Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mila2792

Czy wypada mi o to poprosić chrzestną dziecka?

Polecane posty

Hej dziewczyny,

Od kilku dni gryzę się z myślami i postanowiłam o tym pogadać z kimś mi nieznanym.

Chrzciny dziecka zbliżają się wielkimi krokami. Na chrzestną dziecka wybrałam moją przyjaciółkę z zza granicy. Wybrałam ją, ponieważ jest obrzydliwie bogata, więc bycie matką chrzestną nie obciąży jej budżetu tak jakby obciążyło moją rodzinę czy innych znajomych. Poza tym wiem, że byłaby idealną matką chrzestną. Ona uwielbia moją Marlenkę! Jako chrzestna zaproponowała, że oprócz prezentów dla małej, ubierze ją na chrzciny i sfinansuje przyjęcie, które chciałam zorganizować, a kiepsko u nas teraz z pieniędzmi. Jak myślicie, czy mogłabym ją jeszcze poprosić żeby dała małej pieniądze na prezent albo chociaż pieniądze zamiast innych rzeczy? Nie chcę pożyczać, bo nie wiem czy będę miała jak oddać. Proszę bez hejtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przy odrobinie wyczucia, taktu i przyzwoitości nie wypada prosić o coś takiego. Koleżanka i tak jest wobec Ciebie bardzo hojna...

Chociaż - z odrobiną hejtu - jeśli prosisz ją na chrzestną tylko ze względu na kasę, to można oczekiwać, że będziesz miała tupet wyskoczyć jeszcze z taką propozycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uwazam ze byłoby to bezczelnością.  Gdybyś do mnie wyskoczyła z takim czymś to bym już nie fundowala małej niczego. Ewentualnie symbolicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nie,nie wypada. Jesli nie stac was na impreze to nie robcie i pieniadze sie zaoszczedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słabo

Prowo kategoria :nuda, przewidywalnosc skierowana na gownobu/rze. Ocena prowo 0/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh

1/10 ktoś się na to jednak łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Słabo napisał:

Prowo kategoria :nuda, przewidywalnosc skierowana na gownobu/rze. Ocena prowo 0/10.

Czy każdy kto chce zapytać o pomoc, bo nigdy nie chrzcił dziecka to od razu oznacza, że chce sprowokować? Za dużo Internetu w Twoim przypadku. Chociaż nie będę się odzywać więcej, bo uderz w stół, a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość gosc napisał:

nie,nie wypada. Jesli nie stac was na impreze to nie robcie i pieniadze sie zaoszczedzi.

My nie płacimy za imprezę tylko chrzestna, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Przy odrobinie wyczucia, taktu i przyzwoitości nie wypada prosić o coś takiego. Koleżanka i tak jest wobec Ciebie bardzo hojna...

Chociaż - z odrobiną hejtu - jeśli prosisz ją na chrzestną tylko ze względu na kasę, to można oczekiwać, że będziesz miała tupet wyskoczyć jeszcze z taką propozycją.

A jakbym poprosiła o pożyczkę i o to żeby mi rozłożyla na raty to nie byłoby za dużo jeszcze w tym samym miesiącu co chrzciny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestes ...ana. Laska funduje ci chrzciny, chce ubrac dziecko a ty jeszcze masz zamiar prosic ja o gotowke? Wstydu nie masz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Mila2792 napisał:

My nie płacimy za imprezę tylko chrzestna, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

ale dlaczego matka chrzestna waszego dziecka ma zaczac was utrzymywac? idz do pracy na nocki,do sprzatania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

ale dlaczego matka chrzestna waszego dziecka ma zaczac was utrzymywac? idz do pracy na nocki,do sprzatania...

Przy dziecku 6 miesięcy na nocki? Ciekawe kto by z nią siedział na teściów nie mam co liczyć, na rodziców też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość won trollico

0/10 za to prowo

trolololo lolololololo ooooooooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Mila2792 napisał:

Przy dziecku 6 miesięcy na nocki? Ciekawe kto by z nią siedział na teściów nie mam co liczyć, na rodziców też nie

mąz? ja wrociłam do pracy jak syn mial 4 msc. Drugi etat,maz zostawał z synem,pokarm odciągalam i karmił butelka. Wystarczy chciec. Poza tym 6 msc to juz nie takie niemowle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazerna cipka

Proś, skoro jest obrzydliwie bogata to przecież nie sprawi jej to problemu. Może i tak miała zamiar dac małej kasę wiec nie powinna się obrazić. Powiedz że macie trudną sytuację i na pewno cie zrozumie.  Nie słuchaj innych, że to bezczelność,  zazdroszcza ci. Każdy by chciał, żeby ktoś mu przyjęcie finansował. Ciagnij od niej ile się da 🙂 a i nie namawiaj jej nigdy na dziecko, niech twoje rozpieszcxa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Pazerna cipka napisał:

Proś, skoro jest obrzydliwie bogata to przecież nie sprawi jej to problemu. Może i tak miała zamiar dac małej kasę wiec nie powinna się obrazić. Powiedz że macie trudną sytuację i na pewno cie zrozumie.  Nie słuchaj innych, że to bezczelność,  zazdroszcza ci. Każdy by chciał, żeby ktoś mu przyjęcie finansował. Ciagnij od niej ile się da 🙂 a i nie namawiaj jej nigdy na dziecko, niech twoje rozpieszcxa. 

haha, moze wyczai w co sie pcha i zrezygnuje z bycia chrzestną bąbelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
6 minut temu, Mila2792 napisał:

My nie płacimy za imprezę tylko chrzestna, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

Moze laska skumała ze to pomysł do bani. A moze czeka az wy zaplacicie za impreze a potem przedstawicie jej fakturami co i za ile i wtedy wam to sprezentuje. A moze po informacji ze chce ci sprezentowac chrzciny ty z 20 osobowej imprezy nagle zdecydowalas sie na male 80 osobowe wesele i nie ma zamiaru za to placic. Jestes bezczelna ze w ogole oczekujesz od niej gotowki przed chrzcinami. Dalaby ci 3 tys a ty wydasz 2 wiec za tysiaka pojedziecie sobie nad morze. Masz tupet dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Mila2792 napisał:

Czy każdy kto chce zapytać o pomoc, bo nigdy nie chrzcił dziecka to od razu oznacza, że chce sprowokować? Za dużo Internetu w Twoim przypadku

Nie każdy ale ty akurat tak. Parę miesięcy temu czytałam niemal identyczny temat na kafe.

8 minut temu, Mila2792 napisał:

My nie płacimy za imprezę tylko chrzestna, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

A to wasze dziecko czy jej? Bachor nie ma starych? Płodzić umiesz, 500+ brać pewnie też, ale już zorganizować chrzcin takich na jakie WAS stać to już nie? Jak nie masz kasy na własnego bachora to nie robisz przyjęcia. Tylko skromny obiad dla babci i chrzestnych. CHRZESTNA jest gościem u was. A nie wy u niej. 

29 minut temu, Mila2792 napisał:

Jak myślicie, czy mogłabym ją jeszcze poprosić żeby dała małej pieniądze na prezent albo chociaż pieniądze zamiast innych rzeczy? 

To może idź za ciosem i poproś o spłacenie kredytu lub kupno małej mieszkania? przeciez ona nie ma innych rzeczy do kupowania jak tylko sponsorowac przyszłą chrześniaczkę i jej biedną rodzinę?

A poważnie - ty to na łeb upadłaś. Wystarczającym prezentem od chrzestnej będzie zrobienie przyjęcia i kupienie ubrania dla małej. I tego nie powinna robić. A za prezent powinna dać pismo święte z dedykacją na pamiątkę chrztu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gośc napisał:

Moze laska skumała ze to pomysł do bani. A moze czeka az wy zaplacicie za impreze a potem przedstawicie jej fakturami co i za ile i wtedy wam to sprezentuje. A moze po informacji ze chce ci sprezentowac chrzciny ty z 20 osobowej imprezy nagle zdecydowalas sie na male 80 osobowe wesele i nie ma zamiaru za to placic. Jestes bezczelna ze w ogole oczekujesz od niej gotowki przed chrzcinami. Dalaby ci 3 tys a ty wydasz 2 wiec za tysiaka pojedziecie sobie nad morze. Masz tupet dziewczyno.

chyba pod namiot :D ale widac,ze sponsora szuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 minut temu, Mila2792 napisał:

Przy dziecku 6 miesięcy na nocki? Ciekawe kto by z nią siedział na teściów nie mam co liczyć, na rodziców też nie

Ciekawe o czym myślałaś zanim dziecko zrobiłaś? Ze kasa z nieba spadnie. Ktoś kto nie ma kasy, nie powinien mieć dziecka. Jakbyś pracowała normalnie, na umowie, to byś teraz miała. Plus mogłaś wcześniej odkładać. Ale po co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Marzenia madki :D  Dobrze, że za to nie karzą, bo razem ze swoim Sebusiem by wylądowała w pierdlu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Jesteś głupsza niż ustawa przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koleżanka z fb

Milena jak udostępniłaś ten post na fb to myślisz że twoi znajomi nie będą widzieli że jesteś materialistka??? Mogłaś już udostępnić w grupie zamkniętej i podejrzewam że do przyszłej chrzestnej też to dobrze bo macie dwójkę wspólnych znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość Koleżanka z fb napisał:

Milena jak udostępniłaś ten post na fb to myślisz że twoi znajomi nie będą widzieli że jesteś materialistka??? Mogłaś już udostępnić w grupie zamkniętej i podejrzewam że do przyszłej chrzestnej też to dobrze bo macie dwójkę wspólnych znajomych

A po co się wtrącasz? To moja sprawa zależy mi na szybkich odpowiedziach i udostępniam gdzie się da, bo chrzciny niedługo. Czemu powiedziałaś moje imię? Wiesz co to RODO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
26 minut temu, Gość Koleżanka z fb napisał:

Milena jak udostępniłaś ten post na fb to myślisz że twoi znajomi nie będą widzieli że jesteś materialistka??? Mogłaś już udostępnić w grupie zamkniętej i podejrzewam że do przyszłej chrzestnej też to dobrze bo macie dwójkę wspólnych znajomych

Podrzuć link do fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
26 minut temu, Gość Koleżanka z fb napisał:

Milena jak udostępniłaś ten post na fb to myślisz że twoi znajomi nie będą widzieli że jesteś materialistka??? Mogłaś już udostępnić w grupie zamkniętej i podejrzewam że do przyszłej chrzestnej też to dobrze bo macie dwójkę wspólnych znajomych

Podrzuć link do fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Facebook friend
11 minut temu, Mila2792 napisał:

A po co się wtrącasz? To moja sprawa zależy mi na szybkich odpowiedziach i udostępniam gdzie się da, bo chrzciny niedługo. Czemu powiedziałaś moje imię? Wiesz co to RODO?

Skoro wszedzie to udostępniasz to nikt sie nie wtrąca tylko pisze swoja opinie. 🙂 Milenka zawsze wiedzialam ze z ciebie taka patologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Milenka, to może załóż zbiórkę charytatywną - napisz, że jak płodziłaś nie wiedziałaś że hajsu nie masz. I że po narodzinach nie spadło nic z nieba 😞 Może ktoś wspomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co tak wjeżdżacie na mnie? Nie napisałam, że nie mam pieniędzy na utrzymanie dziecka, tylko, że ostatnio mam wiele wydatków, które są straszne i przydałaby się gotówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???
2 minuty temu, Mila2792 napisał:

Po co tak wjeżdżacie na mnie? Nie napisałam, że nie mam pieniędzy na utrzymanie dziecka, tylko, że ostatnio mam wiele wydatków, które są straszne i przydałaby się gotówka.

A ten co bękarta zrobił nic ci nie płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×