Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Oliwiaxx

Ile powinno wynosić wynagrodzenie dla niani?

Polecane posty

Gość Oliwiaxx

Byłam wczoraj na rozmowie o opiekę nad dwójką dziewczynek :3 i 4 lata. Pan proponuje 7 zł za godzinę. Obowiązki to opieka nad dziećmi, prasowanie, trochę gotowanie, trochę mycie naczyń, odbieranie z przedszkola... Czy nie wydaje wam się że te 7 zł to jest za mało? Myślałam że w tych czasach opiekunki biorą minimum 10 zł za godzinę z jednym dzieckiem, a tu jest dwójka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDA

Minimum 14 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubaszny Roman

A tobie 7 zł odpowiada? Ja płacę 1200/miesiąc (około 7 zł/h) Pani 55+ za opiekę nad jednym dzieckiem 2 latkiem bez prania, prasowania gotowania, zmywania, odbierania drugiego dziecka (wszystko gotowe, lub bierzemy na siebie), bez pracy z dzieckiem chorym, z płatnym urlopem i wolnymi dniami potrzebnymi na lekarza.

Od siebie dajemy premię na każde święta i drobne na bułki podczas spacerów.

 

Stawka 14 zł jest git - ale nie na kieszeń małych miejscowości.

 

PS wyślij swoją fotkę w stroju kąpielowym a rozważę opcję zmiany niani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeee

Mało. I to jeszcze 2 dzieci. Szukają frajerki a nie niani :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Aż jakiej racji w ogóle mają płacić???

Przecież wszyscy tu na każdym wątku dotyczącym opieki nad dziećmi i prac domowych piszecie ze to nie jest żadna praca, że to tylko siedzenie i zbijanie bąków, że gotowanie czy sprzątanie to "nicnierobienie", że zajmowanie się dziećmi to jedno wielkie lenistwo - a teraz raptem to ciężka praca, która musi być wysoko wynagradzana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Aż jakiej racji w ogóle mają płacić???

Przecież wszyscy tu na każdym wątku dotyczącym opieki nad dziećmi i prac domowych piszecie ze to nie jest żadna praca, że to tylko siedzenie i zbijanie bąków, że gotowanie czy sprzątanie to "nicnierobienie", że zajmowanie się dziećmi to jedno wielkie lenistwo - a teraz raptem to ciężka praca, która musi być wysoko wynagradzana???

Tyle tylko, ze wiekszosc matek, jakie znam jedyne co to karmi dziecko, ktore samo sie bawi,a od niani czesto wymagaja, zeby uczyla dziecko, gotowala, sprzatala w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

bylam opiekunka 9 lat temu i mialam 10/h i nie musialam nic robic poza opieka nad rocznym dzieckiem. Pewnie zalezy to od okolicy,ale bardzo malo oferuja,ja bym sie nie zgodzila,bo praca z dziecmi jest bardzo męczaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 15.02.2019 o 08:24, Gość 1234 napisał:

Tyle tylko, ze wiekszosc matek, jakie znam jedyne co to karmi dziecko, ktore samo sie bawi,a od niani czesto wymagaja, zeby uczyla dziecko, gotowala, sprzatala w domu

A tym matkom które "tylko karmią" to krasnoludki piorą, sprzątają i gotują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka
Dnia 15.02.2019 o 01:30, Gość Gość napisał:

Aż jakiej racji w ogóle mają płacić???

Przecież wszyscy tu na każdym wątku dotyczącym opieki nad dziećmi i prac domowych piszecie ze to nie jest żadna praca, że to tylko siedzenie i zbijanie bąków, że gotowanie czy sprzątanie to "nicnierobienie", że zajmowanie się dziećmi to jedno wielkie lenistwo - a teraz raptem to ciężka praca, która musi być wysoko wynagradzana???

A z takiej że to nie dzieci opiekunek.

Jeśli jakaś pinda chciała się rżnąć i mieć dziecko to niech się nim zajmuje - to nie jest praca skoro świadomie decyduje się na dziecko to chyba w łepetynie zrodziła się myśl że dzieckiem będzie trzeba się zajmować, przeznaczyć sporą część swojego czasu.
Natomiast jeśli jakaś opiekunka chce się zająć dziećmi zawodowo to powinna mieć zapłacone za to, że paniusia nie chce się zajmować dziećmi albo nie ma na to czasu bo bardziej ją interesuje ścieżka karierowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsaqw

niania ma prasować?? Heheh nieżle. Szukają jelenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d69d

dla mnie to chore, że niania ma zarabiać 7zł. omine że to sprzeczne z prawem i najnizsza krajowa. serio za opieke nad własnymi dziecmi płaci sie jak za skladanie dlugopisow??? ja uwazam ze niania powinna zarabiac normalne pieniadze, jak w kazdej pracy. nie jest to gorsza praca od np. pani w biurze. a niemilosiernie odpowiedzialna. ludzie za sprzatanie wiecej biora.... za 7zl/h proponuje rodzicom tych dzieci isc do pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllll

A nie wystarczy uśmiech " bombelka" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tttg

Zależy od miasta. Od 7 zł.w małych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miele
Dnia 15.02.2019 o 01:30, Gość Gość napisał:

Aż jakiej racji w ogóle mają płacić???

Przecież wszyscy tu na każdym wątku dotyczącym opieki nad dziećmi i prac domowych piszecie ze to nie jest żadna praca, że to tylko siedzenie i zbijanie bąków, że gotowanie czy sprzątanie to "nicnierobienie", że zajmowanie się dziećmi to jedno wielkie lenistwo - a teraz raptem to ciężka praca, która musi być wysoko wynagradzana???

Czy Gość kiedyś zajmował się dzieckiem np. 2 - 3 letnim, albo starszym. To ogromna odpowiedzialność i poświęcenie. Pod warunkiem że to opieka na wysokim poziomie "jak mama" albo lepiej. Dziecko wymaga wielkiej i stałej uwagi, zabawy, kontaktu, spacerów, regularnego karmienia, codziennych atrakcji w poznawaniu świata wokół, Trzeba dbać i to żeby się nie przeziębiło, żeby miało spokój psychiczny i komfort szczęśliwego dzieciństwa. Kobieta, która przychodzi i włącza dziecku bajki a sama siada do komputera czy telefonu w ogóle nie nadaje się do tej pracy. Dziecko ma poznawać książeczki, nowe słowa, ma się rozwijać, a nie zabijać czas bo Pani tak wygodnie. Amen.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Siedzenie z dzieckiem w domu to nie praca - każdy Polak ci to powie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym wynagrodzeniem to zawsze różnie bywa. Jedni zarabiają na przykład 2 razy mniej i są zadowoleni. Inni zaś 2 razy więcej i cały czas uważają, że mogłoby być więcej.. Musisz się zastanowić, jak po prostu wyceniasz swoją pracę na konkretnym stanowisko. Nie tylko biorąc pod uwagę opiekę nad dziećmi, ale generalnie. Musisz się zastanowić, jaka stawka Cię satysfakcjonuje. Chyba najgorzej jest wtedy, jak ktoś zarabia według niego poniżej pewnego poziomu. Wtedy nie ma odpowiedniej motywacji a w pracy z dziećmi tego na pewno w ogóle nie powinno zabraknąć. No i można też oczywiście porównać to, jak kształtują się zarobki w tej branży ogólnie na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 zł? :classic_laugh: Toż to kpina!! Rozbój w biały dzień. Od takich ludzi z daleka. Zgadzam się, że przy takich obowiązkach 14 zł na h jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie płacę w Warszawie 25 zł za godzinę za dwójkę dzieci - córka - 8 lat, a syn - 5 lat. Wydaje mi się, że nie jest tak źle i głównie opiekunka odbiera córkę ze szkoły, a syna z przedszkola i do godziny 17 z nimi jest,  gotuje obiad i ogarnia z grubsza bałagan. Trafiła się nam Pani po 50 roku życia i traktuje nasze dzieci jako swoje wnuki.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

dla mnie to chore, że niania ma zarabiać 7zł. omine że to sprzeczne z prawem i najnizsza krajowa. serio za opieke nad własnymi dziecmi płaci sie jak za skladanie dlugopisow??? ja uwazam ze niania powinna zarabiac normalne pieniadze, jak w kazdej pracy. nie jest to gorsza praca od np. pani w biurze. a niemilosiernie odpowiedzialna. ludzie za sprzatanie wiecej biora.... za 7zl/h proponuje rodzicom tych dzieci isc do pracy. 

A ja uwazam ze lepiej miec miec 7 zl niz gowno. Rzad stawke wypromowal bez pokrycia. jak matka zarobi 20 zl ,ma dojechac na swoj koszt  to niani doplaci do interesu.  Niech nanie zarabiaja godnie,ale matki tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załuzmy, że jak ja mam ok 50 na h to byłabym w stanie zapłacić max 20zl na szczęście pracuje też w godzinach nocny więc nie musiałabym brać opiekunki codziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz po tym kryzysie, kiedy połowa połowa Polaków straci pracę niania będzie dostawała 5 zł na godzinę.

Albo jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

jakies apokaliptyczne wizje 🙂 ja akurat podwyzka z tej okazji:) dodatkowe 4 zl do wczesniejszych 21 na godzine . nie wliczajac premii w te liczby.

Dokładnie.. Apokalipsa nadchodzi buhaha 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to indywidualna sprawa. Jeden będzie pracował za 7 zł i będzie zadowolony, a drugiemu i 20 zł będzie mało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kobieta, która przychodzi i włącza dziecku bajki a sama siada do komputera czy telefonu w ogóle nie nadaje się do tej pracy. Dziecko ma poznawać książeczki, nowe słowa, ma się rozwijać, a nie zabijać czas bo Pani tak wygodnie. Amen.

Ale jak kobieta przychodzi i włącza dziecku bajki bo musi posprzątać, poprasować i ugotować obiad to w porządku, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2020 o 01:55, Anastazja 88 napisał:

Cudownie 😄 zazdroszczę ! Powinnaś i na pewno się cieszysz. 😄 Czasem ten spokój jest lepszy od chołoty.  Zawsze możecie metodami ożywić atmosfere ( ogólnie w życiu ) coś nowego nie zaszkodzi a znów na kolejne 14 lat wzmocni ! 

 

Dnia 13.04.2020 o 13:01, Anastazja 88 napisał:

Dziękuję ,Tobie również Wesołych Świąt ,dużo miłości i zdrowia 😄😘

Kociakowi zróbcie pogrzeb.  Widzę że u Was aktywnie ! Na rolkach to bym pośmigała 😀

 

Dnia 11.05.2020 o 20:09, aaleksis napisał:

30 zł / h

30 zl  za godzine ? ??  Sorry lala ale pytamnia sa o opieke nad dziecmi a nie prace w burdelu. tam mozesz zawolac wiecej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×