Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wymieńcie powody, z których chcecie mieć dzieci

Polecane posty

Gość gość

I dlaczego nie wyobrażacie sobie życia bez dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowaaaaa

może to nie tyle "moje" powody ale tak to wymyślił Bóg (czy natura - jak kto woli), że wpierw Ty się troszczysz małym dzieckiem by potem ono na starość zadbało o Ciebie. 

Człowiek jest tak stworzony, że potrzebuje rodziny. Koledzy i koleżanki kiedyś sie skończą bo założą własne. Smutno wtedy by nie było mieć własnych dzieci. 

Ktoś zaraz pewnie wyskoczy z tekstem, że dzieci nie są gwarancją tego, że będzie miał się kto Tobą zająć na starość - myślę, że to kwestia tego jak się je wychowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dziecko to najpiękniejsze ucielesnienie dowodu miłości kobiety i mężczyzny.

aktualnie jestem sinigielką, ale gdybym była w związku to na pewno chciałabym je mieć.

no i zgodzę się z przedmówczynią - człowiek ma taki instynkt...w rodzinie życie jest łatwiejsze, co szczególnie widać na starość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... bardzo ciekawe pytanie. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że chęć posiadania dzieci u ludzi wiąże się bezpośrednio z instynktem. Większość ludzi posiada ten instynkt, który powoduje pragnienie posiadania potomstwa, a część nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowaaaaa
7 minut temu, Narodowy napisał:

Większość ludzi posiada ten instynkt, który powoduje pragnienie posiadania potomstwa, a część nie.

ja myślę nawet, że każdy posiada tylko niektórzy sie na nie nie decydują bo :

- bez dzieci życie jest wygodniejsze (jest to zdradliwe bo to jest do czasu),

- kwestie finansowe,

- niektórzy nie znaleźli swojej drugiej połówki więc co tu mówić dopiero o jakichś dzieciach 

(dwa ostatnie są w miarę uzasadnione). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I kosiniakowe 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość mrowaaaaa napisał:

ja myślę nawet, że każdy posiada tylko niektórzy sie na nie nie decydują bo :

- bez dzieci życie jest wygodniejsze (jest to zdradliwe bo to jest do czasu),

- kwestie finansowe,

- niektórzy nie znaleźli swojej drugiej połówki więc co tu mówić dopiero o jakichś dzieciach 

(dwa ostatnie są w miarę uzasadnione). 

Piszesz o tych co chcą mieć dzieci, ale ich nie mają z jakiegoś tam powodu. Ja piszę o osobach zwyczajnie nie czujących wewnętrznie takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżesika

Jak każda, żeby po rozwodzie mieć alimenty i sobie żyć jak pani a nie dziadówka zrywająca się o świcie do fabryki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowaaaaa
1 minutę temu, Narodowy napisał:

Ja piszę o osobach zwyczajnie nie czujących wewnętrznie takiej potrzeby

ale to "nieczucie wewnętrznie takiej potrzeby" dość często idzie w parze z jedną z tych trzech rzeczy wyżej przeze mnie wymienionych 😛 Jestem zdania, że każdy ma ten instynkt i jak nie chce mieć dzieci to przeważnie coś się za tym kryje 😉 ...zapomniałam dodać jeszcze strach przed porodem. To też może zniechęcać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość mrowaaaaa napisał:

ale to "nieczucie wewnętrznie takiej potrzeby" dość często idzie w parze z jedną z tych trzech rzeczy wyżej przeze mnie wymienionych 😛 Jestem zdania, że każdy ma ten instynkt i jak nie chce mieć dzieci to przeważnie coś się za tym kryje 😉 ...zapomniałam dodać jeszcze strach przed porodem. To też może zniechęcać. 

Mam inny pogląd w tym temacie, ale OK. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×