Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wola

Od lipca 500+ na pierwsze dziecko.Cieszycie się?

Polecane posty

Gość Metoda
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale wy jesteście głupi. Przecież PiS obiecuje 500 plus na pierwsze dziecko tylko przez ten rok. Nie wiecie po co to robi? Po to żeby zyskać wyborców a potem będzie miał wywalone i znowu 500 plus dostaną w tym kraju sami bogacze z gromadą dzieci. To nie lepiej zagłosować na takiego Biedronia który oprócz stałego 500 plus dla każdego otworzy wam więcej żłobków przedszkoli da więcej kasy niepełnosprawnym dzieciom a i emerytury będziecie mieć godne no i na niektóre prywatne placówki będą na NFZ. To wy znowu polecie głosować na partie która trwoni wsze pieniądze na kolejne pomniki, Rydzyka i rozdaje kasę najbogatszym a jak wam się kiedyś noga podwinie i będziecie samotnymi matkami ,wdowami albo wam się trafi niepełnosprawne dziecko to będziecie bidę z nędza klepać.

boję się głosować na Biedronia bo może niektóre rzeczy ukrócić i na przykład 500 plus wliczyć do dochodu tak jak chciało PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Metoda napisał:
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale wy jesteście głupi. Przecież PiS obiecuje 500 plus na pierwsze dziecko tylko przez ten rok. Nie wiecie po co to robi? Po to żeby zyskać wyborców a potem będzie miał wywalone i znowu 500 plus dostaną w tym kraju sami bogacze z gromadą dzieci. To nie lepiej zagłosować na takiego Biedronia który oprócz stałego 500 plus dla każdego otworzy wam więcej żłobków przedszkoli da więcej kasy niepełnosprawnym dzieciom a i emerytury będziecie mieć godne no i na niektóre prywatne placówki będą na NFZ. To wy znowu polecie głosować na partie która trwoni wsze pieniądze na kolejne pomniki, Rydzyka i rozdaje kasę najbogatszym a jak wam się kiedyś noga podwinie i będziecie samotnymi matkami ,wdowami albo wam się trafi niepełnosprawne dziecko to będziecie bidę z nędza klepać.

boję się głosować na Biedronia bo może niektóre rzeczy ukrócić i na przykład 500 plus wliczyć do dochodu tak jak chciało PO.

W jakim sensie wliczyć do dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kai
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

W jakim sensie wliczyć do dochodu?

Obecnie 500 plus nie wlicza się do dochodu.Tak jakby tych pieniędzy nie było np.w rozliczeniu PIT czy w staraniu się o dożywianie dzieci w szkole .PO było tym zbluwersowane,mówili że 500 plus powinno się wliczać do dochodu więc wiadomo że jakby byli u władzy to by tak zrobili. I Biedroń też może dużo pozmieniać i wliczać 500 plus do dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LAba
5 minut temu, Gość Kai napisał:

Obecnie 500 plus nie wlicza się do dochodu.Tak jakby tych pieniędzy nie było np.w rozliczeniu PIT czy w staraniu się o dożywianie dzieci w szkole .PO było tym zbluwersowane,mówili że 500 plus powinno się wliczać do dochodu więc wiadomo że jakby byli u władzy to by tak zrobili. I Biedroń też może dużo pozmieniać i wliczać 500 plus do dochodu.

Bardzo dużo ludzi korzysta z pomocy socjalnej przez to właśnie że 500 plus się nie wlicza do dochodu.Przecież to jest dochód.Ale dla nas dobrze. Dlatego nie będę głosowała na żadną inną partię bo może wszystko pozabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Kai napisał:
7 minut temu, Gość Gość napisał:

W jakim sensie wliczyć do dochodu?

Obecnie 500 plus nie wlicza się do dochodu.Tak jakby tych pieniędzy nie było np.w rozliczeniu PIT czy w staraniu się o dożywianie dzieci w szkole .PO było tym zbluwersowane,mówili że 500 plus powinno się wliczać do dochodu więc wiadomo że jakby byli u władzy to by tak zrobili. I Biedroń też może dużo pozmieniać i wliczać 500 plus do dochodu.

Tego nie wiadomo jakie mają zamiary dokladnie w tej parti. Trzeba by się wgłębić w temat na szczęście do wyborów jeszcze czas. Ja np wiem że na PiS na pewno nie będę głosować. Prawie 6 miliardów naszych pieniędzy idzie na kościół a potem ją się dowiaduje że jakiś ksiądz gwałcił dzieci. Poza tym ostatniono jeszcze się dowiedziałam że zakonnica która uczy mojego syna zaciążyła. Nie zgadzam się żeby moje podatki szły na taką obłudę. Poza tym chce iść jak człowiek do lekarza a nie czekać 3 miesiące na termin i chce mieć normalną emeryturę. Przy pisie normalnej służby zdrowia się nie doczekałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdhdhsh
4 godziny temu, Gość Hit napisał:

W tych rodzinach tylko ojciec pracuje.Mama ogarnia dom i dzieci.

Ale to nie wyklucza posiadania własnych pieniędzy bo ojciec może duuuzo zarabiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Metoda napisał:

Moja mama została całkiem sama w trzech pokojach, bo ojciec wyjechał za granicę i tam sobie znalazł inną kobietę .Ja i brat wyprowadziliśmy się,mamy swoje rodziny, natomiast moja mama ma 66 lat i nie da sobie przegadać żeby zamieniła się na mniejsze mieszkanie, powiedziała że na starość drzew się nie przesadza i ona nigdzie nie pójdzie.

Ale to jest jej problem - nie umie czy nie chce zmienić, to się będzie męczyć. Moi rodzice kilka lat temu sprzedali dom, który dla nich dwojga faktycznie był zbyt duży (piętrowy, 5 pokoi), kupili mniejszy kilkanaście km dalej i są super zadowoleni. Teściowie mają po 71 lat i rok temu przeprowadzili się na stałe na Mazury (dom na razie zostawili do wynajmu, ale planują sprzedać), teściowie mojego brata jak tylko przeszli na emeryturę sprzedali mieszkanie i kupili domek w górach. Można? Można.

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość LAba napisał:

Bardzo dużo ludzi korzysta z pomocy socjalnej przez to właśnie że 500 plus się nie wlicza do dochodu.Przecież to jest dochód.Ale dla nas dobrze. Dlatego nie będę głosowała na żadną inną partię bo może wszystko pozabierać.

Pie/rdol/ony szmatławy pasożyt! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

nie lepiej zagłosować na takiego Biedronia który oprócz stałego 500 plus dla każdego otworzy wam więcej żłobków przedszkoli da więcej kasy niepełnosprawnym dzieciom a i emerytury będziecie mieć godne no i na niektóre prywatne placówki będą na NFZ. 

Biedroń to zrobi? Niby jak? Swoimi rencyma wzniesie i portfelem sfinansuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość LAba napisał:

Bardzo dużo ludzi korzysta z pomocy socjalnej przez to właśnie że 500 plus się nie wlicza do dochodu.Przecież to jest dochód.Ale dla nas dobrze. Dlatego nie będę głosowała na żadną inną partię bo może wszystko pozabierać.

Ja piercielę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rcbnko

PIS 500 + nigdy nie będą liczyć do dochodów

Na 500 + skorzystają teraz rodzice którzy mają  jedno dziecko

Na 500 + skorzystają teraz rodzice którzy mają 2 dzieci w tym jedno pełnoletnie 

Glosujcie na PiS w maju bo jak wygra PO i SLD to w lipcu zmiany mogą być zagrożone to bardzo ważne Prezes się wkurzy że tak mu naród dziękuję w wyborach 

Na jesieni przed wyborami parlamentarnymi będzie jeszcze jedna niespodzianka od rządu 

Wszyscy na niej skorzystają 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gghh
1 godzinę temu, Gość Rcbnko napisał:

PIS 500 + nigdy nie będą liczyć do dochodów

Na 500 + skorzystają teraz rodzice którzy mają  jedno dziecko

Na 500 + skorzystają teraz rodzice którzy mają 2 dzieci w tym jedno pełnoletnie 

Glosujcie na PiS w maju bo jak wygra PO i SLD to w lipcu zmiany mogą być zagrożone to bardzo ważne Prezes się wkurzy że tak mu naród dziękuję w wyborach 

Na jesieni przed wyborami parlamentarnymi będzie jeszcze jedna niespodzianka od rządu 

Wszyscy na niej skorzystają 

 

A Ty skąd wiesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

nie lepiej zagłosować na takiego Biedronia który oprócz stałego 500 plus dla każdego otworzy wam więcej żłobków przedszkoli da więcej kasy niepełnosprawnym dzieciom a i emerytury będziecie mieć godne no i na niektóre prywatne placówki będą na NFZ. 

Biedroń to zrobi? Niby jak? Swoimi rencyma wzniesie i portfelem sfinansuje? 

Powiedział głośno i wyraźnie tylko jak widać nie wszyscy jeszcze doslyszeli. Zabierze te 6 miliardów które PiS przeznacza na kościół i przeznaczy na to na co powinno być przeznaczone. Wreszcie ktoś zrobiłby z tym porządek. Ja nie rozumiem dlaczego państwo finansuje kościół. Mało im ze chrzcin ,ślubów ,pogrzebów i datków? Jeżdżą Mercedesami i gwałcą dzieci a ja idę potem do takiego obłudnego księdza się spowiadać. Mogę wierzyć w Boga ale w księdza to już na pewno nie wierzę. Oni bogacą się na ludzkiej głupocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Rcbnko napisał:

Na jesieni przed wyborami parlamentarnymi będzie jeszcze jedna niespodzianka od rządu 

 

 

Zabiorą paszporty, żeby przypadkiem już nikt więcej z tego "raju" nie wyjechał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A jak ten prezes się wkurzy to co nam zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann
5 godzin temu, Gość gość napisał:

Ale to jest jej problem - nie umie czy nie chce zmienić, to się będzie męczyć. Moi rodzice kilka lat temu sprzedali dom, który dla nich dwojga faktycznie był zbyt duży (piętrowy, 5 pokoi), kupili mniejszy kilkanaście km dalej i są super zadowoleni. Teściowie mają po 71 lat i rok temu przeprowadzili się na stałe na Mazury (dom na razie zostawili do wynajmu, ale planują sprzedać), teściowie mojego brata jak tylko przeszli na emeryturę sprzedali mieszkanie i kupili domek w górach. Można? Można.

-

Można ale wyobraź sobie, że kochać można nie tylko istoty żywe ale też domy, miejsca. Ja nie dawno wyprowadziłam się z domu, który wynajmowałam przez 13 lat, bo kupiliśmy swoje mieszkanie. Nawet nie wiesz co ja przeżywałam jak się pakowałam.  Teraz jak przejeżdżam obok tego domu to mnie w sercu kłuje, tak bardzo się z nim zżyłam a tamta pani mieszka tam pół życia, więc ja ją rozumiem, że może być jej ciężko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bjgft

Ja uważam, że bardzo dużo pieniędzy idzie na pensje pracowników, którzy muszą posprawdzać komu 500+ się należy a komu nie. A jakby było dla wszystkich to przynajmniej to by odeszło z budżetu i częściowo zasiliło 500+. Wolę dać dziecku niż urzędnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja lubię Biedronia ale on byl juz poslem i mial swoje 5 minut. Do tego nie chcialabym zeby moje dziecko myslalo ze bycie gejem to cos normalnego i fajnego. Ucze syna tolerancji ale nie chcialabym miec zięcia. 

Mimo ze biore 500+ (na 2 bo na 1 jeszcze mi sie nie należy)to wg mnie najlepszy program ma Nowoczesna i Kukiz. Jakby byla normalna pensja to nie trzeba byloby ludzi kupowac za 500+ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann
4 godziny temu, Gość Bjgft napisał:

Ja uważam, że bardzo dużo pieniędzy idzie na pensje pracowników, którzy muszą posprawdzać komu 500+ się należy a komu nie. A jakby było dla wszystkich to przynajmniej to by odeszło z budżetu i częściowo zasiliło 500+. Wolę dać dziecku niż urzędnikowi.

Z jednej strony masz rację ale z drugiej to teraz już jest ciężko o pracę ze względu na coraz większą liczbę Ukraińców w Polsce a jak pozwalniają urzędników to tych miejsc pracy będzie jeszcze mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melka
1 minutę temu, Gość Ann napisał:

Z jednej strony masz rację ale z drugiej to teraz już jest ciężko o pracę ze względu na coraz większą liczbę Ukraińców w Polsce a jak pozwalniają urzędników to tych miejsc pracy będzie jeszcze mniej. 

To nie przez Ukraincow. To przez pracodawcow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh

za miesiąc podwyzka prądu o 40 % :D ciemna masa nadal bedzie glosowac na ...i dla ochlapu 500 +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

500 plus ale jakim kosztem, ceny teraz mamy jak w Wielkiej Brytanii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thumbnail
5 godzin temu, Gość hhhh napisał:

za miesiąc podwyzka prądu o 40 % 😄 ciemna masa nadal bedzie glosowac na ...i dla ochlapu 500 +

Nie trolluj.Prąd nie podrożał i nie podrożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
5 godzin temu, Gość gość napisał:

500 plus ale jakim kosztem, ceny teraz mamy jak w Wielkiej Brytanii 😞

A jakby nie było 500 plus to myślisz że ceny stałyby w miejscu?Nie gadaj że ceny jak w UK bo wczoraj odwiedził mnie kuzyn który przyleciał na tydzień do Polski.Mówi,że tu jest wszystko tanie.Był u dentysty,porobił w laboratorium wyniki,był u fryzjera,nakupił ciuchów bo tam wszystko 4 razy drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z czego mam się cieszyć? Od dwóch lat nie widziałam 500 plus na oczy (drugie dziecko ma dwa lata właśnie), bo mąż pracuje zagranicą i sprawdzają już  to dwa lata. Na pierwsze również pewnie nie zobaczę na oczy zbyt prędko.  Tak funkcjonują polskie urzędy.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×