Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ilonaona

Poród bez trzeciego usg i badań?

Polecane posty

Gość Ilonaona

Witam. Obecnie jestem w 38 tygodniu ciąży. Miałam podstawowe badania na początku ciąży, usg pierwsze w 12 tyg. drugie w 23 tyg. Wszystko było dobrze, i usg i badania. Niestety moja sytuacja rodzinna sprawiła że musiałam wyjechać do innego miasta (śmierć cioci, wujek niepełnosprawn, nikt z rodziny nie chciał się zająć ani pogrzebem, ani znalezieniem dla wujka odpowiedniego ośrodka) zajęło mi to dwa miesiące (planowałam wyrobić się w dwóch tygodniach) wróciłam dsisiaj, jutro będę chciała zarejestrować się na wizytę do mojego lekarza prowadzącego, pytanie tylko czy jeśli nie wyrobię się z wykonaniem trzeciego usg i reszty badań, jak będzie wyglądał poród? Czy przed porodem zrobią usg żeby zobaczyć czy dziecko jest odpowiednio ułożone? Co z brakiem badań? Pierwsza córkę urodziłam 10 dni przed terminem, boję się że mały nie zaczeka i nie zdążę z badaniami i usg... Co w tedy? Strasznie się denerwuje. Termin na 13 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Hmm czy to się nazywa NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
29 minut temu, Gość Ilonaona napisał:

Witam. Obecnie jestem w 38 tygodniu ciąży. Miałam podstawowe badania na początku ciąży, usg pierwsze w 12 tyg. drugie w 23 tyg. Wszystko było dobrze, i usg i badania. Niestety moja sytuacja rodzinna sprawiła że musiałam wyjechać do innego miasta (śmierć cioci, wujek niepełnosprawn, nikt z rodziny nie chciał się zająć ani pogrzebem, ani znalezieniem dla wujka odpowiedniego ośrodka) zajęło mi to dwa miesiące (planowałam wyrobić się w dwóch tygodniach) wróciłam dsisiaj, jutro będę chciała zarejestrować się na wizytę do mojego lekarza prowadzącego, pytanie tylko czy jeśli nie wyrobię się z wykonaniem trzeciego usg i reszty badań, jak będzie wyglądał poród? Czy przed porodem zrobią usg żeby zobaczyć czy dziecko jest odpowiednio ułożone? Co z brakiem badań? Pierwsza córkę urodziłam 10 dni przed terminem, boję się że mały nie zaczeka i nie zdążę z badaniami i usg... Co w tedy? Strasznie się denerwuje. Termin na 13 marca 

Autorko. Proszę tylko się nie denerwuj. Nie rodzi się dziecka w 5 minut i lekarze na pewno zdarza wykonać jeszcze najpotrzebniejsze badania po zgłoszeniu się do szpitala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvcaq

ja w ciąży miałam tylko dwa usg - 13 oraz 22 tydzien.  podczas porodu położna wykonała mi usg bo podejrzewaal że cos jest nie tak z ułożeniem - i miala rację. ułożenie było pośladkowe od okolo 8-10 tygodni (urodzilam w 41 tygodniu  -zrobili mi cc z racji ułożenia pośladkowego). to było w 2009 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa miesiące nie miałaś czasu by pójść do lekarza np prywatnie? Nic się nie stanie, jeśli przyjedziesz do szpitala wcześniej zrobią ci iść, ktg i potrzebne badania krwi i moczu  itd, tylko będzie to robione na ostatnia chwile. Mi robiono w ciazy tylko 2 usg i ulozenie dziecka stwierdzono przez badanie brzucha. Wazne sa tez twoje wyniki badan, bo to TY rodzisz i twoj organizm bedzie wystawiony na probe i ewentualne komplikacje (oby nie) Jesli czujesz ruchy i nic cie nie niepokoi to z dzieckuem pewnie ok. Wszystko co mogli zobaczyc i sprawdzic na usg juz sprawdzili w 23tc. Tak czy inaczej ja bym starała się dostać jak najszybciej do lekarza, nawet prywatnie zeby miec badania zrobione i uniknąć stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

Autorko w szpitalu i tak zrobią najpotrzebniejsze badania w tym USG. Nie martw się, ale dzwoń do swojego ginekologa i proś o najbliższy możliwy termin wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli jutro będziesz się umawiać i opiszesz sytuację,  to powinni przyjąć Cię bardzo szybko.  Powinnaś też mieć kg i wymaz na bakterie. Mogłaś iść prywatnie w ciągu tych 2 mies. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×