Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annnnnnnnnnnnnnnnnnnnn___

Czy jako synowa moge również podpisac wniosek o ubozwłasnowolnienie teściowej sprawa jest skomplikowana a trzeba działać szybko a wiadomo jak sądy w Polsce działają

Polecane posty

Gość Annnnnnnnnnnnnnnnnnnnn___

Nie wiedziec dlaczego teściowa zaczęła wyprzedawać cały swój majątek, a ma 2 synow. Po smierci meza - 7 lat temu -  odziedziczyla 3 mieszkania a prócz tego ma jeszcze ziemię. W jednym mieszkaniu mieszka sama, a jej dwóch synów (jeden to mój mąż) wyprowadzili sie do innych czesci miasta, ale nie do tych mieszkań bo ona je wynajmuje (co zreszta jest historia pewnie na inny temat, dlaczego tesciowa nie pomoze mlodym a sama spi na kasie). Ale dla kazdego logiczne bylo  ze te mieszkania dostana jej synowie (a sa to mieszkania pieknie polozone, bardzo duze). A tu dzowni jej druga synowa do mnie , czy ja wiem ze ona wsytawila na sprzedaz jedno to z mieszkan! Porozmawialam z nia i zastanawiamy sie czy ktos jej nie podjudza. Czy mozna ja jakos ubezwlasnowolnic w tej materii? Mój mąz pracuje za granicą, więc pewnie sama bym musiała działać z naszej strony, wiem że jej druga synowa ma rozmawiac dzisiaj z mężem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fyu

Nie ty na to pracowalas,nie twoj majatek i nie twoja sprawa.odczep sie od tesciowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscgosc

Pozwól, że zadam pytanie. A co Was, synowe obchodzi co kobieta robi ze swoim majątkiem?. Póki żyje ma prawo robić z nim co chce, nawet przekazać na schronisko dla zwierząt.

Co już liczyłyscie, ze będziecie miały super mieszkanka a tu figa? I trochę żal sciska pewną część ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznadzieja

To mąż powinien na te tematy rozmawiać(może albo powinien).Ty się nie wtrącaj dla waszego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To chyba prowokacja. Synowie są współwłaścicielami majątku po ojcu i teściowa nie może sprzedać mieszkań bez ich zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnnnnnnnnnnnnnnnnnn___

Napisałam, że mąż je za granicą, wiadomo że w małzeństwie jestesmy jednością więc muszę działać zarówno na rzecz jego (czyli naszą) i naszych dzieci! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ljyi
26 minut temu, Gość Annnnnnnnnnnnnnnnnnnnn___ napisał:

Napisałam, że mąż je za granicą, wiadomo że w małzeństwie jestesmy jednością więc muszę działać zarówno na rzecz jego (czyli naszą) i naszych dzieci! 

Jak chcesz dzialac na rzecz meza i dzieci to rusz duppppe do pracy i sama zarob na SWOJ wlasny dom,a od tesciowej odczep sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To jest dobra wola rodzica czy coś da czy nie.

Nic tu się nie należy.Jedynie prawo zachowku po śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Jak chcesz działać na rzecz waszych dzieci, to się zajmij praca i własnymi zarobkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ile mieszkań mają twoi rodzice???

Ich też ubezwłasnowolnisz żeby wszystko im zabrać "dla dobra swoich dzieci"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

To chyba prowokacja. Synowie są współwłaścicielami majątku po ojcu i teściowa nie może sprzedać mieszkań bez ich zgody.

Dokładnie. Z wynajmu też mają prawo do udziału w "zysku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie, nie możesz, bo nie należysz do spadkobierców, a sprzedaż nieruchomości przez właściciela tych nieruchomości nie jest przeslanka do ubezwłasnowolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na chwilę

Kolejna pazerna synowa co wyciąga łapy po cudze. I nie, nie możesz złożyć wniosku o ubezwłasnowolnienie teściowej. A teściowa za to może sprzedać wszystko czego jest właścicielem. Więc autorka do pracy, zarobić na mieszkanie, a nie wyciagągać łapy po cudze. A Twoi rodzice ile Ci dali? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×