Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Co za wariatka zabrania dzieciom czytać Harry'ego Pottera?

Polecane posty

Gość gość
6 minut temu, Gość Gośc napisał:

Żeby zrozumieć szkodliwość Harry Pottera, to wystarczy mieć wiedzę na temat zachłanności kk w stosunku do duchowości człowieka. Zaznaczę: szkodliwość dla kk nie czytelnika. I tyle. Tak, tak, wszechwiedzący kościół katolicki wychwytuje w każdej książce zaklęcia czarnej magii i po przeczytaniu tego zaklęcia, które przecież autor powieści musi znać, czyli jest też czarownicą, czytelnika opęta sam rogaty 😈. Sorry, chcą mieć monopol na magię, to wszelakie nawet wspominki o tym obrzucają znamieniem szatana. A nóż widelec komuś otworzy się trzecie oko i zniszczy jedyny prawdziwy kościół. 

Ty tak serio? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokosz

Koleżanka czytała synowi harrego pottera i nie żyje... Także wiecie, nie ma co ryzykować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Kokosz napisał:

Koleżanka czytała synowi harrego pottera i nie żyje... Także wiecie, nie ma co ryzykować 

TO rzeczywiscie, mamy dowod naukowy w tym wypadku oprocz argumentow teologicznych.  Kurcze zastanwiam sie czy ja bezpieczne ksiazki czytam.  Moze kk ma jakas lista ksiazek od ktorych sie umiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokosz
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

TO rzeczywiscie, mamy dowod naukowy w tym wypadku oprocz argumentow teologicznych.  Kurcze zastanwiam sie czy ja bezpieczne ksiazki czytam.  Moze kk ma jakas lista ksiazek od ktorych sie umiera?

No ale nie mówię, że to od książek zmarła. Miała wypadek. Ale wiecie, lepiej uważać i dmuchać na zimne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W tym sęk, że duchowo wszystkie już jesteście trupami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magowa
2 minuty temu, Gość gość napisał:

W tym sęk, że duchowo wszystkie już jesteście trupami. 

Ja nie. Ja zajmuję się magią i to mnie ubogaca duchowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ludzie zajmujący się magią są pod władzą demonów, to najprostsza droga do zniewolenia i opętania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magowa
1 minutę temu, Gość gość napisał:

ludzie zajmujący się magią są pod władzą demonów, to najprostsza droga do zniewolenia i opętania.

Mam inne doświadczenia. Od kiedy zajmuję się magią, moje życie bardzo się zmieniło na lepsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Moja miłość do książek zaczęła się od Harrego Pottera. Siostra mi czytała, a jak nauczyłam się czytać to czytałam po kilka razy. Później po szkole chodziłam do biblioteki i czytałam przeróżne książki na potęgę. I jestem katolikiem więc wypraszam sobie bzdury, że magia jest zabroniona. Nikt mi nie będzie takich rzeczy zabraniał 🙂 moja córka zna Harrego Pottera co prawda tylko 1 i 2 część bo jest jeszcze mała ale to są super mądre książki. Tak samo jak Most do Terabithi, Tajemniczy Ogród oraz seria książek Edith Nesbit : Historia Amuletu, Feniks i Dywan, Pięcioro dzieci i coś. To są moje pierwsze przeczytane książki. I fantastyka jest w większości książek dla dzieci. nie widzę w tym nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość gość napisał:

W tym sęk, że duchowo wszystkie już jesteście trupami. 

Lepiej patrz po sobie.  Ja mam bardzo bogate i kochajace wnetrze.  Nie oceniam innych ludzi wiec nie powiem nic na twoj temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Paulina napisał:

I jestem katolikiem więc wypraszam sobie bzdury, że magia jest zabroniona.

"Gdy wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój" (Pwt 18,9-14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Lepiej patrz po sobie.  Ja mam bardzo bogate i kochajace wnetrze.  Nie oceniam innych ludzi wiec nie powiem nic na twoj temat.

Każdy, kto żyje w grzechu śmiertelnym jest duchowo martwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

"Gdy wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój" (Pwt 18,9-14

Kurcze, a tyle lat przeprowadzali zwyklych ludzi przez ogien, ze niby czarownice,  a ty tuaj piszesz, ze to potepiaja.  

Jak to dobrze, ze nie wierze w kk...  Zglupialabym probujac tlumaczyc te ich pokrectwa i hipokryzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Każdy, kto żyje w grzechu śmiertelnym jest duchowo martwy. 

Ja nie zyje w zadnym grzechu smiertelnym poniewaz takich nie ma.  Wytwor wyobrazni izraelskich facetow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

I jestem katolikiem więc wypraszam sobie bzdury, że magia jest zabroniona.

 

chyba ze to andrzejki czy zdejmowanie uroku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego"(Mk 3,28-30)

Wszystkie grzechy przeciw Duchowi św.  prowadzą do zatwardziałości serca, a więc stanu, w którym człowiek nie jest zdolny żałować za swe grzechy albo z rozpaczy, albo z niewiary i cynizmu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magowa

Manta te et tua familia entre me fuerta 

Hmm, zobaczymy czy zadziała 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

"Gdy wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój" (Pwt 18,9-14

Miałam na myśli, ze to tylko książki 🙂 fikcja literacka. Nie zrozumieliśmy się. Co mają książki do wróżbitów? We wróżby nie wierzę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooooo
22 minuty temu, Gość Paulina napisał:

Miałam na myśli, ze to tylko książki 🙂 fikcja literacka. Nie zrozumieliśmy się. Co mają książki do wróżbitów? We wróżby nie wierzę 🙂

To nie tylko fikcja, słowa mają moc!!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

"Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego"(Mk 3,28-30)

Wszystkie grzechy przeciw Duchowi św.  prowadzą do zatwardziałości serca, a więc stanu, w którym człowiek nie jest zdolny żałować za swe grzechy albo z rozpaczy, albo z niewiary i cynizmu.

 

Jezeli chodzi o ciebie poniewaz inni maja dobre serca bez starozytnnych praktyk religijnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci mają wszystkie części w książkach i płytach DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

dziwna babeczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, marawstala napisał:

dziwna babeczka...

moze ona od Jehowych?  Oni nie czytaja nic poza biblia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

moze ona od Jehowych?  Oni nie czytaja nic poza biblia

: ) nnie no, znam osobe tej wiary i aż tak nawiedzona nie jest : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, marawstala napisał:

: ) nnie no, znam osobe tej wiary i aż tak nawiedzona nie jest : )

 A ja spotkalam sie z panem tej wiary i powiedzial mi, ze zadnej innej ksiazki nie czyta poniewaz wszystko co potrzebujesz wiedziec o zyciu, wszystkie odpowiedzi sa zawarte w bibli i nic innego nie potrzebujesz wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

 A ja spotkalam sie z panem tej wiary i powiedzial mi, ze zadnej innej ksiazki nie czyta poniewaz wszystko co potrzebujesz wiedziec o zyciu, wszystkie odpowiedzi sa zawarte w bibli i nic innego nie potrzebujesz wiedziec.

Jego wybór : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, marawstala napisał:

Jego wybór : )

Oczywiscie kazdy sobie o ile nie szkodzi innym.  Ja jestem ksiazkoholiczka wiec po prostu zdebialam.  Trudno jest mnie zszokowac, ale jemu sie udalo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Oczywiscie kazdy sobie o ile nie szkodzi innym.  Ja jestem ksiazkoholiczka wiec po prostu zdebialam.  Trudno jest mnie zszokowac, ale jemu sie udalo 🙂

Napisze na swoim przykładzie, ostatnio nic nie czytam, wiec to i tak sukces jesli chce mu sie czytać choc jedna książkę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, marawstala napisał:

Napisze na swoim przykładzie, ostatnio nic nie czytam, wiec to i tak sukces jesli chce mu sie czytać choc jedna książkę : )

Fakt, jedna ksiazka to juz krok do przodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Fakt, jedna ksiazka to juz krok do przodu 

Dokładnie, moze to byc biblia i moze byc Harry Potter (fajna książka, na pewno warta przeczytania... Tak od siebie dodam) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×