Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wola

Od lipca 500+ na pierwsze dziecko.Cieszycie się?

Polecane posty

Gość eq2weqwe

W maju sa chyba do europarlamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kon
11 godzin temu, Gość gosc napisał:

Jestem nauczycielką, zarabiam 1800 na rękę plus 10% dodatku wiejskiego. Nie mam mieszkania bo mnie nie stać. Słynne wolne to siedzenie w domu bo mnie nie stać na nic. Wszystkie te dodatki to jak policzek. Nie stać mnie żeby założyć rodzinę. Nie stać mnie żeby żyć za tą kasę. Skończyłam dwa kierunki studiów, a zarabiam gorzej niż ktoś bez wykształcenia. Jestem gnojona przez społeczeństwo. A ja po prostu chciałabym godnie żyć. Już teraz niektóre mamy kilkorga dzieci mają więcej kasy nie pracując niż ja na etacie. I dostaną emeryturę za siedzenie w domu podczas gdy inne matki muszą godzić pracę i wychowywanie dzieci. Przykro mi gdy patrzę na to rozdawnictwo i słucham gdy ktoś mówi "bo mi się należy". Rozmnażanie to nie jest jakiś wyczyn, mało kto potrafi dobrze wychować dziecko a nie tylko hodować. Przeciętny Polak jest wyzyskiwany na rzecz nierobów i patologii (nie oszukujmy się - lwią część beneficjentów pomocy socjalnej stanowią tacy ludzie). Ci, którzy są zwykłymi, pracującymi obywatelami więcej stracą niż zyskają. Nawet jak ktoś dostanie 1000 zł na dwójkę dzieci to wyda więcej na rosnące rachunki, drożejące jedzenie i usługi.

Przeciez ta patologia nie ma zielonego pojecia jak to dziala. Oni widza tylko darmowe pieniadze a nie widza ,ze sami dolozą do tych 500 +. To są odmenty spoleczenstwa. Widziales te wypowiedzi? One wszystkie powinny byc wykastrowane. Nie potrzeba nam wiecej imbecyli a przeciez wiadomo ,ze z takiego syfu jak sie bachor urodzi to gowno będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaluNia
12 godzin temu, Gość gość napisał:

Przepraszam, zrobisz sobie dziecko dla 500+, a  nie dlatego, że chcesz? Jprdl, co ludzie maja w tych głowach.

Haha 😂 tak samo właśnie pomyślałam ✌️ Ja póki co dzieci nie mam, dlatego za wiele nie mogę się wypowiedzieć, ale patrząc z boku to właściwie dobrze, że będą te pieniążki na pierwsze dziecko już, bo tak mówiąc szczerze 500 złotych w tych czasach nie jest jakaś znaczącą kwotą biorąc pod uwagę gigantyczne wręcz ceny w sklepach - nie biorę pod uwagę tego śmieciowego jedzenia, które może jest i tanie, ale zupełnie bezwartościowe, a i nawet szkodliwe, a ludzie niestety często muszą je kupować, szczególnie, gdy jest większa rodzina, by móc wszystkich wyżywić, a tym samym fundują sobie i dzieciom tylko szkodę!! ale to wcale nie wina ludzi, tylko właśnie tych cen, jak coś jest "zdrowe" to jest droższe (nie mam na myśli tu też tych "ZDROWYCH PÓŁEK", bo tam to więcej ściemy jest)... Dlatego tak naprawdę chyba taka myśl, żeby "zrobić" sobie dziecko za 500 złotych to nie jest do końca przemyślana, bo życie jest dużo droższe... Ale no też człowiek to nie przedmiot... "Zrobisz", ale przecież musisz poświęcić mnóstwo czasu, wiele wyrzeczeń, uwagi, obdarzyć miłością i bezpieczeństwem, troszczyć się , by godnie wychować na uczciwego obywatela... Może lepiej póki co zrobić MARZANNE 😁😁  i godnie wrzucić do rzeki 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A niby skąd PiS weźmie tą kolejną kasę. Znów wszystko podrożeje . Produkują inflację i doprowadzą ten kraj do ruiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

A niby skąd PiS weźmie tą kolejną kasę. Znów wszystko podrożeje . Produkują inflację i doprowadzą ten kraj do ruiny.

Zawsze było wszystko drogie. Pamietam jak wrocilam 5 lat temu do Polski. Przerazilam sie ze z wypłaty nie bylo mnie stać na sałatę lodową,ananasa,bataty... Teraz kosztuja troche mniej ale tez jest drogo! I nic nie zmienilo się od kilku lat. A skad wezma? Moze znow podwyzsza Vat na kawior itp? Troche interesuje sie polityką,widze jakie zmiany zaszły. Oni naprawde robia cos dla spoleczenstwa. Tusk podwyzszal vaty na ubranka itp. Oni obniżają powoli..co rusz slyszy sie ze obnizyli vat na ro i tamto a podwyzszyli na jakis kawior czy owoce morza. I zeby nie bylo! Nie pobieram zasilkow. 500 na dziecko mam ale pracujemy z mezem i mamy 2 dzieci a nie 5 dla 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganz

Patologia niepracująca licząca na socjal nie powinna mieć prawa głosować. Jak można być takim baranem i robić dzieci dla 500+?? Przecież to jest jawne kupowanie elektoratu pod wybory. Karyny i inne maDki się pewnie cieszą. Zobaczymy jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gacek

Nierobom z 500+ mówimy stanowcze NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Wola napisał:

Od lipca 500+ na pierwsze dziecko.Cieszycie się?

Szczucie przedwyborcze czas zacząć. Osobiście się cieszę, ponieważ im więcej złych decyzji pogrążających państwo i społeczeństwo, tym większa szansa, że odczuwający skutki świadomi ludzie w końcu się ockną i efektywnie zbuntują. Wszystko w Polsce wymaga generalnych porządków, rozdawanie jałmużny nic nie pomoże, a na dłuższą metę wręcz zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka
13 minut temu, Gość Ganz napisał:

Patologia niepracująca licząca na socjal nie powinna mieć prawa głosować. Jak można być takim baranem i robić dzieci dla 500+?? Przecież to jest jawne kupowanie elektoratu pod wybory. Karyny i inne maDki się pewnie cieszą. Zobaczymy jak długo.

Seby tez sie cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tania
11 minut temu, Gość Gacek napisał:

Nierobom z 500+ mówimy stanowcze NIE!

Sa tacy co pracuja i pobierają 500+!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek ret
2 minuty temu, Gość Tania napisał:

Sa tacy co pracuja i pobierają 500+!

Wskaż takich. Z imienia i nazwiska. Podaj PESEL, numer buta i fiuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda

Super wiadomość! Patola się cieszy a pracujący za to zapłacą. Znakomicie. Nie widzę lepiej. Co za durny naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Funny girl

Madki😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fur
28 minut temu, Nenesh napisał:

Szczucie przedwyborcze czas zacząć. Osobiście się cieszę, ponieważ im więcej złych decyzji pogrążających państwo i społeczeństwo, tym większa szansa, że odczuwający skutki świadomi ludzie w końcu się ockną i efektywnie zbuntują. Wszystko w Polsce wymaga generalnych porządków, rozdawanie jałmużny nic nie pomoże, a na dłuższą metę wręcz zaszkodzi.

Zła decyzja?!Powiedz to matkom jedynaków i tym co nie mają na pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fur
6 minut temu, Gość Wanda napisał:

Super wiadomość! Patola się cieszy a pracujący za to zapłacą. Znakomicie. Nie widzę lepiej. Co za durny naród.

Zmartwie cię,rodziny które nie mają 500 plus na pierwsze dziecko to są właśnie rodziny pracujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
27 minut temu, Gość Tania napisał:

Sa tacy co pracuja i pobierają 500+!

oczywiście że są, maz zarabia najniższą krajową.Ja pół etatu.Razem mamy 2.350 zł.i pobieramy 500 na pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mapa
44 minuty temu, Gość Ganz napisał:

Patologia niepracująca licząca na socjal nie powinna mieć prawa głosować. Jak można być takim baranem i robić dzieci dla 500+?? Przecież to jest jawne kupowanie elektoratu pod wybory. Karyny i inne maDki się pewnie cieszą. Zobaczymy jak długo.

widzę że niektórzy dalej nie rozumieją,program 500 plus powstał właśnie po to żeby rodziło się w Polsce więcej dzieci,to jest dobry dodatek wychowawczy więc Ci którzy chcą mieć więcej dzieci dlaczego mają się na nie nie decydować? W każdym kraju tak jest.Te które tak jęczą to są najczęściej kobiety których mężowie nie chcą mieć więcej dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcysia

To co tu się wyprawia to jest żenada. Jak można się cieszyć z socjalu? Jesteście stuknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna&48

Czy nie rozumiecie, że jakikolwiek socjal to dopływ pieniędzy na rynek i wzrost cen oraz podatków i parapodatków? To są puste pieniądze. Ile realnie jest dziś warte 500+? 300 Zeta?? Żyjecie w świecie ułudy. Jak to się kiedyś rypinie to zostaniecie z niczym. Wasz wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tur
25 minut temu, Gość Marcysia napisał:

To co tu się wyprawia to jest żenada. Jak można się cieszyć z socjalu? Jesteście stuknięte.

To lepiej nie mieć socjalu, tak?Wolałabyś żeby państwo ci dokładało 500 zł do dziecka czy nie? No właśnie,więc nie mąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turka
22 minuty temu, Gość Krystyna&48 napisał:

Czy nie rozumiecie, że jakikolwiek socjal to dopływ pieniędzy na rynek i wzrost cen oraz podatków i parapodatków? To są puste pieniądze. Ile realnie jest dziś warte 500+? 300 Zeta?? Żyjecie w świecie ułudy. Jak to się kiedyś rypinie to zostaniecie z niczym. Wasz wybór.

Ale te pieniądze wracają i są cały czas w obrocie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola

Czworo dzieci urodziłam zanim powstało 500 plus i dawaliśmy radę.Chcieliśmy mieć trójkę dzieci ale trzecia ciąża okazała się bliźniacza 🙂 I nie powiem- teraz jest o niebo lżej, możemy co roku pozwolić sobie na wyjazd nad morze czy w góry a zimą dzieci co sobotę śmigają na nartach a to drogi sport.Sam sprzęt narciarski to ceny jak z kosmosu ale te pieniądze są na dzieci więc tak je wydajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armatura

Dlaczego moderacja wczoraj wstrzymała do akceptacji mój komentarz, że mama mnie nauczyła, że trzeba mieć własne pieniądze niezależnie od mężczyzny, i że mieliśmy taki czas, że ja przez chwilę ja jego utrzymywałam (w odpowiedzi na wpis dziewczyny, której mąż rozliczał złotówki)??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość Melka napisał:

Alez ja jestem dumna ze nie siedzi przed komputerem tylko rozwija swoje pasje. Na smartfona w wakacje zarobil sobie sam.To jest nasz obowiązek,nasz rodziców zapewnic edukacje. Kto mysli inaczej ten nie powinien mieć w ogole dzieci. To nie kaprys jesli dziecko przynosi mi dyplomy i puchary. To jest inwestycja. Ale widze ze nie zrozumiesz tego. Bez odbioru

Edukacja w Polsce jest darmowa, część zajęć pozalekcyjnych również. Jak masz fanaberie przeładować dziecko obowiązkami pozalekcyjnymi to Twój problem, jak również płacz z tytułu topniejących funduszy na zachcianki. Twoja sprawa mi to obojętne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byla belgijka

A co to jest 500zl na dziecko? W Belgii samego rodzinnego na 3 dzieci 800euro,płacą bez wykazywania dochodow. Przy 3 zwolnienie z podatku,kobieta jak nie chce to do 2 i pol roku nie pracuje a płacą(potem jest obowiazek do przedszkola),jak pracuje to tez płacą jest dodatek za to ze jej sie chce pracowac i wychowywac dziecko. Przedszkole do 18! Panstwowe. A u nas? Do 16! I wez idz do pracy jak w normalnym trybie od 8-16. Doplaty do zlobkow,przedszkole darmowe,szkoła. Jeszcze z 20 lat i moze dorównamy zachodowi. Jak na razie to nam daleko. Opieka medyczna do 12 r z darmowa. Jak ktos jest np na czarno i cos sie stanie to nie płaci. U nas wystawiliby rachunek ze tylko sznurek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melka
6 minut temu, Gość gość napisał:

Edukacja w Polsce jest darmowa, część zajęć pozalekcyjnych również. Jak masz fanaberie przeładować dziecko obowiązkami pozalekcyjnymi to Twój problem, jak również płacz z tytułu topniejących funduszy na zachcianki. Twoja sprawa mi to obojętne.

 

Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 34

Ja i mąż bardzo się cieszymy że będzie 500 plus na pierwsze dziecko, jesteśmy 1,5 roku po ślubie i odkładaliśmy decyzję o dziecku czy będziemy w stanie zapewnić mu godne warunki, ale skoro państwo dołoży nam 500 zł to będzie nas na nie w końcu stać, oboje zarabiamy najniższą krajową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
8 minut temu, Gość Byla belgijka napisał:

A co to jest 500zl na dziecko? W Belgii samego rodzinnego na 3 dzieci 800euro,płacą bez wykazywania dochodow. Przy 3 zwolnienie z podatku,kobieta jak nie chce to do 2 i pol roku nie pracuje a płacą(potem jest obowiazek do przedszkola),jak pracuje to tez płacą jest dodatek za to ze jej sie chce pracowac i wychowywac dziecko. Przedszkole do 18! Panstwowe. A u nas? Do 16! I wez idz do pracy jak w normalnym trybie od 8-16. Doplaty do zlobkow,przedszkole darmowe,szkoła. Jeszcze z 20 lat i moze dorównamy zachodowi. Jak na razie to nam daleko. Opieka medyczna do 12 r z darmowa. Jak ktos jest np na czarno i cos sie stanie to nie płaci. U nas wystawiliby rachunek ze tylko sznurek 

Dlatego Polska chce powoli dorównywać krajom zachodnim, może za kilkanaście lat w Polsce też tak będzie, wiem że w krajach skandynawskich obiady w szkołach są dla wszystkich dzieci darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Jak napisał:

w krajach skandynawskich obiady w szkołach są dla wszystkich dzieci darmowe.

Mam nadzieję, że są lepszej jakości niż w wielu polskich szkołach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A po co ty chcesz mi odp, ze mąż rozlicza mnie ze złotówki tłumacząc, ze trzeba mieć swoje pieniądze, skoro on rozlicza mnie również że moich? A to kiedy mówiłam o jego było za czasów studiów dziennych na kierunku medycznym, wiec raczej logiczne, ze nie pracowałam, bo nie było na to czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×