Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moonaaa30

Gdzie Ci mężczyźni?

Polecane posty

Gość moonaaa30

Czemu tak trudno spotkać konkretnego stanowczego faceta, który ma swoje zdanie, jest świadomy własnej wartości i potrafi kobietę jakoś zainteresować?  Zwykle spotykam zakompleksionych, sfrustrowanych, mało dojrzałych chłopców, którzy do tego potrafią być wulgarni. Zwłaszcza na portalach internetowych, ale też w pubach i na grupach zainteresowań. Nie raz na spotkaniu czułam się jakbym przebywała z 20  a nie 30 latkiem. Od kilku lat nie spotkałam nikogo ciekawego i powoli tracę nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hahahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P0lak

Większość z nas miała kiepskie dzieciństwo. Nieobecni ojcowie, kastrujące matki, kastrujące nauczycielki i wiecznie niezadowolone ze wszystkiego laski wokół. Można mieć was dość i szybko wielu mężczyzn dochodzi do wniosku, że bez was jest nudno, czasami smutno, ale z wami jest nie do wytrzymania. Dodajmy do tego nieznajomość babskiej psychiki (bo się różnimy), brak wartościowych doświadczeń z wami. To męskość tak wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty_22

To samo zauważyłam. Facetów, którzy zachowują się jak faceci jest coraz mniej. Koleżanka ostatnio opowiadała mi jak umówiła się na randkę a na zakończenie on spytał czy może jej dać buziaka? Oboje lat 29. To właśnie przykład zachowania, które bardziej pasuje do nastolatka niż mężczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicy 30 dużo fajnych facetów jest już w związkach 🙂 

Poza tym myślę, że w Polsce winny jest trochę stary system wychowywania chłopców w przekonaniu, że wszystko im się należy i będą "panami w swoim domu" przez samo to, że są. Nagle okazuje się, że nie wystarczy oddychać żeby robić wrażenie na kobietach. Podobny problem mają na przykład w Japonii, gdzie kobiety dogoniły rozwój na świecie, są wykształcone, pracują, mają swoje zainteresowania...a faceci jacy byli 100 lat temu tacy są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonaaa30

Moja mama twierdzi, że za jej czasów ( lata 80-te) faceci bardziej przejmowali inicjatywę, podrywali kobiety, byli szarmanccy.  A teraz? Miesiąc temu byłam ze znajomymi w Bieszczadach. Do domku trzeba było podejść kawałek pod górę .ŻADEN facet nie zaoferował, że pomoże nam wnieść bagaże. Jajko Pisanka też znam trzech konkretnych facetów, ale właśnie zajętych. Czytałam też gdzieś, że to właśnie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to pomaganie to prawdę mówiąc nie wiem, z mojego doświadczenia ludzie proponują pomoc zawsze - niezależnie czy to kobiety czy mężczyźni - chyba, że mają włąsne tobołki i nawet im nie przejdzie przez myśl żeby brać jeszcze cudze. Bo tak naprawdę...po co? Z praktycznego punktu widzenia przecież nie potrzebowałyście pomocy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze weź pod uwagę, że kiedyś dla wielu facetów "przejmowanie inicjatywy" często zakrawało o całkiem nieprzyjemne zachowania. Teraz jednak uczy się chłopców żeby jako mężczyźni się tak nie zachowywali, a i kobiety są bardziej wygadane i potrafią utrzeć nosa takiemu podrywaczowi. Więc jak taki "facecik" dobije do 30 jako singiel to prawdopodobnie inicjatywy okazać nie potrafi,  a jak próbował to dostał kosza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Gość moonaaa30 napisał:

Czemu tak trudno spotkać konkretnego stanowczego faceta, który ma swoje zdanie, jest świadomy własnej wartości i potrafi kobietę jakoś zainteresować?  Zwykle spotykam zakompleksionych, sfrustrowanych, mało dojrzałych chłopców, którzy do tego potrafią być wulgarni. Zwłaszcza na portalach internetowych, ale też w pubach i na grupach zainteresowań. Nie raz na spotkaniu czułam się jakbym przebywała z 20  a nie 30 latkiem. Od kilku lat nie spotkałam nikogo ciekawego i powoli tracę nadzieję.

Z bardzo prostego powodu. Mężczyźni tacy jakich opisujesz, albo mają już kogoś, bo skoro są świadomi swojej wartości, męscy i pewni siebie, to znalezienie kobiety nie jest dla nich problemem, albo są singlami z wyboru i nikogo nie szukają.

Do tego warto dodać, że współczesna kultura w jakiej żyjemy nie sprzyja byciu męskim. W dzisiejszym świecie nie promuje się wzorców, które czynią chłopców mężczyznami, więc coraz więcej facetów pozostaje chłopcami nawet po czterdziestce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facecik
25 minut temu, Gość katty_22 napisał:

To samo zauważyłam. Facetów, którzy zachowują się jak faceci jest coraz mniej. Koleżanka ostatnio opowiadała mi jak umówiła się na randkę a na zakończenie on spytał czy może jej dać buziaka? Oboje lat 29. To właśnie przykład zachowania, które bardziej pasuje do nastolatka niż mężczyzny.

A miłe, czułe, empatyczne kobiety gdzie? Spójrzcie na siebie. Bo tu leży problem. A agresywnych babach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Jak całują bez pytania to chodzi im tylko o jedno. jak pytają to są niedojrzali. Jak nie pomagają to źle się o nich myśli. Jak oferują pomoc to trafiają na feministki które zawsze radzą sobie same.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonaaa30

Jakoś dałyśmy radę ale chodzi po prostu o gest. Fajnie jak facet spyta czy pomóc. Zawsze to odbieram na plus :). Co do tej inicjatywy to powiem tak: Jak facet jest chamski i nachalny  to nie dziwne, że kobietę to delikatnie mówiąc irytuje, ale jeśli z kole w ogóle tego  nie potrafi  to przez większość kobiet jest uznawany za "ciepłe kluchy" i ciężko tutaj o jakąś iskrę. Potem tacy Panowie stwierdzają, że kobiety są wredne bo szukają tylko bad boyów i tworzy się błędne koło:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PewnySiebie
10 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

Jeszcze weź pod uwagę, że kiedyś dla wielu facetów "przejmowanie inicjatywy" często zakrawało o całkiem nieprzyjemne zachowania. Teraz jednak uczy się chłopców żeby jako mężczyźni się tak nie zachowywali, a i kobiety są bardziej wygadane i potrafią utrzeć nosa takiemu podrywaczowi. Więc jak taki "facecik" dobije do 30 jako singiel to prawdopodobnie inicjatywy okazać nie potrafi,  a jak próbował to dostał kosza. 

Podaj mi jeden powód dlaczego kobieta miałaby nie przejąć inicjatywy. Czy jesteście głupsze? Jakieś ułomne? Nie. To tylko z babskiej próżności. Wam tylko pachnieć, nic nie robić, tylko żądać od meżczyzn. Masz odpowiedź czemu faceci coraz rzadziej chcą od was związków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość PewnySiebie napisał:

Podaj mi jeden powód dlaczego kobieta miałaby nie przejąć inicjatywy. Czy jesteście głupsze? Jakieś ułomne? Nie. To tylko z babskiej próżności. Wam tylko pachnieć, nic nie robić, tylko żądać od meżczyzn. Masz odpowiedź czemu faceci coraz rzadziej chcą od was związków. 

gdzie ja napisałam, że kobieta nie powinna podejmować inicjatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PewnySiebie
1 minutę temu, Jajko Pisanka napisał:

gdzie ja napisałam, że kobieta nie powinna podejmować inicjatywy?

Nie obracaj kota ogonem. Napisałaś to w tonie, który jasno wskazuje co i jak. Św...ę krowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość moonaaa30 napisał:

Jakoś dałyśmy radę ale chodzi po prostu o gest. Fajnie jak facet spyta czy pomóc. Zawsze to odbieram na plus :). Co do tej inicjatywy to powiem tak: Jak facet jest chamski i nachalny  to nie dziwne, że kobietę to delikatnie mówiąc irytuje, ale jeśli z kole w ogóle tego  nie potrafi  to przez większość kobiet jest uznawany za "ciepłe kluchy" i ciężko tutaj o jakąś iskrę. Potem tacy Panowie stwierdzają, że kobiety są wredne bo szukają tylko bad boyów i tworzy się błędne koło:).

No dobrze, ale dlaczego mieliby chcieć wam pomóc. Spójrz na to z punktu widzenia osoby która albo sama taszczy własne tobołki albo po prostu mija grupkę turystów. Dlaczego mają w ogóle myśleć o tym jak ona jest odbierana? Trochę za dużo wymagasz 😉 

 

Co do bycia ciepłymi kluchami - wymagania kobiet bardzo się zmieniły. Kiedyś kobiety wychodziły właściwie z domu rodziców do domu męża, łatwiej było zaimponować młodej dziewczynie, często bez szkoły albo nawet jak wykształconej to bez większych perspektyw zawodowych. Facet mógł przekładać pudła w magazynie, a był na lepszej pozycji zawodowej niż nastoletnia dziewczyna którą podrywał (przecież kiedyś śluby brało się zaraz po 20). Teraz faceci już nie startują z "pewniej" pozycji, że samym oddychaniem będą imponować. Kobiety też już nie "muszą" mieć męża tak jak kiedyś więc nie są takie chętne odpowiadać na zaloty każdego. 

Koniec jest taki, że ludzie inicjatywę przejawiają dopiero jak im zależy, a zapytanie się w subie obcej kobiety czy można ją pocałować to nie jest bycie ciepłą kluchą tylko kultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość PewnySiebie napisał:

Nie obracaj kota ogonem. Napisałaś to w tonie, który jasno wskazuje co i jak. Św...ę krowy. 

 

nie obracam, jak zawsze tak sobie dopowiadasz to nic dziwnego, że dalej z mamą mieszkasz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PewnySiebie

Brawo modzie, smieciu xD Usuwaj, usuwaj. Prawda boli o roszczeniowych lolitkach, które myślą że wszystko im się należy. A baby tylko pachnieć i leżeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty_22
31 minut temu, Bolek napisał:

W dzisiejszych czasach nie wiadomo czy kobiecie komplement powiedzieć a co dopiero buziak! Wszystko to sexizm i molestowanie, głupek spytał a powinien mieć to na piśmie

Nie można z tym przesadzać. Zresztą jeśli randka jest udana między parą iskrzy to jeśli facet pocałuje tą kobietę delikatnie w usta to raczej nie będzie tym oburzona a wręcz przeciwnie. Zresztą zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz. Dorosły facet pyta kobietę czy da mu buziaczka? To brzmi wręcz komicznie. Tak to może spytać babcia swojego kilkuletniego wnuczka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PewnySiebie
2 minuty temu, Jajko Pisanka napisał:

 

nie obracam, jak zawsze tak sobie dopowiadasz to nic innego, że dalej z mamą mieszkasz 😉

Oczywiście, że tak. Nie zrobisz ze mnie nienormalnego. 

 

Niestety wielu "mężczyzn" leci na biedne dziewczynki i rzuca się w wir białorycerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam radzisz sobie świetnie z robieniem z siebie nienormalnego, nie muszę ci pomagać 🙂

 

Osobiście wychodzę z założenia, że inicjatywę powinny okazywać strony zainteresowane i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonaaa30
11 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

No dobrze, ale dlaczego mieliby chcieć wam pomóc. Spójrz na to z punktu widzenia osoby która albo sama taszczy własne tobołki albo po prostu mija grupkę turystów. Dlaczego mają w ogóle myśleć o tym jak ona jest odbierana? Trochę za dużo wymagasz 😉 

 

Co do bycia ciepłymi kluchami - wymagania kobiet bardzo się zmieniły. Kiedyś kobiety wychodziły właściwie z domu rodziców do domu męża, łatwiej było zaimponować młodej dziewczynie, często bez szkoły albo nawet jak wykształconej to bez większych perspektyw zawodowych. Facet mógł przekładać pudła w magazynie, a był na lepszej pozycji zawodowej niż nastoletnia dziewczyna którą podrywał (przecież kiedyś śluby brało się zaraz po 20). Teraz faceci już nie startują z "pewniej" pozycji, że samym oddychaniem będą imponować. Kobiety też już nie "muszą" mieć męża tak jak kiedyś więc nie są takie chętne odpowiadać na zaloty każdego. 

Koniec jest taki, że ludzie inicjatywę przejawiają dopiero jak im zależy, a zapytanie się w subie obcej kobiety czy można ją pocałować to nie jest bycie ciepłą kluchą tylko kultura.

Już mniejsza o tą jednorazową sytuację w górach :). Bardziej chodzi mi o to, że u większości facetów, których znam nie widzę żadnego pierwiastka męskości. Kilkukrotnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdarzyło mi się poznać "facecika", który miał myślenie 19 latka a jeśli dodam do tego zupełny brak pewności siebie to raczej nie jest to materiał na partnera. Co do tego pocałunku to oczywiście, że obcej kobiety w pubie  nie będzie całował  bez słowa, ale jeśli spotyka się z jakąś kilka tygodni to chyba może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonaaa30
7 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

sam radzisz sobie świetnie z robieniem z siebie nienormalnego, nie muszę ci pomagać 🙂

 

Osobiście wychodzę z założenia, że inicjatywę powinny okazywać strony zainteresowane i tyle.

Jasne. Przecież nie może być tak, że zawsze wszystko będzie inicjował facet. Bez przesady. Po prostu fajnie jest widzieć, że to ona ma więcej testosteronu niż kobieta :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może nie może? On tego nie wie i jednak lepiej się zapytać, może nie w takiej infantylnej formie, ale nic złego nie zrobił. Może podaj jakieś konkretne przykłady, czym objawia się to "myślenie jak u 19latka" - mówisz w końcu o stosunkowo młodych ludziach/singlach. Co do pewności siebie...tak, wymagania się zmieniły, kobiety często wyprzedzają mężczyzn z osiągnięciami, a do tego nie ma takiej presji żeby pewność siebie udawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość

droga autorko,

jest tylko to, co widzisz,

take it or leave it!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PewnySiebie
7 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

A może nie może? On tego nie wie i jednak lepiej się zapytać, może nie w takiej infantylnej formie, ale nic złego nie zrobił. Może podaj jakieś konkretne przykłady, czym objawia się to "myślenie jak u 19latka" - mówisz w końcu o stosunkowo młodych ludziach/singlach. Co do pewności siebie...tak, wymagania się zmieniły, kobiety często wyprzedzają mężczyzn z osiągnięciami, a do tego nie ma takiej presji żeby pewność siebie udawać. 

Ok więc jako stanowczy mężczyzna pytam. Dajesz dupy od razu, czy trzeba biegać przez płotki? Bo nie wiem czy w ogóle cokolwiek inicjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonaaa30
12 minut temu, Jajko Pisanka napisał:

A może nie może? On tego nie wie i jednak lepiej się zapytać, może nie w takiej infantylnej formie, ale nic złego nie zrobił. Może podaj jakieś konkretne przykłady, czym objawia się to "myślenie jak u 19latka" - mówisz w końcu o stosunkowo młodych ludziach/singlach. Co do pewności siebie...tak, wymagania się zmieniły, kobiety często wyprzedzają mężczyzn z osiągnięciami, a do tego nie ma takiej presji żeby pewność siebie udawać. 

Jeśli bez infantylnej formy to jest to do zaakceptowania tzn na pewno nie skreślę z takiego powodu, ale teksty typu" daj mi buziaczka słodziaczka"  o niee :). Taki "mężczyzna" nie ma u mnie szans

1.  Głupie żarty z podtekstami erotycznymi + głośne wybuchy śmiechu. Oczywiście śmieje się tylko taki facet i jego ekipa a w praktyce  nie potrafią nawet kobiety zagadać.

2. Pokazuje mi selfie z gołą klatą i chwali się jaką to stosuje dietę i ćwiczenia. Jedyne zainteresowanie piłka

3. Podczas spotkania pyta jaki jest mój ideał faceta i prosi o opis ( od razu przypomniały mi się stare rozmowy na gg sprzed lat)

4. Na fb zagadał do mnie dawny znajomy. Zaproponował mi niezobowiązującą randkę ( czyt. sex randkę). Używał tak infantylnych sformułowań, że nawet mnie to nie oburzyło tylko okropnie rozbawiło. Tu oczywiście przytaczać nie będę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kość
3 minuty temu, Gość PewnySiebie napisał:

Ok więc jako stanowczy mężczyzna pytam. Dajesz dupy od razu, czy trzeba biegać przez płotki? Bo nie wiem czy w ogóle cokolwiek inicjować.

cóż,

okazuje się, że stanowczość to trochę za mało,

kiedy w głowie pustka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość moonaaa30 napisał:

Jeśli bez infantylnej formy to jest to do zaakceptowania tzn na pewno nie skreślę z takiego powodu, ale teksty typu" daj mi buziaczka słodziaczka"  o niee :). Taki "mężczyzna" nie ma u mnie szans

1.  Głupie żarty z podtekstami erotycznymi + głośne wybuchy śmiechu. Oczywiście śmieje się tylko taki facet i jego ekipa a w praktyce  nie potrafią nawet kobiety zagadać.

2. Pokazuje mi selfie z gołą klatą i chwali się jaką to stosuje dietę i ćwiczenia. Jedyne zainteresowanie piłka

3. Podczas spotkania pyta jaki jest mój ideał faceta i prosi o opis ( od razu przypomniały mi się stare rozmowy na gg sprzed lat)

4. Na fb zagadał do mnie dawny znajomy. Zaproponował mi niezobowiązującą randkę ( czyt. sex randkę). Używał tak infantylnych sformułowań, że nawet mnie to nie oburzyło tylko okropnie rozbawiło. Tu oczywiście przytaczać nie będę :).

Ja powiedziałabym, że to już nawet nie jest infantylność tylko niski iloraz inteligencji. Pewnie, że tacy faceci istnieją, ale nie ma ich jakoś specjalnie dużo. Jeszcze rozumiem dlaczego mogą używać dziwnym określeń na seks/beliznę/genitalia (zwykły wstyd), ale brak zainteresowań i fiksacja na punkcie seksu to już coś co kojarzy mi się z drechem spod budki z piwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PewnySiebie
10 minut temu, Gość w kość napisał:

cóż,

okazuje się, że stanowczość to trochę za mało,

kiedy w głowie pustka,

OOO to jednak nie brak pewności siebie u facetów paniom przeszkadza... A jednak brak inteligencji. Cóż za zwrot w akcji. I wy macie czelność czegokolwiek od nas wymagać, skoro same nie wiecie czego chcecie? Staram się nie być mizoginem, ale was się nie da traktować poważnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×