Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Natalia Jueppner

Problemy z zajściem w ciąży

Polecane posty

Hej. Od pół roku staram się z narzeczonym o dziecko, byłam u ginekologa i skierował mnie na badania, wyniki są bardzo dobre. Ale minął już miesiąc kolejny i nadal nic. Bardzo pragniemy 2 dziecka. Kupiłam kwas foliowy i zaraz po miesiące zamierzem brać. Jakie macie metody czy sposoby żeby się udało, jakaś rada? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makak

Lekarz dał ci  zielone światło? Bo podobno byłaś w ciąży.  Po drugie pół roku staran to nic- zdrowa para ma w każdym cyklu 25% szans na ciążę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedział, że mamy być cierpliwi i się starać. Bo test ciążowy pokazał wcześną ciąża ale byłam po 2 tygodniach na wizycie i nie ma ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Jakie badania robiliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam na hormonalne, tarczyce i testosteron i wyniki są bardzo dobre, narzeczony nie pamiętam ale też są bardzo dobre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwas foliowy już możesz brać, nie musisz czekać do miesiaczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za informację 🙂 A czy ona naprawdę pomaga, bo słyszałem że tak no ale wiadomo lepiej się dowiedzieć od kogoś kto ją stosował. I przez ile co najmniej ja brac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwas foliowy nie pomaga w zajęciu w ciaze. U kobiet we wczesnym okresie ciąży niedobory tej witaminy zwiększają ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u płodu. Słyszałam że przynajmniej przez 3 miesiące przed zajściem w ciaze należy to brać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Może przeanalizuj, w jakie dni aktywnie staracie się o dziecko? Nam przez jakiś czas też nie bardzo szło, 2 kreseczki na teście ciążowym nie chciały wyskoczyć.

My połączyliśmy 2 metody - wyliczenia kalendarzyka (takie z aplikacji od miesiączki, więc było to na podstawie moich okresów z kilku lat i w miarę trafnie przewidywało), żeby wiedzieć kiedy teoretycznie wypadają dni płodne oraz obserwację śluzu (to bardziej na lenia niż pomiary temperatury i inne takie, bo to zabiera kilka miesięcy, żeby sobie ogarnąć wykresy) - w czasie dni płodnych jest on przeźroczysty i przypomina lekko rozwodniony lubrykant, taki stan utrzymuje się przez 3-4 dni i wtedy szansa jest największa. Może tego spróbujcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka

Też nie mogłam zajść, aż w końcu zaczęłam zdrowo żyć i wszystko planować- używałam wtedy cyclotestu myway. Uważam że jest bardzo pomocny i mogę go polecić wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gość gość2 napisał:

Może przeanalizuj, w jakie dni aktywnie staracie się o dziecko? Nam przez jakiś czas też nie bardzo szło, 2 kreseczki na teście ciążowym nie chciały wyskoczyć.

My połączyliśmy 2 metody - wyliczenia kalendarzyka (takie z aplikacji od miesiączki, więc było to na podstawie moich okresów z kilku lat i w miarę trafnie przewidywało), żeby wiedzieć kiedy teoretycznie wypadają dni płodne oraz obserwację śluzu (to bardziej na lenia niż pomiary temperatury i inne takie, bo to zabiera kilka miesięcy, żeby sobie ogarnąć wykresy) - w czasie dni płodnych jest on przeźroczysty i przypomina lekko rozwodniony lubrykant, taki stan utrzymuje się przez 3-4 dni i wtedy szansa jest największa. Może tego spróbujcie?

Mam aplikacje i wszystko obserwuje i wg 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Izka napisał:

Też nie mogłam zajść, aż w końcu zaczęłam zdrowo żyć i wszystko planować- używałam wtedy cyclotestu myway. Uważam że jest bardzo pomocny i mogę go polecić wszystkim 🙂

Co to jest cyclotest myway? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×