Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pat00k

Plamienie implantacyjne a miesiaczka

Polecane posty

Hejka wyjaśni mi ktos czym różni sie i jakie są roznice krwawienia implantacyjnego a mieskaczki? Oraz czy przy miesiaczce jest możliwość częstszego chodzenia do toalety? 

 

Dziekuje za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Menstruacja, miesiączka, krwawienie miesięczne (łac. menses) – fizjologiczne zjawisko polegające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Menstruacja, miesiączka, krwawienie miesięczne (łac. menses) – fizjologiczne zjawisko polegające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium)

Bardziej mi chodzi o to jak fizycznie to sie różni, czy towarzyszy temu taki sam ból, ile czasu trwa itd 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Miesiączka to znaczy, ze krew jest taka sama jak zawsze ta sama konsystencja, kolor, ten sam czas trwania. No a implantacja zarodka to bardzo skapie krwawienie, inny kolor i jest krótkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A to czy częściej można chodzić do toalety w czasie miesiączki... To raczej sprawa indywidualna. Ja miałam taki okres w życiu kiedy ciągle chciało mi się "sikac", a w ciąży nie byłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie krwawienie implantacyjne bylo po prostu kropelka krwi. Pomyślałam, że zaraz okres się rozkręci i już po ptakach. Następnego dnia poczułam się jakoś dziwnie i zrobilam test. Okres juz nie przyszedł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Raczej na początku ciąży nie ma aż takiego ucisku, żeby latać do toalety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy podczas plemienia implantacyjnego są odczuwalne takie same bóle podbrzusza jak podczas miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Gość napisał:

U mnie krwawienie implantacyjne bylo po prostu kropelka krwi. Pomyślałam, że zaraz okres się rozkręci i już po ptakach. Następnego dnia poczułam się jakoś dziwnie i zrobilam test. Okres juz nie przyszedł 

A czy podczas plemienia implantacyjnego są odczuwalne takie same bóle podbrzusza jak podczas miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Takie same nie są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jest ból jak na okres... Ale ból jest zdecydowanie słabszy, nie jest ciągły... Po prostu inny. Nie idzie tego słowami opisać. Inny jest to sie wie, ze jest inny niż zwykle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jest ból jak na okres... Ale ból jest zdecydowanie słabszy, nie jest ciągły... Po prostu inny. Nie idzie tego słowami opisać. Inny jest to sie wie, ze jest inny niż zwykle

przed miesiączką ktora mi sie opóźniła 2 dni mialam bóle podbrzusza jak w trakcie okresu, dzisiaj niby jest drugi dzień okresu ale jakis dziwny on jest, bardziej skapy niż zwykle. Dodam tez ze od 3 tyg przeżywałam duży stres co mogło opóźnić okres. Ale no także czesto od kilku dni biegam do toalety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mnie w obu ciążach pojawiła się delikatna różowo-brązowa plama na majtkach, jakieś 9-10 dni po stosunku. Z łatwością można ją przeoczyć, ale akurat miałam białe majtki więc widziałam. Wygląda trochę jak "okresowe resztki" 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy może tak być

Czy krwawienie implantacyjne może się nie pojawić pomimo zajścia w ciążę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Może się nie pojawić, ja nie miałam. Miałam tylko ból jak na okres, ból piersi, wyczulony węch (co było okropne! Wszystko mi wszędzie śmierdziało, ile razy wyprałam torebkę? I nadal śmierdziała) , 2 tyg miałam mdłości nie wymioty tylko mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś wątpliwości to po prostu zrób test 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy może tak być
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Może się nie pojawić, ja nie miałam. Miałam tylko ból jak na okres, ból piersi, wyczulony węch (co było okropne! Wszystko mi wszędzie śmierdziało, ile razy wyprałam torebkę? I nadal śmierdziała) , 2 tyg miałam mdłości nie wymioty tylko mdłości.

Mam dokładnie takie same objawy, dodam jeszcze, że niektóre moje dotąd ulubione smaki zaczęły budzić mój wstręt. Test wyszedł pozytywny, choć trochę blade... Ale krwawienia w ogóle nie było. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To  gratuluję:) A plamienie już się skończyło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gość Gosc napisał:

Może się nie pojawić, ja nie miałam. Miałam tylko ból jak na okres, ból piersi, wyczulony węch (co było okropne! Wszystko mi wszędzie śmierdziało, ile razy wyprałam torebkę? I nadal śmierdziała) , 2 tyg miałam mdłości nie wymioty tylko mdłości.

Jeśli okresu dostalam wczoraj wieczorem i od temtego momentu wymienilam kilka podpasek i krwi było w miarę normalnie i była czerwona a teraz jak wymienilam to krwi jest niewiele i taka jakby bardziej różowa to jest to plamienie czy krwawienie menstruacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
28 minut temu, Gość Czy może tak być napisał:

Mam dokładnie takie same objawy, dodam jeszcze, że niektóre moje dotąd ulubione smaki zaczęły budzić mój wstręt. Test wyszedł pozytywny, choć trochę blade... Ale krwawienia w ogóle nie było. 😞

Czyli nie tylko objawy miałyśmy te same... U mnie test wyszedł tak samo kreska bardzo bladziutka. Idź do ginekologa. Ja byłam na 2 dzień po zrobieniu testu. Pomimo bladej kreski 7 tydzień, akcja serca już była. Nie czekaj. Bo do 10 tyg musisz iść jak chcesz dostać becikowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Pat00k napisał:

Jeśli okresu dostalam wczoraj wieczorem i od temtego momentu wymienilam kilka podpasek i krwi było w miarę normalnie i była czerwona a teraz jak wymienilam to krwi jest niewiele i taka jakby bardziej różowa to jest to plamienie czy krwawienie menstruacyjne?

Wcześniej miewalas też tak samo? Czy to jest pierwszy raz? Moja rada... Zrób rano test. Z rana stężenie hormonu jest największe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Wcześniej miewalas też tak samo? Czy to jest pierwszy raz? Moja rada... Zrób rano test. Z rana stężenie hormonu jest największe. 

Nie miałam tak nigdy zawsze miałam tak w miarę normalnie krwi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Wcześniej miewalas też tak samo? Czy to jest pierwszy raz? Moja rada... Zrób rano test. Z rana stężenie hormonu jest największe. 

Mam tez bóle podbrzusza tak jak zawsze przy okresie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy może tak być
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Czyli nie tylko objawy miałyśmy te same... U mnie test wyszedł tak samo kreska bardzo bladziutka. Idź do ginekologa. Ja byłam na 2 dzień po zrobieniu testu. Pomimo bladej kreski 7 tydzień, akcja serca już była. Nie czekaj. Bo do 10 tyg musisz iść jak chcesz dostać becikowe

Dziękuję za wypowiedź, tak szczerze trochę optymizmu nabrałam 🙂 jeszcze powtorze test, ale w zamowie juz wizyte u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi się wydaje, ze jest to zwykły okres. Ale test możesz zrobić, jeśli masz wątpliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Czy może tak być napisał:

Dziękuję za wypowiedź, tak szczerze trochę optymizmu nabrałam 🙂 jeszcze powtorze test, ale w zamowie juz wizyte u gina.

Umów wizytę 🙂 wg mnie jest duże prawdopodobieństwo, ze jesteś w ciazy, powodzenia. Ja wtedy gdzieś w głębi serca czułam, ze jestem w ciąży, choć miałam wyrzuty sumienia, ze powiedziałam o tym ze szczęścia mężowi po zrobieniu testu, a nie po wizycie u lekarza. Myślała- a co jak się okaże, ze nie... Jednak moja intuicja nie zawiodła... Tak jak nie zawiodła co do płci... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy może tak być
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Jednak moja intuicja nie zawiodła... Tak jak nie zawiodła co do płci

Jaka była płeć maluszka? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Czy może tak być napisał:

Jaka była płeć maluszka? 🙂

Chciałam chłopca, ale czułam, ze to chłopiec nie jest lecz dziewczynka. I tez tak bylo-dziewczynka. Ale walczyłam z ta intuicja, bo tu mi pępek wyszedł- to wszyscy "ooo, będzie chłopiec", tu miałam smaki na słone- więc wszyscy- chłopiec. Albo grublam tylko na brzuchu i bardzo późno brzuch tez się pojawił, długo wyglądałam jakbym nie była w ciąży, wiec tez każdy mówił, ze to na chłopca. A jednak nie, ma co wierzyć w te zabobony. Nawet z obrączki wyszedł chłopiec za każdym razem hehe 😄 ale przynajmniej można było się pośmiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Just00
Dnia 23.02.2019 o 21:15, Pat00k napisał:

Jeśli okresu dostalam wczoraj wieczorem i od temtego momentu wymienilam kilka podpasek i krwi było w miarę normalnie i była czerwona a teraz jak wymienilam to krwi jest niewiele i taka jakby bardziej różowa to jest to plamienie czy krwawienie menstruacyjne?

Cześć, mam ten sam problem i chcialam sie dowiedzieć jak to w kincu bylo u Ciebie? Bylo to plamienie czy normalna miesiączka ? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2020 o 16:50, Gość Just00 napisał:

Cześć, mam ten sam problem i chcialam sie dowiedzieć jak to w kincu bylo u Ciebie? Bylo to plamienie czy normalna miesiączka ? 🙂

Normalna miesiączka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×