Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Kiedy wasze dzieci zaczęły raczkować?

Polecane posty

Gość Gość

Wiem ze dzieci się nie porównuje ale tak orientacyjnie chciałabym się dowiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

corka miala jakies 3-4 miesiace gdy zaczela sie przemieszczac, z uniesiona pupa, podpierala sie zbyt ciezka jeszcze glowa. Syn mial 11 miesiecy , najpierw zaczal stawac, dopiero potem raczkowac. 

Poszukaj w necie, sa rozne metody raczkowania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn najpierw zaczął stawać jak miał 8 miesięcy, dopiero po jakimś czasie później zaczął raczkować, wcześniej się czołgał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja corka w ogóle nie raczkowała. Gdy miała 9 miesięcy stanęła na nogi i zaczęła chodzic. Najpierw trzymajac sie mebli i kanapy a pozniej juz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita

Raczkowanie jest BARDZO istotne w rozwoju ogólnym dziecka.Jego pominięcie może być niekorzystne w dalszym rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela

Syn zaczął raczkowac jak mial 9 miesiecy i dlugo nie raczkował bo zaraz stanal na nogi.

Corka miala 5 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój syn zaczął raczkować dosyć późno w wieku 11,5 miesiąca. Raczkował do 16 miesiąca, bo w dniu skończenia 16 miesięcy zaczął chodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka zsczęła Raczkowsć w 9 miesiącu. Usiadła w ósmym (nigdy nie podpierałsm, czekałam, aż sama będzie gotowa. Zaczęła chodzić dwa tygodnie przed ukończeniem roczku. 

Myślę, że niczego nie warto przyspieszać. Rozwija się super, dzisiaj w zabawie (dwadzieściadwa miesiące) lubi poraczkować np bawiąc ię w psa czy kotka. 

Układa alfabet, pisze samodzielnie literki a, o, czasem m. A obawiałam się, że może później usiadła, to może coś nie rąk, bo dzieci inne siadały samodzielnie w wieku 6 miesięcy. Ale postanowiłam, że niech się rozwija w swoim tempie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Acha, to ja z postu powyżej., gdy dziecko wraca po czasie do raczkowanis, to super znak. To nie jest cofanie się w rozwoju, tylko udoskonalanie (rozwój obu półkuli mózgu) i to naprawdę bardzo dobrze. Raczkowsnie to bardzo ważny etap rozwoju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Córka na początku 6 mca, syn właśnie zaczął - za kilka dni skończy 7 mcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yocantica

Mój syn jak miał 9-10 miesięcy zaczął pełzać, czołgać się - nigdy nie raczkował w zasadzie. chodzil przy meblach jak miał 12 miesięcy a sam rurzyl jak mial prawie 15.

 Teraz ma 9 lat już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boże Boże Boże Bożenko

Syn najpierw zaczął siadać w 6 mc i wstawać przy meblach, w 7 raczkowanie. Teraz ma 8 i zasuwa jak perszing, stoi i próbuje puszczać do stania samodzielnego ale zaraz klap na pupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×