Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość afgf

Różnica wieku między dziećmi, która lepsza? Dwa, trzy lata czy pięć?

Polecane posty

Gość afgf

bo ja skłaniam się ku myśleniu, że jednak 5 lat. Odchodzą juz pieluchy u starszego, mleko, ciągnięcie matki za nogę. Starszy już rozumny, nawet coś podać może, przynieść, pomóc. Szczerze podziwiam matki z małą różnicą wieku u dzieci. A jakie sa Wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aza

A dla kogo najlepsza? Dla matki czy dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nie ma tej najlepszej roznicy wieku, to sprawa indywidualna oraz tego jak Ci mija macierzynstwo,czy starsze dziecko jest grzeczne ,czy moze daje w kosc.Czy ty jestes stworzona do macierzynstwa,czy jednak nie. Ja kiedy planowalam 3 dzieci, po pierwszym powiedzialam NIGDY WIECEJ,bo czulam sie wykonczona,sfrustrowana, brakowało mi tlenu,a ciagle marudzenie i skakanie kolo dziecka mnie przygnębiało. Wpadlam jak starszy syn mial 8 lat i myslisz,ze jest latwiej? nie.. jest tak samo.Co prawda mam wiecej cierpliwosci,nie musze zmieniac starszemu pieluch,ani karmic,ale ani troche nie jest lepiej,latwiej i przyjemniej. Po prostu znow mam male dziecko i jeszcze rozmowy o sprawach starszego syna. Podziwiam matki ktore maja dzieci z malą roznica wieku, ja bym nie wyrobila psychicznie.

Jesli chodzi o dzieci to pewnie mala roznca wieku jest lepsza, zawsze jest kumpel do zabawy ( jakis w wieku 3 lat sie dogadaja) , z tym jak bedzie pozniej nie wie nikt.

Duza roznica wieku to przepasc dla rodzenstwa. Moi sie lubia, starszy szaleje za bratem,ale nie bawia sie razem i zyja obok siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka

Ja wolę różnice 5 lat i tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam 7

U mnie jest 7 lat i jest super,ale trudno powiedziec czy u Ciebie tez tak bedzie.Kazda rodzina jest inna i kazdej co innego pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Pięć to optymalna różnica moim zdaniem. U mnie są dwa lata różnicy, teraz wiem że młodsze dziecko potrzebowalo mnie jeszcze bardzo gdy urodziło się młodsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afgf
6 minut temu, Gość Iubire napisał:

Pięć to optymalna różnica moim zdaniem. U mnie są dwa lata różnicy, teraz wiem że młodsze dziecko potrzebowalo mnie jeszcze bardzo gdy urodziło się młodsze.

też mam takie wrażenie, że taki malec potrzebuje jeszcze rodzica. Dlatego zaczekam i będziemy się starać o dziecko wtedy, gdy starszy już będzie miał 4 latka. Czyli za jakieś półtora roku zajdę dopiero w ciążę, może za dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co że jak

ja mam dwójkę z różnicą niecale dwa lata A rocznikowo rok po roku bo starsza jest z lutego 2016 a młodsza grudzień 2017. Lekko nie jest ale nie narzekam, uwielbiam spędzać czas z moimi coreczkami  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość mama

Ja mam. 3.5 roku różnicy. Uważam, że jest super choć mogła by być różnica o rok lub pół mniejsza. Dzieci się bawią razem, kłócą, starsze dziecko uczy młodsze, jedzą ten sam obiad, kąpią się razem, na placu zabaw bawią się razem, bajki oglądają razem. Ja osobiście nie chciałabym mieć różnicy 5 lat lub większej, myślę że mniej łączy niż dzieli, jako rodzic musisz znaleźć czas na zajęcia dla starszego i młodszego dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różnicę trzech lat między swoimi  chłopakami i jak dla mnie rewelacja. Chłopcy się świetnie dogadają,  bawią,  starszy uczy młodszego.  Wiadomo kłócą się i biją też ale mają super więź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

A miedzy moimi synkami jest roznicy rok i 5 miesiecy. Wszystko poszlo ciagiem, lekko nie jest ale dzieci sa rozne, starszy spal cala noc jak mial 4 miesiace, mlodszy przez 1,5 roku wstawal. Chlipaki bawia sie razem, maja wspolne zabawki, lubia tez same bajki, bija sie rowniez;) jak juz ktos pisal - jeden plac zabaw, te same zabawy, obiady, razem ucza sie liczyc, sikaja na nocniki itd. W wieku szkolnym tylko jeden rok (sa rok po roku) bedzie trzeba odwozic do roznych miejsc, pozniej razem. Widac ze sie kochaja i sa zzyci, ale tez bija sie i kloca, jak to dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×