Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milena

Spodziewamy się córki i koleżanka powiedziała, że moja teściowa wreszcie będzie prawdziwą babcią

Polecane posty

Gość Milena

O co chodzi? Teściowie są już dziadkami, bo ich córka ma syna, my się spodziewamy teraz córki i usłyszałam od koleżanki: "To teściowa się pewnie cieszy, że w końcu będzie prawdziwą babcią?". To znowu jakiś zabobon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gergewrgw

Nie mam pojęcia. Trzeba było spytać koleżankę, co ma na myśli. Może jej się osoby pomyliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Powiem ci, że nawet nie skojarzyłam, że coś takiego palnęła, dopiero mąż później zapytał mnie o co jej chodziło z tą "prawdziwą babcią". To była rozmowa w przelocie, spotkałyśmy się przypadkiem na zakupach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabobon , nie zabobon, ale mówi się, że np. dziadek jest "prawdziwym" dziadkiem jeśli jego dzieciom urodzi się syn, bo jak córka to jest "mężem babci". Czyli reasumując, jeśli urodzisz córkę, to babcia będzie "prawdziwą" babcią (bo będzie wnuczka, a nie wnuk), a nie żoną dziadka... To pewnie koleżanka miała na myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena
Przed chwilą, panilady napisał:

Zabobon , nie zabobon, ale mówi się, że np. dziadek jest "prawdziwym" dziadkiem jeśli jego dzieciom urodzi się syn, bo jak córka to jest "mężem babci". Czyli reasumując, jeśli urodzisz córkę, to babcia będzie "prawdziwą" babcią (bo będzie wnuczka, a nie wnuk), a nie żoną dziadka... To pewnie koleżanka miała na myśli...

Pierwsze słyszę, przecież to jakieś bzdury 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość Milena napisał:

O co chodzi? Teściowie są już dziadkami, bo ich córka ma syna, my się spodziewamy teraz córki i usłyszałam od koleżanki: "To teściowa się pewnie cieszy, że w końcu będzie prawdziwą babcią?". To znowu jakiś zabobon? 

Nie mogłaś się zapytać koleżanki o co jej chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena
9 minut temu, Gość gość napisał:

Nie mogłaś się zapytać koleżanki o co jej chodzi?

Napisałam wyżej, że nie zwróciłam uwagi na to zdanie, dopiero mąż mnie zapytał o co jej chodziło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

Dokładnie jak ktoś wyżej napisał, tak się mówi bardziej w żartach, że jest wnuk to dziadek jest prawdziwym dziadkiem, a jest wnuczka to babcia jest prawdziwa babcia. Dziwne, ale też to już kilka razy słyszałam:). Ja mam syna, a bratowa urodziła córeczkę to znajomi mówili mojej mamie, że to teraz jest"prawdziwą" babcią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Prawdziwą babcią to już jest, bo jeśli dziecko ma jej córka to pewne, że w rodzinie. A jak synowa to czort wie z kim ona mogła to dziecko spłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz

Ha ha ha, ja pyerdole te polskie porzekadła, zabobony i stereotypy :D Tu jest jednak inny świat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam dwóch synów i moja mama tez sie śmiała, że nie jest babcia tylko żona dziadka 😄 takie zarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dlaczego rozkminiasz takie głupoty? Szkoda czasu na analizowanie wszystkiego, co ktoś mi powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kurtka wsioki nie mają zajęć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ci starsi ludzie tak czesto mowia. Jak nam sie urodzil syn (1sza corka) to dziadek powiedzial ze wreszcie zostal dziadkiem bo wcześniej byl mezem babki. Wiem ze to głupie ale co poradzisz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To na takiej samej zasadzie, jak powiedzenie, że facet jest ojcem jak spłodzi syna. Prawdziwy mężczyzna musi zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. Takie głupie szowinistyczne porzekadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Niby głupie porzekadło... A są tacy, co to biorą na serio. Moja teściowa się obraziła, jak się okazało na USG połówkowym, że u nas będzie syn, a nie córka.  Ich drugi wnuk, ona się nakręcała od początku mojej ciąży na dziewczynkę i rozczarowanie na jej twarzy było straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×