Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ZA TO ŻE JESTEM TCHÓRZEM I BOJE SIĘ ŻYĆ PÓJDĘ DO PIEKŁA WEDŁUG BIBLII

Polecane posty

Gość gość

ciekawe co byś robił gdyby Bóg cie oszczędził z tobą z kłamstwami na ustach? Siedziałbyś w raju i gwałcił i mordował i wtedy dopiero by to było kłamstwo, bowiem zło ma zniknąć.

 

Więc nawróć sie, bo drogą zła do raju nie wkroczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Potop przyszedł bo miał przyjść, a że oszczędził Noego to jego łaska. Dlaczego miałby ratować tych którzy wyrzekli sie Boga twierdząc, że są mu równi? Niech sie ratują więc. Z Noego wszyscy drwili, wszyscy wiedzieli o tym że ma nadejść potop.

Tak i będzie z nadejściem Syna Człowieczego, on cie ostrzega, jeszcze masz czas, a ty co robisz? Plujesz jadem i oskarżasz go o najgorsze, ojca i stwórce twojego! 

łaaał dla jednych łaska a dla drugich k,u,r,e,s,t,w,o oto miłość Boża... Biblia nie ostrzega tylko wciąż zastrasza, niby piekło ma być takie straszne ale patrząc na k,u,r,e,s,t,w,o Boga i jego ciągłe straszenie piekłem to nie wiem co jest gorsze...

dobra tam, mam dość, dla was czarne jest białe i nic do was nie dociera, ja na pewno czarnego białym nazywać nie będę

dowidzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

ciekawe co byś robił gdyby Bóg cie oszczędził z tobą z kłamstwami na ustach? Siedziałbyś w raju i gwałcił i mordował i wtedy dopiero by to było kłamstwo, bowiem zło ma zniknąć.

 

Więc nawróć sie, bo drogą zła do raju nie wkroczysz. 

ja chce tylko doświadczyć bożej miłości, ale widze tylko k,u,r,e,st,,w,o. Ale wiem wiem, to oczywiście moja wina, zawsze wszystko jest moją winą. Wytłumacz mi jeszcze kilkanaście innych k,u,r,e,s,t,w Bożych wypisanych w tym temacie, obejrzyj filmiki z linków tu wstawionych i wtedy pogadamy, bo zapewne tylko wlazłeś odczytałeś dwa ostatnie posty i już sie na mnie rzucasz, nie znając całości i sedna problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Biblia nie ostrzega tylko wciąż zastrasza

ostrzegał, mogli sie ratować, ich sprawa, że wybrali inaczej.

Pan nadchodzi i woła, a ty bluźnisz mu w twarz. Precz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

ja chce tylko doświadczyć bożej miłości, ale widze tylko k,u,r,e,st,,w,o. Ale wiem wiem, to oczywiście moja wina, zawsze wszystko jest moją winą. Wytłumacz mi jeszcze kilkanaście innych k,u,r,e,s,t,w Bożych wypisanych w tym temacie, obejrzyj filmiki z linków tu wstawionych i wtedy pogadamy, bo zapewne tylko wlazłeś odczytałeś dwa ostatnie posty i już sie na mnie rzucasz, nie znając całości i sedna problemu

o jakiej ty miłości ględzisz jak w każdym zdaniu klniesz! Zachowujesz sie jak gwałciciel który chce żeby w ciemnym zaułku twoja ofiara pocałowała cie z języczkiem. Ohydztwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość gość napisał:

o jakiej ty miłości ględzisz jak w każdym zdaniu klniesz! Zachowujesz sie jak gwałciciel który chce żeby w ciemnym zaułku twoja ofiara pocałowała cie z języczkiem. Ohydztwo. 

klnę bo już jestem sfrustrowany wieloma latami upokorzeń i cierpień i niewzruszoności Boga mimo że tak blisko Niego byłem, że sie starałem, trwałem, wierzyłem ufałem, a on nic, ani mnie nawet nie kocha, a jak zacząłem Biblie czytać co mi tutaj polecili to widzę tylko jego okrucieństwa co jeszcze bardziej potęguje moje lęki, mam już dość dlatego klnę, 28 lat nie klnąłem to nikt nie zauawżył, ale że teraz pare raze zaklnę to oczywiście zaraz halo! ot sprawiedliwość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Niego byłem, że sie starałem, trwałem, wierzyłem ufałem

jeśli z takimi bluzgami na ustach to robiłeś to wcale sie nie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość gość napisał:

jeśli z takimi bluzgami na ustach to robiłeś to wcale sie nie dziwie

i znów mnie oceniasz, nie znasz mnie, widzisz tylko kilka moich postów a już mnie oceniłaś...

powtarzam: "28 lat nie klnąłem to nikt nie zauawżył, nie docenił, ale że teraz pare raze zaklnę to oczywiście zaraz halo i jestem najgorszy z najgorszych!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO W KOŃCU POCZUŁEM JAKĄŚ ULGĘ, CHOĆBY CZĘŚCIOWĄ

I za to wam dziękuje, bo w sumie tego potrzebowałem, przedstawiłem w tym temacie kilka filmików z argumentami na nich przedstawionymi się w sumie zgadzam bo są logiczne, spójne i są faktami a nie tylko jakimś bajdużeniem, do tego potrzebowałem wyjaśnienia wielu kontrowersyjnych momentów z Biblii które mnie przerażają. I tylko o to mi chodziło. I okazuje się że już dwie moje wątpliwości zostały rozwiane, za co bardzo wam dziękuje. Ja wiem, że tak miało być, ja to miałem dziś wszystko napisać, wywalić z siebie, miałem upaść by się podnieść, pragnąłem rozwiązania tych wątpliwośći od dawna i przez dzisiejszy dzień i przez was, otrzymałem to! Za co chwała Bogu! Ale jednakowoż to tylko dwa przypadki zostały rozwiązane, inne nadal mnie bolą, ciekawią i nadal ich nie pojmuje, a to budzi lęk. Dlatego może i nad resztą przypadków się zlitujecie i mi to rozjaśnicie? Proszę o to was w imieniu Jezusa, bo on mi właśnie po to was postawił dziś na mojej drodze, by te moje wątpliwości rozwiać, teraz to widze!

Ale podsumujmy co się wyjaśniło:

1) Kwestia z pierwszego postu, zakładającego temat - TCHÓRZOSTWO

ktoś napisał

Cytat

"Tchórzostwo oznacza strach przed szatanem, oznacza to brak zaufania do Boga że będzie z nami zawsze. Na takiej zasadzie należy to rozumieć."

Już wiem, że nie chodzi o tchórzostwo przed życiem, przed zadaniami, przed wojną itp ale o tchórzostwo które oznacza strach przed szatanem, że mu się poddajemy, temu jak nas kusi, poddajemy się jemu i grzechowi, a przez to oddalamy się od Boga, nie ufamy Mu, tchórzymy przed Bogiem, nie wierzymy że jest z nami zawsze, że chce dla nas dobra, nie ufamy mu i idziemy za szatanem, za grzechem, no i taki ktoś faktycznie nie powinien być w Niebie, bo jak sa wybiera szatana, no to sam wybiera piekło. Może nadal to trochę rozumuje nie tak jak powinienem, ale wydaje mi się że przynajmniej jestem na dobrej drodze i ogólnie ta kwestia bardzo mi się rozjaśniła, bo to nie Bóg każe tchórzy, tylko po prostu tych którzy mają Boga gdzieś, którzy idą za grzechem, za szatanem, a w sumie to nawet nie jest kara, on nie każe, to ludzie sami się pokarają wybierając szatana i idąc za nim wprost do piekła.

Wniosek? myślałem że Bóg jest zły, to mnie rozwalało na łopatki, powodowało lęki i utratę wiary, ale widzę że po prostu źle to interpretowałem i tylko o to mi chodziło, byście te "kontrowersyjne" momenty Biblii mi objaśnili, tak jak ten powyższy przykład, wtedy bym w końcu poczuł spokój, a nie lęk przed Bogiem :/

2) Potop - Bóg zabija potopem mnóstwo ludzi w tym starców, dzieci itp

i ktoś napisał:

Cytat

Potop przyszedł bo miał przyjść, a że oszczędził Noego to jego łaska. Dlaczego miałby ratować tych którzy wyrzekli sie Boga twierdząc, że są mu równi? Niech sie ratują więc. Z Noego wszyscy drwili, wszyscy wiedzieli o tym że ma nadejść potop.

Tak i będzie z nadejściem Syna Człowieczego, on cie ostrzega, jeszcze masz czas, a ty co robisz? Plujesz jadem i oskarżasz go o najgorsze, ojca i stwórce twojego! 

ostrzegał, mogli sie ratować, ich sprawa, że wybrali inaczej.

ciekawe co byś robił gdyby Bóg cie oszczędził z tobą z kłamstwami na ustach? Siedziałbyś w raju i gwałcił i mordował i wtedy dopiero by to było kłamstwo, bowiem zło ma zniknąć.

racja, tego właśnie potrzebowałem, dziękuje Ci. Teraz to w końcu rozumiem. Ludzie mieli szansę, wiedzieli co się stanie ale nie zaufali Bogu i Noemu, unieśli się pychą, wybrali grzech i drogę szatana, gdyby byli z Panem Bogiem, nic by im się nie stało...no racja, jak sami grzeszyli i chcieli iść za szatanem, to po co ich na siłę pchać do nieba, to nie dość że było by sprzeczne z proroctwem że zło ma zostać unicestwione, a dwa co to za raj byłby dla tych normalnych sprawidliwych jeśli mieliby przebywać w niebie z takimi gnojkami

=========

w sumie zdałem sobie sprawe że to tak jakbym miał pretensje do Pana Boga za to, że Hitler czy Mengele są teraz w piekle... i obwiniałbym go że to ma być miłość? że człowieka do piekła wpieprzył? że tak ich potraktował i że ich nie uchronił? a to przecież oni sami wybrali i tak samo potop... tak samo to tchórzostwo, to ludzie wybierają szatana zamiast ufać Bogu, sami wybierają...

Dziękuje wam, naprawdę wiem że Bóg mi was dziś postawił na mej drodze, by w końcu rozwiać moje wątpliwości, jeszcze nie dokońca, bo chciałbym by i reszte mi wytłumaczono o co bardzo was proszę, ale już czuje ulgę, a dwa wstyd :( bo wiem, że to jednak ja zawiniłem, to ja źle to wszystko odczytywałem z Biblii. Marzyłem o tym byście przekonali mnie że jednak nie mam racji i udało się! nawet nie wiecie jak mi kamień z serca spadł, jaką ulgę poczułem w duchu, to jest niesamowite. Dziękuje wam, Dziękuje Ci Boże, wybacz te chwile zwątpienia, wybacz mi

a teraz ide na trening, musze sie konkretnie umęczyć i upocić, należy mi się, a te ciężkości i trudy treningu ofiaruje Bogu na Jego chwałę i jako zadośćuczynienie.

Mój Boże, ty mnie naprawdę kochasz i tak pięknie mnie prowadzisz, nawet tych ludzi postawiłeś mi na mojej drodze by mi rozjaśnili to wszystko, bo niestety ale uległem pochopnej ocenie, do czego też pewnie szatan mnie skusił, chcąc mi Ciebie obrzydzić i oddalić mnie od Ciebie. Wybacz mi Panie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@martyna 33 i reszta życzliwych pomocnych osób, przepraszam was. Wybaczcie

Proszę was, pomożecie mi rozwiać też całą reszte wątpliwości które tu się pojawiały?

z góry wam dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, smakosz 24lata napisał:

NIEWIERNI I CI KTÓRZY NAUKĘ NASZĄ FAŁSZEM BYĆ MIENIĄ, WIECZNEMU OGNIOWI ZOSTANĄ ODDANI  

kolejny podszyw smakosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ty buddysto takis oświecony ze musisz z Tora pisać? A czego ty się tak boisz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że mnie te wątpliwości od dłuższego czasu męczyły i nie dość że lęki do mojego taty, lęki przed życiem to jeszcze przez te wątpliwości z Biblii miałem lęk do Boga i wczoraj już z totalnej niemocy padłem wieczorem na kolana i tak szczerze prosto z serca odmówiłem "Zdrowaś Maryjo" i "Pod Twoją obronę" by Matka Boża mnie wspomogła, by wstawiła się za mną u swego Syna, by pomogła mi to wszystko rozwikłać. Tu raptem ledwo jeden dzień minął i proszę... Bóg postawił mi na drodze ludzi którzy rozwiali wątpliwości :) może jeszcze nie wszystkie, ale wierze że i tamte wydarzenia po prostu źle zrozumiałem, a Pan Bóg jest naprawdę dobry i widzę że mnie prowadzi :) Teraz tylko chodzę i rozmyślam, jak to możliwe że i Ci ludzie z czasów Potopu, jak i dzisiejsi mogą NIE wybrać Boga, jak mogą nie wybrać tej czystej miłości, tego dobra, tylko lecą za grzechem, za szatanem. Nie rozumiem tego, ale tak sobie myślę że może i oni (a przynajmniej część z nich)p też o prostu pewnych rzeczy nie rozumieli? i dlatego wybrali jak wybrali? no ale tego to już się raczej nie dowiemy...

jeszcze raz wam dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Poleci ktoś jakąś dobrą aplikację z Pismem Świętym na Android? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, smakosz 24lata napisał:

Moon reader i pismo święte w epub albo mobi. 

No ale Właśnie w tym sęk że nie chcę ani epub ani Mobi tylko dedykowana aplikacje wtedy łatwiej się przeskakuje powiedzmy bezpośrednio do jakiegoś listu Ewangelii i tak dalej, a w ebooku to trzeba przewijać, Ja uzywam Librera reader do ebooków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gość gość napisał:

Poleci ktoś jakąś dobrą aplikację z Pismem Świętym na Android? 

You Version, dużo przekładów tam jest, w tym nawet audio, polecam przekład UBG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość gość napisał:

No ale Właśnie w tym sęk że nie chcę ani epub ani Mobi tylko dedykowana aplikacje wtedy łatwiej się przeskakuje powiedzmy bezpośrednio do jakiegoś listu Ewangelii i tak dalej, a w ebooku to trzeba przewijać, Ja uzywam Librera reader do ebooków

You version właśnie jest dedykowana aplikacją i szybko można przeskakiwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ten ateista z filmiku pyta tego biskupa o Jezusa w kontekście tego, że co to za miłość gdy ojciec posyła swojego syna na śmierć, to tak ojciec kocha syna że posyła go na męki i na śmierć na krzyżu? 

+++++

Odpowiadam: to Jezus jest panem Bogiem, to Jezus jest ojcem i synem w jednym i w dodatku jeszcze duchem świętym. To trójjedyny Bóg. Nazewnictwo ojciec i syn to swego rodzaju symbolika, bo jako ojciec był Bogiem od zawsze w niebie, natomiast jako syn jako człowiek Jezus Chrystus Bóg zszedł na ziemię pod postacią człowieka by oddać życie za nas, za nasze grzechy, by pokonać śmierć, by zapewnić nam zbawienie, które my już tylko musimy przyjąć, nic więcej nie musimy robić albowiem zbawienie jest z łaski a nie z uczynków. I to jest najwyższy akt miłości Boga do nas, że sam pod postacią człowieka męczył się i umarł za nas. I to wcale nie jest tak że to ojciec posłał syna, że zachował się okrutnie i skazał go na śmierć jak pyta ten ateista, bo powtarzam to Jezus jest bogiem. Nie ma dwóch postaci, oddzielny Bóg i oddzielny Jezus jako syn Boga, nie ma dwóch oddzielnych postaci, a ojciec i syn to tylko nazewnictwo do rozróżnienia, Bóg w niebie - ojciec, Bóg w ciele człowieka na ziemi - syn Jezus

Zatem nie było w tym żadnego okrucieństwa że ojciec wskazuje syna na śmierć i na męki, bo to sam bóg w człowieczym ciele okazując nam miłość chciał sam siebie złożyć w ofierze za nasze grzechy, ku naszemu zbawieniu

X

Tak samo ten ateista pomylił pojęcia niepokalanego poczęcia z niepokalanym narodzeniem, bo on to zarzucał że jak to możliwe że Maryja była dziewicą jeśli urodziła naturalnie Jezusa i wiadomo że przy tym musiała przerwać błonę. Poczęcie było niepokalane dziewicze, bez penetracji krótko mówiąc i to jest sedno niepokalanosci a on to rozumowal w ten sposób że wydawało mu się że chodzi o niepokalane narodzenie, No ale to już przecież wiadomo że przy naturalnym porodzie no błona musiała zostać uszkodzona, ale nie o to chodziło, bo w niepokalanym poczęciu chodzi o samo poczęcie a nie rodzenie i to mu zresztą nawet ksiądz wytłumaczył choć w sumie nie do końca, Ale tak czy siak ateista w tym konkretnym pytaniu poległ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, 🅿🅸🅴🆁🅳 napisał:

You Version, dużo przekładów tam jest, w tym nawet audio, polecam przekład UBG

No dzięki ale tam jest aż 1500 wersji Biblii, skąd mam wiedzieć która jest prawdziwa ? ✝️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, 🅿🅸🅴🆁🅳 napisał:

Ta która do Ciebie przemawia 

Hahaha nieźle 😁 najlepiej to sobie sam swoją Biblie napisze, ta będzie najlepiej przemawiała 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

3. Potop-ponieważ ludzie odwrócili się od Boga i woleli oddawać czci bożkom, cielcom, mężczyzna z mężczyzną, kobieta z kobietą-a dla Boga takie praktyki są obrzydliwością. Noe był tylko prawy i Bóg go dostrzegł ale przed zbudowaniem Arki ostrzegał lud ale go nie słuchali.

4. Abraham złożył syna jako ofiarę- oczywiście to było na próbę, syn nie został złożony na ofiarę ale chciał  Bóg zobaczyć czy Abraham go kocha i jest Bóg dla niego najważniejszy

5. Wypuszczenie plag w Egipcie i zabicie Egipcjan- dlatego że Egipcjanie nie chcieli oddać w ręce Boga lud izraelski a a jest to lud który zawarł przymierze z 7 pokoleniami

6. Kiedy Mojżesz przez 40 dni i nocy był na Górze Synaj i słuchał nakazów Pana, lud zbuntował się przeciw Panu i stworzyli ze złota cielca i czcili go... Bóg chciał ich zabić ponieważ jest Bogiem zazdrosnym ale Mojżesz ubłagał u niego i tak było kto jest za Panem Bogiem niech przyjdzie a kto nie jest niech nie przychodzi, Ci którzy przyszli byli z Panem a tamci zostali zabici

7. Wyczytałam pomimo manny spadającej z nieba oraz przepiórek jakie zesłał Pan na lud izraela żeby nie pomarli z głodu, pomimo obłoku Pana nad arką to lud z kilka razy zaczęli się buntować przeciw Bogu, że lepiej im było w Egipcie i za to że zwątpili Pan zesłał na niektórych śmierć a prawych zostawił. Bóg ich nazwał ludem o twardym karku bo nie raz wątpili w niego chociaż widzieli. 

8. Dzięki tych 7 pokoleń że Pan zawarł przymierze lud Izraela pokonywał ludzi z miast którzy byli uwaga WROGO nastawieni do ludu Izraela. Pan kazał wytępić każdego kto wierzy w innych Bogów aby lud Izraela nie zaczął czcić innych Bożków. 

Na razie tyle przeczytałam, jestem na Księdze powtórzonego prawa. Nie potrafię dobrze wytłumaczyć więc mam nadzieję że choć odrobinę zrozumiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość gość napisał:

Hahaha nieźle 😁 najlepiej to sobie sam swoją Biblie napisze, ta będzie najlepiej przemawiała 😂

Pewnie będzie brzmiała tak, 1. Wstałem rano i zjadłem kanapkę i popiłem kompotem, i zobaczylem ze było to dobre śniadanie. 2. Na obiad zjadłem hamburgera w Macu i zrozumiałem ze było to złe bo apokalipsa nadciągała szybciej niżbym do kibla zdążył. 3 w tem pierd z kleksem wyskoczył. 4 zawowalem MAMĘ mame dejze papier!

A serio to jedyna prawdziwa wersja to Stary testament (m.in. TORA) po hebrajsko-aramejsku oraz Nowy testament po grecku. Jeśli zależy ci na prawdziwej Biblii to zakasaj rękawy i bierz się za naukę tych dialektów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ten ateista z filmiku pyta tego biskupa o Jezusa w kontekście tego, że co to za miłość gdy ojciec posyła swojego syna na śmierć, to tak ojciec kocha syna że posyła go na męki i na śmierć na krzyżu? 

+++++

Odpowiadam: to Jezus jest panem Bogiem, to Jezus jest ojcem i synem w jednym i w dodatku jeszcze duchem świętym. To trójjedyny Bóg. Nazewnictwo ojciec i syn to swego rodzaju symbolika, bo jako ojciec był Bogiem od zawsze w niebie, natomiast jako syn jako człowiek Jezus Chrystus Bóg zszedł na ziemię pod postacią człowieka by oddać życie za nas, za nasze grzechy, by pokonać śmierć, by zapewnić nam zbawienie, które my już tylko musimy przyjąć, nic więcej nie musimy robić albowiem zbawienie jest z łaski a nie z uczynków. I to jest najwyższy akt miłości Boga do nas, że sam pod postacią człowieka męczył się i umarł za nas. I to wcale nie jest tak że to ojciec posłał syna, że zachował się okrutnie i skazał go na śmierć jak pyta ten ateista, bo powtarzam to Jezus jest bogiem. Nie ma dwóch postaci, oddzielny Bóg i oddzielny Jezus jako syn Boga, nie ma dwóch oddzielnych postaci, a ojciec i syn to tylko nazewnictwo do rozróżnienia, Bóg w niebie - ojciec, Bóg w ciele człowieka na ziemi - syn Jezus

Zatem nie było w tym żadnego okrucieństwa że ojciec wskazuje syna na śmierć i na męki, bo to sam bóg w człowieczym ciele okazując nam miłość chciał sam siebie złożyć w ofierze za nasze grzechy, ku naszemu zbawieniu

X

Tak samo ten ateista pomylił pojęcia niepokalanego poczęcia z niepokalanym narodzeniem, bo on to zarzucał że jak to możliwe że Maryja była dziewicą jeśli urodziła naturalnie Jezusa i wiadomo że przy tym musiała przerwać błonę. Poczęcie było niepokalane dziewicze, bez penetracji krótko mówiąc i to jest sedno niepokalanosci a on to rozumowal w ten sposób że wydawało mu się że chodzi o niepokalane narodzenie, No ale to już przecież wiadomo że przy naturalnym porodzie no błona musiała zostać uszkodzona, ale nie o to chodziło, bo w niepokalanym poczęciu chodzi o samo poczęcie a nie rodzenie i to mu zresztą nawet ksiądz wytłumaczył choć w sumie nie do końca, Ale tak czy siak ateista w tym konkretnym pytaniu poległ

To jest herezja. Bóg miałby się modlić do Boga w niebie? Po co jak sam jest Bogiem? 

Oddzielnie jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty- są to 3 osoby Boskie. Pan Jezus jako Syn Boży wyrzekł się mocy Bożej na ziemi, działał w nim Duch Święty i uzdrawiał ludzi, nauczał i nawracał przez Ducha Świętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
46 minut temu, Gość Gość napisał:

To jest herezja. Bóg miałby się modlić do Boga w niebie? Po co jak sam jest Bogiem? 

Oddzielnie jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty- są to 3 osoby Boskie. Pan Jezus jako Syn Boży wyrzekł się mocy Bożej na ziemi, działał w nim Duch Święty i uzdrawiał ludzi, nauczał i nawracał przez Ducha Świętego.

Modlił się do ojca bo przyjął ludzką naturę taką jak my, więc tak jak i my wypełniam wolę ojca tu na ziemi, dlatego się modlił @martyna 33 ci to wytłumaczy dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
54 minuty temu, Gość Gość napisał:

3. Potop-ponieważ ludzie odwrócili się od Boga i woleli oddawać czci bożkom, cielcom, mężczyzna z mężczyzną, kobieta z kobietą-a dla Boga takie praktyki są obrzydliwością. Noe był tylko prawy i Bóg go dostrzegł ale przed zbudowaniem Arki ostrzegał lud ale go nie słuchali.

4. Abraham złożył syna jako ofiarę- oczywiście to było na próbę, syn nie został złożony na ofiarę ale chciał  Bóg zobaczyć czy Abraham go kocha i jest Bóg dla niego najważniejszy

5. Wypuszczenie plag w Egipcie i zabicie Egipcjan- dlatego że Egipcjanie nie chcieli oddać w ręce Boga lud izraelski a a jest to lud który zawarł przymierze z 7 pokoleniami

6. Kiedy Mojżesz przez 40 dni i nocy był na Górze Synaj i słuchał nakazów Pana, lud zbuntował się przeciw Panu i stworzyli ze złota cielca i czcili go... Bóg chciał ich zabić ponieważ jest Bogiem zazdrosnym ale Mojżesz ubłagał u niego i tak było kto jest za Panem Bogiem niech przyjdzie a kto nie jest niech nie przychodzi, Ci którzy przyszli byli z Panem a tamci zostali zabici

7. Wyczytałam pomimo manny spadającej z nieba oraz przepiórek jakie zesłał Pan na lud izraela żeby nie pomarli z głodu, pomimo obłoku Pana nad arką to lud z kilka razy zaczęli się buntować przeciw Bogu, że lepiej im było w Egipcie i za to że zwątpili Pan zesłał na niektórych śmierć a prawych zostawił. Bóg ich nazwał ludem o twardym karku bo nie raz wątpili w niego chociaż widzieli. 

8. Dzięki tych 7 pokoleń że Pan zawarł przymierze lud Izraela pokonywał ludzi z miast którzy byli uwaga WROGO nastawieni do ludu Izraela. Pan kazał wytępić każdego kto wierzy w innych Bogów aby lud Izraela nie zaczął czcić innych Bożków. 

Na razie tyle przeczytałam, jestem na Księdze powtórzonego prawa. Nie potrafię dobrze wytłumaczyć więc mam nadzieję że choć odrobinę zrozumiesz. 

No dziękuję bardzo za odpowiedź i za trud w nią włożony 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mowa o Bogu Ojcu, Synu Bożym (zapowiedź) i Duchu Świętym jest już w Księdze Rodzaju. Pan Jezus głosił: (Ewangelia według św. Jana, rozdział 14) Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". 8 Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". 9 Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.".Tu jest mowa m.in. o Bogu Ojcu i Synu Bożym oraz o ich jedności, są tym samym - Bogiem (dogmat o Trójcy Świętej), o Duchu Świętym też można znaleźć podobne cytaty w Biblii, nie aż tak bardzo w prost, ale są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

By zrozumieć modlitwę Jezusa (jako Boga na ziemi) do Swojego Ojca w niebie. Musimy uświadomić sobie, że zanim Jezus przyjął postać człowieka, posiadał relację ze Swoim Ojcem. To Ojciec posłał Syna (Jan 15.10). Jezus nie stał się Synem Bożym, gdy został poczęty w Betlejem. Od zawsze był Synem Boga, nadal jest i na zawsze pozostanie. Trój-jedność od zawsze istniała, Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Nie trzech oddzielnych bogów, ale jeden Bóg w trzech Osobach. Jezus nauczył, że On i Ojciec są jednym (Jan 10.30). Ojciec, Syn i Duch Święty są trzema, współ-istniejącymi osobami jednego Boga. 

Jezus, Syn Boży, przyjął bezgrzeszną postać ludzką, gdy stał się sługą, który wyrzekł się Swojej niebiańskiej chwały (Filip.2.5-11). Dlatego jako Bóg- człowiek musiał nauczyć się posłuszeństwa względem Swojego Ojca (Hebr.5.8). Gdy kuszony był przez szatana, niewinnie oskarżony przez ludzi, odrzucony przez Swoich i w końcu ukrzyżowany. Modlitwa Jezusa zanoszona do Ojca była prośbą o siłę (Jan 11.41-42) i mądrość (Mar.1.35; 6.46). Jego modlitwy pokazują nam Jego zależność jako człowieka od Boga Ojca, gdy miał wykonać ojcowski plan zbawienia świata. Całkowicie poddał się woli Swojego Ojca, płacąc karę za nasz grzech. Czyli złamania Prawa Bożego, Swoją śmiercią krzyżową (Mat.26.31-46). Lecz zmartwychwstał. Zyskując przebaczenie i życie wieczne dla wszystkich, którzy będą pokutowali za grzech. A także uwierzą w Niego jako osobistego Zbawiciela. 

Jezus  jako Bóg- człowiek musiał nauczyć się posłuszeństwa względem Swojego Ojca. Dlatego modlił się do Swojego Ojca. Nie ma żadnego problemu w związku z tym, że Bóg- Syn modli się i rozmawia z Bogiem Ojcem. Ich relacja istniała zanim Chrystus stał się człowiekiem. Jako człowiek poddał się woli Swojego Ojca. A przez to wypełnił Boga plan zbawienia Jego dzieci (Jan 6.38). Uległość Chrystusa względem Ojca była ukształtowana i wzmocniona przez Jego wytrwałość w modlitwie. Dlatego modlitwa Chrystusa jest dla nas przykładem do naśladowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z Chrześcijan tylko Jehowi nie wierzą że Jezus był Bogiem, dla nich to zupełnie dwie różne postacie Bóg odwieczny przedwieczny to Bóg i koniec a Jezus to tylko jego syn w ludzkiej powłoce i nic więcej, więc dla nich rozmowa syna z ojcem jest jak najbardziej normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W prawdziwej Biblii arka przymierza była zrobiona ze skór góralków (góralek takie zwierzę, możecie sprawdzić w Wikipedii) tak jest między innymi w Biblii tysiąclecia, natomiast w innych tłumaczeniach zamiast góralka był delfin, jeż, królik, świstak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×