszko

Tadeusz - Tadek, Tadzik. 

Wszystkie w klimatach polskich bohaterów,takie nasze ale znacznie lepsze do przełknięcia przez większość i z fajnymi zdrobnieiami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Rozumiem. Dzięki za opinię, 

Najbardziej ciekawi mnie jak dużo osób uważa to imię za takie, które może zaszkodzić dziecku (będzie wyśmiewane). Planuję tak nazwać synka, dużo osób wokół mnie lubi to imię i ogólnie imiona stare. Gorzej natomiast reagują osoby 50+, dla nich jest to kompletnie nieakceptowalne. Moja mama przeżywa to strasznie, mówi że imię okropne. Mi i mężowi jest przykro.

Przecież nie wszystkim się musi wszystko podobać. Pewnie pytałaś o opinię, to powiedzieli, co myślą - czemu mieliby tego nie zrobić? My na starcie mieliśmy mieszankę naprawdę różnych imion, i co osoba to inna reakcja: jednemu się spodobał Dionizy a kompletnie nie podobał Nikodem, ktoś inny się Nikodemem zachwycił za to nosem kręcił na Wiktora, jeszcze ktoś próbował nam forsować coś, co nam się kompletnie nie podobało itp.... Teraz wiem, że najlepiej nie pytać, nie konsultować, ani na żywo ani  w necie, po prostu spokojnie z mężem wybrać i nadać imię, jakie wam do dziecka pasuje. A ludziom je oznajmić po fakcie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nie podoba mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mi też nie podoba się, ale to wasz wybór 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Gdyby nie ta moda na staromodne imiona to pewnie bym sie nie osluchala, ale na dzien dzisiejszy Kazik jest fajny.  Pelna forma Kazimierz podoba mi sie chyba bardziej od zdrobnien.  Fakt, imie z niesamowita tradycja i nawet istnieje za granicami w formie Casimir takze super.  Ja rowniez nie przejmowalabym sie opiniami innych.  Kazdy ma inny gust i ma szanse sie popisac wyobraznia jak ma dzieci.  Ja po prostu poinformowalam wszystkich o imieniu i nie bylo marudzenia.  

Imie jest fajne i odstaje od Frankow, Jakubow i Antkow co jest rowniez na plus, a nie jest w zaden sposob wydziwione wiec popieram.  A kiedy malo Kazio ma sie urodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Witaj autorko Ja nigdy nie krytykuje imion Ale jako posiadaczka starego imienia, bardzo wyroznialam sie na tle rowiesnikow. Moge powiedziec Ci jedno nie krzywdz swojego dziecka. NIE PISZE TEGO ZLOSLIWIe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Witaj autorko Ja nigdy nie krytykuje imion Ale jako posiadaczka starego imienia, bardzo wyroznialam sie na tle rowiesnikow. Moge powiedziec Ci jedno nie krzywdz swojego dziecka. NIE PISZE TEGO ZLOSLIWIe

A zauwazylas, ze teraz same stare imiona sa popularne wiec dziecko nie bedzie sie wyrozniac?  Chyba, ze uwazasz, ze Jakub, Franciszek, Jan i Antoni to sa nowoczesne imiona.  Kazimierz nie bedzie sie w ogole wyroznial w dniu dzisiejszym, ale mozna wybaczyc tobie brak wiedzy- pewnie jestes babcia i nie na czasie z trendami imion dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość All pod

Piękne imię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzięki za odpowiedzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dzięki za odpowiedzi 🙂

A na kiedy masz date?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie podoba mi się, strasznie ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Okroooopne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ekstra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Fajne. Imie krolow i rocznie jest ich nadawanych kilkaset (okolo 400 w 2018).  Swietny wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Brzydkie straszliwie, ale jak chcecie to nadawajcie, to nie ja się z nim będę męczyć ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Brzydkie straszliwie, ale jak chcecie to nadawajcie, to nie ja się z nim będę męczyć 😉

Prose podaj jakie ty sliczne imie dalas synkowi lub chcialabys nadac.  Bardzo jestem ciekawa co uwazasz za ladne jezeli piekne polskie i tradycyjne imie Kazimierz w czasie trendu na staromodne imiona uwazasz za straszne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"kaźmirz wicia wierzchem jedzie!  -Na kocie???"

A na serio nic w tym imieniu nie widzę ciekawego. Brzmi strasznie staroświecko, Kazik tylko Staszewski i to brzmi jak pseudonim, a "trend" na "staromodne" (co tu chyba ma znaczyć mocno średniowieczne tylko) imiona widzę tylko w wypowiedziach chyba jednej tylko osoby tu na kafe, bo w statystykach jest ogromna mieszanka imion przeróżnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie skrzywdziłabym takim imieniem własnego dziecka. Jest okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Par

Nie przejmuj sie tym co inni mowia. Moj syn urodzi sie w marcu 2020 i tez bedzie mial na imie Kazimierz po moim dziadku. 

Nie patrz na innych. Wszyscy moi znajomi nadaja dzieciom stare imiona, niekoniecznie ostatnio modne jak Antoni czy Franciszek. 

Ja tez zastanawialam sie nad tym imieniem, ktore bardzo podoba sie mezowi. Ale moim zdaniem jest o niebo lepsze niz te wszystkie Brajany i Oliwiery razem wziete. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zupełnie mi się to imię nie podoba, ale to wasz wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksmsidmx

Mnie się to imię w pełnej formie bardzo podoba, ale w zdrobnieniach juz nie - mam na myśli Kazek, Kazik. Ogólnie to imie pięknie osadzone w naszej historii i kulturze - w końcu to imię dynastyczne polskich królów, wiec powodów do wstydu nie ma, a wręcz przeciwnie. 

Moj syn również nosi staropolskie imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kol

Pelne ok, zdrobnienia mi nie lezą, ale nie ja wybieram. To wplyw Korony Królow? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Podoba mi sie.  Gdybym miala synka nadalabym mu na imie Kazimir, ktory jest starsza forma tego imie z racji, ze mieszkam za granica to forma jest tutaj znana i latwiejsza.  Zdrobnienie Kazmir podoba mi sie bardzo, a tutaj bylby zdrabninay na Kazi ("z" i "i" czytane osobno)- moje ulubione zdrobnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa

Gdybym miala drugiego syna ma pewno bym mu dala na imie Kazimierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×