Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Zielona pieczarka

Pod Palmami

Polecane posty

Gość Hegbd
26 minut temu, Gość Alia napisał:

Ja też lubię Palme, za ten ferment co sieje u roslinorzercow;) I z utęsknieniem czekam na kogoś kto wreszcie odpowie jej na te zarzuty, które stawia. Jak na razie to ludzie potrafią tylko skrytykować jej wygląd i sposób mówienia:p 

No wlasnie. Roslinozerni sie jej boja, bo powtarzaja w kolko te same bzdury, a Palma mowi glosno, ze to bzdury. Ludzie czepiaja sie jej wygladu, wyksztalcenia, tego jak mowi, tego ile ma subskrybcji, w jaki sposob zdobywa popularnosc itp. A nikt jeszcze nie obalil tego, ze na dlugotrwalym frutarianizmie czy veganizmie nie da sie wygladac zdrowo i byc zdrowym. Ja mialam swoj krotki romans z dieta vege i mdlalam. O dziwo po wprowadzeniu tego zlego miesa trzy razy w tygodniu nie zemdlalam ani razu przez ponad 4 lata 

Gość Alia

Też miałam epizod z weganizmem ale jak mi zaczęły wypadac włosy, to nie uznałam tego za oznake oczyszczania organizmu, tylko poszlam sobie kupić wątróbke:D bo ja ogólnie lepiej toleruje podroby niż mięso.

Gość Boka
6 godzin temu, Gość Hegbd napisał:

No wlasnie. Roslinozerni sie jej boja, bo powtarzaja w kolko te same bzdury, a Palma mowi glosno, ze to bzdury. Ludzie czepiaja sie jej wygladu, wyksztalcenia, tego jak mowi, tego ile ma subskrybcji, w jaki sposob zdobywa popularnosc itp. A nikt jeszcze nie obalil tego, ze na dlugotrwalym frutarianizmie czy veganizmie nie da sie wygladac zdrowo i byc zdrowym. Ja mialam swoj krotki romans z dieta vege i mdlalam. O dziwo po wprowadzeniu tego zlego miesa trzy razy w tygodniu nie zemdlalam ani razu przez ponad 4 lata 

Przecież ona sama czepia się cudzego wyglądu, jeszcze uważa, że nie trzeba wszystkich szanować. Wyzywa innych. Więc dlaczego mam ją szanować? Traktuję ją jak ona innych. Co do obalania to ile razy można pisać, że różne diety są dla różnych ludzi. Nie liczy się to, co mówi palma czy juszesz a twój organizm. Skoro palma ucieka się do takich zagrywek, żeby oceniać cudzy wygląd. To czemu nie można jej powiedzieć, że jest brzydka i wygląda źle? Jak dla mnie może nawet na wróble polować, ale po co czepia się innych jak sama kiepsko wygląda. Jakoś nie emanuje blaskiem od tej diety. Dla mnie to trochę hipokryzja. Ja bym chętnie obejrzała analizę jej filmików przez dobrego psychologa. Bo widać, że z nią coś nie tak. Wmawia sobie, że jest jakąś lwicą. A na twarzy siedem nieszczęść wymalowane. Jest cwana na swoim kanale, gdzie gorączkowo wszystko kontroluje i dopuszcza do głosu tylko wielbicieli. Nawet nie ma sensu tego komentować. Niech gotuje się we własnym sosie zawiści. Żal tylko ludzi, którzy biorą taką kreaturę za jakiś wzór.

Gość Agaaga
1 godzinę temu, Gość Boka napisał:

Przecież ona sama czepia się cudzego wyglądu, jeszcze uważa, że nie trzeba wszystkich szanować. Wyzywa innych. Więc dlaczego mam ją szanować? Traktuję ją jak ona innych. Co do obalania to ile razy można pisać, że różne diety są dla różnych ludzi. Nie liczy się to, co mówi palma czy juszesz a twój organizm. Skoro palma ucieka się do takich zagrywek, żeby oceniać cudzy wygląd. To czemu nie można jej powiedzieć, że jest brzydka i wygląda źle? Jak dla mnie może nawet na wróble polować, ale po co czepia się innych jak sama kiepsko wygląda. Jakoś nie emanuje blaskiem od tej diety. Dla mnie to trochę hipokryzja. Ja bym chętnie obejrzała analizę jej filmików przez dobrego psychologa. Bo widać, że z nią coś nie tak. Wmawia sobie, że jest jakąś lwicą. A na twarzy siedem nieszczęść wymalowane. Jest cwana na swoim kanale, gdzie gorączkowo wszystko kontroluje i dopuszcza do głosu tylko wielbicieli. Nawet nie ma sensu tego komentować. Niech gotuje się we własnym sosie zawiści. Żal tylko ludzi, którzy biorą taką kreaturę za jakiś wzór.

Ale ona mówi, że jest chora, że nie wygląda dobrze, że jest za chuda, że musi miec więcej mięśni, że ma blizny na twarzy po syf'ach. Podkreśla, że LEPIEJ wyglada teraz niż 2 lata temu, a nie że to jak je jest najzdrowsze na świecie.

Mnie jedzenie tylko prod. odzwierzecych nie przekonuje, sama jem inaczej, ale musze przyznać, że w sprawie diety roslinnej laska się nie myli. Po prostu jest przewaga prozapalnych omega6 na weganizmie, słabe źródła omega3, większość posiłków to desery na słodko (smutiski, smuthiebowle, batoniki, placki, owsianki), przewaga proszków z torebek z produktami z drugiego końca świata - spirulina, maca powder, mielone konopie, chia, daktyle, masło shea, masło kakaowe, orzechy pecan, nerkowca, kokos...

I Palma nie odkryła Ameryki, jedynie głośno o tym mówi, co wcześniej tylko niektórzy dietetycy kliniczni szeptali.

Gość Gosciowa

Ja po obejrzeniu paru filmikow mam wrazenie, ze lubi atakowac innych ludzi, jara ją dyskredytowanie i umniejszanie swoich oponentów, została przy weganach bo ten temat "kliknął". Ja sama weganką nie jestem, i nie mam z weganizmem nic wspólnego, argumenty jak najbardziej do mnie przemawiają, ale sposób ich przekazania jest czasem bardzo agresywny wg mnie. Do tego teksty o byciu tygrysem ktory zjada antylopy, o wyuczeniu sie perswazji, troche to hmm... niebezpieczne wg mnie.

Gość Gość
42 minuty temu, Gość Agaaga napisał:

Ale ona mówi, że jest chora, że nie wygląda dobrze, że jest za chuda, że musi miec więcej mięśni, że ma blizny na twarzy po syf'ach. Podkreśla, że LEPIEJ wyglada teraz niż 2 lata temu, a nie że to jak je jest najzdrowsze na świecie.

Mnie jedzenie tylko prod. odzwierzecych nie przekonuje, sama jem inaczej, ale musze przyznać, że w sprawie diety roslinnej laska się nie myli. Po prostu jest przewaga prozapalnych omega6 na weganizmie, słabe źródła omega3, większość posiłków to desery na słodko (smutiski, smuthiebowle, batoniki, placki, owsianki), przewaga proszków z torebek z produktami z drugiego końca świata - spirulina, maca powder, mielone konopie, chia, daktyle, masło shea, masło kakaowe, orzechy pecan, nerkowca, kokos...

I Palma nie odkryła Ameryki, jedynie głośno o tym mówi, co wcześniej tylko niektórzy dietetycy kliniczni szeptali.

Słowo klucz - niektórzy. Ja mogę przedstawić źródła badań naukowych, które twierdzę, że ziemia jest płaska, że nabiał jest zdrowy, że mięso powoduje raka, że soki powodują cukrzycę. Tylko ile w nich obiektywnej prawdy? Naukowy pisma publikują wyniki badań, które twierdzą, że napoje typu light, jak np. Coca-Cola, są zdrowsze dla otyłych ludzi niż woda. Pewnie wielu ludzi się na to nabierze. Bo to przecież badania. Tylko ile osób wie, że są one sponsorowane przez koncern produkujący Coca-Colę? Niedługo opublikują badania, że cukier jest zdrowy, a codziennie mamy zjadać 5 porcji słodyczy. Najlepiej firmy sponsorującej badania. Żyjemy w różnych klimatach, mamy różne organizmy, cierpimy na różne dolegliwości i ciężko jest dobrać jedną odpowiednią dietę dla wszystkich. Ludzie mieszkający na mroźnej Islandii będą jedli więcej mięsa i produktów od zwierzęcych. W tamtych warunkach na dietach roślinnych mieliby ogromne problemy z przetrwaniem. Mroźny klimat, brak pełnowartościowych warzyw i owoców, itp... Czym innym jest weganizm w tropikalnym klimacie, gdzie te wszystkie egzotyczne dla nas rzeczy są dla nich normalne.  W upale wychładzający organizm świeży cytrus zrobi lepiej niż jakieś ciężkie mięso. W tym samym czasie w zimnej Polsce jakaś importowana, pozbawiona soków i opryskana mandarynka nie będzie zbyt pożywna. Dlatego nie podoba mi się postawa Palmy, która zakłada obalenie weganizmu. Poza tym nigdy nie przekona mnie do siebie osoba, która nie ma odwagi zbierać tego, co sama sieje. Dla poparcia swoich tez krytykuje czyjś wygląd, a tak naprawdę nie ma pojęcia co się kryje za wizerunkiem tej osoby. Twierdzi, że nie trzeba wszystkich szanować. Ubliża ludziom. Jest w stosunku do nich agresywna. Jednocześnie za komentowanie swojego wyglądu banuje ludzie. Gdy ludzie zachowują się w stosunku do niej tak jak ona do innych, to nazywa to hejtem. Grono jej fanów z radością tego słucha i przyklaskuje. A potem zarzucają innym, że komentowanie wyglądu Palmy to dziecinada i brak argumentów. Przecież właśnie tego uczy ich idolka... Jak dla mnie jej zachowanie jest przykre i nigdy nie uwierzę w to jaka jest szczęśliwa i ogarnięta życiowo. Bo jej stosunek do ludzi na pewno nie pokazuje pogodzenia się ze światem i komfortu psychicznego. Jeśli tak ma wyglądać spełniona kobieta, to ja dziękuję... Nie potrafi przekazać swoich poglądów w kulturalny, merytoryczny sposób. Podchodzi do ludzi z agresją. Jedyne czego mogę jej życzyć, to żeby zebrała kiedyś ten swój plon i spotkała osobę ukształtowaną na jej poglądach. Czyli brak szacunku do drugiego człowieka, atakowanie go, wyzywanie, wdeptywanie w ziemię. Chodź pewnie nie bez powodu uciekła gdzieś daleko i chowa się za kontrolowaniem ludzi przez wrzucanie banów i blokowanie wielu możliwości interakcji z nią.

Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosciowa napisał:

Ja po obejrzeniu paru filmikow mam wrazenie, ze lubi atakowac innych ludzi, jara ją dyskredytowanie i umniejszanie swoich oponentów, została przy weganach bo ten temat "kliknął". Ja sama weganką nie jestem, i nie mam z weganizmem nic wspólnego, argumenty jak najbardziej do mnie przemawiają, ale sposób ich przekazania jest czasem bardzo agresywny wg mnie. Do tego teksty o byciu tygrysem ktory zjada antylopy, o wyuczeniu sie perswazji, troche to hmm... niebezpieczne wg mnie.

YouTube powinno mieć psychologa, który będzie weryfikował wszystkich twórców pod kątem zdrowia psychicznego. Powinno się blokować też ludzi, którzy bez uprawnień szerzą głupoty z zakresu medycyny czy dietetyki. Przecież to już zbiera swoje żniwo. Naiwni ludzie wzorują się na Adze, Palmie i ich skrajnościach, a potem płacz, że nie mam okresu, że organizm wyniszczony, że odstawiłam leki, a papaja czy stek mnie nie uleczył. Bo przecież Aga czy Palemka miały badania... Czas chyba zgłaszać te ich kanały, bo nie chciałabym, żeby moje córka w przyszłości wzorowała się na jednej czy drugiej.

Gość Agaaga
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Słowo klucz - niektórzy

Wszyscy nie mogą mówić głośno tego co myślą, zwłaszcza pracujący na NFZ czy innych poradniach przyszpitalnych. Muszą opierać porady na oficjalnej piramidzie IZŻ, bo inaczej wyrzucą ich z pracy. Taki dylemat ma między innymi moja sąsiadka, która jest dietetyczka po studiach na uniwersytecie medycznym i musi głosić odgórnie ustalone zasady, mimo, że prywatnie zaleca co innego, bo to co każą robić jej przełożeni nie sprawdza się, a wręcz szkodzi. A niektórzy pewnie wierzą w IZŻ, nawet jeśli jest bzdurą i np. w Skandynawii stosuje się inne podejście do leczenia nadwagi, otyłości, cukrzycy itd. Wiadomo, Polacy jak zwykle 100 lat za Mur/zynami...

Mnie Palma ani ziębi, ani grzeje, jest inna i myślę, że to przyciąga ludzi. Przy reszcie, która wyjada sobie z dzióbków, cyzeluje siebie i filmy, nagrywa po 100x, tnie po 50x i silą się na oryginalność, Palma wydaje się być w zderzeniu z całą resztą całkiem naturalna. Zaraz się znudzi, gawiedź znajdzie nową rozrywkę, podłapie coś innego, jakieś dziury w niebie, czy okładanie się błotem, albo detoks na wywarach ze słomy :P

Gość Gosciowa

Zwrocilam uwage na jeszcze jedna rzecz problematyczna - palma atakuje osoby w swoich filmach, odpowiada im na wizji, wysmiewa je i czesto im umniejsza (mimochodem, ale jednak). Po czym twierdzi ze jesli osoba ma wszystko poukladane psychicznie to nie bedzie na takie zaczepki reagowac. Nastepnie po nagraniu przez osobe odpowiedzi - sama nagrywa dalej i komentuje. 

Gość gosc

Wg mnie nie atakuje osób, tylko ideologie, spiera się na argumenty. Chociażby najnowszy filmik o jakims veganskim świrze (nie znam go, może nie jest świrem :P), cośtam wspomniała, że jest siny, czy blady, a później jedzie argumentami, nie ośmiesza faceta jako osoby, wyszydza jego myślenie, wegańskie podejście, brak kontrargumentów, głośno analizuje i głośno zastanawia się.

Gość Gosciowa

Pewnie to zależy od odbioru, zgadzam sie ze duzo zachowan punktuje, ale wg mnie atakuje personalnie, w przesmiewczy sposob parodiujac to co i jak te osoby mowia. Obejrzalam dzis filmik o jej podejsciu do bycia ofiara, drodze do sukcesu, bogactwa bla bla bla i w tym momencie juz wylaczam kanal i koncze ogladanie. Coaching w czystej postaci to nie dla mnie, niech Palma głosi dalej swoje złote poglądy na każdy temat. Mówi dużo mądrego, ale dużo też pseudonaukowego bełkotu, i interpretowania rzeczywistości i tu już ja wysiadam.

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosciowa napisał:

Zwrocilam uwage na jeszcze jedna rzecz problematyczna - palma atakuje osoby w swoich filmach, odpowiada im na wizji, wysmiewa je i czesto im umniejsza (mimochodem, ale jednak). Po czym twierdzi ze jesli osoba ma wszystko poukladane psychicznie to nie bedzie na takie zaczepki reagowac. Nastepnie po nagraniu przez osobe odpowiedzi - sama nagrywa dalej i komentuje. 

Przecież widać, że ma poważne problemy ze sobą. Wystarczy spojrzeć jak desperacko podkreśla jaka to jest spełniona, szczęśliwa i ogarnięta. Więcej gadania niż faktów. Z Agą mogą podać sobie ręce, bo obie powinny iść na jakąś psychoterapie a nie bajdurzyć bzdury w internecie i bałamucić ludzi.

Gość Gosciowa
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Przecież widać, że ma poważne problemy ze sobą. Wystarczy spojrzeć jak desperacko podkreśla jaka to jest spełniona, szczęśliwa i ogarnięta. Więcej gadania niż faktów. Z Agą mogą podać sobie ręce, bo obie powinny iść na jakąś psychoterapie a nie bajdurzyć bzdury w internecie i bałamucić ludzi.

Zgadzam sie, sa po dwoch stronach barykady pod wzgledem diety, ale pod wzgledem ekstremizmu sie nie roznia.

Gość trala
1 godzinę temu, Gość Gosciowa napisał:

Zgadzam sie, sa po dwoch stronach barykady pod wzgledem diety, ale pod wzgledem ekstremizmu sie nie roznia.

Nie no bez przesady, Aga przekreśla wszystko i wszystkich. Lek na wszystkie choroby i problemy świata to mango w kostkę, papaja, ewentualnie słoik burej cieczy. Palma nie mówi, aby nie iść do lekarza jak zaniknie miesiączka, czy pchac cytryne w skarpetki dla dziecka mającego prawie 40 stopni gorączki. Palma kwestionuje jakieś ogólnie przyjęte prawdy, nawet mięso, które je, można jej napisac niemiły komentarz, a u Agi musi być w komentarzach lukier, ach i ochy, zero myslenia czy swojego zdania. Szybciej starego z chaty wywali, jak zrezygnuje z owoców, niż sama zmieni diete, ona musi mieć naprawdę uszkodzony mózg...

Gość Agnes
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Zgadzam się. Gdyby była na prawdę szczęśliwa nie podkreślałaby tego tak natrętnie . Widać ze gada tak szybko jak nakręcona pewnie jest zdenerwowana i aż kipi w środku od agresji. Coś mi się wydaje ze pod palmami nie można zbyt dużo pieniążków zarobić i trzeba dorobić po godzinach sobie na polskim youtubie  kręcąc aferki. 

Gość Domi physi
4 godziny temu, Gość Gosciowa napisał:

Dokładnie. Szczęśliwa i spełniona osoba nie musi podbudowywac swojego ego umniejszając innym. Poza tym sama twierdziła ze miała depresje która wyleczyła horoskopem. Wiec podejrzewam ze depresja niestety po dziś dzien jej nie opuściła co swietnie widać po jej zachowaniu na YouTube. Myśle ze za kilkanaście lat będzie się wstydzić tego co teraz pokazuje na yt 

Gość Xxbhej

„Cześć wszystkim, jak się macie, chodźcie chodźcie” gdzie qrwa mamy isc ????? Przecież jesteśmy! 

Gość Mia

Palma nie reaguje na kontrargumenty. Wejdzcie na blog Veghouse.pl i post dieta karniwora.

Kasienka nie umiala sie odniesc do rzeczowych dowodow - a zabrala tam glos.

No i kasowanie komentarzy pod ostatnim filmikiem, w tym i odpowiedzi Everyday hero (screen do zobaczenia na jego fb).

Gość Mądrości palmy

„To się właściwie nie liczy ze nauka czegoś tam nie potwierdza” Hahaha następne mądrości z du py 

Gość Ale beka

Psychoterapia jest do kitu, przeczytaj enneagram i zobacz jakim typem osobowości jesteś boszzzzz czy ta łaska słyszy co wygaduje? 

Gość Jjeenn

Najlepsze są komentarze odnośnie tego co palma mówi, jak doradza z tym horoskopem ludziom na swoich pseudo konsultacjach. Oto jeden z nich ; „chyba kogoś pogięło by płacić za te wypociny „ 

Gość Alicja

Szkoda w ogóle dyskutować na jej temat bo tylko nabija się jej wejścia. Dla mnie żałosne jest jej zachowanie. Ma 40 lat a wykłóca się jak przekupka na targu z ludźmi z yt i bawi się w odbijanie piłeczki i pyskówki. Żałosne. 

Gość gosc
8 minut temu, Gość Mia napisał:

Palma nie reaguje na kontrargumenty. Wejdzcie na blog Veghouse.pl i post dieta karniwora.

Kasienka nie umiala sie odniesc do rzeczowych dowodow - a zabrala tam glos.

Nie powtarzaj bezsensów, które głoszą inni, bo to źle świadczy o Tobie. Mnie veghouse zniesmaczyło, mimo, że jestem proroślinna, ale kurcze, ludzie trzymajcie poziom, nie kopiujcie po innych bzdetów :(

Palma nagrała cały film o bzdurach, które napisała laska z veghouse, która btw. nawet dietetyki nie skonczyła, a pisze o sobie per dietetyczka. Czytałam ten art i stek bzdur tam jest, już w pierwszysch zdaniach - że karniwor to surowe mięso i nie można jeść weglowodanów w postaci np. owoców. A im dalej czytasz to laska bardziej się pogrąża, z kwasami omega3 pojechała tak, że wstyd, lepiej jakby nic nie pisała.

Bzdura i żenua, że też veganie ośmieszają się, nie dziwne, że później ludzie sobie jaja z nich robią. I piszę to jako wegetarianka zmieniająca dietę w kierunku roślinnej.

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ale beka napisał:

Psychoterapia jest do kitu, przeczytaj enneagram i zobacz jakim typem osobowości jesteś boszzzzz czy ta łaska słyszy co wygaduje? 

Bo psychoterapia polega na słuchaniu człowieka i słono kosztuje. Równie dobrze można sobie siedzieć na ławce jak Forest Gump i opowiadać swoje życie obcym ludziom, którzy czekajà na autobus. Nic nie kosztuje i jednym uchem im wchodzi a drugim wychodzi. Człowiek musi się sam zmusić do życia i na depresję bardzo pomaga ciężka praca fizyczna. Najgorzej jest jak człowiek ma za dużo wolnego czasu na rękach bo wtedy myśli się kotłują w głowie. Człowiek zajęty ma mniej czasu na stany depresyjne. 

Gość Natalia
45 minut temu, Gość Gość napisał:

Bo psychoterapia polega na słuchaniu człowieka i słono kosztuje. Równie dobrze można sobie siedzieć na ławce jak Forest Gump i opowiadać swoje życie obcym ludziom, którzy czekajà na autobus. Nic nie kosztuje i jednym uchem im wchodzi a drugim wychodzi. Człowiek musi się sam zmusić do życia i na depresję bardzo pomaga ciężka praca fizyczna. Najgorzej jest jak człowiek ma za dużo wolnego czasu na rękach bo wtedy myśli się kotłują w głowie. Człowiek zajęty ma mniej czasu na stany depresyjne. 

Widać, ze nie masz pojęcia o psychoterapii i nawet nie wiesz na czym ona polega. W takim razie skoro jesteś taka cwana to otwórz ośrodki pracy fizycznej i będziesz leczyć depresje muahahah. Normalnie przechytrzysz system i zostaniesz milionerka. Powodzenia! Trzymam kciuki! Hahaha 

Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Natalia napisał:

Widać, ze nie masz pojęcia o psychoterapii i nawet nie wiesz na czym ona polega. W takim razie skoro jesteś taka cwana to otwórz ośrodki pracy fizycznej i będziesz leczyć depresje muahahah. Normalnie przechytrzysz system i zostaniesz milionerka. Powodzenia! Trzymam kciuki! Hahaha 

W Polsce nie jest powszechna terapia ruchem/wysiłkiem fizycznym/sportem, ale na oddziałach dziennych stosuje się jej elementy. Nie wiem dlaczego wyśmiewasz takie podejście, ale to Twoja sprawa :)

Natomiast w Norwegii przy depresji psychiatra jako jedno z pierwszych zaleceń mówi o wysiłku fizycznym - ubieraniu dresu i wychodzeniu na spacer, truchtanie, jogging, bieg. Nawet w szpitalach chorzy są niejako 'zmuszani' do wysiłku fizycznego, jak chory nie da rady sam iść to wychodzi z pielęgniarzami. Oczywiście, gdy człowiek nie ma myśli samobójczych, ale gdy ma w kazdym kraju raczej oddział zamknięty i leki.

Gość Gość
4 godziny temu, Gość Natalia napisał:

To uświadom mi. Jeżeli jest to depresja kliniczna to leki początkowo pomagają, ale również otępiają, bo muszą. Skutkiem ubocznym niektórych z nich są właśnie myśli samobójcze!!! Każdy lekarz ci powie, że najgorsza jest niemoc w łóżku. Trzeba właśnie wyjść do ludzi, na zewnątrz, fizyczna praca w ogródku czy nawet zwykłe sprzątanie pomaga. Zwierzęta są świetne bo one zmuszają do zajęcia się nimi i wyjścia. Teraz się ludzie upierają, że praca to zło konieczne i napewno hańbi. Zobacz te youciuberki co to do pracy nie muszą chodzić. Wstają z łóżka o 12 po południu, a o 5 już są w piżamach. Pudełka z żarciem do domu dostarczane lub mamusia ugotuje, a tatuś czy partner wszędzie zawiezie. To się powinno leczyć. 

Gość XD LOL

W przypadku leczenia depresji stosuje się najczęściej tzw. selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny. Te leki nie powodują obniżenia aktywności, wręcz przeciwnie działają raczej aktywizująco. Nie upośledzają funkcji poznawczych (intelektualnych) i sprawności psychofizycznej, ani nie są kardiotoksyczne. Ponadto, nie wchodzą w niebezpieczne interakcje z etanolem (podczas leczenia nie zaleca się jednak spożywania alkoholu), a także nie wywołują uzależnienia psychicznego. SSRI uważane są za jedne z najbezpieczniejszych leków.  

Moim zdaniem świadomość odnośnie zdrowia psychicznego bardzo wzrosła w ostatnich latach (choć i tak o depresji mówi się za mało) a tym samym polepszyły się metody leczenia. Wiele osób nawet nie chce się dowiedzieć jak wygląda mechanizm działania nowoczesnych leków tylko krzyczy, że psychotropy i już nic nie da się powiedzieć.

Do takich leków zalecenie jest chodzenie do psychologa czy inne terapie (np. grupowe) ale moim zdaniem nie są one jakieś wyjątkowo skuteczne. Ludzie chodzą po 10 lat na terapie i mam wrażenie, że stoją w miejscu.

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość XD LOL napisał:

W przypadku leczenia depresji stosuje się najczęściej tzw. selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny. Te leki nie powodują obniżenia aktywności, wręcz przeciwnie działają raczej aktywizująco. Nie upośledzają funkcji poznawczych (intelektualnych) i sprawności psychofizycznej, ani nie są kardiotoksyczne. Ponadto, nie wchodzą w niebezpieczne interakcje z etanolem (podczas leczenia nie zaleca się jednak spożywania alkoholu), a także nie wywołują uzależnienia psychicznego. SSRI uważane są za jedne z najbezpieczniejszych leków.  

Moim zdaniem świadomość odnośnie zdrowia psychicznego bardzo wzrosła w ostatnich latach (choć i tak o depresji mówi się za mało) a tym samym polepszyły się metody leczenia. Wiele osób nawet nie chce się dowiedzieć jak wygląda mechanizm działania nowoczesnych leków tylko krzyczy, że psychotropy i już nic nie da się powiedzieć.

Do takich leków zalecenie jest chodzenie do psychologa czy inne terapie (np. grupowe) ale moim zdaniem nie są one jakieś wyjątkowo skuteczne. Ludzie chodzą po 10 lat na terapie i mam wrażenie, że stoją w miejscu.

Tak, masz rację z lekami ale mają one mnóstwo skutków ubocznych u niektórych ludzi i niestety ale uzależniają. Czyli jak jednego nie weźmiesz to ci się wydaje, że świat ci się na głowę wali. Lekarze teraz często je przepisują kobietom w menopauzie zamiast hormonów. Terapie grupowe nie są złe bo człowiek widzi, że nie jest z tym wszystkim sam. Natomiast na kozetce u psychologa to się siedzi i gada i przerabia w kółko swoje dzieciństwo lub to co cię w depresje wpędza np małżeństwo, praca lub jej brak, dzieci, brak lub nadmiar pieniędzy itp itd. Nosz kurna ileż można. Dzieciństwo się nie wróci lub zmienić go nie można, jak się dwoje ludzi nie dogaduje to naprawdę można się kulturalnie rozejść, dorosłe dzieci mogą, ba nawet powinny mieć swoje życie itp itd. Czasami to nie wiadomo czy te rozmowy kozetkowe są bardziej potrzebne psychoterapeucie czy pacjentowi. Słońce, wiatr, wysiłek fizyczny, pogaduszki z przypadkowo poznanymi ludźmi, to są rzeczy, które leczą. Zamknij kogoś w izolatce, to i najnormalniejszy pierdulca dostanie i po 48 godzinach omamów i zwidzeń dostanie. Dlatego ci co się w domach zamykają, pogrążają się coraz bardziej i co najgorsze litują nad sobą. Absolutnie nie umniejszam tej choroby, ale z nałogu też nie wyjdziesz jak nie będziesz chciał sam. Depresja jest wyleczalna. Trzeba tylko chcieć sobie pomóc. 

Palma to dla mnie teraz jedna z najlepszych youtuberek polskich, zaraz po moich ulubionych tematycznych. Ostatni filmik o sobie doskonały. 

Gość XD lol i coś tam

Palma jest ok, czasami mówi dużo i zaczyna jednak sobie przeczyć, używać uogolnień. Mam wrażenie że wyciąga jednak jakieś wnioski i nie żyje w bańce.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.