Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mikoli

Czy 27 letni facet powinien mieć prawko?

Polecane posty

Gość Mikoli

Wstyd jak nie ma?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

W tych czasach tak.. wstyd... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikoli
Przed chwilą, Gość Super Żona napisał:

W tych czasach tak.. wstyd... 

Nawet jak nie potrzebuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikoli

i dlaczego kobietom tak przeszkadza brak tego papierka u mężczyzn? facet raczej nie wypomni kobiecie, gdy ta praeka nie posiada,  a kobieta mężczyźnie zaraz tak , wyzywając od nieudaczników....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mienie prawa jazdy przydaje się do pracy. Na codzień, w życiu prywatnym, jeśli nie masz własnego auta (a niekoniecznie opłaca się je utrzymywać, zależy), to prawko jest zbędne. Mimo wszystko, wiadomo, posiadanie ułatwia transport. Osobiście nie oceniam ludzi na tylko tej podstawie, szczególnie, jeśli inne czynniki przemawiają za rezygnacją z prawka i auta. Uznaje się, że ludzie posiadający są bardziej zaradni, czy bogatsi, ale niestety niekoniecznie, a zazwyczaj wręcz przeciwnie (zaradność nie polega na jednej umiejętności, tylko całym ich zestawie włącznie z odpowiednim charakterem, a co do majętności - niewielu stać na przyzwoite auto z salonu, byle standardowego grata może mieć każdy).

Przed chwilą, Gość Mikoli napisał:

i dlaczego kobietom tak przeszkadza brak tego papierka u mężczyzn?

Bo niestety, kobieta jest wygodna i lubi, jak się jej zad wozi. I to za darmo najlepiej. Taka roszczeniowa mentalność przy braku osobistych ambicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXX
17 minut temu, Nenesh napisał:

Mienie prawa jazdy przydaje się do pracy. Na codzień, w życiu prywatnym, jeśli nie masz własnego auta (a niekoniecznie opłaca się je utrzymywać, zależy), to prawko jest zbędne. Mimo wszystko, wiadomo, posiadanie ułatwia transport. Osobiście nie oceniam ludzi na tylko tej podstawie, szczególnie, jeśli inne czynniki przemawiają za rezygnacją z prawka i auta. Uznaje się, że ludzie posiadający są bardziej zaradni, czy bogatsi, ale niestety niekoniecznie, a zazwyczaj wręcz przeciwnie (zaradność nie polega na jednej umiejętności, tylko całym ich zestawie włącznie z odpowiednim charakterem, a co do majętności - niewielu stać na przyzwoite auto z salonu, byle standardowego grata może mieć każdy).

Bo niestety, kobieta jest wygodna i lubi, jak się jej zad wozi. I to za darmo najlepiej. Taka roszczeniowa mentalność przy braku osobistych ambicji.

Kobieta jaki poziom intelektualny posiada, taki wymaga od faceta. Dla niej szczytem jest jak ma prawko  :D  :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Nenesh napisał:

Mienie prawa jazdy przydaje się do pracy.

Mienie???

Hahahaha

Posiadanie a nie "mienie"!

Leżę i kwiczę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
10 minut temu, Leżaczek napisał:

Powinien ale ja nie miałem i nie mam 😔

No to masz cel.

Na poczatek :)

Zrob to! Zapisz sie na kurs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sds
1 godzinę temu, Nenesh napisał:

 

Bo niestety, kobieta jest wygodna i lubi, jak się jej zad wozi. I to za darmo najlepiej. Taka roszczeniowa mentalność przy braku osobistych ambicji.

bardzo madrze napisane , polewam ci  wirtualnego koniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korek
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Mienie???

Hahahaha

Posiadanie a nie "mienie"!

Leżę i kwiczę!!!!

Mam beke z twojej pseudo wiedzy, ''mienie'' jest dobrą odmianą ''mieć''. Co do tematu, dla kogo wstyd dla tego wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja mam bele z ciebie!

"Mienie lub nie mienie prawa jazdy" jest wg ciebie formą poprawną???

A może "manie albo nie manie prawa jazdy" również jest poprawne, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma potrzeby posiadania tego świstka to nie musi robić. Jak się pojawi taka potrzeba to zawsze można zrobić.

TO NIE JEST ŻADEN OBOWIĄZEK TYLKO MOŻLIWOŚĆ

Zrobienie tego śmiesznego kursu bo inni go zrobili jest według mnie marnym wyznacznikiem szacunku społecznego. Jeśli dziewczyna zrywa z chłopakiem tylko dlatego, że nie ma prawa jazdy, świadczy to bardzo źle o dziewczynie. Chłopak mógł mieć inne priorytety w życiu np. uczenie się, nie miał pieniędzy, ale pracował by pomagać rodzinie, był świadkiem wypadku i miał traumę, miał dobry dojazd na uczelnie/do pracy i nie miał potrzeby tego robić, nie kręci go jazda samochodem itp.

LUDZIE DO CHOLERY PRZESTAŃCIE USTALAĆ CO JEST KONIECZNOŚCIĄ W TYCH CZASACH A CO NIE. NIECH KAŻDY ROBI TO CO CHCE W SWOIM ŻYCIU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Gość napisał:

Mienie???

Hahahaha

Posiadanie a nie "mienie"!

Leżę i kwiczę!!!!

 Nie kwicz, miało być MAJENIE ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem prawo jazdy w wieku 45 lat, w zeszłym roku. Wcześniej w sumie mi nie było potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha

Nie wiem dlaczego wiele osób uważa, że prawko jest niezbedne do życia. To tylko uprawnienia jasne, że ulatwiajace życie ale czy niezbędne. Autorze jeśli czujesz potrzebę to zapisz się na kurs to nie są wielkie pieniądze i można płacić w ratach. Jeśli nie to nie rób tylko po to by mieć. Znam ludzi, którzy zrobili prawko x lat temu i nie jeżdżą,  dla mnie to bez sensu bo oni nie potrafią jeździć albo wsiada się w auto zaraz po odbiorze albo nie robi się wcale, bo to wyzwalanie kasy w bloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha
4 minuty temu, Leżaczek napisał:

Czy każdy uważa, wiele razy czytałem na sympatii, nie masz prawka to nawet nie pisz. Samochód to koszty. Prawo jazdy jest najmniejszym. Trzeba kupić samochód, płacić ubezpieczenie, naprawy, przeglądy, benzyne, parkingi, akcesoria, opony, mandaty. Przydało by się miejsce parkingowe lub garaż. Na koniec mogą ukraść. Można mieć wypadek albo być sprawcą wypadku. A samochód i tak traci na wartości co też jest kosztem. U nas to zawsze odpadalo bo gdyby mama miała jechać na zakupy i wiedziała, że trzeba będzie zalać benzyną za 50-100zl i jeszcze z dyche za parkowanie to wolała by z buta. Parkowania też są problematyczne, trzeba znaleźć miejsce, zapłacić lub naraża się na mandat i to jest na czas. Byłem z kolegą na kawie i musiał się spieszyć bo miał godzinę inaczej dopłata czy coś takiego. Ogólnie jak ktoś ma blisko sklepy spożywcze to nie warto. 

Ok jasne auto to koszta. Można powiedzieć, że skarbonka bez dna. Ale Ty patrzysz na auto tylko jako środek transportu na zakupy. Nie wiem jak inni ale ja autem jeżdżę często czy to na większe zakupy, wycieczkę, do rodziców, znajomych, czasem nieprzewidziane wyjazdy typu odebranie kogoś bliskiego że szpitala czy transport do przychodni itp. Co do parkowania istnieje coś takiego jak mpay i nie ma obawy że dostanę mandat bo przekroczyłam czas parkuje tyle ile mi potrzeba bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha
5 minut temu, Leżaczek napisał:

 wyobraź sobie, że kupiłaś mieszkanie obok hipermarket Tesco, a do galerii masz pół km, rodzice mieszkają obok, znajomych brak bo pozakladali rodziny, a do przychodni czy szpitala bierzesz taxi, to moja sytuacja. Szkoda tylko tych wycieczek, lubię np pochodzić po lesie 😔

W takiej sytuacji jasne,że nie było by mi potrzebne. Co do wycieczek zawsze można znaleźć ludzi którzy jeżdżą co jakiś czas i z nimi się zabierać to też jest alternatywa by trochę od miasta odpoczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha
4 minuty temu, Leżaczek napisał:

Ile płacisz za ubezpieczenie rocznie samochodu? 

Dokładnie 368zl ale mam dużo zniżek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha

 

1 minutę temu, Leżaczek napisał:

8 minut temu, Gość Gocha napisał: Dokładnie 368zl ale mam dużo zniżek  X rocznie?! mało mi by nie miał kto podzerowac i placilbym z 2000-2500. A tyle mi szkoda, żeby stał i rdzewiał na wycieczki do lasu. 

Tak rocznie. Dla świeżych kierowców składki na ubezpieczenia faktycznie są drogie bez względu na posiadane auto. To prawda. A myślałeś o skuterze? Fajna alternatywa jeśli tylko na wycieczki poza miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha
19 minut temu, Leżaczek napisał:

Przed chwilą, Gość Gocha napisał:   Tak rocznie. Dla świeżych kierowców składki na ubezpieczenia faktycznie są drogie bez względu na posiadane auto. To prawda. A myślałeś o skuterze? Fajna alternatywa jeśli tylko na wycieczki poza miasto X już kilkanaście lat temu, raz czy dwa prawie kupiłem, no właśnie jak z tym jest, aby mieć takie tanie ubezpieczenie? Gdybym miał do 600 to rozważał bym prawko i auto. 

Wlicza się w to ile lat masz prawko, jakie auto (Marka, model,rok produkcji, pojemność silnika w niektórych ubezpieczeniach nawet kolor i wiele innych) zależy od ubezpieczalni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Nawet jak nie masz auta ( zalozmy, ze narazie ) prawko warto miec.

Dla SIEBIE (nie dla wymogow, nakazow czy kogos).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosx
3 godziny temu, pochopna napisał:

Ej no, nie jest to obowiązek  wymagany prawem.

No i co z tego? 

Sypianie z cudzymi mężami też nie jest zakazane prawem, a to wstyd. 

Używanie wulgaryzmów też nie jest zakazane, a w nadmiernej ilości to wstyd. 

Każdy może zachowywać się jak chce, ale w zależności od sytuacji zachowanie nieadekwatne do sytuacji, to wstyd. 

 

No i brak prawka niestety też się zalicza do faktów zawstydzających,  ja nie mam i juź to odczułem na własnej skórze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To jest takie samo pytanie, czy 27 letnia kobieta powinna mieć prawko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie
49 minut temu, Gość gość napisał:

To jest takie samo pytanie, czy 27 letnia kobieta powinna mieć prawko.

No nie do końca. Przykro mi, ale czy tego chcemy, czy nie różnimy się i położone są inne wymagania na płcie. Na kobiety kładzie się nacisk na co innego i gnębi się je z innych powodów, na pewno nie z powodu braku prawa jazdy. Kobiecie jego brak się wybacza, a nawet jeśli nie wybacza, to przychylniej patrzy,  mężczyźnie jego braku się nie wybaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz
28 minut temu, Gość Nie napisał:

No nie do końca. Przykro mi, ale czy tego chcemy, czy nie różnimy się i położone są inne wymagania na płcie. Na kobiety kładzie się nacisk na co innego i gnębi się je z innych powodów, na pewno nie z powodu braku prawa jazdy. Kobiecie jego brak się wybacza, a nawet jeśli nie wybacza, to przychylniej patrzy,  mężczyźnie jego braku się nie wybaczy. 

Bredzisz. To są tylko twoje seksistowskie bzdury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkki
38 minut temu, Gość xyz napisał:

Bredzisz. To są tylko twoje seksistowskie bzdury. 

Typ ma rację. Pewnie jesteś kobietą, więc co ty tam wiesz, jak traktowani są mężczyźni. Ja też nie mam prawka i idzie to odczuć,  nawet na głupich portalach randkowych po pytaniu i usłyszeniu,ze nie ma się samochodu kobiety potrafią przestać odpisywac. Idź poczytaj sobie komentarze kobiet w sieci czy ważne dla nich jest i czy związałyby się z facetem bez prawa jazdy. Nigdy ale to nigdy w życiu nie usłyszałem żeby facet nie chciał się związać z kobietą z takiego powodu. A u kobiet jest to powszechne. 

Żyjesz w złudnym przeswiadczeniu u równouprawnieniu , a ludzie i tak żyją archetypami. Kobieta po 30 to przegrana stara panna, facet to kawaler,który musi się wyszumiec i ma czas. Kobieta mająca wielu partnerów to dz****. Facet wręcz przeciwnie,  doświadczony. 

My lecimy na wygląd, wy na status i kasę. Tak było, jest i bedzie.

Ze względu na płeć niektóre zachowania akceptowane są bardziej,  niektóre mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie,  to nie wstyd:)  ja nie mam i się nie wstydzę:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×