Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
redaktorFuckt

Chyłka-zaginięcie

Polecane posty

Lekko mnie drażni, że połączyli dwie powieści Mroza i nie trzymają się fabuły. Wręcz wielokrotnie otwierałam książkę i sprawdzałam, czy mnie się pomieszało w głowie, czy scenarzystę poniosło 🤔

Dnia 3.04.2019 o 18:31, Niezapominajka1987 napisał:

Lekko mnie drażni, że połączyli dwie powieści Mroza i nie trzymają się fabuły. Wręcz wielokrotnie otwierałam książkę i sprawdzałam, czy mnie się pomieszało w głowie, czy scenarzystę poniosło 🤔

Akurat nie znam tych książek więc nie mam tego problemu. Mi się podoba fajne zarysowane postacie ciekawa fabuła i b. dobrze  nagrane. Ogląda się z przyjemnością. 

tak na marginesie: Niezapominajko znasz jakąś ekranizację książki która dorównuje prozie? 

• Like 1

Co do Chyłki obsada super, jedynie postać Angeliki mi nie odpowiada wg książki była to lekko plastikowa blondynka ze sztucznym biustem i ustami.

Natomiast Żelaznego sobie wyobrażałam jako starszego pana ale Bobrowski gra go super.

Chyłka i aplikant idealnie mi pasują, tak samo prokurator, sztos

8 minut temu, redaktorFuckt napisał:

Akurat nie znam tych książek więc nie mam tego problemu. Mi się podoba fajne zarysowane postacie ciekawa fabuła i b. dobrze  nagrane. Ogląda się z przyjemnością. 

tak na marginesie: Niezapominajko znasz jakąś ekranizację książki która dorównuje prozie? 

Tak. Jest to "Imię róży" Umberto Eco. Uważam, że film jest dużo lepszy od książki. I jeszcze "Zielona mila" S.Kinga. Super film, chociaż książka miała obszerniejsze opisy niektórych scen.

• Like 1

brawo ty. :classic_huh:

"Imię róży"  postawiłbym znak równości pomiędzy ekranizacja -proza

Zielona mila znam jedynie film. Ogólnie wydaje mi się że gdy książka jest super to ciężko o bardzo dobrą ekranizację. Szczególnie trudno gdy proza rozbudowana i wielowątkowa. Filmowcy zmuszeni są iść na skróty ,poza tym ile czytających tyle wersji idealnych wersji filmu. Wyobraźnia ma moc. 

• Like 1

2 minuty temu, redaktorFuckt napisał:

brawo ty. :classic_huh:

"Imię róży"  postawiłbym znak równości pomiędzy ekranizacja -proza

Zielona mila znam jedynie film. Ogólnie wydaje mi się że gdy książka jest super to ciężko o bardzo dobrą ekranizację. Szczególnie trudno gdy proza rozbudowana i wielowątkowa. Filmowcy zmuszeni są iść na skróty ,poza tym ile czytających tyle wersji idealnych wersji filmu. Wyobraźnia ma moc. 

Ja jestem zakochana w Sean'ie Connery, to dlatego. Jak znajdziesz czas to przeczytaj zieloną milę bo warto. 

Co do wyobraźni to właśnie ja sobie wykreuję w głowie bohatera i potem na ekranie albo jest rozczarowanie albo miłe zaskoczenie ( jak Żelazny w Chyłce)

Gość fanka mroza

Czytałam chyłkę na inkbooku lumos i powiem, że całkiem średnio, serial zdecydowanie lepszy, inne książki mroza, które czytałam na czytniku wchodziły bardziej :3 

Gość iiii

Kolejna czesc bedzie na podstawie "Kasacji" moim zdaniem najciekawsza i tak w ogole chronologicznie pierwsza czesc powiesci o Chyłce.

Gość ofak

nie wiem czemu ale ten tytuł kojarzy mi się z uCHYŁKAmi odbytu.Kto to wymyślił

Gość Gosc
4 godziny temu, Gość ofak napisał:

nie wiem czemu ale ten tytuł kojarzy mi się z uCHYŁKAmi odbytu.Kto to wymyślił

Ha, pretensje tylko do pana Mroza, on to wymyślił. Swoją drogą, też uważam to nazwisko za okropne.

Dnia 8.04.2019 o 11:36, redaktorFuckt napisał:

"Szóstka" też jest ciekawa.

Ps. 

Niezapominajka a będą jeszcze tzw momenty w Hyłce?! 😊

Zależy jak to nagrają, Chyłka z aplikantem będą się mieli ku sobie ale w książce do seksu nie doszło

Dnia 17.04.2019 o 14:31, Gość iiii napisał:

Kolejna czesc bedzie na podstawie "Kasacji" moim zdaniem najciekawsza i tak w ogole chronologicznie pierwsza czesc powiesci o Chyłce.

Teź uwaźam, źe kasacja najbardziej wciągająca, teraz czytam "testament" ale dopiero zaczęłam wczoraj.

Gość ketnil

A czytali już - virtualo.pl/ebook/umorzenie-i238373/ ?

To kolejna część przygód Chyłki. Warto? Poziom jest podobny do poprzednich pozycji, czy jednak zupełnie inna liga?

Recenzje widziałam - interesuje mnie opinia normalnych ludzi 😉 Ebook jest w sumie za grosze dostępny 😉 

Witam serdecznie po serialu. Przyznam się szczerze że z obawy że dowiem się przed czasem fabuły nie byłem zbytnio skory do rozmowy. 

Hallo jest tu kto..?

Gość Gość

Jeden z lepszych polskich filmów 

Dnia 26.04.2019 o 08:01, Gość ketnil napisał:

A czytali już - virtualo.pl/ebook/umorzenie-i238373/ ?

To kolejna część przygód Chyłki. Warto? Poziom jest podobny do poprzednich pozycji, czy jednak zupełnie inna liga?

Recenzje widziałam - interesuje mnie opinia normalnych ludzi 😉 Ebook jest w sumie za grosze dostępny 😉 

Ja czytałam do testamentu, testament świetny, fajnie się skończył ale się przymierzam do 8

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.