Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Powinno być tylko dla osób pracujących i wychowujących dzieci, zgadzacie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Nie. Chociaż sama pracuje i wychowuje samotnie 2ke dzieci to uważam że powinno być też dla mam które zrezygnowały z zatrudnienia i zajmują się wychowaniem dzieci. Nie popieram tylko przyznawania 500+ patologiom, na szczęście nad tym kontrolę ma OPS. Wiadomo świat nie jest idealny i znajdzie się jedna rodzina  na sto która źle spozytkuje świadczenia ale ja np wśród swoich znajomych czy rodziny nie zauważyłam czegoś takiego. Każdy odkłada albo na lokaty dla dzieci albo wakacje albo idzie na bieżące potrzeby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 500+ powinno być dla rodzin w której przynajmniej jeden rodzic pracuje full time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakiekolwiek świadczenia powinny być przyznawane jako pomoc. Nie powinno być sytuacji, że komuś się "nie oplaca pracowac". Jak ktos idzie do pracy a świadczenia sa mu odbierane to woli siedziec na dupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jakiekolwiek świadczenia powinny być przyznawane jako pomoc. Nie powinno być sytuacji, że komuś się "nie oplaca pracowac". Jak ktos idzie do pracy a świadczenia sa mu odbierane to woli siedziec na dupie. 

Dokladnie tak. Do tego najnizsze wynagrodzenie powinno byc duzo wyższe a nie jak teraz, ze jak kobieta ma dwoje dzieci, dostaje za siedzenie w domu 1000 zl a jakby pracowala dostanie niewiele wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jeden rodzic powinien być zatrudniony. Ja utrzymuję siebie i dwójkę Dzieci z 500+ bo mój mąż uważa że musi mi starczyć. Pracuje na czarno i nie daje mi grosza. Gdyby był zatrudniony na papierze to przynajmniej o alimenty można wystąpić a tak to takiemu pasożytowi nic nie zrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie zgadzam sie 

TO nie wina dziecka ze urodziło  sie w takiej a nie innej rodzinie . Dziecko z metalogicznej rodziny tez zasługuje na buty i kurtkę na zimę . Dla mnie to dobrze wydane pieniądze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Torcikowo napisał:

Przynajmniej jeden rodzic powinien być zatrudniony. Ja utrzymuję siebie i dwójkę Dzieci z 500+ bo mój mąż uważa że musi mi starczyć. Pracuje na czarno i nie daje mi grosza. Gdyby był zatrudniony na papierze to przynajmniej o alimenty można wystąpić a tak to takiemu pasożytowi nic nie zrobi. 

jak to? o alimenty powinnaś wystąpić i jeśli Ci nie płaci to z funduszu byś dostała, a potem ścigałby go komornik i ściągnął dla Ciebie pieniądze jak kiedyś zacznie pracować, albo uzyska jakieś świadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Torcikowo napisał:

Przynajmniej jeden rodzic powinien być zatrudniony. Ja utrzymuję siebie i dwójkę Dzieci z 500+ bo mój mąż uważa że musi mi starczyć. Pracuje na czarno i nie daje mi grosza. Gdyby był zatrudniony na papierze to przynajmniej o alimenty można wystąpić a tak to takiemu pasożytowi nic nie zrobi. 

Dokładnie znam kilka takich przykladow ze malzenstwo z dwojka dzieci i facet oznajmil kobiecie ze za 500+ moze utrzymac rodzine i nic jej nie daje, wyplate ma dla siebie. Faceci sa beznadziejni.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dokładnie znam kilka takich przykladow ze malzenstwo z dwojka dzieci i facet oznajmil kobiecie ze za 500+ moze utrzymac rodzine i nic jej nie daje, wyplate ma dla siebie. Faceci sa beznadziejni.. 

a to ja chyba źle zrozumiałam, myślałam, że mieszkają osobno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evelka.m napisał:

jak to? o alimenty powinnaś wystąpić i jeśli Ci nie płaci to z funduszu byś dostała, a potem ścigałby go komornik i ściągnął dla Ciebie pieniądze jak kiedyś zacznie pracować, albo uzyska jakieś świadczenia

Tak tylko że mamy na siebie sporo ziemi które zapisali nam moi Rodzice. Nie wiem jak to jest w prawie ale boje się o tą ziemię bo to wartość ok pół miliona. I póki co jestem w trakcie załatwiania spraw dotyczących tej ziemi. Jeśli ja odzyskam to skaldam pozew nie tylko o alimenty ale i o rozwód. 

Tą kasę powinnam odkładać Dzieciom na konto albo wyjechać z Nimi gdzieś a nie myśleć czy mogę im kupić czekoladę albo książeczkę. 

Sama czekam aż Dzieci pójdą do przedszkola i idę do pracy bo na takiego nie można liczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Torcikowo napisał:

Tak tylko że mamy na siebie sporo ziemi które zapisali nam moi Rodzice. Nie wiem jak to jest w prawie ale boje się o tą ziemię bo to wartość ok pół miliona. I póki co jestem w trakcie załatwiania spraw dotyczących tej ziemi. Jeśli ja odzyskam to skaldam pozew nie tylko o alimenty ale i o rozwód. 

Tą kasę powinnam odkładać Dzieciom na konto albo wyjechać z Nimi gdzieś a nie myśleć czy mogę im kupić czekoladę albo książeczkę. 

Sama czekam aż Dzieci pójdą do przedszkola i idę do pracy bo na takiego nie można liczyć. 

trzymam kciuki za Ciebie 😉 silna babeczka z Ciebie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, evelka.m napisał:

trzymam kciuki za Ciebie 😉 silna babeczka z Ciebie 😉

Aż łezka się w oku zakręciła 😘 czasami więcej wsparcia można uzyskać od obcych ludzi niż od bliskich. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość "madki" do pracy

500+ nie powinno być wcale, normalni ludzie sami pracują na utrzymanie swoich bachorów a jak ich nie stac to zwyczajnie ich nie produkują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę, bo co w sytuacji, gdy okaże się, że zabiorą 500+, mam dzieci bo mnie stać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak tak tak
2 godziny temu, Jusia8428 napisał:

Moim zdaniem 500+ powinno być dla rodzin w której przynajmniej jeden rodzic pracuje full time.

Też tak sądzę. Jak to w ogóle możliwe żeby nikt w rodzinie nie pracował?? Rozumiem, że jedno pracuje, a drugie wychowuje dzieci ale żeby oboje rodzice nie pracowali? Za co oni żyją? Za pieniądze podatników, a tak nie powinno być. Zdrowi, zdolni do pracy ludzie sami powinni się utrzymać, a nie że panstwo (z naszych pieniedzy) hoduje leni, cwaniaków, naciagaczy i nieudaczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×